Agencja prasowa zamierza pisać Czarny z dużej ale biały nadal z małej litery

Kategorie: 

Źródło:

Zachód ostatnio coraz częściej wykazuje oznaki ewidentnego szaleństwa politycznej poprawności. Jedna z najbardziej wpływowych agencji prasowych na świecie, The Associated Press, poinformowała, że będzie teraz pisać słowo "czarni" wielką literą, ale "biali" nadal małą. Jest to konsekwencją rasowego zamieszania jakie powstało po śmierci murzyna, Geroge'a Floyda, który zmarł na skutek brutalnego zatrzymania przez policję.

 

Doświadczamy osobliwej wersji rasizmu, najwyraźniej kierunkowanego w stronę białych. Objawia się to nagłą afirmacją osób czarnoskórych, ze względu na ich kolor skóry. Jest to bardzo osobliwy antyrasizm objawiający się klękaniem przed czarnoskórymi, a w skrajnych przypadkach całowania ich po butach.

 

Uwielbienie motywowane rasowo obejmuje kolejne sfery życia, obecne jest w kulturze masowej, w sporcie, na przykład team Formuły1 Mercedes, przemalował bolid na czarno w wyrazie solidarnosci do czarnych braci z ruchu Black Lives Matter. Każdy wyścig rozpoczyna się szopką w której kierowcy w czarnych t-shirtach klęczą afirmując czarnoskórych i wyrażając do nich głęboki szacunek.

 

Jak słusznie zauważył prezydent Czech, Milos Zeman, "Black Lives Matter", czyli "Czarne Życia się Liczą" to rasistowski slogan, bo "All Lives Matter", czyli "Wszystkie Życia się Liczą" i trudno się z nim nie zgodzić. Jednak taka forma rasizmu względem białych jest wręcz jedyną możliwą do przyjęcia opcją - wszystkie inne opinie to obecnie rasizm ocierający się o faszyzm.

 

Stany Zjednoczone, a potem cały świat opanowało już rasowe szaleństwo. Dotyka ono nawet zasad pisowni wyrazów. Już w zeszłym miesiącu agencja AP postanowiła pisać „czarny” z duzej litery w kontekście rasy i kultury. Ta sama agencja The Associated Press w poniedziałek powiedział, że nie zrobi tego samego dla słowa „biały”. Zwolennicy takiego rozwiązania są przekonani, że prześladowanie białych nie jest rasizmem, ponieważ każdy kto ma białą skórę z definicji jest "białym suprematystą" więc prześladowanie mu się należy. Zdaniem agencji AP biali ludzie mają znacznie mniej wspólną historię i kulturę i nie doświadczają dyskryminacji ze względu na kolor skóry.

 

Protesty po śmierci George'a Floyda, które doprowadziły do ​​dyskusji na temat policji w USA, skłoniły wiele agencji informacyjnych do zbadania własnych praktyk i personelu. The Associated Press już 19 czerwca ogłosiło, że ​​zaczyna pisać "czarny" z wielkiej litery. Co ciekawe Narodowe Stowarzyszenie Czarnych Dziennikarzy i niektórzy czarnoskórzy uczeni twierdzą, że "biały" również powinny być pisane wielką literą, ale nie zdobyło to posłuchu, ale czy takie ignorowanie opinii CZARNYCH nie jest przypadkiem rasistowskie?

 

 

Ocena: 

Średnio: 5 (2 votes)

Komentarze

Dyskusja to wymiana argumentów i własnych poglądów. Możesz się z nimi zgadzać lub nie. Ale jeżeli potrafisz tylko bluzgać, wyzywać i siać zamęt, rozważ karierę w Antifie. Bo tu jej nie zrobisz Wink

Portret użytkownika 777

Według izraelskiego dziennika

Według izraelskiego dziennika „Jerusalem Post” Polska ma „problem z antysemityzmem”. Zdaniem dziennikarki Iry Forman administracja Donalda Trumpa powinna „podjąć działania w tym temacie”.„Nie ma lepszej ilustracji relacji między rosnącym autorytaryzmem a antysemityzmem niż niedawna kampania prezydencka w Polsce” – podkreśla Forman. Jej zdaniem kampania prezydenta posługiwała się „szokującym, prymitywnym antysemityzmem”.Dziennikarka „Jerusalem Post” twierdzi ponadto, że oprócz antysemityzmu kampania Andrzeja Dudy została oparta na agresji wobec LGBT. Dodaje, że aby wygrać wybory, obóz władzy posłużył się sloganem „LGBT to nie ludzie”.Forman stwierdza, że w Polsce w sprawie antysemityzmu mógłby interweniować Biały Dom. „Polski rząd liczy na wsparcie Stanów Zjednoczonych w wielu kwestiach (...). Administracja Trumpa ma więc możliwość, aby chronić mniejszości w takich miejscach jak Polska” – przekonuje dziennikarka.

W celu pokrycia wydatków zatwierdzonych na ostatnim szczycie Unii Europejskiej brukselscy urzędnicy planują wprowadzić dodatkowe opłaty - informuje serwis DoRzeczy.pl.We wtorek, po czterech dniach negocjacji, europejscy liderzy osiągnęli porozumienie w sprawie unijnego budżetu na lata 2021–2027 i Funduszu Odbudowy. Polska ma otrzymać w sumie ok. 750 mld zł.Jak informuje serwis DoRzeczy.pl, UE planuje wprowadzenie nowych podatków na pokrycie tych wydatków. Opłaty będą dotyczyć plastiku, węgla i wielkich cyfrowych firm.Już od przyszłego roku kraje członkowskie będą zobligowane do płacenia 0,8 euro za każdy kilogram śmieci, których nie da się poddać recyclingowi. Ten podatek ma przełożyć się na 3 miliardy euro rocznie. Produkty spoza UE których wyprodukowanie wymagało dużej emisji CO2, będą objęte natomiast cłem węglowym.Do tego ma jeszcze dojść podatek cyfrowy, który obejmie największych graczy na rynku. Ma jednak zacząć obowiązywać od 1 stycznia 2023 roku.To jednak nie koniec, gdyż zapowiadane są już kolejne podatki. „Komisja Europejska przedstawi wniosek w sprawie zmian handlu emisjami, prawdopodobnie rozszerzając go na lotnictwo i żeglugę morską. W czasie trwania kolejnych wieloletnich ram finansowych Unia będzie pracować nad wprowadzeniem tzw. innych zasobów własnych, które mogą obejmować np. podatek od transakcji finansowych. Wpływy z nowych podatków wprowadzonych po 2021 r. zostaną przeznaczone na wcześniejszą spłatę pożyczek” – przekazała Komisja Europejska w oficjalnym komunikacie.

Portret użytkownika MiamiVibe

Mam Białą obudowę od

Mam Białą obudowę od komputera i Białe meble w pokoju. Czy spodziewać się nalotu policji ? Smile A tak serio, to obecna cywilizacja po prostu upada. Te same symptomy co w przypadku Imperium Rzymskiego, tam też działy się cyrki, które wykorzystały inne ludy. Osobiście uważam, że nie będzie kolejnej ,,cywilizacji" po tej, bo to już będzie zagłada całej planety, która weźmie w końcu zmyje jakimś tsunami ludzkiego raka i jego betonowo-szklane ,,lasy" Smile

Portret użytkownika euklides

Wszystkie dotychczasowe

Wszystkie dotychczasowe cywilizacje były nieświadome swego istnienia. Były dziełem przypadku. Naturalną koleją rzeczy byłoby powstanie cywilizacji, z jasno określonymi celami i zasadami.

Strony

Skomentuj