Wojna światowa może się rozpocząć w Azji

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Ostatnio zaczyna się źle dziać w Azji. Rosną napięcia na linii Korea Północna - Korea Południowa, ale co gorsza, iskrzy też między Japonią a Chinami. Gdyby doszło do konfrontacji militarnej w tej części świata z pewnością może to się przerodzić w wojnę na szeroką skalę.

 

Konflikt między Chinami a Japonią zaczął się od sporów terytorialnych na Morzu Wschodniochińskim. Japonia kupiła kilka wysp od prywatnego właściciela, a to nie spodobało się Chińczykom, którzy mieli podobny plan. W rezultacie przez Chiny przetoczyły się antyjapońskie protesty. Doszło nawet do kuriozalnej bitwy morskiej na armatki wodne między jednostkami straży przybrzeżnej.

 

Potem doszło do serii oskarżeń z obu stron konfliktu. Chińczycy oficjalnie przestrzegają przed odrodzeniem japońskiego militaryzmu. Wskazują na wzrost wydatków na zbrojenia i na sygnały w stylu odwiedzenia świątyni kojarzonej z imperialną przeszłością Japonii. Z drugiej strony Japończycy wskazują, że jeśli ktoś się zbroi to właśnie Chiny, które budują obecnie wielkie 100 tysięczne lotniskowce, które będą w stanie operować w porównywalny sposób jak amerykańskie kolosy.

 

Równie niepokojąco wygląda sytuacja na Półwyspie Koreańskim. Nowy dyktator Korei Północnej, Kim Dzong Un wydaje się zupełnie nieprzewidywalny. Kolejne próby atomowe tego reżimu wskazują na ryzyko rozpętania konfliktu. Dzisiaj pojawiła się informacja, że Chiny mobilizują armię w okolicy granicy z Koreą Północną. Podobno zebrało się tam już 100 tysięcy wojska. Analitycy wskazują, że to bardzo rzadkie, aby chińska armia prowadziła aż tak szeroko zakrojone manewry. Jest to odbierane, jako sygnał, że na Półwyspie Koreańskim może dojść do destabilizacji.

 

Trzeba też wziąć pod uwagę fakt, że zarówno Korea Południowa jak i Japonia to obecnie sojusznicy USA, dlatego każdy konflikt militarny, w który mogą się uwikłać te kraje będzie też prawie automatycznie włączał w niego Stany Zjednoczone. Gdyby do tego doszło III wojna światowa mogłaby się zacząć w Azji.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocenKomentarze

Portret użytkownika dddd

W polsce może wybuchnąć wojna

W polsce może wybuchnąć wojna i to jest prawdopodobne ,ale nie światowa,bo azja sie dobrze rozwija,a arabowie mają się dobrze.........Nikt nie narzeka.

Portret użytkownika Zenek

"  <?xml:namespace prefix =

<?xml:namespace prefix = g_vml_ />
Polacy Ważne!!!!!! oto co nam szykuje ryży i jego zbrodnicza, zdradziecka, złodziejska kamaryla!!!> Niemcy sondują projekt Wolnego Miasta Świnoujścia? Ma być to początek wspólnego, niemiecko-polskiego administrowania wyspami Uznam i Wolin, realizowanego pod patronatem Unii Europejskiej. Czy nadeszło to, czego można było się spodziewać już od dawna? Z dwóch różnych źródeł dotarła do mnie informacja o pojawieniu się w przestrzeni politycznej Świnoujścia pogłosek o zgodzie polskiego rządu na ulokowanie w tym mieście kilku agend niemieckich instytucji państwowych. Ma być to początek wspólnego, niemiecko-polskiego administrowania wyspami Uznam i Wolin, realizowanego pod patronatem Unii Europejskiej. Czy to zwykła, bezpodstawna plotka? A może sondowanie reakcji polskiej opinii publicznej i ewentualnego zachowania się Polaków wobec nieuchronnie zbliżających się nowych, niemieckich porządków w obrębie tzw. Ziem Odzyskanych? Czy już podczas najbliższych wyborów samorządowych będzie można oddawać głosy na „listę niemiecką”? Czy wybór Kołobrzegu na tegoroczny zjazd Sozialdemokratische Partei Deutschlands był zwykłym kaprysem berlińskich emerytów? Odpowiedzi na te pytania mamy poznać zapewne niebawem. Na tę chwilę faktem jest, że Niemcy szturmują świnoujskie biura nieruchomości, a dostęp do tego miasta z terenu Polski zależy już wyłącznie od niemieckiego widzimisię. Aby nie stanąć przed faktem dokonanym już dziś musimy przepytać na powyższe okoliczności władze w Warszawie, a niezależnie od uzyskanych odpowiedzi, ROBIĆ SWOJE. POnoć do roku 2020 ziemie niemieckie utracone w wyniku II wojny maja wrócić do macierzy. Dotyczy to Polski i Czech. Jak widać coś za coś, na początek. On chce uciec przed odpowiedzialnością za zbrodnie, etc... pod spódnicę a raczej w spodnie tante Angeli, schować się za jewropejskim immunitetem, innego wyjścia ten ryży kretyn z wytrzeszczem już nie ma.. Papiery STASI są w BND, CIA, MI 5/6, Mossadzie, oczywiście także w Moskwie...KGB/FSB/GRU, czyli haki na Tuska wobec czego Tusk będzie (podobnie jak teraz) mógł służyć na tylnych łapkach dwu panom Hitlerlandowi i Rosjii. Naśladujmy wielkopolskich patriotów z przełomu XIX i XX wieku. Pokazali nam skuteczną formę walki z germanizacją."

 
 
(Ivanka
http://wiadomosci.onet.pl/ciekawostki/tagesspiegel-maly-obraz-zakladnikiem-wielkiej-polityki/3jkce)

Portret użytkownika Młody

no to brońcie się, co wam

no to brońcie się, co wam zostaje jak tylko walczyć na ich zasadach, które i tak nie przestrzegają

Portret użytkownika Edgar

Dzisiaj w nocy śniło mi się,

Dzisiaj w nocy śniło mi się, że w Nowym Jorku i Atlancie zdetonowano ładunki nuklearne małej mocy. We śnie wiedziałem, że stoi za tym George W Bush i pewna nie amerykańska agencja wywiadowcza.

Portret użytkownika Letty

PW z zakładu w Koniecpolu na

PW z zakładu w Koniecpolu na śląskuskradziono pojemnik z radioaktywnym izotopem kobaltu .bylo to w środe i dotej pory cisza.ktos moze zrobic brudna bombe.

Portret użytkownika Zenek

Dolar przestał by juz uważany

Dolar przestał by juz uważany za wiarygodną walutę światową co wprowadziło wszelkie nazistowskie kastraty we prawdziwą frustrację. Z okazji tej frustracji przez cały przełom roku 1013/14 świat był straszony "rozbłyskiem słonecznym", ISONem czy innymi meteorytami byle tylko trwał usilnie przy bezwartościowym dolarze i sponsorował naziolom deficyt w FEDzie i dalsze antyhumanitarne zbrojenia.
 
Chiny ze swoim juanem coraz wyraźniej przejmują rolę światowego mocarstwa nr 1 co jeszcze bardziej irytuje mośki.
 
To co sie odbywa na dalekiej Azji jest tylko próbą sprowokowania zaplanowanych "wieki temu" wydażeń iż KRLD (której szef jest podobnym sterowanym z telawiwu idiotą jak ci polskojęzyczni) dokona napasci na swoich sasiadów (południowcy bądź Japonia) by zgodnie z popodpisywanymi porozumieniami wojskowymi w wojne  w regionie wplątać Chiny, Indie i Pakistan (bo mają nuki) niszcząć tego "gospodarczego tygrysa wschodu" by nie zagrażał ekonomicznie i militarnie nazistowskiemu światu "NWO" jak już rasa przygłupów i bałwanów opanuje swoimi mackami cały świat.
 
Ważniejsze od tego co się dzieje w Azji są dla nas wydażenia w Rosji - szykowany przez nazioli od tory nuklearny zamach w Soczi w lutym (22.02 dead line) i coraz częstsze wypowiedzi Sturmbannführerów jUdE iż albo UE przekształci się w nazistowską dyktaturę podobną do zaprowadzonej w USA dobrowolnie albo NATO dokona pacyfikacji niepokornych "ziem obiecanych" (patrz uchwała 1066 polskojęzycznego sejmu o możliwości dokonywania działań bojowych i pacyfikowania ludności cywilnej przez obcych na terenie Polski podpisana niedawno).
 
 
 

Portret użytkownika ad vocen

A cóż się tak

A cóż się tak żołądkujecie?
Komu ta kolejna" wojna "jest potrzebna?A niech sobie ją robią.ALE WŁASNYMI ŁAPSKAMI I NA WŁASNY KOSZT.Proste?I po wojence.

Portret użytkownika OLI

PO 3-ciej wojnie światowej

PO 3-ciej wojnie światowej POLSKA znów będzie mocarstwem  od morza do morza dzięki CHINOM .A Polska będą rządzili prawdziwi polacy wspierani przez Chiny BĘDĄCYMI NASZYMI  sąsiadami. POLACY NIE LĘKAJCIE SIĘ ./////3- cia wojna św.  będzie dla nas ZBAWIENIEM./////

Portret użytkownika Młody

  programowanie dziecięcej

 
programowanie dziecięcej fantazji od małego, aż nie mogę uwierzyć że mi to też do głowy wlazło, ciężko się od tego odprogramować ale możliwe tylko trzeba podjąć trudną pracę nad sobą

Portret użytkownika SurvivorMan

No tak... Widać że jest

No tak... Widać że jest początek roku, bo na ZnZ znów są przepowiednie o wojnie. W tamtym roku o tej porze na tapecie był Iran... Miała być operacja "fałszywej flagi", w postaci starego i zdezelowanego USS Enterprise który miał być "zezłomowany" w Zatoce Perskiej...Była I Wojna Światowa, II Wojna Śwatowa, więc nie twierdzę że nie będzie trzeciej,,, Ale informacja że wojna "może się zacząć w...", jest tak odkrywcza, jak informacja o tym, że "trzesienie ziemi może wystąpić w..."!

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika ARTUR

To nie kwestia początku roku

To nie kwestia początku roku , już wcześniej pisałem jak się to zacznie . USA sprowokuje wojnę w Azji jako zatarg mający odwrócić uwagę świata , w tym czasie Chiny i ich partner strategiczny czyli Niemcy uderzą na Rosję , Indie w ramach pomocy USA i Anglii zlikwidują atomówkami Pakistan a wojska lądowe zajmą resztę wysepek i drobiazgów . Reszta krajów świata się nie liczy ze względu na małą ilość ludzi .

Strony

Skomentuj