Aspiryna może obniżać ryzyko zachorowania i ciężkiego przejścia COVID-19

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Aspiryna może chronić płuca pacjentów z COVID-19 i zminimalizować potrzebę wentylacji mechanicznej. Według nowych badań przeprowadzonych na Uniwersytecie George'a Washingtona, ten popularny lek zwiększa szanse pacjentów na ozdrowienie o prawie 50%.

 

Badanie obejmuje dane od pacjentów szpitala GW, a także z University of Maryland Medical Center, Northeast Georgia Health System i innych szpitali w całym kraju. Do badania włączono ponad 400 pacjentów z COVID , z których wszyscy zostali przyjęci do szpitala w okresie od marca do lipca 2020 r. Uwzględniono w nim również choroby współistniejące i inne czynniki ryzyka, w tym dane demograficzne pacjentów. W toku badania, stwierdzono, że osoby przyjmujące aspirynę, miały mniejszą szansę na przejście na wentylację mechaniczną o 44%, przeniesienie na intensywną terapię o 43%, oraz ogólną śmiertelność o 47%.

 

Niska dawka aspiryny, jest powszechnym lekiem dla osób, które cierpią na problemy z krzepnięciem krwi lub są zagrożone udarem. Dotyczy to zwłaszcza ludzi, którzy przeszli atak serca lub zawał mięśnia sercowego. Chociaż koronawirus wpływa na układ oddechowy, jego działanie wiąże się z krzepnięciem małych naczyń krwionośnych, powodując niewielkie blokady w układzie krwionośnym płuc, co prowadzi do zespołu ostrej niewydolności oddechowej ARDS.

Jest to już drugie badanie nad skutecznością aspiryny przeciwko chorobie COVID-19. Izraelscy naukowcy osiągnęli podobne wyniki we wstępnym badaniu w Centrum Medycznym Barzilai w marcu br. Oprócz wpływu na skrzepy krwi odkryli, że aspiryna przynosi korzyści immunologiczne, a grupa przyjmująca ją jest o 29% mniej podatna na zakażenie wirusem.

 

Ocena: 

Średnio: 2 (2 votes)

Komentarze

Portret użytkownika Oppo

To bardziej złożona sprawa:

To bardziej złożona sprawa: ludzie dostawali silnych krwawien wewnętrznych i oficjalnie przypisano to aspirynie (na pewno częściowo słusznie, ale lekarze juz wtedy wiedzieli, że aspiryna rozszczelnia naczynia i daje taki efekt). Prawdopodobnie aspiryną próbowano (i nadal sie próbuje) ukryć fakt, że do 60% chorych na 'grypę' miało przed infekcją zaawansowaną gruźlicę (z reguły w formie nosicielstwa). Zakażanie się 'grypą' lub odrą (oraz szczepienie na tyfus) plus spożywanie konserw wieprzowych z USA (prawie 100% zakażonego gruźlicą mięsa) wywoływało zas tzw galopujące suchoty czyli właśnie m.in. wykrwawianie się pacjentów.

Minęło 100 lat i te fakty są bardzo starannie nadal ukrywane.

Portret użytkownika Prorocznia

o! dzisiaj właśnie

o! dzisiaj właśnie przeczytałem artykuł o tej tzw "hiszpance" w Klubie Inteligencji Polskiej...potwierdzenie tego co czytałem wcześniej, rozbudowane o nowe dane. Co do aspiryny, wyraźnie jest napisane "może"....Owszem, może...tak jak czyste powietrze, woda, słońce...oskoła...ale nie musi... Dla bardziej dociekliwych- przypominam, że aspiryna amerykańska różni się znacząco składem od tej europejskiej. Różnica jest taka jak między proszkami do prania niemieckimi i tymi sprzedawanymi w Niemczech...

Smile

Portret użytkownika AntekAntoni

Bądźmy sprawiedliwi i

Bądźmy sprawiedliwi i pamiętajmy, że chorym w czasie hiszpanki podawano dawki 10x większe 30g - obecnie dopuszczalna 4g.

"Powiem" tak u mnie w domu mam babcię 87 lat uzależnioną od aspiryny i ona jedyna nie zachorowała na covid - nawet kataru nie miała - wszyscy do około kichali, parchali, kasłali - jedni trochę ciężej, drudzy łagodniej - nikt nie izolował się od babci.

Portret użytkownika Zn

Masz sto procent racji w

Masz sto procent racji w tamtym kontekście ale ... grypa nie powodowała zakrzepicy czy udarów mózgu tak jak to robi ten (nigdzie w całości genomu niewyizolowany) wirus bojowy. Tam nadmiar aspiryny powodował szybszą propagację wirusa w organizmie i krwotoki. Tu,  aspiryna przyjmowana  z umiarem, może obniżyć szanse na powstanie zakrzepów i jeśli nie uratuje komuś życia  (komu białko kolczyste zrobiło z wnętrza żył i tętnic tarkę) to je nieco może przedłużyć. Szczególnie może pomóc ludziom zakrzepionym kilkoma dawkami genetycznego eutanazolu.

Portret użytkownika Rumcajs

po iluś tam latach dziś

po iluś tam latach dziś wróciłem do oglądania archiwum x - miałem to zgrane na pendrive i nie miałem kiedy się za to zabrac by oglądać.

włączyłem odcinek "Z Archiwum X - S01E01 - Pilot LEKTOR PL.mp4" oglądam sobie oglądam - hmm nawet ciekawie się zapowiada a w pewnym momencie Scully mówi opisuąc 2 dziwne rany jak po ukłuciu na denatce że może to być obce białko które ją zabiło i myślę sobie że to nie mógł być zbieg okoliczności że akuart ten odcinek tej serii czekał tyle lat zanim to zacznę oglądać. ten odcinek można zobaczyć za darmo tutaj https://resetoff.pl/vid/aa1zwc

Z a p r a s z a m - DobreFilmyTu i NewsyZwojny i Bacologia

 

 

Portret użytkownika Rumcajs

dziękuje za to co napisałeś

dziękuje za to co napisałeś bo: w sklepach zwykłych spożywczych zastanawiałem się zawsze czemu obok ibupromów i innych gównianych nie leków znajduje się aspiryna, jak kiedyś była całkiem dobra (ale to kiedyś) i z nieufnością myślałem pewnie takie samo gówno jak te aspartamy gumy do żucia tiktaki bo to zawsze koło tych rzeczy się znajduje i często blisko kasy - a kiedyś stałem tak w kolejce i patrzałem na te wszystkie trutki i szukałem coś co nie jest szkodliwe i stwierdziłem że wszystko ma jakieś kurestwo dodane na szkodę organizmu. Nawet te snikersy marsy i inne łakocie co tak bardzo lubią dzieci. 

 

ahh kurvva dopiero teraz załapałem: może aspiryna wtedy pełniła rolę tego co ma pełnić za chwilę coś z powietrza jako dodatek do aliena w szczepionce? https://rumble.com/vnpix9-co-co-moe-zosta-aktywowane-w-pewnym-momencie-dariusz-kwiecie-2021.05.html

Obcy organizm żywy w szczepieniach

Z a p r a s z a m - DobreFilmyTu i NewsyZwojny i Bacologia

 

 

Portret użytkownika Binx

W 2006 r. ukazała się książka

W 2006 r. ukazała się książka p. Jacquesa Attali, kiedyś doradcy prezydenta Francji Mitteranda, a potem współtwórcy Europejskiego Banku Rozwoju pod tyt. "Krótka historia przyszłości": Oto jego słowa: "w przyszłości będziemy musieli znaleźć sposób na redukcję ludności. Zaczniemy od ludzi starych, ponieważ, kiedy człowiek przekroczy 60-65 tok życia, staje się dla społeczeństwa drogi w utrzymaniu. Następnie słabi i bezproduktywni, którzy niczego nie wnoszą do społeczeństwa, a na koniec głupi. Eutanazja musi stać się instrumentem w każdym społeczeństwie. Oczywiście nie będziemy w stanie zabijać w ten sposób miliony ludzi, czy budować masowo obozy koncentracyjne. Pozbędziemy się ich w taki sposób, że uwierzą nam, iż czynimy to dla ich dobra. Zbyt liczna społeczność jest po prostu gospodarczo za droga. Nie damy rady testować milionów ludzi na inteligencję, więc będziemy musieli coś wymyśleć: jakąś pandemię, która dotknie pewne grupy społeczne, może jakiś kryzys gospodarczy, może wirus, który szczególnie zaatakuje starszych. Nieistotne. Słabi I strachliwi temu ulegną. Głupcy będą w to wierzyć i prosić nas o to, abyśmy im pomogli. Więc wymyślimy im taki rodzaj pomocy, który będzie jednocześnie rozwiązaniem problemu. Selekcja idiotów dokona się zatem samoczynnie, sami będą się pchali do rzeżni." J. Attali to człowiek bardzo wpływowy. No i wizjoner, który 15 lat temu krótko opisał nam plany panów naszego życia. Prawda, że dość dokładnie?
 

Strony

Skomentuj