Agencja AP przyznała, że pisze artykuły na zlecenie klimatystów

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Agencja prasowa Associated Press przyznała, że otrzymała od aktywistów klimatycznych 8 milionów dolarów na pisanie o jej ulubionych tematach, dlatego „zleca ponad dwudziestu dziennikarzom na całym świecie zajmowanie się kwestiami klimatycznymi”. Aby nikt nie miał wątpliwości, że jej wiadomości będą obiektywne, AP wyjaśnia, „że sponsorzy byli nie tylko hojni; mieli własne cele, które chcieli osiągnąć”.

Ponieważ AP dostarcza serwisów informacyjnych prasie, portalom internetowym, rozgłośniom radiowy i stacjom telewizyjnym na całym świecie, „darczyńcy” wierzą, że propaganda klimatystyczna warta jest tych pieniędzy, nawet jeśli każdy tekst będzie oznakowywany informacją „artykuł sponsorowany”.

„Nowy zespół AP, składający się z dziennikarzy z Afryki, Brazylii, Indii i Stanów Zjednoczonych, skupi się na wpływie zmian klimatycznych na rolnictwo, migrację, urbanistykę, gospodarkę, kulturę i inne obszary. Uwzględniono dziennikarzy zajmujących się danymi, tekstami i obrazami, a także możliwość współpracy z innymi redakcjami” – powiedziała Julie Pace, starszy wiceprezes i redaktor naczelny. „Ta dalekosiężna inicjatywa zmieni sposób, w jaki przedstawiamy historię klimatu” – dodała z zachwytem Pace.

Sprawę opisał portal „New York Times”, który w wiadomości nazwał agencję AP medialną prostytutką („The Associated Press turns prostitute” – „Associated Press zamienia się w prostytutkę”). Dziennik zapomniał, że sam był w przeszłości wykorzystywany do szerzenia płatnej propagandy. Finansowały go specjalne projekty wywiadowcze w celu publikowania artykułów o sytuacji miasta po huraganie Sandy, a dotacja Fundacji Forda pozwoliła zatrudnić w gazecie pracownika ds. niepełnosprawności do przygotowywania stronniczych tekstów o niepełnosprawności. W obu przypadkach sponsorzy chcieli, aby rząd zareagował zgodnie z ich oczekiwaniami – i wiedzieli, że artykuły z „Timesa” im w tym pomogą.

Opracowanie: Maurycy Hawranek
Na podstawie: APNews.comNYPost.comAC24.cz
Źródło: WolneMedia.net

Ocena: 

Średnio: 5 (3 votes)

Komentarze

Portret użytkownika Q

 A kto "stworzył technologię"

 A kto "stworzył technologię" wyrzucania śmieci do lasu i gdzie popadnie , sprowadzania syfu z zagranicy by go potem porzucić lub podpalić , spalania opału byle jak kopcąc jak XIX-wieczna lokomotywa ? Kto wymyślił "technologię" nieszczelnych szamb , wylewania oleju zużytego silnikowego byle gdzie , kto odpowiada za ścieki wlane do rzeki ? Wina nie leży po waszej stronie (ja się od tego odcinam) tylko ktoś chen daleko za to odpowiada ? Za wszystko odpowiada konsument dóbr - bo to on decyduje co się z tym wszystkim stanie po zużyciu. Oczywiście w tym zakresie o którym wspomniałeś masz rację ale to tylko mała część "medalu".

Portret użytkownika demodemo

Mendialne presstytutki -

Mendialne presstytutki - Klimatyczna ściema , kurwidowa ściema , wojenna ściema - dzisiaj niby na centralnym placu Swobody w Charkowie wybuchają rakiety! Na obrazie widać wybuch ale ....... jak sobie wielokrotnie cofniemy sam moment wybuchu widać rakietę czy pocisk.

Żyjemy w czasach gdzie nie wiadomo co jest prawdą bo AP klimatyczni to dziwki a uchodźcy nie znają ukraińskiego czy rosyjskiego - czy klimat się zmienia przez człowieka ?

czy ukraińcy zmienili się przez klimat tak szybko i zapomnieli swojego języka ?

 

Portret użytkownika gash

No i co zrozumiałeś trolu z

No i co zrozumiałeś trolu z tego tekstu? Nic. A myślisz, że dziennikarze piszą teksty za darmo, nie dostając pensji? Czy to, że ktoś sponsoruje artykuły to oznacze, że to są fakenewsy? Nie. Ale ty ruski trolu od razu podpinasz pod to swoje fakenewsy o Ukrainie, szczepionkach, covidzie itd. powiem ci tylko jedno. Możesz sobie zaprzeczać zmianom klimatu, covidowi itd ale nic to nie zmienia, że Polacy nienawidzą Rosjan, nie wybaczymy wam Katynia, okupacji, rozbiorów i PRL-U. I zapamiętaj jedno - Putin to chuj!

Portret użytkownika BG1

Klimat sie zmienia z mani czy

Klimat sie zmienia z mani czy bez nas ekotalibie. Reszta z rego co piszesz to bełkot.  Ja nienawidze Putina i go popierajacych. Do reszty rosjan nic nie mam. Nie odpowiadammy za grzechy naszych przodków.  Porzuć to myślenie,  bo zgnijesz zgorzkniały. 

Portret użytkownika Uther Lightbringer

Czy Pan nie rozumie tego, że

Czy Pan nie rozumie tego, że to co przedstawiają media głównego nurtu ma się nijak do rzeczywistości? Że prawda jest zupełnie inna i żyjemy w matrixie? Proszę zobaczyć do kogo należy znaczna większość polskojęzycznych mediów i przez kogo one są opłacane. Część mediów jest  w rękach niemieckich, zaś inne w rękach amerykańskich. Mediów z polskim kapitałem jest niewiele. Nawet TVP i Polskie Radio są polskie tylko z nazwy. Funkcjonariusze polityczni zwani dla niepoznaki dziennikarzami żywią się paniką ludzi i lubią podkręcać u nich emocje. Oni zakłamują rzeczywistość i cały czas produkują kłamstwa, którymi karmią niczego nieświadomych odbiorców. Wiele "informacji" jest celowo zmyślanych albo fabrykowanych, tylko po to, by kogoś ośmieszyć lub pokazać czyjeś rzekome zasługi (nawet jeśli ta osoba ich nie ma). Dlaczego Pan tego nie widzi? Zamiast odnieść się merytorycznie do wpisu wyzywa Pan innych i zarzuca rzekomą prorosyjskość. A co Ukraińcy zrobili dla Polaków? Nic. Bandera był współpracownikiem Hitlera, zaś UPA doprowadziła do wielu śmierci niczemu niewinnych ludzi na Wołyniu. Dlaczego Pan broni Ukraińców? Czy Pan nie widzi, że Zełeński to ukraiński Wałęsa? Że podobnie jak on jest osobą nie mająca jakichkolwiek kompetencji, za to dającą się sterować innym i mającą przeświadczenie o własnej wielkości?

Portret użytkownika Ar

Juz sam fakt ze nie pisza o

Juz sam fakt ze nie pisza o gigantycznym skazeniu powietrza przez odrzutowce bogaczy swiadczy ze wszystkie te apele o ochrone planety to mistyfikacja pod konkretne cele. Bo pierwsze nalezaloby usunac kompletnie zbedne skazenie jak te po rywatne samoloty, bezsensowne loty w kosmos miliarderow i ich przedsiebiorstw, sport generujacy gigantyczne po rzemiezzczane sie po swiecie bez potrzeby itd no i ostatnio te loty eidma, wojny,...

Portret użytkownika r.abin

Właśnie zdobyłem dowody, że

Właśnie zdobyłem dowody, że "ocieplenie klimatu", zatrzyma się (być może) - już w przyszłym roku, a najpóźniej - w 2029. Chyba zrobiłem to dobrze, bo naukaoklimacie - wycina mi komentarze z tą "radosną" wiadomością. A wcześniej ich Guru - "trząsł portkami"

Strony

Skomentuj