Amerykańscy senatorowie nawołują do ujawnienia prawdy o pochodzeniu koronawirusa i zapowiadają walkę z kartelami internetowymi

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Stany Zjednoczone, już od dłuższego czasu żyją tematem upublicznionych maili głównego immunologa kraju, Anthonego Fauciego. Okazało się bowiem, że już od dłuższego czasu wiedział on o realnej możliwości ucieczki Sars-CoV-2 z laboratorium w Instytucie Wirusologii w Wuhan. Teraz, republikańscy senatorowie domagają się prawdy i niezależnego śledztwa na temat tego co zaszło w chińskiej placówce.


Wszystko zaczęło się od ujawnienia przez stronę BuzzFeed i gazetę Washington Post korespondencji Fauciego, ujawnionej dzięki ustawie Freedom of Information Act. W jednej z takich wiadomości, Peter Daszak, prezes EcoHealth Alliance, podziękował Fauciemu za publiczne stwierdzenie, że nie ma naukowych dowodów na to, że koronawirus wydostał się z laboratorium. Ta wymiana powinna dawać do myślenia, biorąc pod uwagę, że amerykańskie National Institutes of Health, za decyzją Fauciego, przekazała WIV 3,4 miliona dolarów przy pośrednictwie EcoHealth Alliance w latach 2014-2019. Celem grantu, były badania nad koronawirusami przenoszonymi przez nietoperze.

Dyskusja na temat prawdy o wydarzeniach z Wuhan, została podjęta przez senatorów z partii Republikańskiej. Podczas ostatniej konferencji prasowej, senatorowie Marsha Blackburn, Mike Braun, Roger Marshall, Roger Wicker i Ron Johnson nawoływali do ujawnienia informacji na temat Wuhan posiadanych przez krajowe służby federalne. Odnosili się również do skandalicznego zachowania administracji Facebooka, Twittera, Youtube, które otwarcie cenzurowały doniesienia, a nawet opinie dyplomowanych naukowców dotyczące instytutu w Wuhan. Warto dodać że w przypadku Facebooka, temat ten został już usunięty z "indeksu tematów zakazanych".

 

Zwrócili oni również uwagę na pobłażliwe zachowanie WHO, które pozostawiło kwestie badania przyczyn pandemii chińskim władzom i pozostawiło swoich ekspertów tysiące kilometrów od Wuhan. Zwrócili oni również uwagę na brak zainteresowania ze strony władz, tanimi i ogólnodostępnymi lekami do walki z chorobą COVID-19, takimi jak iwermektyna. W podsumowaniu, politycy zapowiedzieli powstanie nowego prawa, które ureguluje zapędy wielkich korporacji i uniemożliwi im podejmowanie decyzji odnośnie tego co może zostać powiedziane w sieci.

Po raz kolejny ukazuje to pychę z jaką branża Big Tech, podchodzi do kwestii kreowania opinii publicznej. Koronnym tego przykładem było ocenzurowanie urzędującego jeszcze prezydenta Donalda Trumpa na platformie Facebook i Twitter, oraz zmasowany atak na serwis Parler, który nie zgodził się na wprowadzenie takiej cenzury. Niedawno, podobną karę zastosowano wobec prezydenta Nigerii Muhammadu Buhari, który został zbanowany na Twitterze.

 

W odwecie nakazał on operatorom telekomunikacyjnym zablokowanie dostępu do serwisu dla całego kraju. Nie jest to zresztą wyłączna wina tychże korporacji. Równie wielką rolę, odgrywają tu portale fact checkingowe, które zamiast weryfikować informacje, forsują własne spojrzenie na świat, pod przykrywką "walki o prawdę". Takie organizacje często nadużywają swoich uprawnień i mimo iż są one traktowane jako wiarygodne źródło, nikt nie jest w stanie ich zweryfikować.

 

Ocena: 

Średnio: 5 (2 votes)

Komentarze

Portret użytkownika StrasznaPrawda

Cały świat domaga się prawdy

Cały świat nawołuje do ujawnienia prawdy czemu szczepionki produkowane przez amerykańskie koncerny farmaceutyczny zabijają tak dużo ludzi które przyjeły to świństwo produkowane w USA na chorobę która nie istnieje, a teraz te żydowskie zakute łby chcą odwrócić uwagę od tego, że wirusa w ogóle nie ma wymyślając jakąś komisję i opowiadając bajki, że sezonowa grypa to jakiś wirus z chińskiego labolatorium.

Czemu amerykańscy senatorowie nie zajmą się zabójczymi szczepionkami tylko medialnym wirusem na którego nikt nie umarł i nawet nikt nie zachorował?

I czemu Donald Trump też polecał szczepionki?

https://www.youtube.com/watch?v=VX5BZmn6uLg

Portret użytkownika UnderWaffel

Ja bym zadał podstawowe

Ja bym zadał podstawowe pytanie. Dlaczego w październiku 2019 roku w Wuhan odbywają się igrzyska wojskowe z wyjątkowo małą delegacją USA, dlaczego żołnierze uczestniczący w tych zawodach wracają do swoich baz i roznoszą dalej chorobę - sami zgłaszają objawy, wielu choruje w październiku i listopadzie 2019 roku, potem ogniska się pojawiają we wszytkich miejscowościach gdzie są bazy np. w Seattle w USA gdzie pojawiły się pierwsze przypadki w samym USA. Wg mnie wszystko jest wręcz OCZYWISTE. Wojna jest na rękę i Chinom i USA i każdy z tych krajów nakręci odpowiednią spiralę propagandową by doprowadzić do masowego konfliktu. Wszak Chiny to rejon z 1.5 miliarda ludzi. Tak samo jak świat zachodni tj USA+Europa. Wg mnie wszytko idzie zgodnie z planem chińsko-amerykańskim a aktualny konflikt JEST przegrany przez USA już dawno bo Chinole metodami Sun Tse rozegrali temat a aktualna potyczka polityczna JEST brzytwą której się chwytają stany by móc rozkładać karty na stole po konflikcie tak samo jako nagrodę za II WŚ otrzymali Niemcy i Japonia, ZSRR było przeciwwagą która utrzymała w ryzach świat zgodnie jeszcze z niemieckim planem z I WŚ, natomiast cała wojna ubiła de facto mocarstwa Europejskie jak Francja i UK. Ta wojna ma POGRĄŻYĆ i POGNĘBIĆ WSZYSTKIE narody EUROPY od UK przez wszystkie UE po ROSJĘ. Cała Azja centralna stanie się łupem i o to toczy się walka i podziały. Tylko UE stanie się więzieniem... 

Portret użytkownika Quark

Może zamiast nawoływać innych

Może zamiast nawoływać innych by wzięli winę na siebie , sami tak uderzyliby się w pierś . Ktoś przecież rozpętał to covid-owe szaleństwo , wydał rozporządzenia , zakazy i nakazy , doprowadzając wiele przedsiębiorstw do bankructwa i ruiny. U nas też jeździły policyjne i strażackie wozy ze "szczekaczkami" , syreny wyły nakazując ludziom "niewychodzić z domów" i po co ?! Przez cały ten czas nie widziałem NIKOGO kto by był chory ... nikogo . I na przekór im wszystkim zamiast siedzieć w domu jeździłem (np. rowerem) gdzie chciałem rozglądając się dookoła . 

Portret użytkownika BANDZIORka

Hehe, ja też nikogo nie

Hehe, ja też nikogo nie widziałam aż po dziś dzień, mam natomiast kilka przypadków ciężkich powikłań po szprycy, w tym zakrzepica u sąsiada 57lat, ledwo wyszedł ze szpitala na obu nogach, a teraz od 2 tyg już go nie widzialam- więc nie wiem co dalej. U kolejnego sąsiada 44lata mikroudar, ma niesprawną rękę, pogotowie nie chciało zabrać go do szpitala, pomimo typowych objawów, trafił na oddział po kilku dniach, rokowania na powrót do sprawności nikłe. I to tylko przypadki " przez ścianę".

Skomentuj