UE przypomina Francji o prawach obywatelskich Cyganów

Kategorie: 

Romowie, którzy są obywatelami Unii Europejskiej, mogą żyć w każdym kraju UE, który sobie wybrali, powiedział na briefingu w Brukseli rzecznik Komisji Europejskiej Olivier Bailly, donosi Euronews.

 

Jest to odpowiedź na wniosek Manuela Valls, ministra spraw wewnętrznych Francji, który chce, aby Cyganie pochodzący z Bułgarii i Rumunii żyli w swoich krajach.

„Komisja Europejska przypomina Francji i innym państwom członkowskim UE, że w związku ze strategią na rzecz integracji Romów w kraju Unii, mają oni prawo mieszkać i żyć, nie tylko w krajach swojego pochodzenia " - powiedział Bailly.

„Swobodny przepływ obywateli UE, jak również swoboda życia w innym kraju UE - jest to podstawowe prawo, z którego korzystają obywatele UE. Nie ważne, czy są to Bułgarzy, Rumuni, Francuzi " - wyjaśnił przedstawiciel Komisji Europejskiej.

Bailly podkreślił, że Komisja Europejska jest gotowa do współpracy w tej kwestii z państwami członkowskimi. Przypomniał, że Francja powinna realizować krajowe strategie na rzecz integracji.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen


Komentarze

Portret użytkownika pies

zyjemy w porabanym systemie u

zyjemy w porabanym systemie u mnie w okolicy polakow exmituja   za dlugi==bo stracili prace/zaklady sprzedali za grosze hinczykom,niemcom ci zwiezli swoich r oboli/by dac mieszkania cyganom w pare dni bloki zmienily sie ws yf bahory ich sraja na klatkach kradna bija a glina niezajzy bo w odecie podpalaja auta lub daja w pyk im....niewspomne ze komorne switlo media za darmoche bo wedlug ustawy to....MIEJSZOSC NARODOWAa polacy niech zdychaja .....

0
0
Portret użytkownika Rom

Oto potwierdzenie ze polacy

Oto potwierdzenie ze polacy to rasistowska ludnosc jak ja takie wypowiedzi czytam nieroby,syfy,zwiezeta powiecie kto to zrobil ze romowie w posce tacy sa bez szkoly musza zebrac niechtuzy musza KRASC itd.jak mi na to odpowiecie to jestescie madzry ludzie

0
0
Portret użytkownika Radder

Wasze dzieci nie chodzą do

Wasze dzieci nie chodzą do szkoły bo ich tam nie posyłacie, za to wystawiacie je na żebry w przejściach podziemnych, autobusach i tramwajach, wasze żony okradają ludzi którzy zgodzą się na powróżenie z ręki lub kart, a wy panowie romowie nie robicie nic poza zbieraniem swoich żon i dzieci mercedesami i beemkami, tak wygląda wasz nieszczęsny byt w tym strasznym kraju - Polsce. W reszcie unii jest bardzo podobnie.
Pozdrawiam
Polak bez serca Wink

0
0

"Nie warto umierać starym, warto umierać zadowolonym z życia" - Ja Wink

Portret użytkownika icemen123

Tu jest potwierdzenie tego że

Tu jest potwierdzenie tego że Europa dąży do samodestrukcji.Nie dość że mamy zwał muzułmanów to jeszcze je.ani romowie i inne syfy.Czy te zwierzęta nie mogą mieszkać we własnym kraju i tam nic nie robić?CHORA POLITYKA UE DĄŻY DO JEJ SAMODESTRUKCJI.W przyszłości pewnie dalej mała biedna Polska uchorni całą Europę od turków i innych syfów...

0
0
Portret użytkownika stała czytelniczka

Pomijając Cyganów, a biorąc

Pomijając Cyganów, a biorąc pod uwagę wogóle narody UE to moim zdaniem ta promocja migracji ma na celu osłabiebie poczucia przynależności terytorialnej. Osoby mieszkające w Polsce a nie będące Polakami nie będą miały starania o naszą ziemię jeśli przyszło by nam stanąć w obronie kraju. To samo dotyczy tych którzy już dawno opuścili kraj i mieszkają w kraju w którym żyje im się ,,lepiej'' , a więc w ten sposób osłabia się w ludziach patriotyzm.

0
0
Portret użytkownika Gorgojlus

Jak zwykle poprawnośc

Jak zwykle poprawnośc polityczna. Nie można mówić ,że wszyscy romowie sa aspołeczni ale wiekszość z takimi się spotyka bo sa najgłośniejsi. Fakty mówia same za siebie . Romowie sa utożsamiani ze cwaniactwem i złodziejstwem. Sam z własnego doświadczenia spotkłaem sie niestety tylko z kradzieża i próbami oszustwa.

0
0
Portret użytkownika vacek

Po co ten Oliwier Bailly

Po co ten Oliwier Bailly mówi, że Cyganie moga mieszkać wszędzie w UE. Niech ich zaprosi do bezpośredniego sąsiedztwa swojego domu/willi a najlepiej jakąś typową cygańską familię do swojego domu, ogrodu na pobyt integracyjny. Niech da przykład swoim postępowaniem a nie strzępieniem języka. Nie słowa ale czyny i wtedy zobaczymy jak pan Bailly będzie spiewał

1
0
Portret użytkownika ja76

EUROSOCIALIZM  tak się niszy

EUROSOCIALIZM  tak się niszy narody które coś  wnoszą a nieroby dostają przywileje dodatki itp czy ty wiesz ze  w Polsce był plan ze  emigrant   dostanie 1200zl na  głowę MUSLI  ITP .
A nasze  samotne  matki dostają  500zl  na dwoje

0
0
Portret użytkownika Jaśko Korkowiec

Nie czaje tego.... Cyganie to

Nie czaje tego.... Cyganie to naród ,który nie ma swojego państwa więc jakim cudem kojarzony jest on z Rumunią czy Bułgarią i ten naród jest niby w UE?
Przykładowo: Ukraińcy nie są w UE , potrzebują wizy ,zaproszeń i masy innych dokumentów, których dla nich nie jest tak łatwo zdobyć... Jak już zdobędą , przyjeżdżają do pracy i w jakiś sposób pomagają w rozwoju gospodarki.
Tacy cyganie nie robią nic... Nie pracują, kradną, żebrają i oni są członkami UE... 
To dla mnie jakaś chora polityka

0
0

"Zaglądali do kufrów, zaglądali do waliz... Nie zajrzeli do dupy - tam miałem socjalizm"     Cz. Miłosz

Portret użytkownika euklides

Przychodzą na świat w

Przychodzą na świat w Bułgarii, więc państwo bułgarskie wystawia im dokumenty w efekcie czego uzyskują obywatelstwo państwa członkowskiego UE. Od cyganów i tak gorsza jest właśnie ta kasta biurokratów, która żyjąc w swoim urojonym świecie robi np. problemy dla Ukraińców, którzy chcą tu pracować. Nie pojmuję dlaczego dwóch ludzi z Ukrainy i Polski potrzebuje pozwolenia na pracę od jakiegoś idioty, który nigdy w życiu nie zrobił nic pożytecznego dla społeczeństwa. Obecne czasy przejdą do historii jako wieki ciemne - ludzie w przyszłości będą szydzić z naszych czasów bardziej niż współcześni szydzą ze średniowiecza.

0
0
Portret użytkownika anuca

Mamy Romów

Mamy Romów polskich,rumuńskich,słowackich,francuskich itd zależy gdzie się urodzili.I traktuje się ich tak samo w Unii jak obywateli narodowości tych państw.
Na pewno od Roma ukraińskiego wymaga się takich samych dokumentów jak od Ukraińca bo Ukraina nie należy do UE.

0
0

"Zaglądali do kufrów, zaglądali do waliz... Nie zajrzeli do dupy - tam miałem socjalizm"     Cz. Miłosz

Portret użytkownika benamunra

a Walijczyk, Szkot czy Anglik

a Walijczyk, Szkot czy Anglik to ma paszport brytyjski i nikt sie nie czepia ze w jednym z krajow zwanym UK  mieszkaja 3 narodowosci a takie niewiadomo co jak Irlandia Polnocna gdzie mieszkaja Irlandczycy i "Irlandczycy  Polnocni" czyli Brytyjczycy to jeszcze bardziej gmatwa sprawe... A Katalonczycyczy Baskowie?? 

0
0

Ben

Portret użytkownika benamunra

a Walijczyk, Szkot czy Anglik

a Walijczyk, Szkot czy Anglik to ma paszport brytyjski i nikt sie nie czepia ze w jednym z krajow zwanym UK  mieszkaja 3 narodowosci a takie niewiadomo co jak Irlandia Polnocna gdzie mieszkaja Irlandczycy i "Irlandczycy  Polnocni" czyli Brytyjczycy to jeszcze bardziej gmatwa sprawe... A Katalonczycyczy Baskowie?? 

0
0

Ben

Skomentuj

Filtered HTML

 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
 • Zawartość można dzielić na podstrony dodając w treści znaczniki: <h5>.
 • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.

Plain text

 • Znaczniki HTML niedozwolone.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem
           ___     
/\ |__ \
__ __ / \ ) | __ _
\ \ / / / /\ \ / / / _` |
\ V / / ____ \ / /_ | (_| |
\_/ /_/ \_\ |____| \__, |
| |
|_|
Przepisz kod wyrażony w postaci znaków ASCII