Wkurzony Erdogan porównał niemieckie władze do nazistów

Kategorie: 

Źródło: Internet

Między państwem niemieckim a Turcją doszło do kolejnego spięcia. Dwa niemieckie miasta odwołały wiece, na których tureccy ministrowie chcieli zachęcić swoich obywateli do głosowania podczas zbliżającego się referendum. Erdogan stwierdził, że Niemcy stosują praktyki rodem z czasów nazistowskich.

 

W Unii Europejskiej mieszka wielu Turków - szacuje się, że w samych Niemczech około 1,5 miliona ludzi posiada uprawnienia do głosowania podczas nadchodzącego referendum. W przyszłym miesiącu, w Turcji odbędzie się głosowanie w sprawie wprowadzenia systemu prezydenckiego, który zapewni Erdoganowi jeszcze większą władzę.

 

Turecki rząd chce zatem zwrócić się do swoich obywateli, żyjących w Europie, aby poparli system prezydencki. W Niemczech odbyły się wiece z udziałem tureckich ministrów, lecz w dwóch miastach zostały już odwołane - oficjalnie ze względu bezpieczeństwa. Erdoganowi wyraźnie nie spodobała się ta decyzja i poruszył drażliwą kwestię historyczną, wypominając Niemcom czasy nazistowskie.

"Niemcy, nie macie nic wspólnego z demokracją. Wasze obecne działania niczym się nie różnią od okresu nazistowskiego. Myślałem, że Niemcy już dawno zrezygnowały z tego rodzaju praktyk. Myliliśmy się. Udzielacie nam lekcji demokracji, a potem zabraniacie ministrom zabrać głos" - powiedział Erdogan.

Erdogan oburzył się wczoraj, że Holandia również może nie zezwolić na zorganizowanie wieców. Stwierdził, że jeśli zechce to sobie przyjedzie do Niemiec, a jeśli nie zostanie wpuszczony, to "podpali cały świat". Nie wiadomo o co konkretnie chodziło z tym podpalaniem, ale obecna sytuacja w idealny sposób pokazuje, że Turcja zdecydowanie góruje nad Europą. W każdej chwili może wznowić islamizację naszego kontynentu, więc Erdogan myśli, że może mówić co chce i kiedy chce. Dodatkowo niemiecki Minister Sprawiedliwości Heiko Maas, choć oburzony wypowiedzią tureckiego prezydenta powiedział, że nie można prowadzić walki z Turcją, ponieważ "sojusznik" i członek NATO może nawiązać jeszcze bliższe relacje z Rosją.

 

Jak zatem widać, Niemcy, Austria i niektóre państwa Europy Zachodniej muszą traktować Erdogana bardzo ostrożnie. Kwestia turecka praktycznie nie dotyczy już Wielkiej Brytanii, która podczas referendum w sprawie "Brexitu" wykorzystywała zagrożenie wynikające z ewentualnego przyłączenia się Turcji do Unii Europejskiej, a potem ogłosiła, że będzie popierać jej członkostwo w Unii. Można śmiało powiedzieć, że w razie wznowienia napływu nachodźców, UE sama będzie musiała jakoś rozwiązać ten problem.

 

Źródła:

http://aa.com.tr/en/europe/erdogan-lashes-out-at-germany-over-rally-bans/764528

http://www.telegraph.co.uk/news/2017/03/05/erdogan-accuses-germany-behaving-like-nazis-tur...

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)


Komentarze

Portret użytkownika tteis77

demokracja turecka w

demokracja turecka w niemczech to , to nie były by niemcy tylko turcja. tak jak demokracja niemców w turcji... to były niemcy a nie turcja.

Portret użytkownika Pajton

Ten Turas całkiem poprawnie

Ten Turas całkiem poprawnie przyrównał obecną IV Rzeszę tworzoną przez obłąkaną, sprzedajną babcinkę Merkelkę do III Rzeszy czyli Nazistowskich niemiec. Babsztyl wie, że UE się rozpada więc planuje scalenie tych co nie zdąrzą uciec w jedno państwo z jednym rządem i jednym prawem. Jak się domyślacie to rządzić i egzekfować przez siebie ustanowione prawo będzie IV Rzesza.

Portret użytkownika Kimbur

Merkelowcy są groźniejsi od

Merkelowcy są groźniejsi od hitlerowców, gdyż chcą wybić wszystkich, jeszcze raz - wszystkich białych Europejczyków, jeszcze raz - Europejczyków. I nie mówmy, że oni sami są Europejczykami, bo to nieprawda.

Portret użytkownika MiamiVibe

I znowu pierdolenie o

I znowu pierdolenie o demokracji... ustroju, ktory jest pretekstem do bezkarnego najazdu na inne państwa i mordowaniu ludzkości. Pieprzony cyrk i degrengolada.

Portret użytkownika Realsita

Następny , czemu wy obrażacie

Następny , czemu wy obrażacie nazistów przyrównująć ich do tego Merkelowskiego ścierwa ? co ty do tych nazistów macie ? to że mordowali Źydów ? to coś złego ? Stalin wymordował o wiele więcej osób niż Hitler a jakoś można dziś znależć strony internetowe które stanowczo nie potępiają jego działania . 

PS.Hitler<Stalin i tyle w temacie 

Portret użytkownika Kolovrat

Co mnie obchodzą jacyś żydzi!

Co mnie obchodzą jacyś żydzi! MORDOWAŁ POLAKÓW W PORÓWNYWALNEJ SKALI CO żydów! I semita hitler i semita stalin mordowali Polaków ile się da, WIĘC STAWIAJ ZNAK RÓWNOŚCI między tymi typami!

Portret użytkownika tosia

Nie „ma najpierw". Rębajła

Nie „ma najpierw". Rębajła takie same jak Krzyżacy. Jedynie współcześni nadali nazwy, które i tak mają wspólny mianownik — ludobójstwo (komunizm, nazizm, stalinizm, hitleryzm itp.)

Portret użytkownika Pajton

Żydzi podnieśli powojenne

Żydzi podnieśli powojenne Niemcy z kolan wpompowując tam fortuny podane rękoma największych krętaczy, czyli Jankesów. Więc obecna IV Rzesza to syjonistyczne przedłużenie. 

Strony

Skomentuj