Amerykańskie służby najprawdopodobniej udaremniły zamach terrorystyczny w Denver

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

W stolicy amerykańskiego stanu Kolorado - Denver, gdzie za kilka dni odbędzie się mecz gwiazd baseballowej ligi MLB, policja najprawdopodobniej udaremniła zamach, przygotowywany przez grupę terrrorystów.

W piątek 9 lipca w hotelowym pokoju The Maven Hotel, znajdującym się około 200 metrów od stadionu, na którym odbędzie się to sportowe widowisko, pokojówka odnalazła spory arsenał broni - 16 sztuk broni długiej, kamizelki kuloodporne oraz ponad 1000 sztuk amunicji. Po dostrzeżeniu w jednym z pokoi tych przedmiotów potencjalnego aktu terroru, pracownica hotelu poinformowała policję a ta otoczyła budynek policyjnym kordonem i zabezpieczyła ów przedmioty.

Pokój, w którym znaleziono ten arsenał posiada okno wychodzące na centrum miasta. Więc istnieje uzasadnione podejrzenie, że zgromadzony sprzęt miał posłużyć do dokonania aktu terroru w stylu tego, który miał miejsce w październiku 2017 roku w Las Vegas, kiedy to terrorysta zamordował 61 osób a ponad 850 ranił.

W trakcie zabezpieczania arsenału aresztowano także mężczyznę, który przebywał w pomieszczeniu. Następnie aresztowano jeszcze 2 innych mężczyzn oraz jedną kobietę. Jeden z aresztowanych pisał na jednym z portali społecznościowych, że niedawno się rozwiódł i ma zamiar zakończyć swój związek "w wielkim stylu". Skonfiskowano przy okazji także 2 pojazdy, należące prawdopodobnie do podejrzanych.

Właściciele hotelu podziękowali Departamentowi Policji z Denver oraz pracownikom hotelu za szybką reakcję i niedopuszczenie do dokonania na terenie ich własności poważnego przestępstwa.

Wszyscy czterej aresztowani mieli w przeszłości problemy z prawem. Mimo to policja uważa, że nie ma pewności co do tego, że planowali oni jakiś akt terroru w trakcie sportowego widowiska, które 13 lipca odbędzie się na pobliskim stadionie.

Cała sprawa nasuwa jedno pytanie: czy drobni przestępcy, sądząc po nazwiskach wywodzący się z rodzin latynoamerykańskich oraz japońskich imigrantów, działali samodzielnie czy zostali przez kogoś zainspirowani?

W swoim artykule pt. "Amerykańscy generałowie ostrzegają przed rewolucją marksistowską i chińską dominacją nad światem" z 14 maja 2021 roku zasugerowałem, że w takcie Mistrzostw Europy w piłce nożnej 2021 może dojść do jakiejś terapii szokowej, która zwróci uwagę społeczeństwa na konieczność kontynuowania tzw. "wojny z terrorem". Pisałem wówczas:

W przyszłym miesiącu w Europie rozpoczną się mistrzostwa w piłce nożnej. Biorąc pod uwagę klasyczną strategię wojenną Sun Tzu - "Kiedy wróg zażywa spokoju, męcz go" - jest to idealny moment, aby wprowadzić za pomocą "islamskiego terroryzmu" nową terapię szokową, która będzie uzasadniać potrzebę niezmniejszania wpływów kompleksu wojskowo-wywiadowczego na rzecz dyplomacji oraz której celem może być jeśli nie zerwanie to co najmniej podminowanie rozmów amerykańsko-irańskich w sprawie zbudowania na Bliskim Wschodzie nowego, posttrumpowskiego porządku politycznego. Oczywiście jest to tylko teoria. Teoria spisku. Ale kto tam wie co się jeszcze wydarzy...?

Jak widać nie wiele się pomyliłem. Co prawda europejski turniej piłkarski nie został wykorzystany do wprowadzenia takiej terapii, zapewne z powodów takich, iż zainteresowanie Amerykanów terroryzmem w Europie, zwłaszcza w czasie tzw. ultragroźnej pandemii koronawirusa byłoby raczej marginalne. Dlatego też ktoś zapewne zadecydował, żeby postrzelać do tłumu w czasie meczu gwiazd amerykańskiej ligi baseballu. Oczywiście nikogo nie mam zamiaru o zorganizowanie tak owego zamachu oskarżać bo byłaby to teoria spiskowa nie poparta żadnymi twardymi dowodami. Jednak nie trudno się domyśleć kto zyskałby na owym akcie terroru najwięcej. A kto najwięcej by stracił.

 

 

Na podstawie:

https://www.foxnews.com/us/denver-maid-guns-hotel-mlb-all-star-game-coors-field-arrests

https://www.thedenverchannel.com/news/crime/4-arrested-at-maven-hotel-police-feared-a-las-...

https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/amerykanscy-generalowie-ostrzegaja-przed-rewolucja-mark...

https://en.wikipedia.org/wiki/2021_Major_League_Baseball_All-Star_Game

Ocena: 

Średnio: 3.7 (6 votes)

Komentarze

Portret użytkownika baca

tragedi na mistrzostwach

tragedi na mistrzostwach raczej nie będzie bo nasza reprezentacja kalek była już do działań przed szczepieniami niezdolna...
he he żaden terrrorysta nie odważy się przecież strzelać do inwalidów z powikłaniami z reprezentacji Polski...

 

Portret użytkownika DarkTech

pokojówka odnalazła (...)

pokojówka odnalazła (...) 1000 sztuk amunicji.

 Profesjonalistka. Zdążyła policzyć, czy oceniła to "na oko"? Zdaje się że miała to znależć i odwrócić uwagę. Wcale bym się nie zdziwił gdyby była pracownicą wywiadu, bo największymi terrorystami w USrAelu są ich służby wewnętrznego bezpieczeństwa będące inicjatorami wszystkich "grubszych" zamachów lub konfliktów - w myśl zasady "stwórz problem i zaoferuj konieczne rozwiązanie". Powszechnie wiadomo że ciągle trwają zabiegi mające na celu odebranie amerykanom broni. Jeśli rząd występuje przeciwko swoim obywatelom, to zrobi wszystko by obywateli rozbroić. Popatrzcie na nasze polskie podwórko. Wink

 

Chcesz uratować czyjeś życie? Nie pozwól by mengelowcy "leczyli" go substancją zwaną Remdesevir/ Veklury.

 

Portret użytkownika Odwazniak

Ów, owe, owych, owego, owo -

Ów, owe, owych, owego, owo - to słówko się normalnie odmienia jak każde inne. Ciekawe, skąd ta mania nieodmieniania wzięła się od jakiegoś czasu? Razi tak, że nie mogę się skupić na dalszej treści, jakby mi ktoś w łeb dał. Specjalnie? Ludzie, czytajcie więcej starych książek - tam jest dbałość językowa i jeszcze mózg się gimnastykuje.

Strony

Skomentuj