Ziemia znowu zadrżała z dużą siłą w północnych Włoszech

Kategorie: 

http://geofon.gfz-potsdam.de/eqinfo/event.php?id=gfz2012kmtv

Trzęsienie ziemi o magnitudzie 5.8 stopni w skali Richtera miało miejsce dzisiaj, 29 maja 2012 o godzinie 7:00 czasu uniwersalnego. To już kolejny silny wstrząs, jaki nawiedził północne Włochy w ciągu ostatnich kilkunastu dni.

 

Epicentrum wstrząsów było zlokalizowane między miejscowościami Parma, Ferrara i Modena. Głębokość trzęsienia to tylko 10 kilometrów. Sejsmolodzy już po poprzednim trzęsieniu zwracali uwagę na to, że tak płytkie zjawisko sejsmiczne jest czymś wyjątkowym i nieoczekiwanym.

 

Wstrząsy były odczuwane praktycznie w całych północnych Włoszech. Poprzednia aktywność sejsmiczna w tej okolicy miała miejsce 20 maja 2012 i w jej wyniku śmierć poniosło 7 osób oraz zostało zburzonych wiele budynków w tym dużo średniowiecznych zabytków. W tej chwili nie ma jeszcze doniesień o możliwych szkodach lub ofiarach.

 

Aktualizacja:

W ciągu 23 minut po wstrząsie we Włoszech doszło do kolejnego trzesienia ziemi w okolicy Sofii w Bułgarii. Poprzednio sekwencja była podobna czyli najpierw zadrżały Włochy a potem Bułgaria. Sejsmolodzy stwierdzili wtedy, że oba trzęsienia nie mają związku, lecz zaznaczyli, że to zaskakująca aktywność bo w kraju tym poprzednie wstrząsy około magnitudy 6 stopni miały miejsce w połowie XIX wieku, Dzisiejszy wstrząs miał magnitudę około 4.5 stopnia, ale fakt, ze nastąpił w bardzo krókim czasie po wstrząsie włoskim powoduje, że związek między oboma zjawiskami jest bardziej niz oczywisty.

http://geofon.gfz-potsdam.de/eqinfo/event.php?id=gfz2012kmup

 

Według najnowszych doniesień mediów włoskich w wyniku dzisiejszego trzęsienia ziemi zginęło sześć osób. Bilans ten może się jeszcze zmienić. Znowu doszło do uszkodzeń wielu budynków, zwłaszcza tych, które mają naruszoną konstrukcję po porzednich wstrząsach. Od czasu wystąpienia pierwszego silnego wstrząsu, który miał miejsce o godzinie 9:00 czasu lokalnego doszło już do pięciu wstrząsów wtórnych, z których najsilniejszy osiągnął magnitude 4.8 stopnia w skali Richtera.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen


Komentarze

Portret użytkownika klara

La terra non smette di

La terra non smette di tremare. Nella notte l’Ingv ha registrato più di 58 scosse in Emilia Romagna. La situazione sta diventando sempre più allarmante. Gli ultimi dati ottenuti tramite la Protezione Civile mostrano un quadro drammatico. Il terremoto ha infatti causato 16 vittime, 350 feriti e 8 mila sfollati.Questi numeri si vanno a sommare a quelli precedenti. Le zone più colpite sono Camposanto, Cavezzo, Medolla, Mirandola e San Felice sul Panaro e di quello di San Giovanni del Dosso, nel Mantovano. dzis tj ta noc, bilans, ok 58 wstrzasow,16 zabitycg 350 rannych i 8 tys bez domow.najbardziej ucierpialy regiony w-w. pozdr,i patrze na dompozdr dla xyz!3majmy sie Smile

0
0
Portret użytkownika szaman

Afryka nie zatonie, ale oba

Afryka nie zatonie, ale oba kontynenty - europejski i afrykański - wciąż zbliżają się do siebie" - powiedział Rinus Wortel z Uniwersytetu w Utrechcie. "Wygląda na to, że istnieje możliwość, iż we właściwym czasie staniemy się świadkami procesu subdukcji Europy pod Afrykę"

0
0
Portret użytkownika daydreamer

Jesli planeta X, czy jak

Jesli planeta X, czy jak wolicie, Nibiru, jest brazowym karlem, to wypatrzenie jej przez optyczne teleskopy jest raczej niemozliwe (niskie albedo). Potrzebny jest do tego teleskop widzacy w poczerwieni. Poza tym, karzel moze miec stosunkowo niewielkie wymiary, ale duza mase.Pozdrawiam

0
0
Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Wyjaśnieniem części trzęsień

Wyjaśnieniem części trzęsień Ziemi jest fakt oddziaływania "popychającego" pędu grawitacji i oddziaływania doganiającej nas Venus.Za kilka dni nas dogoni na wysokości Słońca i przejdzie przez jego tarczę...(06-06-2012) Następne dni będzie efekt odwrotny.: "ssania" , a nawet tygodnie będą chrakteryzować się zwięksdzoną aktywnością tektoniczną i wulkaniczną Ziemi. I właśnie ta sytuacja sprzyja ziemskim łotrom i szubrawcóm zintensyfikować testy swoich broni... Cokolwiek sie stanie... stanie sie z powodu ... Venus... A więc są powody, by się bać... 

0
0
Portret użytkownika NIKT

Czego mamy sie bac ? 

Czego mamy sie bac ?  Przeciez sami sobie wybralismy TO ZYCIE w tymze czasie i w tej gestosci... pomijajac juz fakt, ze wszystko jest fikcja i projekcja i w rzeczywistosci wogole nas tutaj nie ma.

0
0

Portret użytkownika MonaLisa

Jak to nas tu nie ma? A któż

Jak to nas tu nie ma? A któż wtedy tu piszę, na tym forum?  Hologramy?  UFO-ludki? Czy cyborgi?Ja tam nie jestem żadna FIKCJĄ.  I ty też, NIKT. Po-prostu jesteśmy tutaj, żeby "odrobić kolejna lekcję z życia wzięta".Dobranoc wszystkim internautom! Wszystkim, bez wyjątków!  

0
0
Portret użytkownika MonaLisa

Witam, witam, NIKT! Domyślam

Witam, witam, NIKT! Domyślam się, o czym chcesz powiedzieć ;  że żyjemy w Matrix-ie, nasz Wszechświat - to hologram i my sami jesteśmy hologramem?Z punktu widzenia fizyki kwantowej - to rzeczywiście, wszystko znajduje się jednocześnie w wielu wymiarach (bo foton - "drży" falowo-krztałtnie, nie jest "zastygłą" cząstką). Są to paralelne światy, gdzie w każdym z nich jest "inny czas liniowy", inaczej my wyglądamy i zachowujemy się, i inne wydarzenia spotykają naszych "sobowtórów" .Ale ezoteryka mówi nam, ze nasze ciało fizyczne - to jest właśnie ten "hologram", ale nasza dusza - jest wieczna,  Dusza nie może być naraz w wielu miejscach, bo jest ona uniwersalna, niepowtarzalna i jedyna w swoim rodzaju. A więc - istnieje jako jednostka. ISTNIEJE. Nie jest fikcja, hologramem.  Jest Energią.Dlatego ja też nie jestem fikcja, lecz - energią, atomem. O to mnie chodziło.Ale chętnie wysłucham twojej opinii. Co dwie głowy - to nie jedna!  Pozdrawiam! 

0
0
Portret użytkownika NIKT

Dokladnie tak jest i to

Dokladnie tak jest i to wlasnie mialem na mysli. Fizyka kwantowa. Dokladnie chodzi o Kwarki, ktore sa nosnikami informacji, ktore znikaja ( w tym czasie lacza sie z " BOGIEM " i pojawiaja by materializowac atomy, ich strukture, tym samym nas i wszystko ( co materialne ) co nas otacza, co widzimy i nie widzimy ( takze materialne). Czesto mowimy do siebie "JA" . Trzeba by sobie postawic pytanie, czym jest to "JA" . Dla mnie jest to energia, moja niesmiertelna DUSZA.  Mowimy czesto, " oh, jak ja wygladam " nalezy to rozumiec, ze nie jestesmy zadowoleni z wygladu naszego ciala, trzeba by je wypielegnowac. Mowiac "JA" myslimy o naszej duszy, czesto nie zdawajac sobie z tego sprawy. Piszemy czesto : "Wiedza zostala nam przekazana juz tysiace lat temu". Komu zostala przekazana ? Odp: NAM. A jak to mozliwe ? Przeciez tysiace lat temu.... a ja dopiero zyje kilkadziesiat lat !  Chodzi o niesmiertelnosc DUSZY .  Wszystko, cala wiedze mamy gdzies tam zakodowana w podswiadomosci, musimy sie nauczyc z niej korzystac. Coraz wiecej ludzi to potrafi. Itd itp. Mona Lisa, wiem ze rozumiesz o co chodzi i w Twym poscie masz racje. Piszac ze jestesmy projekcja, mialem na mysli wlasnie Kwarki.  Bo one materializuja  informacje (ktore zostaly im przekazane w tym czasie, kiedy ich nie bylo w atomie ). Materializuja je z tak duza czestotliwoscia, ze nie jestesmy w stanie tego zauwazyc.  Martix, to znowu inna sprawa. Mozna o tym przeczytac na innemedium.pl :)Przepraszam forumowiczow, ze napisalem cos, co nie wiaze sie z tematem o trzesieniu ziemi we Wloszech, lecz jest to forum ktore sie mimowolnie rozwija i nie byloby dobrze, gdybysmy przecinali nitki informacji. Pozdrawiam. :) 

0
0

Portret użytkownika martin

Trzęsienia we Włoszech są

Trzęsienia we Włoszech są wywoływane sztucznie. patrzcie na dokładne godziny : wczoraj godz. 7:00 i 11:00dzisiaj godz. 6:00

0
0
Portret użytkownika szaman

  Środa 30 maja 2012,

 Środa 30 maja 2012, 06:01:26 UTC94 minut temuWschodnia Turcja2,92,0CSEM-EMSC RSSDetalŚroda 30 maja 2012, 06:00:34 UTC95 minut temuPółnocne Włochy3,810,0CSEM-EMSC RSSDetalŚroda 30 maja 2012, 05:57:21 UTC98 minut temuFrancja2,82,0CSEM-EMSC RSSDetalŚroda 30 maja 2012, 05:55:55 UTC100 minut temuDodecanese Islands, Grecja2,57,0CSEM-EMSC RSSDetalŚroda 30 maja 2012, 05:55:50 UTC100 minut temuPółnocne Włochy2,75,0CSEM-EMSC RSSDetalŚroda 30 maja 2012, 05:50:04 UTC106 minut temuSouthern California1,99,6USGS RSSDetalŚroda 30 maja 2012, 05:44:53 UTC111 minut temuGrecja2,07,0CSEM-EMSC RSSDetalŚroda 30 maja 2012, 05:42:47 UTC113 minut temuPółnocne Włochy2,95,0CSEM-EMSC RSSDetalŚroda 30 maja 2012, 05:36:59 UTC119 minut temuWschodnia Turcja3,52,0CSEM-EMSC RSSDetalŚroda 30 maja 2012, 05:36:23 UTC119 minut temuBułgaria3,42,0CSEM-EMSC RSSDetalŚroda 30 maja 2012, 05:29:58 UTC2 godziny temuPółnocne Włochy2,620,0CSEM-EMSC RSSDetalŚroda 30 maja 2012, 05:22:46 UTC2 godziny temuGrecja2,84,0CSEM-EMSC RSSDetalŚroda 30 maja 2012, 05:21:52 UTC2 godziny temuPółnocne Włochy2,15,0CSEM-EMSC RSSDetalŚr 

0
0
Portret użytkownika szaman

  Wednesday May 30 2012,

 Wednesday May 30 2012, 03:50:18 UTC3 hours agoNorthern Italy2.41.0CSEM-EMSC FeedDetailWednesday May 30 2012, 03:48:14 UTC3 hours agoPoland2.92.0CSEM-EMSC FeedDetail 

0
0
Portret użytkownika szaman

Dziś wstrząsy Turcja ,

Dziś wstrząsy Turcja , pólnocne Włochy, Grecja, Bułgaria , Francja I Polska. 

0
0
Portret użytkownika szaman

Już rok temu badacze

Już rok temu badacze zauważyli, że zmieniła się sytuacja jesli chodzi o płytę euroazjatycką i afrykańską. Poprzednio afrykańska wsuwała się pod europejską ,  a teraz jest odwrotnie. Afrykańska nasuwa się na europejską. Naciskając na południu na europejską powoduje jej pęknięcia w słabych miejscach. Płyta przy nacisku pęka od góry na dużym obszarze, stąd płytkie epicentrum. Zagrożona jest cała Europa południowa łącznie z Karpatami. Odbywający się przesuw płyt może też spowodować utworzenie się nowych komór magmowych na Morzu Śródziemnym. Co to oznacza , szczególnie dla wybrzeży morza Śródziemnego doskonale wiemy.

0
0
Portret użytkownika szaman

Żeby zrozumieć co się dzieje

Żeby zrozumieć co się dzieje trzeba zwracać uwagę na pewne drobne z pozoru informacje. Np.  dziś na Sycylii doszło do niewielkiego wstrząsu 2,9 Richtera. Zupełnie niezauważalny. Istotna jest tu głębokość 118 km. Tymczasem w północnych Włoszech ledwie 10 km.  Świadczy to o tym, że prawdziwa przyczyna obecnych trzęsień znajduje się głęboko pod dnem Morza Śródziemnego, gdzie trą o siebie dwie wielkie płyty.

0
0
Portret użytkownika Prowokator

ciekawe jest to że skoro

ciekawe jest toże skoro chcąrobić depopulacje, to dlaczego, ich staraniasą zbyt mozolne i słabe, nikt nie neguje HAARPAże robią badania, ale to nie ma nic wspólnegoz tematem depopulacji, skoro oni są skłonni douśmiercania, to dlaczego słychać że np.kogośścigają za morderstwa, przestępstwa, itd....przecież powinni nie zwracać na to uwagigdyż sami chcą wyniszczyć ten świat, todlaczego np.robią sprawy sądowe żołnierzom,którzy, są oskarżani o zbrodnie wojenne np.w Afganistanie ? przecież, skoro lubią depopulacjęto takie incydenty były by im na ręke, czyż nie ?to wszystko robią dla ściemy ? dla opini publiczej ?przecież oni i tak się nie liczą z opinią publiczną,i tak robią co chcą ! także ja uważam że HAARPjest zbyt mocno naciąganym tematem, owszemnie ulega najmniejszej wątpliwości, że go używająlecz, bez przesady, to że są zmiany klimatyczne,wpływają bardziej inne czynniki, faktyczniecały kosmos jest w ruchu, gdzie wszystko wtym przypadku jest zmienne, a także na ziemi,wszystkie ciała mają, pola magnetyczne, to jestprawda, przecież sami naukowcy to potwierdzają,więc wszystko jest zależne, od zmian magnetycznycha nawet, to wszystko wpływa nawet na życie biologiczneczyli na samych nas, czy NIbiru ? być może, jakpamiętam kiedyś NASA potwierdziła jej istnienie,a pózniej wycofała te słowa, dlaczego ? nie wiem,być może obawiali się właśnie opini publicznej,że ludzie mogli by właśnie to skojarzyć, z pewnymiprzekazami, z przeszłości, i chyba mieli by rację ! 

0
0
Portret użytkownika Senny

To początek dopiero a apogeum

To początek dopiero a apogeum już niebawem bo do końca lata tego roku. W Polsce tak się zatrzęsie, że ze wschodu na zachód trzeba będzie jeździć przez Trójmiasto lub Tarnów i niżej na południe bo cała centralna Polska zostanie dosłownie rozdarta jednym wielkim kraterem. Miasto Łódź dosłownie pęknie w pół. Wspomnicie moje słowa.

0
0
Portret użytkownika radio1970

panie Senny,co pan

panie Senny,co pan palil?poprosze o namiary na owego dillera

0
0
Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Wstrząsy są ewidentne. Nikt

Wstrząsy są ewidentne. Nikt nie może ich lekceważyć, lecz przyczyną nie jest żadne mityczne NIBIRTU, czy "kosmiczny obłok gazowy" - To wszystko ściemy organizatorów  NWO. To pochodzi z Ziemi i orbity geostacjionarnej. To wynika z podgrzewania jonosfery mikrofalami o mocy tysięcy GWCzy nie czytaliście, że tuż przed trzęsieniem ziemi w Japoni stratosfera nagrzała się o kilkadziesiąt stopni więcej? To oznacza, że jonosfera mogła uzyskać w tym obszarze temperaturę do 1000 st C... To poważna ingerencja w system grawitacyjny planety!Czy nie czytaliście doniesień o działaniu HAARP i "wstrzykiwaniu przez samosterujące rakiety nano-metali Aluminium i siarczków "dla ochrony cieplarnianej Ziemi.." (jedna z nich "zabłakała się" w Puszczy Kampinowskiej trzy dni temu)Po co "ONI' to robią?Dlaczego to się zbiega z informacjami o NIBIRU? Przecież to jasne jak Słońce, że NIBIRU i tym podobne dyrdymały to ściema... Ściema ma na celu odwrócić (jak najdłużej się da) uwagę od zaplanowanej i konsekwentnie realizowanej strategii depopulacyjnej ludzkości! Otwórzcie opczy i zacznijcie goprączkowo myśleć!!! 

0
0
Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

... a tak z tym czytaniem...

... a tak z tym czytaniem... to nie czytaj zbyt wiele... Tylko tyle ile się da przemyśleć i ułożyć puzle tej układanki...

0
0
Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

nie .."chłopie.. chłopie..."

nie .."chłopie.. chłopie..." Tylko powinieneś posiąść wiedzę na temat HAARP-a Właśnie schrony i przetrwalniki genetyczne roślin potrzebne będą po atakach energetytcznych, HAARP, i broni jądrowej a nie po oddziaływaniu rzekomej NIBIRU... Gdyby istotnie NIBIRU zaingerowała w nasz system słoneczny, to jej wpływ pędu i grawitacji odepchnąłby orbitę Ziemską w strefy, w których przez co najmniej 15 lat wszelkie życie nie byłoby mozliwe... Życie w rozumieniu konsumpcyjnym dla człowieka...Gdyby powstawały podziemne "oazy" świata zwierząt i roślin to rzeczywiście świadczyłoby, że szykują się na wieloletnie zmiany klimatyczne związane ze zmianą ziemskiej orbity przez obcą , kosmiczną interwencję.Złudzeniem by było, że "elety" zabezpieczą się w schronach podziemnych dla przetrwania NIBIRU, bo właśnie spod Ziemi nastąpiłaby katastrofa. Natomiast HAARP zadziała na głębokości do 10 km ( płytko) i w współczesnych "arkach Noewgo" nic się nie stanie. Schrony są raczej archiwum biologicznym i technicznym obecnej cywilizacji. Elity przetrwają na bazach księżycowych i orbicie geostacjonarnej podczas planowanego Armagedonu obserwując cynicznie... może z" łezką w oku" zmierzch III ( tak sądzę) cywilizacji -  pozdrawiam "chłopie" Smile

0
0
Portret użytkownika ganimedes

i gdzie masz to swoje

i gdzie masz to swoje nibiru?gdyby byla na tyle blisko ze oddzialywalaby na ziemie to nawet amatorzy swoimi teleskomi wychwycili by nia.Niby jest cztery razy wieksza od ziemi ,a jakos jej nie widac.Nibiru to sciema ,ja bym raczej sklanial sie do najwiekszego realnego zagrozenia czyli slonca i wybuchy na nim.jesli cos ma sie stac na ziemi naprawde zlego to przez hiperaktywnosc sloneczna

0
0
Portret użytkownika kamikadz7

Ciekawe skąd ty taki pewien

Ciekawe skąd ty taki pewien ze jakby oddziaływala to byłoby widac? Myslisz ze to piłka na podwórku co ci w szybe leci??Tu trzeba raczej połączyc wszystką wiedzę i zastanowic się czy szatan (czerwony w wielu przekazach) wychodzacy z ciemnosci to nie czerwony karzeł???

0
0

Strony

Skomentuj