Zwierzęta z jakiegoś powodu w popłochu opuszczają park narodowy Yellowstone

Kategorie: 

Bizony uciekające z Yellowstone - źródło: YouTube

Jak wiadomo superwulkan pod parkiem narodowym Yellowstone stanowi stałe zagrożenie nie tylko dla USA, ale i dla świata. To właśnie dlatego kaldera tam się znajdująca jest pod stałym nadzorem. Naoczni świadkowie są zaskoczeni i zaniepokojeni tym co widzą, zwierzęta zamieszkujące te okolice schodzą z gór i uciekają w popłochu, tak jakby nadchodziło to czego wszyscy się tak bardzo boją.

 

Gdy w obrębie basenu Oceanu Indyjskiego w 2004 roku doszło do wielkiego trzęsienia ziemi i tsunami symptomatyczne było to, że zginęli w nim głównie ludzie. Zwierzęta wyczuwając nadchodzące kłopoty uciekały przed siebie. Efektem tego było to, że większość z nich ocalała ten niesamowity kataklizm, w przeciwieństwie do ludzi. Gdy widzi się teraz zwierzęta uciekające z Yellowstone trudno nie widzieć w tym analogii.

 

O Yellowstone napisano i powiedziano już bardzo wiele, ale zakładając, że ktoś trafił na tę stronę wczoraj warto zauważyć, że jest to bardzo unikalne miejsce. Pod Yellowstone znajduje się ogromny wulkan sięgający swoimi "korzeniami" naprawdę bardzo głęboko. Jest on śmiertelnie niebezpieczny, ponieważ ewentualna erupcja byłaby tożsama z wystąpieniem poważnych zmian na Ziemi.

Superwulkan pod Yellowstone wybucha średnio co 640 tysięcy lat a ostatnia erupcja miała tam miejsce przed 630 tysiącami lat. W najlepszym wypadku czeka nas jeszcze 10 tysięcy lat spokoju, ale w wariancie negatywnym wybuch może wystąpić w każdej chwili. Gdyby do tego doszło większość z powierzchni USA zostałaby zasypana popiołem. Ilość materiału wulkanicznego, który przedostałby się do atmosfery spowodowałaby nieuchronną zmianę klimatu.

Gdy widzi się zwierzęta uciekające stamtąd w popłochu nie jest chyba niczym dziwnym, że budzi to pewien niepokój. Oczywiście może to być nadinterpretacja i być może nic nam nie grozi, ale wyciągając wniosku z tsunami z grudnia 2004 roku, lepiej jednak zwracać uwagę na subtelne sygnały dawane nam przez naturę.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Slavomir

Ja się zastanawiam dlaczego w

Ja się zastanawiam dlaczego w USA nie powołano jeszcze żadnej parlamentarnej komisji śledczej do zbadanie przyczyn masowych migracji zwierząt oraz domniemanej katastrofy ? W Polsce komisja powstałaby natychmiast, opozycja pożarłaby rząd i całą rządzącą koalicję, a samotne staruszki z dzieckiem na ręku okupowałyby gmach sejmu. Wulkan wyqrwiłby tak, czy siak, ale nie pozostalibyśmy bierni Biggrin Ci Amerykanie to dziwny naród - nic tylko wcinają hamburgery, żują gumę i oglądają NBA Biggrin

0
0
Portret użytkownika janko walski

Moja stara jak sie konczy

Moja stara jak sie konczy zima to tez tak biegnie. Chce zrzucic zapas tluszczu na lato na plaze.

0
0
Portret użytkownika Agaga

Czy wy ludzie naprawde

Czy wy ludzie naprawde jestescie tacy tepi??? Ptrzeciez w calym tym artykule nie chodzi o to zdjecie czy film, ale o fakt, ze zwierzaki uciekaja i nie koniecznie musi to byc pokazane na filmiku. Ludzie zajmujacy sie tym zjawiskiem to zaobserwowali wy nie musicie!! A dyskusja dotyczyla faktu a nie filmiku... I kiedy ktos zainteresowany czyta wasze komenty to rece opadaja kiedy widzi teksty typu "to fotomontaz" itd. Skupcie sie na temacie i skoro nie macie nic ciekawego do powiedzenia na ten temat, nie zabierajcie glosu w ogole.
Dziekuje
 

0
0
Portret użytkownika matik

No to jak chcesz faktów to

No to jak chcesz faktów to najpierw poczytaj coś nt temat i Yellowstone a nie sugeruj się idiotycznymi wiadomościkami. Zwierzęta w obszarze parku są od zawsze niespokojne i odkąd prowadzone są obserwacje czyli od kilku dekad takie zachowania zwierząt tamżę są NORMĄ. To samo tyczy się mikro trzęsień i róznych innych zjawisk. Jak ktoś chce napisać artykuł o niczym to pisze o uciekających zwierzetach i wzroście aktywnosći w YS - sensacja gwarantowana.

0
0
Portret użytkownika Tamma

Dziękuję. Nareszcie ktoś

Dziękuję. Nareszcie ktoś logiczny pisze. Przecież wystarczy obserwować zwierzęta a pogodę można przepowiedzieć cóż dopiero takie stadne ucieczki! Przecież one czują i wiedzą w przeciwieństwie do ludzi i ich(naszych) wynalazków! Znowu będzie kataklizm, zginą ludzie a można zapobiec. Teraz!
Pozdrawiam

0
0
Portret użytkownika olo manolo

Biegnie sobie stado bizonow i

Biegnie sobie stado bizonow i od razu wszystkie stada wszystkich zwierzat uciekaja przed wybuchem wulkanu.

A One zwyczajnie uciekaja przed czipowaniem.

0
0
Portret użytkownika trzn

No fakt reporter mógł

No fakt reporter mógł sfotografować dla Pana każde uciekające zwierze z osobna to wtedy byłoby lepiej co nie ?
 

0
0
Portret użytkownika stanlej

Moze mówić i pisać FAKIU czy

Moze mówić i pisać FAKIU czy tam coś jeszcze he he ale mam znajomego który zamieszkuje tamte tereny i sam stwierdził że coś "wisi w powietrzu" bo zwierzyna powaryjowała.Widać to również na całej populacji ptaków które zachowują się dziwnie.Myśli o opuszczeni tamtego terenu przynajmniej na jakiś czas bo jak mowi natura wie lepiej niz człowiek tylko trzeba dobrze obserwować.

0
0
Portret użytkownika pleban

kazde zwierze wyczuwa nie

kazde zwierze wyczuwa nie bespeieczenstwo obojetne czy to jest trzesienie ziemi ,wulkan ,tsunami itp ,nawet pies jak wyje wiadomo ze ktos umrze albo w rodzinie albo w sasiedztwie

0
0
Portret użytkownika Takitam

Dzikie zwierzęta mają to, co

Dzikie zwierzęta mają to, co myśmy już dawno zatracili - nieomylny instynkt. Te bizony zachowują się tak jakby wyczuły wielkie niebezpieczeństwo. Tak jak przysłowiowe szczury które zawsze uciekały ze statku który miał zatonąć w następnym rejsie. Podobno nigdy się nie myliły. Jak zaobserwowano masową ucieczkę szczurów ze statku to armator miał problem ze skompletowaniem załogi na następny rejs, na ogół ostatni. Jest wiele dokumentów potwierdzających takie przypadki. Obserwuję często stronę Earthquakes i ostatnio dochodzi w rejonie parku Yelowstone do częstych wstrząsów. Nie są to silne wstrząsy - czesto niewyczuwalne przez ludzi, ale z uwagi na specyfikę tego miejsca moga być groźne w skutkach. Nie bagatelizowałbym takich sygnałów przyrody jak paniczna ucieczka zwierząt.

0
0
Portret użytkownika Mariano

Co za archaiczny

Co za archaiczny foto-nieudolno-montaż !! Wstyd że na podstawie takiego berbecia, ludzie dorabiają filozofię...
 

0
0
Portret użytkownika zibi2571

ciekawe jak duza skala jest

ciekawe jak duza skala jest tego poplochu bizonow? Dwa dni temu widzialem kilka sztuk na kamerze live w parku , schodzily gdzies ale nie tak szybko jak na filmie.To pewne ze zwierzeta wyczuwaja wczesniej od ludzi zagrozenie. Sprawa powinna byc zbadana.

0
0
Portret użytkownika darek1

Wpadły na autostradę to i

Wpadły na autostradę to i biegną. Źle im sie biega po skałach. Poza tym mogło by w końcu coś pierdzielnąć bo nudno się robi na świecie. Była nadzieja w Ukrainie i Rosji ,ale z dużej chmury wielka kupa czy jakoś tak.

0
0
Portret użytkownika olo manolo

Zdecydowanie pewnym i

Zdecydowanie pewnym i zbadanym faktem jest, ze zwierzeta chodza a nawet czasem biagaja.

0
0
Portret użytkownika Cosiek

Jak dla mnie przeciętnego

Jak dla mnie przeciętnego 'kowalskiego' bizony i inne parzystnokopytne, zwyczajnie sobie pobiegały, jak to mają w zwyczaju.
 
Szkoda nieraz, że tak łatwo ludzie uważają filmiki stare jak świat, za powstałe dzień lub dwa dni temu....

0
0
Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Już kiedyś pisałem na ten

Już kiedyś pisałem na ten temat... Yellostown nie "wybuchnie", tylko lawa rozleje sie jak budyń na drożdżach z szerokiej miski...
Katastrofa na skale przyległych stanów Ameryki, w strefi do 100 km od krawędzi krateru, ale nie ma mowy o globalnej.
Duża powierzchnia przekroju krateru uniemożlia "wybuch".

0
0
Portret użytkownika Takitam

A nie wydaje się Tobie że ta

A nie wydaje się Tobie że ta "miska" jest na tyle duża że  powstanie super piekarnik i na tyle duży by dobrze podgrzać i zatruć atmosferę ?.

0
0
Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Uważam, że nie. Czynnik

Uważam, że nie. Czynnik chłodzący jakim jest atmosfera i prądy powietrzne szybko ten piekarnik ochłodzi. To histeria wokół tego wulkanu ma wzbudzić w ludzich poczucie zagrożenia. zaleknionymi ludźmi łatwo sie manipuluje, co jest celem każdej globalistycznej władzy.
 Nie zapominaj, że górne warstwy atmoisfery ( kilka tysięcy m nad ziemią posiada temperature - 50 st. C
 Poza tornadami itp zjawiskami skończy sie na ewakuacji i na strachu...

0
0

Strony

Skomentuj