Władze Hamburga konfiskują prywatne mieszkania, aby ulokować w nich uchodźców

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Ponownie przekonujemy się na własne oczy, że tzw. uchodźcy stali się w Europie "obywatelami" pierwszej kategorii. Niemcy robią co mogą, aby dogodzić islamskim przybyszom i niejednokrotnie robią to na niekorzyść Niemców. U naszego zachodniego sąsiada wystarczy mieć ciemną karnację skóry i pochodzić z Afryki lub Bliskiego Wschodu a dostanie się zasiłki a nawet mieszkanie.

 

Władze Hamburga skonfiskowały ostatnio 6 prywatnych mieszkań, które należą do jednego właściciela. Okazało się, że lokale stały puste od 2012 roku i wymagały naprawy. Miasto wyznaczyło więc powiernika, który wbrew woli właściciela rozpoczął renowację budynków. Mieszkania te zostaną następnie przyznane lokatorom wybranym przez miasto, zaś rzecznika dzielnicy Hamm w mieście Hamburg, Sorina Weiland powiedziała, że wszelkie koszty zostaną naliczone właścicielowi.

 

Władze miasta wyjaśniły, że lokale zostały zajęte na podstawie ustawy Hamburg Housing Protection Act z 1982 roku, którą zaktualizowano w 2013 roku. Przepisy pozwalają zająć własność prywatną gdy mieszkanie stoi puste od co najmniej 4 miesięcy. Jest to pierwszy taki przypadek "wymuszonego najmu" w Niemczech. W ten sposób władze chcą zmusić właścicieli innych mieszkań, aby zaczęli udostępniać swoje lokale. Szacuje się, że spośród około 700 tysięcy mieszkań do wynajęcia w Hamburgu, od tysiąca do 5 tysięcy z nich stoją puste.

 

W 2015 roku, hamburski parlament zatwierdził nowe prawo, które pozwala również zajmować puste nieruchomości komercyjne. Konfiskata mienia ma związek z powszechną bezdomnością wśród uchodźców. Podobne rozwiązanie próbowano wprowadzić w Berlinie - bez wiedzy mieszkańców. Dwa lata temu dyskutowano nad ustawą, która pozwoliłaby bez nakazu sądowego odebrać prywatne rezydencje, aby umieścić w nich uchodźców. Jednak gdy sprawa została nagłośniona i wskazano, że nowe prawo naruszałoby niemiecką konstytucję, Berlin natychmiast zrezygnował.

 

Obcokrajowcy otrzymują podobną pomoc we Włoszech. Tam również rząd poparł odbieranie mienia prywatnego. Pod koniec 2016 roku, policja weszła do hotelu Lory w miejscowości Ficarolo i chciała zmusić właściciela obiektu, aby przetrzymywał w nim kilkunastu młodych uchodźców. Ostatecznie 80-letni Luigi Fogli, który obawiał się o swoje życie, stracił przytomność i trafił do szpitala. Włoscy policjanci, niczym nazistowscy zbrodniarze wojenni powiedzieli, że wykonują tylko polecenia.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (6 votes)


Komentarze

Portret użytkownika Omega

I bardzo dobrze skoro

I bardzo dobrze skoro mieszkania stały puste to znaczy że właściciel ich nie potrzebował. A dzięki temu biedni ludzie będą mieli sie gdzie podziać.

0
0
Portret użytkownika Gargamel

Wy tu sobie gawożycie w

Wy tu sobie gawożycie w internecie czując się bezpiecznie bo Polski to nie dotyczy ale uwaga. Dzisiaj wróciłem świeżo z Włoch z prowincji Bergamo która jest częścią północną ,a oni napływają z południa przez morze Śródziemne i wiecie co czarnych jest tam tylu że osobiście byłem przerażony. Narazie pozornie się nic nie dzieje ale wystarczy jakiś impuls czy hasło ,a Włosi będą spier.....gdzie piepsz rośnie.To co dzieje się w Europie to wojna religijna i NIE WYGLĄDA TO DOBRZE.

3
0
Portret użytkownika dziadek ze wsi

Po przeczytaniu komentarzy

Po przeczytaniu komentarzy dochodzę do wniosku, że na niemców puszczają jakieś gazy albo fale radiowe czy coś dolewają im do wody. Oni są głupi albo to wszystko jest wcześniej wyreżyserowanym spektaklem dla durni. Władze trzyma 10% mniejszość a 90% jest zmanipulowane i lezie tam gdzie władza kazała, nawet jeśli te 90% społeczeństwa ma jakieś własne zdanie to i tak ich głos się zupełnie nie liczy bo władza kazała lemingom iść nad przepaść... głupcy burzą się i czasem narzekają ale grzecznie idą na własną likwidacje. To dopiero jest matrix i kontrola umysłu. Zlikwidować całe państwo i jego tradycje bez wojny i bez przymusu, bo sami się zlikwidują.

4
0
Portret użytkownika Wiedźmin-Dermatolog

I steje się to na szczęście

I steje się to na szczęście coraz bardziej oczywiste. Może więcej ludków "zajarzy". Tym razem "wróg" jest dobrze zakamuflowany. Zaatakował centralny system nerwowy, czyli władzę. Wszelkiego rodzaju. Przy okazji wychodzi przekrój świadomości społeczeństw wynikający z rozkładu krzywej Gausa.

1453

1
0

Każdy ma z tego życia dokładnie tyle,ile SAM sobie weźmie.

Portret użytkownika śrubka

co z tego że nasz rząd nie

co z tego że nasz rząd nie pozwala na przyjęcie tych ludzików. Oni i tak sobie swobodnie po Polsce łażą np w takim Szczecinie-blisko granicy z Niemcami a i u nas taniej w sklepach...miałem okazję widzieć jak sobie katedrę zwiedzają....

2
0
Portret użytkownika OMEN

Taa... @Wiedźmin-dermatolog

Taa... @Wiedźmin-dermatolog :Lisweek pisze o PO-bożnych życzeniach PO-paprańców brukselskich, a Ty łykasz to jak małpa kit.

2
-2
Portret użytkownika Wiedźmin-Dermatolog

A ty dalej wierzysz w teatr

A ty dalej wierzysz w teatr PIS-PO? Przecież to jedna ekipa. Nie ważne PO, czy pisiorki, ważne, że nam walną 1066. Znajomy mówił, że widział wozy bojowe i czołgi na autostradzie Poznań-Warszawa. Jeździ już tą trasą z 20 lat i nie było nigdy czegoś takiego, żeby wojsko jeździło autostradami. A po co tyle wojska w Warszawie? Nie na 1066? To może na pucz jakiś.

637

1
0
Portret użytkownika CzarnyOlo

Teraz przynajmniej jest już

Teraz przynajmniej jest już jasne po co

w takim Krakowie powstają w szyblim tempie wszędzie gdzie tylko można i jak się da nowe mieszkadła. 

2
0
Portret użytkownika kamilllllllo

700 tys. mieszkań do

700 tys. mieszkań do wynajęcia w miescie liczącym mniej niż 2 mln ludzi?

Czy ktoś zastanawia się nad tym co tu wypisuje?

"Szacuje się, że spośród około 700 tysięcy mieszkań do wynajęcia w Hamburgu, od tysiąca do 5 tysięcy z nich stoją puste"

1
0
Portret użytkownika Ostatni Sprawiedliwy

Tylko skąd ta nagła troska o

Tylko skąd ta nagła troska o Niemców? Smile bo zazwczyaj jest psioczenie na nich - za wojne, za Grunwald itp. Smile A teraz nagle odmiana?

2
-9
Portret użytkownika UPAdlina

udajesz głupiego? Tu nie

udajesz głupiego? Tu nie chodzi o niemców, tylko o to, jakim szambem jest w tej chwili to, co dla ciebie i tobie podobnych jest "rajem", a co zwie się hujnią gejropejską.

9
-2
Portret użytkownika Michal88

Jeżeli jest to prawdą, że

Jeżeli jest to prawdą, że włoskie i niemieckie władze zajmują własność prywatną aby ulokować tam kogoś innego to jest to bardzo poważny sygnał, że włoskie władze stają się albo już są faszystowskie, a niemieckie nazistowskie. 

6
0
Portret użytkownika tosia

Pewna grupa wyznanniowa jest

Pewna grupa wyznanniowa jest tak naciskana przez Niemców, że wywala ludzi z mieszkań pod pretekstem remontów, aby po krótkim czasie instalować tam uchodźców. Niebywałe zbydlęcenie miało miejsce w W-wie, a teraz zaczyna się kolejnych gminach. No nic.... muslimy będą miały minarety za free.

6
0
Portret użytkownika Wiedźmin-Dermatolog

A już mi się nie chce nawet

A już mi się nie chce nawet przeklinać. Parchy łapami kozojebców odbierają bezczelnie ludziom własność. Bo na to pozwalają. Bo są rozproszeni narodowo. Bo nie mają siły osobno czy w małych grupach przeciwstawić się zorganizowanej napaści na ich kraj. I zaczyna się robić coraz bezczelniej. Ja już dawno w ryj bym dał, ale to ja.

6128

7
0
Portret użytkownika Wiedźmin-Dermatolog

Tak. Czytałem, linkowałem,

Tak. Czytałem, linkowałem, ale ludzie nie wierzą. Zbyt fantastyczne są to newsy dla spokojnie żyjących ludków. I co zrobisz? Kontynuować trzeba informowanie Polaków. Z którymś razem zaskoczy jeden z drugim.

9688

4
-1
Portret użytkownika Taka

Mieszkam pod Hannoverem. U

Mieszkam pod Hannoverem. U nas to samo. Ludzi starych przymusowo do domow starcow lub na bruk (para 70 latkow mieszka w lesie) I prywatne posiadlosci dla uchodzcow. I cisza w mediach. Kazdy ma to w d... Bo z tych starych ludzi zrobili bylych SS manow ( zaden z nich jednak nie byl w wojsku zle przeszukano papiery lub z pary mieszkajacej w lesie zrobiono handlarzy narkotykow.). Dalej sprawa wyjasniana przez prokurator. Skandal z ogolnym milczeniem mieszkancow I po 6 miesiacach wszystko normalnie toczy sie dalej. Prokurator sie nie spieszy. A dziadki w lesie szalas se zbudowali. Jeszcze troche i wypier.... z tego syfu z dnia na dzien wiekszego. Horror.

15
0
Portret użytkownika Wiedźmin-Dermatolog

I u nas też tak może niedługo

I u nas też tak może niedługo być jak nic nie zrobimy. No nie można pozwolić rozlać się lewactwu. Media wszystko mogą im tam wmówić. Chyba przekroczyli już "punkt powrotu". Trzeba się koniecznie od tego odciąć. Bo zabiorą nas ze sobą do czarnej dupy. Musimy bronić naszej szczątkowej suwerenności. Jeszcze mamy power. Ale czas działa na naszą niekorzyść.

1781

2
0
Portret użytkownika Eva11

tak  ,jasne i tak oddaja

tak  ,jasne i tak oddaja wladzy swoje mieszkania ,a sami ida pod most ...

co za brednie ...

i zapewne nikt nie protestowal by ...

3
-10

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej?

Portret użytkownika ajwaj

Kiedyś przegranie wojny

Kiedyś przegranie wojny polegało na tym, że przychodził okupant i mówił: wynocha albo czapa. Teraz przegrana wojna polega na tym, że przekupiny urzędnik przychodzi i mówi: wynoś się w imieniu prawa. To na tyle.
 

9
0

Strony

Skomentuj