14-milionowe miasto objęto lockdownem. Niezaszczepieni mają siedzieć w domach

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Filipiny ogłosiły kolejny zakaz podróżowania, aby powstrzymać mrożący wzrost infekcji COVID-19. Tym razem nałożono nakaz pozostania w domu dla wszystkich mieszkańców stolicy tego kraju, Manili. Sęk w tym, że dotyczy to tylko niezaszczepionych mieszkańców i podróżnych.

 

To nieuczciwe prawo, będzie obowiązywać co najmniej do 15 stycznia. Ograniczenia mogą zostać wprowadzone ponownie, jeśli do tego czasu dzienna liczba zarażonych osób nie zmniejszy się w znaczącym stopniu. Zgodnie z zarządzeniem, osoby niezaszczepione muszą pozostać w domu i mogą jedynie udać się do najbliższych sklepów i aptek. 

 

Zabrania się im odwiedzania wszelkich restauracji, centrów handlowych, hoteli i innych obiektów rekreacyjnych. Nie mogą korzystać z transportu publicznego i będą musieli zdawać test na COVID-19 co dwa tygodnie na własny koszt, aby móc pracować. Osoby naruszające przepisy zostaną ukarane grzywną w wysokości do 1000 dolarów lub aresztowane na okres sześciu miesięcy.

Osoby w pełni zaszczepione swobodnie poruszać się po stolicy, ale wspomniane wcześniej instytucje, wciąż mają obowiązek ograniczyć ich obecność do 30% w pomieszczeniach i 50% na zewnątrz. Te niesprawideliwe ograniczeniam mają miejsce pomimo tego, że Metropolia przekroczyła swój cel pełnego zaszczepienia około 9,8 miliona ludzi, czyli około 70 procent całej populacji miasta. Wielu obserwatorów zwraca uwagę na absurd tych ograniczeń, biorąc pod uwagę, że nawet osoby zaszczepione mogą zostać zarażone i przenieść wirusa.

 

Trwająca w tym kraju panika, to pokłosie wielkiej medialnej nagonki, która dotyczy słynnego wariantu Omikron. Do poniedziałku potwierdzono kilkanaście przypadków tej mutacji. Ze względu na ograniczone możliwości sekwencjonowania genomu w kraju, urzędnicy nie są w stanie stwierdzić, czy Omikron powoduje gwałtowny wzrost zachorowalności jaki dostrzeżono po nowym roku.

 

W ostatnich miesiącach wiele państw, zachowało się w podobny sposób co władze Filipin. Dodatkowe ograniczenia wobec osób nieszczepionych, zostały wprowadzone między innymi w Austrii (która zamknęła ich w domachh w połowie listopada), Niemczech (gdzie zrobiono to na początku grudnia), oraz w niegdyś cywilizowanej Australii, gdzie chorzy na COVID-19, są zamykani w specjalnych ośrodkach. Wiele z tych państw, rozważa obecnie wprowadzenie obowiązkowych szczepień przeciwko COVID-19. Wygląda na to, że Filipiny idą w podobnym kierunku.

 

Ocena: 

Średnio: 1 (1 vote)

Komentarze

Z a p r a s z a m - DobreFilmyTu i NewsyZwojny i Bacologia

 

 

Portret użytkownika Melo

Złe źródło.

Złe źródło.

Oni (planeta.pl) podają : Podczas III wojny światowej, zdaniem Alberta Pike'a, do walki ze sobą staną osoby wyznające dwie największe religie świata - islam i chrześcijaństwo

A w oryginale jest : Trzecia Wojna Światowa musi się rozpocząć od przewagi różnic spowodowanych przez agentury Illuminati pomiędzy politycznymi syjonistami oraz liderami świata islamu. Owa wojna musi być prowadzona w taki sposób, ze islam (Islamski Świat Arabski) oraz polityczny syjonizm wzajemnie się zniszczą.

p.s. to tylko plan który nie koniecznie się musi udać.

Portret użytkownika oswiecony77

dwie wojny sie udaly trzecia

dwie wojny sie udaly trzecia trwa syria irak afganistan ukraina nie mowie o afryce W tym roku cos moze sie wydarzyc na calym swiecie Sad sie zbliza nad tym swiatem Duchy nefilimow beda wylapane a takze upadle anioly no i zli ludzie tez stad odejda Wtedy nowy swiat bedzie mogl funkcjonowac Bole porodowe beda coraz wieksze anomalie w przyrodzie itp

Psalm 18.29  „Ty zaiste zapalasz pochodnię moją; Pan, Bóg mój, oświeca ciemności moje

Strony

Skomentuj