Aleppo a sprawa polska część III

Kategorie: 

Źródło: Wikimedia Commons

Jeżeli ktokolwiek uważnie śledzący niezależne media chociażby przez chwilę uwierzył, że jakiekolwiek decyzje dotyczące fundamentalnych zagadnień dotyczących nas obywateli i Polski jako państwa po ostanich wyborach będą podejmowane w Warszawie to gratuluję dobrego samopoczucia. Tak szybko zapomnieliśmy kto jeszcze oprócz p.Dudy i posłanki Pawłowicz był gościem wyjazdowej sesji Knesetu w Krakowie w 2014 roku? Tak szybko zapomnieliśmy że p.Beata Szydło była uczestniczką pewnych szkoleń organizowanych w USA dla kadry zarządzającej koloniami? (teraz to się nazywa "krajami partnerskimi") Nie była zresztą pierwszym polskim politykiem tam kształconym.

 

USA aby istnieć musi okradać cały świat. Najważniejszą z metod tej kradzieży jest ustanowienie dolara, zarażonego wirusem odsetek i nie tylko - główną walutą do rozliczeń międzynarodowych a w szczególności handlu ropą naftową. USA musi również podporządkowuwać sobie wszystkie kraje na terenie których znajdują się duże złoża surowców aby różnymi metodami zawładnąć tymi złożami i przekazać je w ręce swoich korporacji. Metody zostały już opisane wcześniej: agresja militarna, polityczna, gospodarcza, korupcyjna. Jak juz pisałem w poprzedniej części, pomijając już całe tło historyczne od czasów jeszcze przednapoleońskich, to najbardziej łakomym kąskiem dla światowej grupy finansowo-przemysłowej była i jest Rosja. W najnowszej historii atakowana wszelkimi dostępnymi środkami. Wystarczy tylko przypomnieć Afganistan, Czeczenię, Górny Karabach (ostatnio była nieudana próba rozdmuchania tego konfliktu sterowana z USA), Gruzję i w końcu Ukrainę.

 

Hegemon, po otoczeniu Rosji swoimi bazami, co chwilę próbuje rozpalić jakiś konflikt w pobliżu rosyjskich granic. Na szczęście Rosjanie wyciągnęli wnioski z afgańskiej klęski i wszystkie pozostałe pożary udało się ugasić przy minimalnych stratach własnych. Kiedy po rozpadzie ZSRR Borys Jelcyn dokonał dzieła zniszczenia gospodarki i sił zbrojnych, droga do zawładnięcia 17 milionami km2 Rosji stała otworem. Równocześnie po wydarzeniach 9/11 zaczęto w USA tworzyć plany destabilizacji Bliskiego Wschodu (kolorowe rewolucje). Co się tam stało pamiętamy wszyscy. Kluczem jednak była Syria. Jeden rzut oka na mapę tego regionu pokazuje, że jedyną rozsądną drogą na przeprowadzenie ropo i gazociągów z rejonu Zatoki Perskiej (opanowany przez USA i sojuszników) poprzez Turcję do Europy są własnie tereny wybrzeża Syrii. Ten manewr pozwoliłby wyeliminować z europejskiego rynku największego dostawcę jakim jest Rosja. To już by było  postawienie gospadarki tego państwa na równi pochyłej i stoczenie się jej z wszystkimi korzystnymi dla hegemona konsekwencjami.

 

Pierwszy raz śmiertelne zagrożenie udało się zażegnać w 2013 roku. (sławne prowokacje z bronią chemiczną) Odsunęło to wizję totalnego ataku NATO na to państwo. Wtedy to zaczęto intensywnie dozbrajać wszelakiej maści ugrupowania terrorystyczne znane z mniej lub bardziej umiarkowanego odcinania głów przeciwnikom i ludności cywilnej. Narzędziami USA i państw zachodnich stały się kraje związane z Arabią Saudyjską i Turcją, skąd płynęło uzbrojenie i rekruci. Kraje te miały zresztą swoje interesy i plany wobec zaatakowanego sąsiada, podrzędne w stosunku do Hegemona ale i częściowo zbieżne.

 

Kiedy już wydawało się że zbrodnicza koalicja osiągnęła sukces i praktycznie miesiące już dzieliły ją od całkowitego pokonania wykrwawionej, niedoszkolonej armii Assada, przyszła upragniona rosyjska pomoc. Nastąpił piękny pokaz możliwości bojowych i logistycznych rosyjskich sił powietrznych i morskich. Po zademonstrowaniu nowego typu broni rakietowej zachodni eksperci wojskowi do dziś nie moga się otrząsnąć ze swoistego zaskoczenia i szoku. Zrozumieli, że moment w którym można było militarnie zaatakować prawie bezkarnie rosyjskiego niedźwiedzia odszedł w niebyt. Z myśliwego stali sie potencjalną zwierzyną.

 

Z ostanich doniesień medialnych: niewielkie w sumie zgrupowanie lotnicze FR w trzy dni wykonuje 300 lotów bojowych a w tym samym czasie koalicja 65 państw pod wodzą USA 12!!!...i to z wątpliwym skutkiem częstokroć, o cywilnych ofiarach nie wspomnę bo o te to ciągle bezpodstawnie oskarża się Rosję. Sukcesy armi syryjskiej w ostatnich kilku dniach spowodowały panikę w kręgach władzy w USA i Arabii Saudyjskiej, a przede wszystkim Turcji. Mamy teraz do czynienia z bardzo poważnym epizodem w tej wojnie. Stworzenie "kotła" w Aleppo i odcięcie od tureckich dostaw to moment przełomowy. Teraz tylko możemy czekać co się wydarzy. Czy jakiś szaleniec zdecyduje się na zaatakowanie Syrii wojskami lądowymi? (desperatów nie brakuje i w AS i Turcji).

 

Zapewne wszyscy czekają na decyzję z USA. Dopiero co zakończyła się pielgrzymka Henry Kissingera do Moskwy. Wytrawni czytelnicy wiedzą kto to jest i jaką pozycję ten gość zajmuje w kręgach zarządzających USA. Tak po naszemu to można by powiedzieć, że prezydenci USA to dla niego chłopcy na posyłki. Dlaczego ta wizyta jest taka ważna? W tej chwili jeszcze nie wiemy na 100% ale można domniemywać, że H.K przyjechał prosić o pokój? Gdyby było inaczej to jego wypowiedzi w groźnym tonie publikowała by amerykańska prasa. Ten pan ma 92 lata i skoro ruszył swój szatański tyłek to znaczy że go coś weń przypiekło Smile

 

Od kilku lat udział dolara w transakcjach międzynarodowych spada (ostatnio znana decyzja Iranu o rezygnacji z tej waluty). Ale dużo grożniejszym jest plan Rosjan o otwarciu swojego systemu sprzedaży ropy pod nową marką przez swoją giełdę. To zabiera z rynku międzynarodowych hochsztaplerów 700 miliardów $ i jest prostą drogą do kolapsu rozliczeń przynoszących dochody przede wszystkim USA. Taki szach-mat WW.Putina. Tak więc zwycięstwo syryjsko-rosyjskie pod Aleppo może być początkiem nowego rozdania w światowej polityce. Czymś na kształ Jałty. I tu możemy upatrywać naszej szansy. Będziemy tym co kiedyś ale w lepszym świecie. Możemy zostać przekazani pod wpływy Rosji i budującej się BRICKS jako równoprawny patner i europejski bufor dla bezpieczeństwa Rosji. Po takiej decyzji USA natychmiast wycofuje swoje zaangażowanie w Polsce a rządząca "warszawka" da nogę jak tylko usłyszy że jakiś rosyjski żołnierz w Obwodzie Kaliningradzkim z nudów odpalił sobie czołg.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika kuba9131

To co jest napisane w

To co jest napisane w artykule to są teorie spiskowe(niepotwierdzone informacje)

Portret użytkownika excar

@kuba 9131 Jak widzę dopiero

@kuba 9131
Jak widzę dopiero zaczynasz karierę dezinformatora w internecie. Powinieneś wiedzieć że sam termin "teorie spiskowe " był wymyślony przez CIA po zabóstwie Kennedyego i miał za zadanie ośmieszać ludzi którzy rozpowszechniali prawdziwe fakty o tej zbrodni. Zresztą do tej pory znikło juz ponad 3000tyś ludzi mających cokolwiek do powiedzenia na ten temat. Dzisiaj ten termin przestał być używany nawet przez bardzo kiepskich troli bo stanowi rodzaj podpisu : kim jestem!!!
Postaraj się bardziej. Nie mam nic przeciwko trolom bo zmuszają człowieka do nauki i większej staranności w publikowaniu informacji. Wyrabiają dowcip ,ironię,cietą ripostę. Słowem są na swój sposób pożyteczni. Jednak mam prośbę ;popraw warsztat bo przestaniesz być zauważany!!!

Portret użytkownika Angelus Maximus

Jak byś się zastanowił

Jak byś się zastanowił głupolu, to byś doszedł do wniosku, że też jesteś produktem spiskowym mamy i taty, niezaleznie kim oni byli i czy twój tato jest twoim ojcem... buhahhaaaa...
 Spisek jednak był prawdziwy no nie??

Portret użytkownika Adolf Rotshild

Excar cały czas piszesz o

Excar cały czas piszesz o rzekomym konflikcie między Rosją a USA, o zagrażąjącej wojnie amerykańsko-rosyjskiej czy tam inne tego typu pogawędki a nie zauważasz że Rosja nie jest żadnym zagrożeniem dla USA. W tym artykule ani razu nie użyłeś słowa "Chiny" a to właśnie Chiny są zagrożeniem dla hegemonii USA i to właśnie Chiny muszą Jankesi osłabiać żeby USA pozostało na szczycie. A bez Rosji Ameryce Chińczyków nie uda się wyeliminować.
Jeżeli chcesz lepiej zrozumieć obecny konflikt na Bliskim Wschodzie to poczytaj w których krajach Zatoki Chiny zainwestowały najwięcej kasy.

 

Portret użytkownika excar

dusiek napisał: Swego czasu

dusiek wrote:

Swego czasu niejaki Zbigniew Brzeziński stwierdził że USA nie dążą do wojny z Rosją bo było by to istne samobójstwo .

a cały czas knuł jakby te Rosję pogrążyć, jak sprowokować.
No pewnie że się Szatanom marzy konflikt rosyjsko -chiński. Znowu wyciągneliby kasztany z ognia cudzymi rękami.

Portret użytkownika excar

Rosja Adolfie,jest

Rosja Adolfie,jest przeciwnikiem USA w robieniu biznesu ale chyba nie próbujesz tu komus zasugerować że Rosja wykonuje jakieś ruchy militarne zagrażające USA. Jeżeli tak uważasz to daj jakąś mapkę z zaznaczonymi  bazami rosyjskimi wokół USA ,pokaż jakieś państwa ,satelity Rosji graniczące z USA na terenie których stacjonują Rosjanie ? Od 1945roku Rosja jest dla Ameryki celem nr.1. Aż mnie dziwi że cos takiego napisałeś. Sprawa Chin jest świeższa.Jeżeli ktoś woli robić biznesy z Rosją i Chinami to widocznie czuje sie bezpieczniejszy w tych relacjach niz z USA. Bezpieczniejszy i mniej rabowany. Bardziej partnerem niz eksploatowanym niewolnikiem. Dlaczegóż to sławne partnerstwo transatlantyckie tworzone jest w tajemnicy przed społeczeństwami ,ba przed parlamentarzystami i dziennikarzami państw przyszłych sygnotariuszy?
Tak sie ukrywa nowoczesne niewolnictwo Adolfie!!!
Chiny są kołem ratunkowym dla Rosji w kwestii handlu ropą i innymi surowcami. Przebiły teraz po raz któryś już AS
Teraz Ameryka ma ból zadka przez Chiny ,Rosję,Iran i Syrię tu się rozegra przyszłość świata.Być albo nie być .

Portret użytkownika Adolf Rotshild

"Teraz Ameryka ma ból zadka

"Teraz Ameryka ma ból zadka przez Chiny ,Rosję,Iran i Syrię tu się rozegra przyszłość świata.Być albo nie być ."
Nie zauważyłeś że Iran właśnie zarzyna Rosje cenami ropy ?
 

 

Portret użytkownika Robaczkowa

   Dzisiaj na czacie

   Dzisiaj na czacie wrzuciłam linki do 2 filmów, które są właśnie na ten temat. O polityce Ameryki względem Rosji i Chin i o wpływie pana Brzezińskiego na działania ekipy Obamy. ( 16.16  , 16.23 )
Co dziwne były nakręcone zanim Obama doszedł do władzy, a widać że wszystko się potwierdza.  Na YouTube zamieszczono je już w 2009 roku.  Zobaczcie bo warto. Niestety nadal nie mogę dodawać linków bezpośrednio w poście.

Strony

Skomentuj