Wenezuela - stłumiono próbę buntu wojskowego

Kategorie: 

Źródło: Kadr z YouTube

W niedzielę rano grupa ludzi wdrała się do bazy wojskowej w Valencii i ukradła broń oraz amunicję. W nagraniu zamieszczonym w sieci buntownicy ogłosili, że chcą przywrócić "konstytucyjny porządek" w kraju. Niedługo potem lojalne wobec rządu siły zbrojne wkroczyły na teren bazy, gdzie wywiązała się strzelanina.

 

W wyniku szturmu na bazę wojskową zginęło dwóch napastników a ośmiu zostało aresztowanych. Dziesięć pozostałych osób zdołało uciec wraz ze skradzioną bronią. Sytuacja na terenie obiektu militarnego została opanowana, lecz trwają poszukiwania uciekinierów.

W udostępnionym nagraniu grupa ludzi w wojskowych uniformach ogłosiła bunt przeciwko prezydentowi Nicolasowi Maduro, który 30 lipca zorganizował wybory do Zgromadzenia Ustawodawczego - organu mającego zastąpić zdominowane przez opozycję Zgromadzenie Narodowe. Liderem grupy jest były kapitan Gwardii Narodowej, który przedstawił się jako Juan Caguaripano.

 

Wydarzenie w Valencii zostało uznane przez rząd i siły zbrojne za atak terrorystyczny i próbę dokonania przewrotu. Stwierdzono nawet, że sprawcy mogą być najemnikami opłaconymi przez Stany Zjednoczone. Nicolas Maduro wciąż posiada bezwzględne poparcie armii, choć powyższy przypadek może wskazywać, że lojalność wobec prezydenta zaczyna powoli spadać.

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.5 (4 votes)
Komentarze

Portret użytkownika Calvo

USA odpuszczą im w Syrii, aby

USA odpuszczą im w Syrii, aby przyłożyć na Ukrainie a może nawet dalej na wschód. I dla Ruskich wsjo w parjadkie? Dla mnie to ujowy deal. 

Portret użytkownika UPAdlina

uSSmania nic nie odpuszcza.

uSSmania nic nie odpuszcza. uSSmania pada na pysk, a dotychczasowi "sojusznicy" widząc jej słabość po kolei zaczynają robić na nią zlewkę. I tak trzymać.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika Anioł Prawdy

UWAGA!!! ZAPADŁA DECYZJA. USA

UWAGA!!! ZAPADŁA DECYZJA. USA WYCOFUJE PROGRAM DOZBRAJANIA I SZKOLENIA W SYRII, DOGADALI SIĘ NA G20 Z ROSJA. ORAZ INTENSYWNIE ROZWAŻA! DOZBRAJANIE I SZKOLENIE BANDEROWCÓW DO WALKI Z PROROSYJSKIMI SEPARATYSTAMI! Władze ukraińskie alarmują o wzmożonym ruchu wojsk Rosyjskich przy granicy gotowych do ofensywy.ABW, tak Polskie ABW! Inwigiluje (filmuje, fotografuje, zbiera wszystko o ludziach uczestniczących we wszelakich uroczystościach upamiętniających Rzeź Wołyńską, środowiskach kresowych itd.) i rozpoczęła intensywne przesłuchania. Przyczyna podejrzenie działania na szkodę państwa ukraińskiego! Stawiają zarzuty wprost... Czyli kurwa Polska - reszta świata, a jeszcze wewnątrz pomniejsze wojenki w międzyczasie!!?

www.enenews.com www.corium.cba.pl https://www.youtube.com/results?filters=today&search_query=fukushima&lclk=today

Skomentuj