jejportal.pl

Jak prawidłowo aplikować produkty do pielęgnacji skóry?

Niektórzy dermatolodzy uważają, że to właśnie odpowiednia rutyna pielęgnacyjna gwarantuje piękny wygląd skóry. Do jej skomponowania potrzebne są nam właściwe dla naszego typu skóry produkty, ale również wiedza na temat tego, jak prawidłowo ich używać. Na szczęście istnieje wiele uniwersalnych zasad stosowania kosmetyków pielęgnacyjnych do skóry, do których mogą stosować się posiadaczki każdego typu cery.

Regularne spożywanie migdałów może zadziałać na Twoją skórę przeciwstarzeniowo

Migdały to zdrowa przekąska, która zawiera cały arsenał właściwości odżywczych dla naszego organizmu. W orzechach znajdziemy białko, błonnik oraz zdrowe tłuszcze. Obfitują one także w witaminy z grupy B, cynk oraz witaminę E. Najnowsze badania naukowe wskazują na to, że spożywanie migdałów ma również bardzo dobry wpływ na stan naszej skóry. Mowa o potencjalnych właściwościach przeciwstarzeniowych względem cery dojrzałej.

Jak radzić sobie z przesuszoną skórą podczas zimy?

Gdy spada temperatura oraz wilgotność powietrza, nasza skóra znacznie łatwiej ulega podrażnieniu. Ponadto, ogrzewanie stosowane w domu jedynie zaognia problem – ponieważ dodatkowo pozbawia naszą skórę wilgoci. Na szczęście jesteśmy w stanie zrównoważyć takie warunki poprzez odpowiednią, zimową rutynę pielęgnacyjną. Jakie są najskuteczniejsze sposoby?

5 powodów, dla których powinnaś stosować wodę micelarną

Woda micelarna to uniwersalny kosmetyk do pielęgnacji skóry, który aktualnie uważany jest za obowiązkowy element codziennej rutyny pielęgnacyjnej. Zwykle zawiera delikatne substancje powierzchniowo czynne oraz nawilżające. Dzięki temu dobrze nadaje się do oczyszczania skóry z makijażu i zabrudzeń, które zgromadziły się na jej powierzchni w ciągu całego dnia. Oczyszczając skórę za pomocą wody micelarnej, zmniejszamy ryzyko powstawania podrażnień oraz stanów zapalnych. Dlaczego jeszcze warto stosować ten kosmetyk?

Jakich substancji w składzie kosmetyków i innych środków należy unikać?

Gdy udajemy się do sklepu w celu zakupu nowego szamponu czy żelu pod prysznic, możemy dostać sporego zawrotu głowy od ilości różnych produktów do wyboru. Jak zatem podjąć decyzję i wybrać najwyżej jakości produkt? Wbrew pozorom nie należy sugerować się estetycznym opakowaniem. Znacznie lepiej analizować składy.

Ból w klatce piersiowej u kobiety – jaka może być przyczyna?

Ból lub silny dyskomfort w klatce piersiowej, który utrzymuje się dłużej niż kilka minut lub powraca, to częsty objaw zawału serca u kobiet i mężczyzn. W niektórych przypadkach może być jednak spowodowany innymi czynnikami, takimi jak zgaga, refluks czy problemy z płucami. Choć część z nich nie zagraża naszemu życiu, nie powinnyśmy ich bagatelizować.

Które zawody najbardziej obciążają serca kobiet?

Wykonywanie niektórych zawodów może mieć długofalowo negatywny wpływ na stan zdrowia. W przypadku kobiet zdołano wyróżnić kilka konkretnych form pracy, które mogą bardziej predysponować do chorób serca. Jakie zawody są szczególnie niebezpieczne?

Wyborny pomysł na prezenty gwiazdkowe dla smakoszy

Co roku wraz z pierwszym śniegiem w naszych domach pojawia się świąteczny klimat. Mimo tego, że sklepy zmieniają swój wystrój i asortyment dużo wcześniej, w pośpiechu wydarzeń i codzienności wielu z nas nie zauważa tego od razu. Często, rozproszeni kolorowymi światełkami, zapominamy o kupnie prezentów co ostatecznie może się okazać dużym problemem.

Artykuł o prezentach gwiazdkowych dla smakoszy

Większość z nas odkłada ich zakup do momentu gdy w sklepach nie jesteśmy w stanie znaleźć potrzebnych, konkretnych podarków i zaczynamy się stresować ubywającym czasem. Wmawiamy sobie, że "do grudnia jeszcze trochę czasu", ale zanim się obejrzymy święta staną w progu, a wtedy będzie już za późno na kupno prezentów. Część ludzi jest przezorna i postanawia zapolować na nie jeszcze w listopadzie lub nawet w październiku. Wtedy można mieć pewność, że nie przepłacamy, a skoro ceny są jeszcze w miarę niskie to kupienie kilku rzeczy więcej nie jest problemem i nie obciąża świątecznego budżetu.

Zbyt późne kolacje mogą szkodzić Twojemu sercu

W ostatnim czasie pojawiły się nowe wyniki badań, które sugerują, że czas spożywania posiłków w szczególny sposób wpływa na zdrowie kobiet. Jedzenie zbyt później kolacji może skutkować eskalacją stanu zapalnego w organizmie. To z kolei zwiększa ryzyko zachorowania na cukrzycę typu 2 lub choroby serca. Szczegółowe wnioski zaprezentowano podczas konferencji American Heart Assiociation w Filadelfii.

Oto cztery objawy stresu widoczne na twojej skórze

Istnieje wiele czynników, które mogą wpływać na stan i ogólny wygląd skóry – pogoda, zanieczyszczenie powietrza, palenie, picie alkoholu, czy niestosowanie kremu z filtrem. Jednym z najważniejszych czynników jest również stres, który może powodować poważne problemy skórne.

Niestety stres jest nieodłączną częścią życia większości ludzi. Warto więc podjąć działania, które pomogą obniżyć poziom kortyzolu – hormonu stresu. Oto cztery problemy skórne, które mogą zostać spowodowane przez stres:

1. Stany zapalne

Dwa proste sposoby na uderzenia gorąca podczas menopauzy

Chociaż menopauza jest naturalnym okresem w życiu każdej kobiety, może ona powodować spory dyskomfort. W czasie klimakterium szczególnie dotkliwe są uderzenia gorąca, a także nadmierna potliwość w nocy. Nowe badania dowodzą jednak, że utrzymywanie zdrowej wagi, a także rzucenie palenia przed 40. rokiem życia mogą znacznie łagodzić te niechciane objawy.

Joga jako sposób na stres przedporodowy

Istnieje kilka pozycji w jodze, które mogą pomagać kobietom rozładowywać stres oraz zmniejszać dyskomfort odczuwany podczas ciąży. Dzięki jodze nauczymy się, jak prawidłowo oddychać, rozciągać się i relaksować. W znacznym stopniu poprawi to nasze ogólne samopoczucie, odprężając zarówno ciało, jak i umysł. Poniżej znajdziesz podstawowe, bezpieczne zasady uprawiania jogi podczas ciąży.