Na wybrzeżu Niemiec i Holandii znaleziono 12 wielorybów

Kategorie: 

Źródło: twitter

Na Morzu Północnym, w ciągu ostatnich tygodni odnaleziono aż 12 martwych kaszalotów, które wyrzuciło morze na plażach, zlokalizowanych w Niemczech i w Holandii. Biolodzy morscy badają te przypadki, ale nie są w stanie podać jednolitego wyjaśnienia.

 

Zwykle kaszaloty operują na wodach o głębokości do kilku tysięcy metrów, a Morze Północne jest znacznie płytsze i dlatego jest to bardzo niebezpieczny akwen dla wielorybów. Ich sposoby nawigacji często nie działają na Morzu Północnym, którego głębokość, w niektórych miejscach wynosi zaledwie 100 metrów. Prawdopodobnie jest to przyczyną dezorientacji tych ssaków morskich, co często kończy się wypłynięciem na plażę i w konsekwencji śmiercią.

W związku z tym najczęściej sugerowana przyczyna tych przypadków śmierci wielorybów to błędy w nawigacji. Kaszaloty płynęły prawdopodobnie do wybrzeży Szkocji, ale przez pomyłkę wpłynęły na wody Morza Północnego. Eksperci uważają również, że wieloryby, które znalazły się na płytkich wodach, prędzej czy później znajdą się na plaży. Tam, pod naciskiem masy kurczą się ich narządy wewnętrzne, w tym płuca i ostatecznie ssak umiera.

W sumie na holenderskiej wyspie Texel i niemieckich wyspach Helgoland i Wangerooge, znaleziono już 12 zwłok wielorybów. Waga samców wynosiła średnio 60 ton, a samic 15 ton. Warto zaznaczyć, że jest to pierwszy przypadek tak wielu martwych kaszalotów odnajdywanych w wodach przybrzeżnych Niemiec.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen


Komentarze

Portret użytkownika niemapromieniowania

Witam, Akurat niedawno

Witam,
Akurat niedawno kilka/nascie tysiecy antylop na stepie sobie zmarlo w ciagu kilku dni;
to sie dziwnie zbiega w czasie ze szpilkami w pomiarach promieniowania w calej europie... cos sie stalo i miejscami cos spada z nieba, badzcie czujni. Tu jest sporo danych, wyklikanych z platformy EURDEP, zebranych i przeanalizowanych - https://allegedlyapparent.wordpress.com/ mysle ze juz pora by ktos z tej strony opisal to po polsku - najlepiej zanim ludzie zaczna umierac "ze zdezorientowania". Nie bedzie zapewne nawet cienia pomyslu, by sprawdzic jakie izotopy te stworzenia zebraly, bo po co, skoro wszystko jest ok?
Pozdrawiam

Portret użytkownika żulo

Stawiam na jakieś kretyńskie

Stawiam na jakieś kretyńskie eksperymenty wojskowe wykonywane w wodzie.  Nawet niekoniecznie na Morzu Północnym. Np. bardzo silne echosondy niszczące zmysły tych ssaków i prowadzące do zaburzeń orientacji.

Portret użytkownika Djk

Też jestem tego zdania.

Też jestem tego zdania. Marynarka testuje jakies sonary o takiej mocy że ciśnienie rozrywa komórki. To tak jak przyłożyć ucho do grającej na full kolumny 2000w. Nie ma opcji tego wytrzymać!!!

Portret użytkownika KATHY

A pamietacie jak te dziwne

A pamietacie jak te dziwne dzwieki niedawno slyszano wlasnie w Holandi miedzy innymi? Mysle ze Khalilov ma racje ze to akustaczna postac fal gravitacyjnych. Jestesmy w trakcie przebiegunovania i wieloryby dostaja na leb.

CS Rulezzzz!

Portret użytkownika Promyk

Gdzieś czytałam, że  chcą

Gdzieś czytałam, że  chcą delfiny, może i  kaszaloty  wykorzystywać do celów wojskowych, mają być specjalnie szkolone.  Więc może są jakieś eksperymenty i ktoś nimi kieruje.

Portret użytkownika Heiys

Bawią się bronią i bawią

Bawią się bronią i bawią ...
Niech mają świadomość że są ludzie ktorzy nie mają klapek na oczach !
pozdrawiam

Portret użytkownika brutal

Coś jest nie halo ,wieloryby

Coś jest nie halo ,wieloryby błądzą ,ludzie pobładzili,wszystko idzie po omacku,przydałby się jakis dobry kompas dla wszystkich.pozdrawiam

Portret użytkownika eva11

PRZECIEZ masz go w sobie jak

PRZECIEZ masz go w sobie jak kazdy inny czlowiek!
tylko nalezy sobie przypomniec jego zasady dzialania!
to jest tak proste i latwe...
za jednym zamachem mozemy odrodzic siebie i kazde zycie na ziemi.
 

Skomentuj