Zjednoczone Emiraty Arabskie zbudują pierwszy na świecie szpital w kosmosie

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Ministerstwo Zdrowia Zjednoczonych Emiratów Arabskich właśnie ogłosiło plan stworzenia pierwszego na świecie kosmicznego szpitala. W ramach krajowego programu kosmicznego, ZEA chce dać szansę na leczenie astronautom za pomocą nanotechnologii kontrolowanej przez ziemskich lekarzy.

 

Szpital kosmiczny ma szczególne znaczenie wobec planowanej wyprawy na Marsa w 2020 roku. Planuje się wstrzykiwanie nanobotów do krwi astronautów, którymi będą mogli kierować lekarze z Ziemi. W ten sposób możliwe będzie na przykład poszukiwanie zainfekowanych komórek wewnątrz organizmu pacjentów.

 

Projekt ma zostać poddany serii testów na Ziemi, zanim zostanie wdrożony do przestrzeni kosmicznej. Przyszłym celem jest monitorowanie stanu zdrowia astronautów jedynie za pomocą skanowania elektronicznego. 

Kosmiczny szpital to nie jedyny projekt ZEA, który skupia się na zastosowaniu nowych technologii w medycynie. Bogaty kraj szczególnie intensywnie inwestuje w badania nad zapobieganiem rozprzestrzeniania się chorób przewlekłych, takich jak rak.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Komentarze

Portret użytkownika ono mat opeja

Moze by najpierw bydowac

Moze by najpierw bydowac szpitale na Ziemi. Ludzie na Ziemi bardziej ich potrzebuja niz w kosmosie.

 

Portret użytkownika dziadek ze wsi

Jeśli to prawda, jest to

Jeśli to prawda, jest to sygnał dla całego świata, że bieda, głód, pragnienie, uzależnienia, choroby, są niezbędne do przetrwania i funkcjonowania nadzwyczajnej kasty pasożytów. 

Skomentuj