Wulkan Sakurajima w południowej Japonii wybuchł w spektakularnym stylu

Kategorie: 

dutchsinse/ youtube

Erupcja Sakurajima została zarejestrowana przez cztery niezależne kamery. Wulkan, jeden z najbardziej aktywnych w Japonii, położony w południowej części wyspy Kiusiu, w pobliżu miasta Kagoshima, rozpoczął wybuchową erupcję we wtorek o godz. 20:42 czasu lokalnego (11:42 GMT). 

Nie było to zaskoczenie, gdyż wciąż wykazuje się on bardzo dużą aktywnością. Specjaliści z dziedziny wulkanologii opisali jednak erupcję, jako ”silniejszą niż zwykle”.

Sakurajima wyrzucił z siebie ogromny grad skał. Wulkaniczny popiół unosi się na wysokości 4500 metrów i doskwiera już mieszkańcom Kagoshimy, miasta odseparowanego od niebezpiecznej góry jedynie wodami zatoki Morza Wschodniochińskiego.

 

 

Ocena: 

0
Nie ma jeszcze ocen


Komentarze

Portret użytkownika normalny?!

Czy niebieskie efekty

Czy niebieskie efekty świetlne to reakcja chemiczna gazów wulkanicznych z powietrzem atmosferycznym , czy ginący obraz w trakcie i dziwnie rozproszone chmury nad wulkanem po jednym z niebieskich rozbłysków skrywają w sobie coś więcej ?! Ktoś ma jakieś pomysły lub wiedzę z zakresu geologii/chemii by podyskutować ?! Pozdrawiam !!! Smile

Portret użytkownika G...

To zwykła (a może i niezwykła

To zwykła (a może i niezwykła Wink ) burza. Wyładowania często towarzyszą wybuchom wulkanów. Była o tym mowa chyba w filmie dokumentalnym "Planeta żywiołów: Błyskawice" (jest na youtube, polecam). Na dodatek polecam wpisać w google grafika hasło "Chaiten" (to nazwa wulkanu) - znajdziesz bowiem piękne zdjęcia wybuchu wulkanu i towarzyszących wyładowań.

Portret użytkownika normalny?!

Zgadzam się kolego - pytałem

Zgadzam się kolego - pytałem jednak konkretnie o NIEBIESKIE ŚWIATŁO przypominające swego rodzaju plazmę tuż nad lawą - nie o wyładowania nad wulkanem !  ;)   pzdr.

Portret użytkownika nocturn

Lewa górna kamera. Widać

Lewa górna kamera. Widać dziwne światła pod zboczem góry. Pytanie tylko czy to samochody na autostradzie czy ufole.

Portret użytkownika Juszka1980OGL

To teraz podam wam

To teraz podam wam ciekawostkę - wulkan Sakurajima - przez japonczyków uważany jest za siedzibe bo ognia, a dlaczego ??? często widywane są tam obiekty latające ( UFO ). zapraszam na YT jest na co popatrzec ladna góra pozdrawiam Juszka

Skomentuj