Ambasador Mosbacher potwierdza, że USA naciska Polskę w sprawie "dziedziczenia rasowego" dla organizacji żydowskich

Kategorie: 

Źródło: Internet

W ostatnim wywiadzie dla Polsat News, pani ambasador Żorżeta Mosbacher potwierdziła, że rząd Stanów Zjednoczonych naciska na Polskę w sprawie plemiennych, rasowych roszczeń żydowskich względem majątku pozostawionego przez Polaków narodowości żydowskiej, którzy zginęli bezpotomnie w Holokauście. Od tego ma zależeć zgoda USA na dalszą okupację Polski.

 

Pani ambasador przyznała, że toczą się obecnie rozmowy z polskim rządem, które mają ostatecznie rozwiązać kwestię niezgodnego z prawem rzymskim dziedziczenia rasowego. Żorżeta Mosbacher zasugerowała, że od zapłaty tego może zależeć przyszła stała baza armii USA w Polsce oraz kwestia ruchu bezwizowego dla Polaków.

Amerykańska ustawa act 447, która zobowiązuje do wypłat odszkodowań dla środowisk żydowskich w ramach dziedziczenia rasowego, zobowiązuje Departament Stanu USA do pilnowania realizacji tego procesu w krajach, będących sygnatariuszami tak zwanej Deklaracji Terezińskiej z 2009 roku. Niestety wśród nich jest również Polska.

 

Ostatnie połajanki względem naszego kraju wypowiedziane przez Sekretarza Stanu USA, Mike'a Pompeo, podczas wojennej konferencji antyirańskiej, którą zorganizował sobie w Polsce, są właśnie przykładem takiego pilnowania realizacji oczekiwanej spłaty haraczu. Zresztą właśnie na mocy umowy terezińskiej Polska wypłaca obecnie ocalałym z Holokaustu specjalne emerytury, co rocznie kosztuje nas 250 mln złotych. Jednak jak wiadomo apetyt rośnie w miarę jedzenia.

 

Polskie władze udają, że nie ma tematu, a wręcz torpedują wszelkie działania amerykańskiej Polonii, która rozumiejąc tragiczne konsekwencje ustawy 447 dla Polski, starała się o jej odrzucenie i nadal usiłuje coś tym zrobić. Polski rząd nie popiera działania Polaków za oceanem sugerując, że zagrożenia nie ma.

 

Można tylko przypuszczać, że oznacza to, iż podjęto jakieś tajne negocjacje w tej kwestii zgadzając się na jakieś ustępstwa. Przedstawiciele amerykańskiej Polonii przygotowali petycję do prezydenta Donalda Trumpa domagając się odstąpienia od realizacji ustawy 447. Polskie władze zamiast wesprzeć te działania, czynią kolejne zabiegi, aby zniwelować takie próby i zdusić je w zarodku.

Przedstawiciele polskiego rządu sugerują, że trwają próby wyłączenia Polski z działania ustawy 447, ale jest to bardzo mało prawdopodobne. Zwróćmy uwagę, że "przedsiębiorstwu holokaust" poszło bardzo łatwo z windykacją Szwajcarii czy koncernu Bayer. Zastosowano ten sam schemat działania jak ten z Polską, czyli akcja dyfamacyjna w mediach, działania Kongresu USA i naciski na władzę wykonawczą.

 

Zdumiewa też to, że żądania odszkodowań plemiennych nie są formułowane względem innych krajów, na przykład względem Ukrainy, a przecież na dawnych polskich kresach, w każdym nawet najmniejszym miasteczku, była diaspora żydowska.

 

Co się więc takiego się wydarzyło, że żandarm USA zajmuje się tylko uzyskaniem haraczu od Polski? Prawdopodobnie dzieje się tak dlatego, że w porównaniu do tych biednych społeczeństw my mamy jakieś pieniądze, które można nam zabrać.

 

 

 

Ocena: 

Średnio: 5 (3 votes)

Komentarze

Portret użytkownika Przemo123

"Żorżeta Mosbacher

"Żorżeta Mosbacher zasugerowała, że od zapłaty tego może zależeć przyszła stała baza armii USA w Polsce oraz kwestia ruchu bezwizowego dla Polaków."
Stała baza armii USA potrzebna nam jak rybie rower. Inwestujmy kasę we własną obronność, a nie w najemników, którzy i tak nas sprzedadzą, zresztą nie po raz pierwszy. Dlaczego nie zacieśnić stosunków z Turcją? Przecież to druga potęga w NATO? Tam przynajmniej jesteśmy mile widziani, a i tradycje dyplomatyczne z Turcją mamy całkiem niezłe.
A wizy? Oczywiście, że trzeba wprowadzić dla obywateli USA. Przecież każdy normalny kraj zachował by się zgodnie z zasadami wzajemności.

Portret użytkownika baca

nie mogę normalnie oderwać

nie mogę normalnie oderwać oczu od jej porcelanowej twarzy....

w pierwszej chwili pomyślałem że na muszli klozetowej zdechła jakaś wiewiórka ale po dokładniejszych oględzinach okazało się że to przecież stara dobra burdelmadame Żorżet... 

ona chyba używa tej lini kosmetyków zaprojektowanych dla Włodzimierza Lenina...

 

Strony

Skomentuj