Amerykańscy naukowcy nazwali szczepienia przeciwko grypie "stratą pieniędzy"

Kategorie: 

źródło: dreamstime.com

Naukowcy z Uniwersytetu w Minnesocie opublikowali raport stwierdzający, że korzyści płynące ze szczepionki przeciw grypie nie są zauważane. Jest to szczególnie widoczne dla pacjentów w podeszłym wieku.

 

W trakcie swojej pracy naukowcy przeanalizowali ponad 12 000 badań na temat skuteczności i bezpieczeństwa szczepionek przeciw grypie od 1930 roku.  Zauważają, w raporcie końcowym, że chociaż urzędnicy twierdzą, że szczepionki chronią 70 do 90 procent zaszczepionej populacji, w rzeczywistości tak nie jest.

 

Według naukowców szczepionki średnio chroniły tylko 59 procent zaszczepionych w wieku 18 do 65 lat, a dla starszych, liczba ta jest jeszcze niższa.  Naukowcy uważają, że w krajach, w których szczepionki finansuje z podatków dane Ministerstwo Zdrowia, trudno nazwać te praktyki inaczej niż "marnowaniem pieniędzy podatników."

 

Uczeni wypowiadają się o wynikach swoich prac bardzo ostrożnie zdając sobie sprawę z grożącej im infamii środowiska naukowego. Spotkało to już w przeszłości wielu lekarzy, którzy odważyli się wypowiedzieć na temat szczepień.

"Przez wiele lat byłem gorącym zwolennikiem szczepień, a w szczególności szczepień przeciwko grypie.  I nadal polecam ich używanie, gdyż to najlepsze, co mamy. Niestety, nadmierne reklamowanie istniejących szczepionek hamuje tworzenie nowych i ulepszonych preparatów"- mówi profesor Michael Österholm, który wziął udział w badaniu.

Naukowcy przestraszyli się zapewne konsekwencji w postaci wpadnięcia na czarną listę badaczy, którzy nie mają, co liczyć na granty naukowe sponsorowane przez ogromne korporacje farmaceutyczne. Uczeni z Minnesoty ograniczają się do wezwań opracowania nowych, skuteczniejszych receptur szczepionek. Nam pozostaje wierzyć, ze jakkolwiek szczepionki na grypę nie są zbyt skuteczne to w najgorszym wypadku grozi nam to, że nie zadziałają. To założenie jest z gruntu fałszywe, bo zakłada jakoby nie istniało zjawisko negatywnych odczynów poszczepiennych. Sugeruje to tez, że preparaty te są czymś neutralnym dla naszego zdrowia. Ale czy tak jest na pewno?

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Rasta4Peace

Sami płacąc za szybszą śmierć

Sami płacąc za szybszą śmierć niedożywszy nawet tej przysłowiowej emerytury dajemy się najzwyczajniej robić w balona. Jestem ciekaw tylko kto odda zdrowie tym ludziom bo to nie jest nagła przewlekłość, może i pare lat się nie pokazywać. Myśle za to że w przyszłości możemy osiągnąć taką technologie że wyczyścimy co do tkanki nasze ciągle zasyfiane organizmy.
Pare słów od wyśmiewanego co do swoich teorii Davida Icke:
watch?v=N7Zeru6QAvk

Thrive - Wzrost napisy PL - 
ViP  ~~ Victoria is Peace ~~

Portret użytkownika Ja

Społeczeństwo USA jest mocno

Społeczeństwo USA jest mocno zróżnicowane, od ludzi którzy nic nie wiedzą albo bardzo niewiele co się stało 11 września 2001 roku, po ludzi którzy poświęcają życie na ujawnienie szeregu spisków, nieraz skazujących się na banicję lub utratę życia, tak więc fakt że większość to buraki nie oznacza to że nie ma tam inteligentnych ludzi ;]. To tak jak w polsce, możliwe że u nas jest troche więcej tych drugich, nie koniecznie poświęcających się w taki sposób Język Jak zapytasz co się stało 10 kwietnia 2010 roku to nie znajdziesz nikogo ktoby nie wiedział :]

Kochane pieniążki cóż by głupcy robili gdybyście nie istniały ;]

Skomentuj