Zaćmienie Słońca widziane z perspektywy pokładu samolotu

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

Zaćmienie Słońca widziane z pokładu samolotu to nieco inaczej wyglądające zjawisko. Podstawową różnicą jest fakt, że ludzie nie zwykli prowadzić takich obserwacji z wysokości 10 kilometrów i dzięki temu widać nieco więcej.

 

Podstawowa różnica polega na tym, że z wysokości widać podążający cień księżycowy, który wygląda niemal jak zbliżająca się burza, albo wielkie tornado. Robi się coraz ciemniej, zupełnie jak na Ziemi, i po chwili tarcza naszego satelity przysłania Słońce.

 

Z pokładu samolotu widać również słynny diament, czyli błysk światła, który wskazuje kiedy rozpoczyna się i kończy kulminacyjna faza zaćmienia. Świadkowie twierdzą, że w tym momencie widać protuberancje, ponieważ Księżyc pełni funkcję gigantycznego koronagrafu jak te zainstalowane na pokładzie satelitów SOHO i SDO.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Jaś

Odległość słońca od księżyca

Odległość słońca od księżyca 146 - 165 mln km (odleglosc zmienna) to tak samo jakby przed żarówką miałaby przejść bakteria czy mrówka i byłoby widać cień na scianie ? Coś tu jest nie tak z tymi odległościami.

0
0
Portret użytkownika pleban

Widac jaki lysy maly jest po

Widac jaki lysy maly jest po jego padajacym cieniu na ziemie to mbie zastanawia jak mogla powstac ta chwilowa ciemnosc na calym kontynecie

0
0
Portret użytkownika Andree

Widać, że masoneria prężnie

Widać, że masoneria prężnie działa w ogłupianiu gojów (rzekoma płaska Ziemia), ale tutaj ich nie znajdą.
Tutaj chodzi tylko o ośmieszenie ludzi samodzielnych, którzy wierzą w teorie spiskowe, aby stali się jeszcze bardziej niewiarygodni i śmieszni, gdy zaczną pisać o mafii rządzącej światem.

0
0
Portret użytkownika kapitan ameryka

Już to widze jak oni do nas

Już to widze jak oni do nas wejdą.PIS sie nie daje niemieckiej hitler jugent zadeklrowali tylko setke, a i tak do tej pory ich niema. Nasza władza niepozwoli na to tylko dziekowac ze sie nie daja naciskom pseudo europejskiego prawa.Pora zacząć budowe muru.

0
0
Portret użytkownika pako1205

Piękne zjawisko, te

Piękne zjawisko, te okoliczności, po prostu- świetne, ale ten ohydny skowyt tego dziada, "oł maj gad","oł maj gad", "oł maj gad","oł maj gad", zrzygać się można.
Tak, wyłączyłem dźwięk.

 
 

0
0
Portret użytkownika X

mnie dziwi coś innego niż ta

mnie dziwi coś innego niż ta płaskość horyzontu: Księżyc wpierw jest poza tarczą; potem nagle w samym centrum i stoi tam długie minuty, a potem znow nagle odlatuje z tarczy. 
To albo głupie, albo ja - stary fizyk - musze się douczyć fizyki światła...
...no albo fizyki aparatów cyfrowych.
 
 

0
0
Portret użytkownika Spooky

To nie było kręcone kamerą

To nie było kręcone kamerą przystosowaną do takich zjawisk. Światło Słońca było zbyt mocne, dlatego nie widać tarczy księżyca przez więkoszość filmu, a szkoda.

0
0
Portret użytkownika X

tak, i dlatego mam owe

tak, i dlatego mam owe wątpliwości:
1. jak "naukowiec" leci nad chmury by obejrzeć zaćmienie, to albo użyje dobrej kamery (kwestia programu), albo założy na obiektyw choćby najtańszy filtr za dolara.
2. jeśli zwalimy sprawę na oprogramowanie, to dlaczego program przysłonił tak mały obszar a nie całego "blinka" słonecznego.
3. dlaczego mam wrażenie, że ten samolot stoi w miejscu, a efekt cienia na chmurach jest photoshopowy?
 
Ten film jest dziwny.
I nie chodzi tu o płaski horyzont, bo ta moda na płaską ziemię to już zdebilenie.

0
0
Portret użytkownika Karen

To proszę poczytać o linii

To proszę poczytać o linii Karmana i szkle nieba! Żyjemy we wnętrzu Ziemii. Niebocentyzm na you tubie 13 odc. też polecam.

0
0
Portret użytkownika X

no pisikałem się :-)

no pisikałem się Smile  obejrzałem ten filmik na YT o linii Karmana i co?
i nic; bełkot.
 
Swoją drogą droga Karen pozdrów Tadka Owsianko, bo zdaje się że to on jest tym Niebocentrycznym autorem filmików. Kiedyś byliśmy dobrymi znajomymi; daaawno temu, ale głos wciąż chyba poznaję.

0
0
Portret użytkownika X

nie wiem, kto dał Ci plusa,

nie wiem, kto dał Ci plusa, ale o kształcie ziemi chyba nie masz pojęcia. Wielu tu takich, którzy myślą, że choryzont powinien się wyoblać.  Niestety takie myślenie to skutek braku wyobraźni i wiedzy -- choryzont zatacza wokół Twojej głowy koło i NIE MOŻE się wyoblać.  
Poucz się trochę.
 
A pusta ziemia to zupełnie inny problem fizyki i nie mieszaj, bo robisz z siebie totalnego głąba.

0
0
Portret użytkownika X

to Ty uzupełnij podstawówkę i

to Ty uzupełnij podstawówkę i nie pajacuj.
Horyzont obserwowany z powierzchni kuli zatacza wokół głowy krąg - nie ma więc ani wzniesienia horyzontu, ani zapadnięcia. Tyle fizyka. Zawsze zobaczysz płaski placek, choćbyś patrzył znad chmur.
 
Ten sam horyzont obserwowany z powierzchni bocznej walca wyobli się w środkowej części (w linni osi długiej).
 
Jeszcze jakieś wonty ...nieuku?

0
0
Portret użytkownika marian niechciechuj

A jeszcze świstak zawija

A jeszcze świstak zawija orzeszki w sreberka,i to właśnie są gwiazdy w tym CIEMNYM świecie.Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego z okazji Dnia Kobiet.

0
0
Portret użytkownika marian niechciechuj

Dokładnie Keri żyjemy na

Dokładnie Keri żyjemy na dysku wspartym na czterech krokodylich nogach.A dzien i noc jest wtedy gdy krokodyl macha ogonem bardzo powoli.A!I na ogonie ma zaczepione dwie duze bąbki z choinki.To Słońce i Księżyc.

0
0
Portret użytkownika OgnistyOko

Czyli tak wyglada Zachód

Czyli tak wyglada Zachód  Słonca z lotu ptaka. A wiec ziemia ma ksztalt rureczke w precelki a  my jesteśmy w srodku tej rureczki jak w  tunelu podziemnej i slonce krązy w tunelu niczym jak pociag. A gwiazda  to nic innego jak miasteczko czy ognisko an przeciw naszego wzroku.

0
0
Portret użytkownika barrrtek

Zachwyt i podziw Pana

Zachwyt i podziw Pana naukowca z filmu dziełem Stwórcy jak najbardziej na miejscu.

0
0
Portret użytkownika yEbola

Dlaczego te światło "nad

Dlaczego te światło "nad ziemią" rozchodzi się w górę a nie w dół? Czy my w środku Ziemi żyjemy?

0
0
Portret użytkownika keri

Dokładnie, żyjemy po

Dokładnie, żyjemy po wewnętrznej stronie skorupy ziemskiej.
To, co widzimy na niebie, jest wewnątrz w Centrum Ziemi.
Liczne dowody przedstawił astronom Rolf Keppler. Te doświadczenia wykonują też samodzielnie dociekliwi i potwierdzają wyniki.
Sama przeliczałam zasięg widzialności geometrycznej z uwzględnieniem nawet refrakcji światła (światło nie biegnie po prostej jak twierdził oszust einstein i to kłamstwo jest tuszowane  przez korektę nazywaną refrakcją), przeliczałam też wysokość wklęsłości, wypukłości itp.
Niemożliwe jest, abyśmy żyli na zewnątrz, skoro widzimy na horyzoncie odległe obrazy, które są zakryte przez krzywiznę Ziemi. Wklęsłe są zbiorniki wodne, wystarczy zrobić zdjęcia jezior liczących kilka km czy przeanalizować (policzyć na podstawie danych) zdjęcia z netu.
Kosmos jest w środku Ziemi, dlatego też nigdy NASA nie przedstawiła żadnego zdjęcia całej Ziemi  z kosmosu a wrzuca do oglądania jedynie grafiki i animacje.
Czas ciemoty zostaje zakończony, prawda wychodzi na jaw a cała wspólczesna astronomia się rozlatuje.
Pozdrawiam.
http://www.rolf-keppler.de/
Polecam też różne arty o niebocentryzmie.

0
0
Portret użytkownika eva11

w srodku czy na zewnatrz i

w srodku czy na zewnatrz i tak kulka! 
wiec nas zamkneli w srodku?
 
a tam nie widac ani wkleslosci ani wypuklosci
,,,skoro widzimy na horyzoncie odległe obrazy, które są zakryte przez krzywiznę Ziemi.,,no ale mozemy je wlasnie widziec przy plaskiej ziemi...
niedlugo sie wszystkiego dowiemy!
a tak wogole to ten samolot stoi w miejscu?

0
0
Portret użytkownika keri

Masz rację, niebocentryzm

Masz rację, niebocentryzm (żyjemy po wewnętrznej stronie skorupy ziemskiej) i geocentryzm (płaska Ziemia) mają wiele wspólnego. Oczywiście nie chodzi o geocentryzm Ptolemeusza, bo to jest ośmieszanie wspólczesnych teorii płaskiej Ziemi.
Jest pewne i potwierdzają to dowody fizyczne oraz logika:
1. Ziemia nie obraca się wokół Słońca.
2. Nie żyjemy na zewnątrz Ziemi.
W teorii płaskiej Ziemi (może lekko wklęsłej, są różne warianty) mamy kopułę nieba (sklepienie niebieskie), co w efekcie jest zbliżone do życia wewnątrz Ziemi, gdyż jest życiem pod sklepieniem nieba.
Pozdrawiam

0
0
Portret użytkownika kraft

to ja stwierdzę, że Ziemia

to ja stwierdzę, że Ziemia jest oparta na kwadrturze koła wpisanego w trójkąt trapezoidalny o podstawie rombu. Czy zdobyłem już waszą uwagę i poklask ?

0
0
Portret użytkownika yEbola

Z jednej strony te zjawisko

Z jednej strony te zjawisko jest wytłumaczalne. Robiłem właśnie sobie taki eksperymencik. Tylko jest jedno ale. Skoro niby żyjemy "na zewnątrz" to dlaczego oświetlona jest "góra"? Rzekomo ziemia jest kulą/elipsą. Co niby te słońce ma oświetlać wyżej? Atmosfere? Śmieszne. 

0
0
Portret użytkownika promagna1

Tak.

Tak.

0
0

Strony

Skomentuj