Wypłata odszkodowań za pożydowskie mienie za pieniądze ze sprzedaży lasów

Kategorie: 

Internet

Według internetowej witryny Wikileaks pieniądze pozyskane ze sprzedaży polskich Lasów Państwowych miały zostać wypłacone w formie odszkodowań osobom, które utraciły swoją własność prywatną w wyniku II wojny światowej oraz w wyniku konfiskaty przez władze komunistyczne.

 

W styczniu 2009 roku ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce wyslał do Departamentu Stanu USA notatkę, w której zrelacjonował swoje spotkanie z ówczesnym marszałkiem Sejmu Bronisławem Komorowskim. Rozmowy między ambasadorem USA a marszałkiem Sejmu dotyczyły m.in. budowy w Polsce amerykańskiej tarczy antyrakietowej oraz kryzysu gospodarczego. Ale najciekawszą informacją jest tekst oznaczony numerem 6.

"Jeśli chodzi o regulację kwestii restytucji mienia odebranego w czasie II wojny światowej i epoce komunizmu, Komorowski wyraził zaniepokojenie związane z kryzysem finansowym, który według niego zmienił nieco okoliczności. Niemniej jednak powiedział, że premier Tusk zmusi niepokornych ministrów, m.in.rolnictwa i ochrony środowiska, do tego by „dołożyli się do rekompensat” sprzedając państwowe lasy i nieruchomości"

Tak brzmi relacja z rozmowy ambasadora USA z marszałkiem Sejmu na temat wypłaty odszkodowań za mienie odebrane osobom prywatnym po 1939 roku. Komorowski zapewniał ambasadora USA, że Donald Tusk jest zdeterminowany, aby jak najszybciej uchwalić odpowiednią ustawę. Ówczesny marszałek Sejmu zasugerował, że dziesięcioletni plan wypłaty odszkodowań przewidywany w obecnym projekcie ustawy stanowi "mechanizm bezpieczeństwa" czyli pewien rodzaj gwarancji dla poszkodowanych.

 

Przypomnijmy, że nieco ponad tydzień temu obecna koalicja rządząca próbowała "pod osłoną nocy" dokonać zmian w Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej, które umożliwiłyby sprzedaż Lasów Państwowych, jeżeli wymagałoby tego "dobro publiczne". Jak widać tym "dobrem publicznym" jest według naszego rządu wypłata odszkodowań obywatelom obcego państwa, którzy w wyniku agresji Niemiec na Polskę a następnie kilkudziesięcioletniej okupacji Polski przez Związek Radziecki stracili swoją własność prywatną.

 

Ciekawe dlaczego polska władza nie zainteresuje się wypłaceniem Polsce odszkodowań za II wojnę światową? Przypomnijmy, że według wyliczeń Zarządu Rezerw Federalnych USA Polska może domagać się od Niemców odszkodowań za zniszczenia wojenne wynoszących 845 miliardów dolarów czyli około 2,738 biliona złotych. Za 845 mld dolarów można by spokojnie wypłacić należne odszkodowania nie sprzedając przy tym polskich lasów, które od dziesięcioleci są dobrem wspólnym wszystkich Polaków.

 

Źródło: http://www.wikileaks.org/plusd/cables/09WARSAW78_a.html

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika jimmy4

"wypłata odszkodowań

"wypłata odszkodowań obywatelom obcego państwa, którzy w wyniku agresji Niemiec na Polskę a następnie kilkudziesięcioletniej okupacji Polski przez Związek Radziecki stracili swoją własność prywatną."
To jest zupełnie błędne rozumowanie. Odszkodowanie nie będzie wypłacane za mienie, którego spadkobiercy żyją (!) bo tacy mogą odzyskiwać swe (należne!) mienie przed sądem i z resztą odzyskują - niezależnie od narodowości i obywatelstwa.
Tu chodzi o mienie bezspadkowe, czy takie, którego wszyscy spadkobiercy zginęli bądź nie żyją! W takie sytuacji, w każdym cywilizowanym kraju mienie takie przechodzi na własność skarbu państwa, którego posiadacz mienia był obywatelem. W tym wypadku Żydzi ci, byli obywatelami polskimi i dlatego też ich mienie zupełnie zgodnie z prawem przeszło na własność Polski. 

0
0
Portret użytkownika Galicja

i tak zbrodniarze to

i tak zbrodniarze to Niemcy,Kreml,Żydzi i Ukraińcy.I się nie zmieniają ale dalej są nimi!Na nas Polakach!Tak było,jest i będzie.Są niezdolni do czynienia dobra.Tylko zło,chciwość,wyłudzanie i zdzierstwo jest ich udziałem!

0
0
Portret użytkownika Azzaro

A ja bym tych je**nych,

A ja bym tych je**nych, leniwych i skur***łych żydowskich naciagaczy i oszustów posłał [....], tam gdzie ich miejsce. I H.. z tym że jestem antysemita, BO JESTEM. Nie będzie chazarskie sciwerwo zabierać nam kraju. Jak się nie obudzimy i z tymi skur***lami przy władzy nie zrobimy porządku to nasze dzieci będą sługusami tych beznapletkowców. [........]

0
0
Portret użytkownika alex

V rozbiór RP w świetla prawa.

V rozbiór RP w świetla prawa. Od Niemców dostaliśmy groszowe odszkodowania i to jeszcze jako całość. Od Rosjan to już zupełnie grosze. Polacy obywatelm  obcego Pasnstwa (Żydom polskiego pochodzenia) mamy wypłacić odszkodowania w pełnej wysokości, wysprzedając całe dobro narodowe, czyli ziemie lasy itd. 
Młodemu pokoleniu Polaków długi pastwa i zobowiązania emerytalne, a obywatemom obcego panstwa dobro narodowe.
Tak postępują tylko zdrajcy i sprzedawczyki za judaszowe srebniki.

0
0
Portret użytkownika jana

Porąbani pacyfiści tylko

Porąbani pacyfiści tylko plakać umieją . Trzeba siłą rozpieprzyć ten rząd i powywieszać , inaczej już po Polsce .

0
0
Portret użytkownika kryho62

Jastem za!!!!! Ludzie skupmy

Jastem za!!!!!
Ludzie skupmy sie wokół Stonogi poprzyjmy jego Ruch który doprowadzi do wyzwolenia Nas spod jarzma zdrajców i sprzedawczyków.Wierzcie mi że to jedyna szansa dla Nas i dla Polski.
Stańmy przy urnach wyborczych i usuńmy tych co zniewolili nasz kraj.
Chwalą się 25 lat wolności,DZIĘKUJEMY ZA TAKĄ WOLNOŚĆ.
Nasze skarby narodowe,rozkradzione lub sprzedane za złotówkę kolesiom,umowy śmieciowe,emerytury od 67roku życia,skok na kasę z OFE,żeby nadal móc zaciągać długi w MFW,a przyszłe pokolenia niech się martwią jak to spłacić, 5mln polaków na przymusowym wygnaniu,następne kilka chce wyjechać ,bo nie widzi nadzei w Polsce 
na lepsze życie.Ludzie jeżeli nie zbudujemy nowej parti która nie wygra w wyborach to nic nie zmienimy.Larum!Larum! ludzie obudzcie się z letragu, nikt za nas nie wywali tych wybrańców narodu z Wiejskiej.Oni sami nie ustapią.
 Każdy Kto choć odrobinę patriotyzmu ma w sobie, niech odpowie na ten apel ale czynnie w najbliższych wyborach,a nie pisaniem na forum jak to jest zle i że nie można z tym nic zrobic. 
SPP.to jest jedyna opcja na dziś nie ma innej alternatywy.

0
0
Portret użytkownika WJD

Recz jest taka: polskie lasy

Recz jest taka: polskie lasy mają stać się własnością państwa Izrael. Za darmo. A to jest spora połać kraju. Lasy rosną na pewnym obszarze, nad którym rodowici Polacy - tacy z dziada pradziada - mają stracić jurysdykcję. Podawany pospólstwu powód: cos tam coś tam, ble ble ble. Jak chcesz uderzyć psa, kij znajdziesz.
Zmiany własności w zapisach ksiąg wieczystych  tego obszaru Polski dokonają wybrańcy wyłonieni w wyborach. Tajnych. Tajnych ptaszku.
A następnie to już będzie po ptokach i sobie tu każdy kto zechce będzie wypisywał do czasu swoje żale. Do czasu, aż zacznie to być karalne, o co już zadbają wybrańcy wyłonieni w wyborach. Tajnych wyborach.
 
Płynie stąd taki wniosek: popierajcie zatem nadal tajne wybory ! Ta tajność to najprędszy sposób byście się skutecznie i raz na zawsze pozbyli Polski. Wyjedziecie na zmywak albo do podcierania tyłków niemieckim ssmanom, to po co Wam Polska.

0
0
Portret użytkownika Patriota

Niepokoi mnie to że kluczowe

Niepokoi mnie to że kluczowe decyzje i ustawy łącznie z próbą zmiany konstytucji która ma w przyszłości ułatwić obcemu kapitałowi przejąć dobra narodowei doprowadzić do rozbioru państwa polskiego zapadają kiedy wszyscy głęboko śpimy.Hitler napadł na polskę właśnie kiedy cała Polska była pogrążona w błogim śnie.To się właśnie odbywa teraz.Zamydlanie polakom oczu bzdetami typu uratowano psa,posłanka jadła na sali sejmowej itp.NASZ RZĄD NIRZĄDEM STOI !!!

0
0
Portret użytkownika Patriota

GDZIE SĄ

GDZIE SĄ MEDIA.RADIO,TELEWIZJA PRASA I WIELE INNYCH JEDNOSTEK LUB ORGANIZACJI KTÓRE BY WSPIERAŁY PROBLEMY POLAKÓW. (wykupione przez korupcję)

0
0
Portret użytkownika jeszcze Polak

Media? W kieszeni tych

Media? W kieszeni tych złodziei.
Policja? Wiekszosc bedzie bronic tych zlodziei i mordercow jak wlasnej rodziny, od kul zaslaniac.
Wojsko? Pewnie jeszcze gorzej ...
Zrozumcie rodacy, jestesmy sami, mozemy liczyc tylko na siebie, tylko i wylacznie na ludzi ktorym zalezy na tym kraju, a raczej na tym co z niego zostalo ...
Tu sa zwykli obywatelu kontra caly ten skorumpowany system, z wszystkimi aparatami zeby ta wladze utrzymywac. Od mediow zaczynajac, przez edukacje, bankowosc az na wojsku konczac. Wspierany przez jeszcze wiekszego molocha.

Myslicie, ze czlowiek, ludzkie zycie, ludzkie dobro cos dla nich znaczy??? To sie obudzcie bo jestesmy zwyklymi cyferkami w statystykach i na kotach bankowych. Zwykla hodowla ktora moze przynosic zyski albo straty.

Czy mozemy sie zjednoczyc, walczyc za wspolna sprawe? Inne narody potrafia. Kiedys Polacy mogliby byc dla kazdego wzorem jak nalezy walczyc o swoje ...
Czy taka walka cos daje gdziekolwiek na swiecie, czy organizowane protesty cokolwiek zmieniaja na dluzsza mete czy powoli to wszystko i tak zmierza dokladnie w kierunku obranym przez tych zbrodniarzy u koryta?

0
0
Portret użytkownika nel35

Media trąbiły o sałatce

Media trąbiły o sałatce Pawłowicz, żeby przykryć ten przekręt, który chwilowo się nie udał. Nierząd ma taką takstykę. Ważne sprawy zagłusza się wydumanymi problemami.

0
0
Portret użytkownika Patriota

Miło mi bardzo,że my Polacy

Miło mi bardzo,że my Polacy potrafimy się w trudnych sytuacjach dla naszego kraju wspólnie zjednoczyć.Obecnie najwięcej przez internet,który jest potęgą.Boję się że kiedyś i to zostanie nam odebrane tak jak to już było próbowane za TUSKA.Chociaż ta akcja dalej postępuje,tylko wolnym krokiem.Niedługo wszyscy młodzi rdzenni Polacy którzy wyjechali i dalej wyjeżdżają z kraju za chlebem dla swoich rodzin nie będą mogli wrócić bo ich piękne zielone okolice zostaną sprzedane i zalane betonem.Z powodu wyjazdu młodych ludzi znowu zmaleje u nas w kraju bezrobocie.Czas na skorumpowanych polityków aby blirzej im się przyglądnąć.NASZ RZĄD NIERZĄDEM STOI !!!

0
0
Portret użytkownika Takitam

Jesteśmy skubani przez

Jesteśmy skubani przez międzynarodowe cwaniactwo rękoma "naszych" władz. Kolejny rozbiór Polski...

0
0
Portret użytkownika Mojeimię44

Nikt moich lasów nie sprzeda!

Nikt moich lasów nie sprzeda! Koniec gadki! Jak spróbują to zobaczycie jak ja was nauczę szybko upominać się o wasze własnosci więc się nie martwcie! Kochajmy się i czekajmy na Nowy Rok ! Kocham was i Szczęśliwego Nowego Roku!

0
0
Portret użytkownika Olgierd

Co do USA - najlepiej zrobic

Co do USA - najlepiej zrobic z nich luźna konfederacje stanów, tak samo Niemcy przekształcić w Bawarie, Saksonię itp. luźne osobne państwa [Prusaków proponuje rozdzielić na te osobne państewka celem resocjalizacji], Izrael powinien wrócić do granic z 1948 i zając się budująca moralnie i nieszkodliwą uprawą warzyw [uran z bomb przyda się w elektrowniach]  - zamiast armii Izraela winien być nadzór sił ONZ, Rosja powinna zostac podzielona na republiki narodowe [Sybir: Ewenkowie i Jakuci, ludy tureckie na południu, no i Chiny zabiorą sporo [pewnie tak z 50%], w europejskiej części podział na republiki ludów kaukaskich i południowych, ponadto wyodrębniony Nowogród Wielki, Twer, Psków, Karelia zwrócona Finlandii itd.] - i będzie spokój, a różnych wariatów i mącicieli od "snów o potędze" będzie się zamykało w szpitalach psychiatrycznych - można im tam dla celów socjologicznych urządzić Virtual Reality, aby byli przekonani o prawdziwości swojej władzy i "dokonań" i wypełnianiu rozkazów - ot taki pouczający spektakl dydaktyczno-moralny nt. mentalności starych czasów - można powiedzieć: show "Little Brother" - ciekawa byłaby obserwacja Putina - on jest niewątpliwie najciekawszym okazem nr 1 do takich badań

0
0
Portret użytkownika Olgierd

Do Pana dqwdwq: - w żadnym

Do Pana dqwdwq:
- w żadnym razie nie musimy wybierać między Putinem, Obamą, Merkel i innymi, którzy za wszelka cenę chcą mieszać w Polsce
- my mamy wybierać tylko z Polską dla Polaków
- nasza sprawa, żeby tak pokierowac ich przeciw sobie, aby reszta znosiła sie nawzajem, a my wtedy pokierujemy sprawy tam, gdzie chcemy
- jeżeli ktoś będzie czegoś od nas chciał - proszę bardzo - jeżeli się to nam opłaci
- konflikt Rosja-USA jest drugorzędny, prawdziwym graczem nr 1 są Chiny - to o Chiny się wszystko toczy
- tak się składa, że to z inicjatywy Chin podpisali z nami układ o współpracy strategicznej - w 2012 - po 55 latach braku stosunków militarnych z Chinami
- w 2008 jedynie Lech Kaczyński okazał się w Gruzji mężczyzną, reszta tchórzami przed Putinem, tylko nasz prezydent jasno powiedział: "dziś Gruzja, jutro Ukraina, pojutrze kraje bałtyckie - a potem Polska" - powiedział prawdę i za to Putin wydał na niego wyrok
- w 2009 Obama zdradził Polskę ogłaszając całkowite wycofanie z Europy sił lądowych USA i "reset" z Rosją celem przeniesienia sił na Chiny [teraz USA w Europie ma "ponownie sprowadzony" 1 - słownie jeden - batalion pancerny - to tyle o agresji NATO na Rosję - było dokładnie odwrotnie - Putin zaatakował Ukraine czując sie całkowicie bezkarny z racji braku sił lądowych USA w Europie - teraz opowiadaja "przyszłowssciowo" o "utworzeniu szpicy" - a za czasów Zimnej Wojny USA by przesunęły nie 2, a z 10 brygad pancernych w 24 godziny]
- w 2010 Putin zamordował w "katastrofie" w Smoleńsku Kaczyńskiego - jedynego realnego oponenta jego planów
- w 2010 to Putin był 100% zwycięzcą wyborów prezydenckich na Ukrainie - bo OBAJ główni kandydaci [JEGO kandydaci] byli wpierw "namaszczeni" przez Kreml
- w 2011 i to akurat "bardzo odpowiednio z datą" - bo 17 września - Obama po raz kolejny zdradził Polske i zachecił Putina - odwołując "tarczę antyrakietowa" w Polsce
- USA nic nie robiły, tylko się cofały, wycofały siły, przymykały oczy i zachęcały tym Putina
- w 2012 roku Chiny uznały, że muszą wkroczyc do akcji i z własnej inicjatywy podpisały układ o strategicznej współpracy [a bynajmniej szef chińskiego MONu ma sporo roboty i do Polski nie wybiera się z nadmiaru czasu lub własnego "widzimisię"]
- Polska jest kluczem dla Europy Środkowej - i planiści Kremla i Pekinu doskonale to widzą
- nasza sprawa to wzmacniać się, jednocześnie popierać Ukrainę na tyle, aby oparła się Rosji - Ukraina kupuje nam czas na modernizację i wzmocnienie [na to tzreba lat], a gdy Ukraińcy rozczarują się NATO, USA, Berlinem, UE - wtedy sami przyjdą do nas po układ - na naszych warunkach - i sami Banderę odstawią do lamusa [notabene: czytałem badania socjologiczne nt zmian świadomości Ukraińców po Majdanie przez 2014: zawołanie "Sława bohaterom" dla większośći Ukraińców - szczególnie młodych - budzi przede wszystkim skojarzenie z "cyborgami" broniącymi lotnisko w Doniecku - dla Ukraińców to skrzyzowanie Termopil, Westerplatte i Stalingradu w jednym - weteranów tłumy noszą na rękach - to bożyyszcza młodzieży - Bandera już odchodzi do lamusa mimo usilnej "starej śpiewki" radykałów]
- a gdy będzie 3 częściowa "Tarcza Polski", skompletowane Kraby i Kryle 155 mm, zmodernizowane Leopardy 2, skompletowane dywizjony NSM i gotowe JASSM, pełen 1000 Rosomaków, Goździki zamienione na Raki, BWP-1 zamienione na Borsuki, artyleria rakietowa Homar o zasiegu 300 km, 3 okręty podwodne z rakietami o zasiegu 1000 km - wtedy Rosja nagle BARDZO ZGRZECZNIEJE, a my Polacy będziemy wreszcie mogli robic to, co jest zgodne z NASZĄ RACJĄ STANU - choćby to było bardzo nie w smak Moskwie, Brukseli, Waszyngtonowi, Tel-Awiwowi czy Berlinowi - i BARDZO DOBRZE
- gdyby ktoś pytał, dlaczego Putin nie uderzy na Polskę? - bo jak Chińczycy zrobili po Krymie manewry przy granicy z Rosją, to cały Krem stanął na rzęsach ciężko to przeżywając i nie wiedząc, co Pekin zrobi
- i na tym polega wartość układu Chin z Polską: Putin nie wie, jak zareagują Chiny w razie agresji i to trzyma go w niepewności i na "smyczy" - po to własnie Chiny zawarły przewidująco ten układ - oni maja dobry wywiad i strategów
- Putin łudzi siebie i cały naród, że ma równoprawny partnerski układ z Chinami - NIC Z TYCH RZECZY: to tylko relacje sługi-lizusa względem pana -  Pekin tylko wykorzystuje "do cna" Putina i jego kosztowne słabości do budowania "ruskiego imperium" - w 2014 Chiny zakupiły ostatnie technologie strategicznej przewagi Rosji [decyzja Putina - generałowie byli wszyscy przeciwni sprzedawaniu Chińczykom sznurka, żeby ci mogli powiesić Rosję - bo za dekade przy potencjale Chin ci będą mieli następna generację uzbrojenia przed Rosja i w dużo większej ilości] - chodzi zwłaszcza o know-how budowy okretów podwodnych Amur z AIP i systemami wyciszania i rakietami dalekiego zasiegu, antyrakiet S-400 Triumf  i myśliwców Su-35; do tego np. wykupienie najbogatszego złoża syberyjskiego Wankor, do tego "superwspaniałe" dla Rosji  kontrakty gazowe całkowicie w kosztach i w ryzyku po stronie Rosji [nawet przy starych cenach gazu całe przedsięwzięcie było nieudaną próba kupienia sobie przychylności Chin w sprawie Krymu i Ukrainy - ekonomicznie od razu przy starych cenach kontrakt był "pod kreska"...już przy Krymie "niezawodny sojusznik" zawiódł Kreml i BARDZO CHŁODNO odniósł się do aneksji i jej nie uznał, wobec walki z Ukrainą wyraża wyraźny sprzeciw jako dalszemu łamaniu integralności terytorialnej
- notabene w ramach "zbliżenia" w 2011 Putin zaproponował wspólne ćwiczenia wojskowe armii rosyjskiej i chińskiej - Chińczycy sie zgodzili - tyle, że po rozwinięciu map sztabowych Rosjanie na mapach chińskich zobaczyli "swój" obszar w ilości 3,5 miliona kilometrów kwadratowych oznaczony osobnym kolorem z opisem: "Terytoria chińskie pod tymczasową administracja rosyjską" - wierni generałowie zatelefonowali do Putina: co robić? przerwać ćwiczenia po takiej obrazie [toż to casus belli...] - Putin nakazał: kontynuujcie, udawajcie, że nie widzicie - no cóż, za dziesięć lat słowo Putin będzie najgorszym przekleństwem w Rosji - a Chiny zabiorą dużo więcej, niż 3,5 mln km2...bo mają 10 razy tyle ludzi i PKB 7 razy większy - oni dopiero szkolą i modernizują armię - jak "przeskoczą" Rosję [i USA] technologicznie, dopiero wtedy pokażą, co to znaczy produkcja zbrojeniowa
- dlatego Putinowi radzę zgrzecznieć - najlepiej niech zacznie od przeproszenia za zabory i najazd 1920, Lenina i Stalina i ZSRR i Smoleńsk, Katyń, Charków, Miednoje, Wielki Głód, Wielki Terror i inne zbrodnie - na kolanach - jak Willi Brand w Warszawie - może Rosja przetrwa...
- ale znając mentalność "wierchuszki" będzie odwrotnie: Putin będzie w oparach snów o potędze kupował sobie "przyjaźń" z Chinami - a te Rosję pokonają ekonomicznie [pokojowo] albo - jak trzeba - militarnie - i nie jest pytanie "CZY ?" - tylko "KIEDY?" - pewnie skończy się dokładnie tak jak 22 czerwca 1941 "wspaniały sojusz" Stalina...podobno ten na 2 tygodnie zamknał sie w daczy, nim wymyślił, że...jednak "zły" Zachód już nie jest zły i potrzebuje pomocy w wojnie, którą sam z Hitlerem wywołał..kto sieje wiatr, zbiera burzę...tylko że w przypadku Putina po 2 tygodniach będzie po Rosji...

0
0
Portret użytkownika dqwdwq

Gdzie ten opłacony trollik

Gdzie ten opłacony trollik Klausik i jego kochane USA? Powiem wam jedno, niedługo trzeba będzie wybrać - albo Rosja albo UE, NATO czyli USA. Musimy wybrać Putina bo tylko on ma tyle siły aby zablokować i nawet zniszczyć Stany Zniewolone Ameryki. Jak będziemy żyć przeszłością to zostaniemy w tej przeszłości na zawsze. 

0
0
Portret użytkownika Angelus Maximus Joker

Zdecydowanie stoimy przed

Zdecydowanie stoimy przed jednoznacznym wyborem. Niestety wybór całkowitej niezależności to utopia, za którą zapłaciła i zapłaci ekipa Kaczyńskich
 Wielka Polska może powstać po sojuszu z Rosją. Z pewnością nie sojuszu z Zachodem..
 Potężna Polska jest w interesie Rosji jako jej sojusznika.
 Konfliktem jest jedynie potęga Niemiec, która od wieków wymieniała z Rosją feromony.
 Trzon dyplomacji powinien oprzeć się jednoznacznie antyrosyjskiej intrydze prowadzonej głównie przez Niemców dając im coś w zamian..
 Co.. Nie wiem. Nie jestem dyplomatą...
 Może trzeba, by Berlin wrócił do macierzy...?

0
0

Miecz nie jest mordercą ale narzędziem w rękach zabójcy...
 
Ban na czas nieokreślony.
Mod

Portret użytkownika lukasz

Bracia polacy naprawde czas

Bracia polacy naprawde czas na rewolucje czas złapac tuska i jego bande za ryje i skazac za zdrade własnego kraju !

0
0
Portret użytkownika Olgierd

Swoąa drogą - to poniekąd

Swoąa drogą - to poniekąd wyjaśnia dlaczego z takim uporem promuje się w świecie "zbrodnie Polaków" i "polskie obozy koncentracyjne" - w ten sposób uniemożliwia się właśnie windykację TAKIEGO odszkodowania dla Polaków od Niemiec - które to Niemcy w "zamian" bardzo chętnie przenoszą wszelkie "odszkodowania dla Izraela" na samych Polaków. Prasa w Polsce jest niemal w całości niemiecka. Czyli sojusz niemiecko-żydowski kosztem Polski. USA wspiera Izrael, aczkolwiek "przynajmniej" zliczyli odszkodowania Niemiec dla Polski - ale tylko "potencjalnie" i w swoim interesie w celu wywieranie presji  na Niemcy: "będziecie chcieli zrobić z Rosja przymierze technologiczno-surowcowe, to mamy na was ewentualnie wsparcie roszczeń Polaków". USA wcale nie chcą, aby Polska dostała to odszkodowanie - byłaby wtedy silna i niezależna. Sumując - Polska z punktu widzenia Waszyngtonu jest "potrzebna" do wbijania klina w sojusz niemiecko-rosyjski, z punktu widzenia Izraela Polska potrzebna jest do zasilenia zaborczej ekspansji i dalszej militaryzacji, ponieważ Niemcy już sa silni i zostali "wyciśnięci", więc Żydzi wspierają Berlin w jego przerzucaniu winy na Polaków i w odżegnywaniu sie odszkodowań dla Polaków - oczywiście w zamian za pełne wsparcie w windykacji swoich "odszkodowań" od Polski.
P.S.
Bardzo prosze w tekstach unikać "przeżywania", a juz szczególnie wulgaryzmów - to tylko obraca sie przeciw rzeczowej argumentacji i "wylewa w błoto" polska racje stanu. Trzeba pisać rzeczowo - opierając sie o prawo.
Np. na podstawie przypadku głoszenia kłamstw o "polskich obozach śmierci" można postawić konkretny zarzut USA, Niemcom i Izraelowi o działania antypolskie w celu kradzieży należnych Polakom dóbr, a także o kłamliwą propagandę antypolską - zaś za głoszenie "polskich obozów koncentracyjnych" każda osoba i podmiot powinny stawać przed sądem - najlepiej międzynarodowym - z tytułu powództwa Komisji Badania Zbrodni Hitlerowskich - jako osoby i podmioty wspierajace faszyzm i hitleryzm przez zdejmowanie z niego odpowiedzialności za zbrodnie.

0
0

Strony

Skomentuj