Wegetarianizm został uznany za chorobę psychiczną

Kategorie: 

love2asl.com

Większość wegetarian na całym świecie będzie w szoku, ponieważ eksperci ze Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) uznali ich, jako umysłowo chorych. Przedstawiciele ruchów propagujących humanitaryzm względem zwierząt i zdrowy styl życia według nich powinni znaleźć się na liście pacjentów szpitali psychiatrycznych.

 

Wegetarianie od dawna znajdują się pod ostrzałem ludzi, którym trudno uwierzyć w coś takiego jak skuteczne i bezbolesne istnienie przy rezygnacji z jedzenia mięsa.  Wiele "Zwierząt pastwiskowych", jak określają ich pejoratywnie amatorzy kebabów i steków jest wręcz zmuszonych ukrywać swoje kulinarne upodobania, aby uniknąć prześladowania i kpin ze strony innych osób. 

 

Jako główny argument stosowany przez przeciwników wegetarianizmu zazwyczaj stwierdza się, że zdrowe przetrwanie bez produktów zwierzęcych nie jest możliwe, że człowiek jest z natury drapieżnikiem, a tysiące krów i świń ubitych na mięso codziennie jest wynikiem doboru naturalnego.

 

W odpowiedzi, zwolennicy "diety humanitarnej" wyprodukowali setki książek i filmów, w których wyjaśniają, w jaki sposób można uzyskać wszystkie witaminy z owoców i warzyw, porównując rzeźnie do hitlerowskich obozów zagłady.  Bądź co bądź w wyniku ostatnich deklaracji WHO wegetariańska społeczność międzynarodowa poniosła kolejny cios.

 

I nie jest to tylko złośliwą emanacją małostkowości i konserwatyzmu autorytetów ze Światowej Organizacji Zdrowia.  Niedawno pod auspicjami WHO odbyło się seminarium, na którym wydano rozszerzoną listę chorób, które należy zwalczać przez psychiatrę.  Wegetarianizm i surowa dieta znalazły się w towarzystwie innych dolegliwości psychicznych, które mieszczą się w definicji "przyzwyczajenia i zaburzenia impulsowe".

 

Zwolennicy ścisłej diety bywają klasyfikowani, jako osoby nieodpowiedzialne.  Powodem tego było niedawne zdarzenie w hiszpańskiej Maladze, gdzie w jednej z lokalnych rodzin właśnie purystyczne zwyczaje żywieniowe doprowadziły ich dzieci do stanu śpiączki. Zakazano im jedzenia mięsa i produktów, które zostały poddane obróbce termicznej, czyli gotowanych, smażonych, grillowanych i innych.  Dzieci uratowali sąsiedzi, którzy na czas wezwali lekarza i policję.  Niekompetentni dorośli "wegetarianie" zostali wysłani do szpitala psychiatrycznego.

 

Opublikowany przez WHO dokument wywołał burzę protestów wśród wegetarian na całym świecie.  Napisali wiele listów do organizacji, która potwierdziła, że ​​dobrze przygotowana dieta warzywna nie jest zła, po prostu nie można na siłę narzucać swojego punktu widzenia innym, powodując na przykład, żeby dzieci musiały zrezygnować z mięsa.

 

Dla pocieszenia wegetarian warto przypomnieć, że WHO już kiedyś w wyniku głosowania ustaliło, że homoseksualizm nie jest chorobą więc skoro można coś takiego stwierdzić podnosząc rękę to można też stwierdzić, że sposób żywienia jest zaburzeniem psychicznym. Cóż, postęp w akcji.

 

Uaktualnienie: 30-03-2012

 

W dniu dzisiejszym Redakcja Portalu otrzymała pismo w sprawie stanowiska WHO w poruszanej powyżej kwestii. Ze sprostowaniem można się zapoznać tutaj

http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/sprostowanie-who-dementuje-ze-wegetarianizm-choroba-psychiczna

 

 

 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)


Komentarze

Portret użytkownika Sylwia Zielinska

Jak na moje trzeba być bez

Jak na moje trzeba być bez uczuć, żeby jeść zwierzęta albo popierać badania z ich udziałem.

0
0
Portret użytkownika Johnny4

Hm. Bawi mnie to strasznie i

Hm. Bawi mnie to strasznie i wkurza jednoczenie. Co kogo obchodzi co ja jem i jakie sa moje preferencje zywieniowe (jem i bede jadl mieso). Jezeli, nie obchodzi ze ktos je trawe, warzywa, owoce czy cokolwiek, to dlaczego wlasnie Ci ludzie komentuja to co jem i jak jem. Kazdy ma prawo robic co mu pasuje, jesc co chce i jak chce. Bawi mnie to, ze tylko Veganie-Vegetarianie itp maja problem, ze inni jedza inne rzeczy niz oni. Ludzie, ogarnijcie sie. Bo niedlugo bedziecie wachac wlasne pierdy zamiast oddychac powietrzem, bo 'zdrowsze'.

0
0
Portret użytkownika miniu

Czasem sie zastanawiam

Czasem sie zastanawiam patrzac z punktu widzenia czysto zwierzecego jak jest zbudowany czlowiek, mam tu na mysli zeby. My nie mamy typowych zebow jak miesozercy (chyba ze jest to efekt ewolucji) - porownujac nas do malp gdzie one maja kly a my nie mamy. Czy jest to mozliwe ze z zalozenia czlowiek nie byl miesozerca ale do tego przystosowal?

0
0
Portret użytkownika bartq

Kocham ten moment kiedy

Kocham ten moment kiedy rozmawiam z zapalonym wegetarianem lub z podpalonym weganem i patrzę na jego buty ze skóry i jednocześnie pytam z czego wykonany jest pasek jej/jego spoadni pomijam już torebkę i inne dodatki :D. Cyrk na kółkach kompletnie nie kumam tego ich rzekazu!!

0
0
Portret użytkownika nuh8

pod względem biologicznym

pod względem biologicznym homoseksualizm no jest zaburzeniem bo nie prowadzi do rozprzestrzeniania się genów (w sposób stricte naturalny of course), w takim rozumieniu who popełniło naukwy błąd zmieniając oficjalne stanowisko bądź co bądź pod wpływem opinii masowej ;s a tekst strasznie stronniczy, osobiścnie nie popieram żadnej diety wegetariańskiej tradycyjnie argumentowanej cierpieniem zwierząt bo już dawno temu udowodniono, że rośliny też mają uczucia :'3. prędzej, że mnie faszerowane chemikaliami itp. to ok, ale no ehem :''3

0
0
Portret użytkownika xyzzz1

Widzę taki z Ciebie biolog

Widzę taki z Ciebie biolog/genetyk jak z koziej dupy trąba. Nie wszystko co istnieje na ziemi ma się rozmnażać. Tak jesteśmy stworzeni, że na ziemi jest podział według, którego wszystko żyje swoim życiem i tak po prostu ma być. Nie tylko ludzie są homoseksualni, zwierzęta również - co wiecej - gatunki te  żyją do dziś od setek lat. A geny się nie rozprzestrzeniają, więc nie pisz takich bzdur. 
I nie jedzenie mięsa nie jest niczym wielkim, zamienniki witamin, które w nim są można znaleźć w wielu innych produktach. A wraz z jedzeniem mięsa idą za tym nieciekawe choroby - cholesterol, miażdżyca i wiele innych. A skoro z Ciebie taki drapieżnik pochodzący od wilka, to idź na polowanie a nie do sklepu, a z tego co wiem to małpy od których rzekomo pochodzimy mięsa nie jedzą ;-) 

0
0
Portret użytkownika iksigrekzet

W większości chodzi tutaj o

W większości chodzi tutaj o żelazo, białko i jeszcze kilka innych, a nie o same witaminy. Brak mięsa w diecie może doprowadzić do anemii, a białka zwierzęce są duuużo lepiej przyswajalne niż te roślinne. A twój drugi argument jest już zupełnie z dupy wyciągnięty, bo nie wiem czy wiesz, ale w społeczeństwie, w którym żyjemy, mamy swoje role i nie każdy, żeby jeść mięso, musi na nie zapolować. A propos porównywania nas do małp, to no właśnie... To my jesteśmy od nich doskonalsi, więc może dlatego wynika różnica jedzenia mięsa?:)

0
0
Portret użytkownika tora

ALE TE WHO SKORUMPOWANE. JAK

ALE TE WHO SKORUMPOWANE. JAK WEGETARIANIZM TO CHOROBA TO PEDALSTWO TEZ WINNO BYC TAK SAMO SKLASYFIKOWANE - I TO JAKO STAN CIEZKI!

0
0
Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Ja tylko tak sobie myślę, że

Ja tylko tak sobie myślę, że weganizm, jak sama nazwa wskazuje, ma coś wspólnego z manią prześladowczą ( religią) oraz syndromem wyparcia. Więc jest zjawiskiem psychicznym.

Czy to choroba? W zasadzie umiarkowany weganizm jest kwestią wyboru, ale obsesyjny jest stanem chorobowym...

2
0
Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Co do Vega nie mam zdania.

Co do Vega nie mam zdania. Spożywanie mięsa jest traumatyczne, zwłaszcza gdy się uświadomi w jaki sposób jest pozyskiwane. Jestem mięsożerny ale głównym moim posiłkiem są kurze jaja..,

...lub z wykastrowanych pederastów.... Lol

0
0
Portret użytkownika keri

Osoby, które są na diecie

Osoby, które są na diecie bezmięsnej, niestety osłabiają zęby i kości, same to zauważają po kilku latach.

Było robione doświadczenie ze świniami karmionymi tylko roślinami. Wyniki były rewelacyjne, także w nowym miocie. Kolejne pokolenie okazało się zdegenerowane.

1
0

Strony

Skomentuj