Według USA Niemcy pomagają w szkoleniach żołnierzy rosyjskich - nowe Rapallo?

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Zapewne niewiele osób słyszało kiedykolwiek o czymś takim jak Układ z Rapallo. Była to umowa zawarta 16 kwietnia 1922 roku pomiędzy Rzeszą Niemiecką a Rosyjską Republiką Radziecką. Dzięki niej Niemcy mogli rozwijać swoją armię mimo ograniczeń Traktatu Wersalskiego, a Rosjanie uzyskali cenny zastrzyk technologii wojskowych. Wygląda na to, że mimo, iż jest 2014 roku cały czas trwa podobna kooperacja zwyczajowo nieprzyjaznych Polsce mocarstw.

 

Trudno nie mieć skojarzeń do Układu z Rapallo gdy słyszymy, że niemiecka firma Rheinmetall zbudowała na podmoskiewskim poligonie Mulino, nowoczesny ośrodek szkoleniowy dla armii rosyjskiej. Budowa naszpikowanego centrum kosztowała Rosjan 140 milionów dolarów, ale dzięki temu uzyskali miejsce, w którym są w stanie w nowoczesny sposób wyszkolić do 30 tysięcy żołnierzy rocznie.

 

Amerykanie bez ogródek oświadczyli, że dzięki niemieckiej technologii potencjalny przeciwnik NATO dokonał skoku technologicznego, co może kosztować życie żołnierzy. Fakt, że dyplomaci USA otwarcie mówią o takim dozbrajaniu ewentualnego przeciwnika może świadczyć o tym, że zamierzają coś z tym zrobić, ale mleko już się wylało i kto wie czy zakres współpracy rosyjsko-niemieckiej nie jest jeszcze szerszy.

Podpisanie Układu z Rapallo - źródło: Wikipedia

Niewątpliwie nie brzmi to dobrze, gdy nasz rzekomy sojusznik w NATO dozbraja naszego potencjalnego wroga. Marnym usprawiedliwieniem jest to, że inni tez tak robią, na przykład Francja, która nie zamierza zaprzestać budowy dwóch śmigłowcowców klasy Mistral.

 

Wygląda na to, że NATO jako pakt wojskowy jest fikcją, nasi wrogowie są dawno dogadani, mimo, że z jednym z nich jesteśmy formalnie w sojuszu wojskowym, a USA traktuje Polskę jako ewentualne pole bitwy, lub kolonię pełną głupków, którzy w razie czego pójdą na ich wojnę, a i tak można ich upokarzać na przykład utrzymaniem wiz jako jednego z ostatnich krajów w Unii Europejskiej.

 

Wiemy już czym skończyło się poprzednie "Rapallo" – hekatombą wojny, a jak skończy się to funkcjonujące obecnie? Pokój w Europie może być bardzo poważnie zagrożony, a Niemcy pomagający w szkoleniach rosyjskich komandosów to zgrzyt tak poważny, że każdy myślący człowiek powinien się zastanowić nad ewentualnymi tego konsekwencjami.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen


Komentarze

Portret użytkownika Angelus

Nic dziwnego... Pakt

Nic dziwnego... Pakt Ribentrop - Mołotow nigdy nie został zerwany... Czyli dochrapieny sie pwotórki z dawnych czasów i ta głupią zydoPolske znów rozbiorą a zydy się znów będa cieszyc...

0
0
Portret użytkownika Xardas

No i czym się tu przejmować?

No i czym się tu przejmować? Biggrin Zamiast Poznania będzie Posen i mam z tego powodu jeszcze biadolić? Biggrin No nie no... Płaczę, bo Polska zostanie rozebrana... Biggrin Za ten zakłamany, zapijaczony i złodziejski naród chamów nie dałbym sobie nawet paznokcia złamać! Wolę umrzeć od kuli jako dezerter.

0
0
Portret użytkownika ojeju...

Tylko idiota płaci za

Tylko idiota płaci za abonament RTV.... Kto płacił? Proszę się zameldować...
 Bez wyroku sądowego nie ma mowy o wykonalnosci tego podatku.

0
0
Portret użytkownika ojeju...

Bajdurzycie... Nie trzeba

Bajdurzycie... Nie trzeba skurwielom nic płacić. Za kłamstwo i manipulację jeszcze płacić? A wyrok sądowy jest z klauzulą wykonalności? Nie ma, więc niech zydowskie swołocze wypierdala*ą na bambus...

0
0
Portret użytkownika Gelarena

to już tradycja.Nic nowego

to już tradycja.Nic nowego pod słońcem.Będą mówić pokój,pokój a pokoju nie będzie.

0
0
Portret użytkownika Gość_207

Należy zacząć od tego, że my

Należy zacząć od tego, że my nie mamy od bardzo dawna polityków a jedynie stada baranów, którzy z łaski i głupoty narodu trwają przy władzy niczym święte krowy. Jaki będzie tego koniec? jest taki artykół na portalu "Inne medium". Poczytajcie i pomyślcie zamiast bić pianę.
 
 
 

0
0
Portret użytkownika Nostra Damus

To zdanie też mi się bardzo

To zdanie też mi się bardzo podoba:
"Wygląda na to, że mimo, iż jest 2014 roku cały czas trwa podobna kooperacja zwyczajowo nieprzyjaznych Polsce mocarstw".
Wiem że Admin zerżnął ten artykuł od jakiegoś debila chyba, pewnie od jakiegoś super doradcy politycznego od siedmiu boleści.
Pomijam błąd stylistyczny.
Ale co to jest "zwyczajowo nieprzyjazne Polsce mocarstwa"?
Takiego czegoś na świecie nie ma, bo nawet najwięksi wrogowie potrafili zawrzeć Pokój i są teraz przyjaciółmi (przykład Niemcy - Francja, Francja - Anglia, Niemcy - Rosja itd).
Jeżeli Polska ma "zwaczajowych wrogów" tzn chyba takich notorycznych, bez przyczyny, dla samego "widzi-mi-się", to jest to problem który istnieje tylko i wyłącznie dzięki nieudolności polskich polityków, zacofania politycznego oraz normalnej ludzkiej głupoty jaką zarażeni są polscy politycy.
Panowie politycy. Jeżeli macie takich doradców-cwaniaków to się nie dziwię że sytuacja Polski jest taka a nie inna.
 

0
0

Unia Europejska problemów nie rozwiązuje. Unia Europejska jest problemem, którego nikt nie potrafi rozwiązać.
http://nostradamus.blog.pl

Portret użytkownika Nostra Damus

olo manolo napisał:Proponuje

[quote=olo manolo]Proponuje zrozumiec znaczenie slowa "zwyczaj" i "zwyczajowy".[/quote]
 
 

To ja proponuję Tobie żebyś nam wyjaśnił co to są zwyczajowo nieprzyjazne mocarstwa i dlaczego mamy mocarstwa nam zwyczajowo nieprzyjazne i czyją zasraną powinnością do jasnej cholery jest doprowadzenie do tego, żebyśmy mieli zwyczajowo przyjacielskie mocarstwa wokół diebie.
Inni potrafią - Polak nie potrafi. A dlaczego tak jest - już napisałem.
Ty też zaraz wyjedziesz z biadoleniem typu "bo wtedy to" a "wtedy tamto". SRAMTO.

0
0

Unia Europejska problemów nie rozwiązuje. Unia Europejska jest problemem, którego nikt nie potrafi rozwiązać.
http://nostradamus.blog.pl

Portret użytkownika Medium

To przedziwne ustawienie w

To przedziwne ustawienie w Polsce wrogów i to w dodatku historycznych(!) należy uważnie przepatrzeć, wyszukać te obcego ziarna wpływu.
Można by zacząć od wędrówek Longobardów, kiedyś napisałam o tym w komentarzu. To chyba były pierwsze obce wpływy. Potem mamy Żydów z zachodu (sefardów), po wygnaniu ich z innych krajów Europy i wpływy aszkenazyjskie, chazarskie
Jeśli przyjąć, że ta sfera miała zawsze istotny, bo finansowy wpływ na stan państwa, to chyba można pokusić się o jej rolę w skłócaniu rdzennych mieszkańców ziem polskich z ich sąsiadami. 

0
0
Portret użytkownika ojeju...

za łagodny jesteś w ocenie

za łagodny jesteś w ocenie "naszych nieudolnych polityków"... Oni sa bardzo "udolni" i z pasją zdradziecko oszukują Polaków nie będąc nimi

0
0
Portret użytkownika Endriu

W artykule nie na wzmianki o

W artykule nie na wzmianki o smiglowcach lecz o smiglowcowcach klasy Mistral ( wciaz okret..) Pozdro

0
0
Portret użytkownika ASanonimek

Witam ja z innej Beczki .

Witam ja z innej Beczki . Dzisiaj moja mama bo na nia jest dom dostala wezwanie do zapłaty 1530 zł wraz z odsetkami za Abonament RTV od 2009r do teraz. Czy  ktos dostał takie wezwanie? nie uzywamy telewizji antenowej, jak dla mnie to jest juz przegięcie pały,.... 

0
0
Portret użytkownika Medium

ASanonimek napisał: Czy  ktos

[quote=ASanonimek]
Czy  ktos dostał takie wezwanie? nie uzywamy telewizji antenowej, jak dla mnie to jest juz przegięcie pały,.... 
[/quote] Już dość dawno zaczęli wysyłać. Trzeba oficjalnie wyrejestrować odbiornik i przesłać wyjaśnienie na adres z tej strony:
https://rtv.poczta-polska.pl/?action=Zapytania
Ja tam TV wyrejestrowałam jeszcze w ubiegłym wieku, ale radio musiałam wyrejestrować.
 

0
0
Portret użytkownika ASanonimek

Dzieki a te 1530zł z hakiem

Dzieki a te 1530zł z hakiem trzeba bedzie im wpłacić? czy da sie jakos to ominąc? jak ktos sie orientuje prosze o odpowiedz.

0
0
Portret użytkownika bodyache

nie ma żadnego obowiązku

nie ma żadnego obowiązku płacenia, zwłaszcza że wezwanie do zapłaty pewnie dostałeś z poczty która nie jest właściwym organem możliwym wysyłać wezwania do zapłaty, a nawet jeśli dostałbyś sądowe to też nie musisz płacić bo obecnie tv jest finansowana z reklam więc nie ma obowiązku płacenia abonamentu, jak chcesz wiedzieć jak postapić i jak odpisać to poszukaj w google albo na wykopie, przewija się to w kółko co jakiś czas.

0
0
Portret użytkownika Medium

bodyache napisał: nawet jeśli

[quote=bodyache]
nawet jeśli dostałbyś sądowe to też nie musisz płacić bo obecnie tv jest finansowana z reklam więc nie ma obowiązku płacenia abonamentu
[/quote] Właśnie m.in. nachalne reklamy na poziomie dla przedszkolaków spowodowały, że nawet radia przestałam używać.
 
Dodam, że po ciężkiej operacji mózgu z OIOMu trafiłam na salę z TV, gdzie współpacjenci uruchamiali tego dręczyciela. I nie było żadnej sali bez TV na tym oddziale!
Dzieci mówiły lekarzowi, że nawet zdrowa TV nie oglądam, że to mnie strasznie dręczy, ale nie było wyjścia.
"Będą tańczyć i śpiewać, gdy będę umierał" - powiedział otrok Wiaczesław, prorok spod Czelabińska. Umierał w wieku 12 lat, w szpitalu, przy włączonym TV...

0
0
Portret użytkownika Medium

Ja za radio nie zapłaciłam,

Ja za radio nie zapłaciłam, napisałam, nic nie skłamamałam. Nie słucham od dawna, nawet dłużej płaciłam niż słuchałam.
Nie wiedziałam o obowiązku wyrejestrowania radia. Musiałam jednak go dopełnić, gdy mi odpisano.

0
0
Portret użytkownika Nostra Damus

Punkt widzenia zależy od

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, drogi adminie.
Piszesz że Niemcy zbroją naszego wroga. Ale Rosja twierdzi, że jej wróg zbroi Polskę - i nie tylko.
Polska nie jest wstanie decydować o tym, kto z kim zawiera umowy militarne. Ale Polska ma możliwość decydowania kto jest jej wrogiem a kto nie.
To Polskie rządy wkopują nas w takie sytuacje, bo zamiast szukać przyjaciół szukamy wrogów - bo tak jest lepiej sterować owieczkami. To wina polskich nie-rządów że przedstawia się Rosję jako wroga. Dlaczego od stu lat nie potrafimy mieć przyjaciela z lewej i z prawej? Odpowiedź jest prosta: Rząd tego nie chce. Koniec kropka.
Każdy normalny kraj stara się żyć z sąsiadami w zgodzie - Polska nie.
ZAWSZE musimy szukać sobie wrogów.
Niemcy potrafiły pojednać się z sąsiadami, co nie było łatwym zadaniem. Niemcy otoczyły się Przyjaciółmi. Każdy inny normalny kraj czyni to samo.
Wyjątki? Proszę bardzo:
1. Polska
2. Izrael
Jeszcze coś na ten temat? Polska zawsze marudzi i biadoli; jak nam było źle, wszyscy nas napadają, już tak było od Adama i Ewy, nieprawda? Jesteśmy narodem który nauczył się by zawsze patrzeć do tyłu i rozczulać się nad swoim losem, a nigdy nie patrzeć do przodu.
Potrafimy nawet zaprzyjaźnić się z Antychrystem, byle on nas wspomógł w walce z wymyślonym wrogiem i wymyślonym zagrożeniem.
Zamiast otoczyć się przyjaciółmi i rozwiązywać trudne sytuacje na drodze dyplomacji - dolewamy benzynę do ognia i jesteśmy nawet gotowi rozpętać III wojnę światową, byle tylko pokazać że mieliśmy rację. Chyba dlatego nikt nas nie bierze na poważnie - bo tak się zachowują tylko nikczemnicy z wiejskiej. No i Antychryst, któremu zaczynamy dorównywać i niedługo go prześcigniemy.
Lecz USreal i Europejska Republika Ludowa widzą nasz kraj tylko jako rynek zbytu i baza wypadowa na wschód. Dzięki naszym politykom wszelkie ważne porozumienia pomiędzy wschodem a zachodem tak jak i w tym wypadku odbywają się ponad naszymi głowami i za naszymi plecami. Tak naprawdę to nikt nie bierze Polski na poważnie, bo ta zmienia swoje światopoglądy zależnie od kierunku wiatru. Wszyscy o tym wiedzą.
Jesteśmy nawet zdolni wspierać banderowców, bandy UPA, morderców Polskich dzieci, oprawców którzy dokonywali na Polakach czystki etnicznej tak jak czynią to teraz z Rosjanami na Ukrainie. Czy może być coś bardziej parszywego?
NIE.
Gorzej być nie może.  
Bo jesteśmy teraz niewolnikami pieniądza - czyli naszych niespłacalnych długów, uzależnieni od łask bombowego zachodu, a z drugiej strony zbudowaliśmy sobie wroga. Brawo.
 
 

0
0

Unia Europejska problemów nie rozwiązuje. Unia Europejska jest problemem, którego nikt nie potrafi rozwiązać.
http://nostradamus.blog.pl

Portret użytkownika MASAKRA

To samo pisalem juz tutaj

To samo pisalem juz tutaj kilka lat temu.
Najgorsze jest to, ze nie tylko polskie rzady szukaja wokol siebie wroga, takze Polacy, zwykli ludzie nigdy nie beda wokol siebie widziec przyjaciol !
Niemcy byli wrogami i dlatego wrogami pozostana az do konca istnienia planety Ziemia...a nawet i dluzej.
Z Rosja jest tak samo !
Jesli sie tak chce, to tez tak pozostanie i basta.
Jesli sie wciaz spoglada do tylu, to nie ma sie co dziwic, ze przyszlosc ucieka !
Lecz Polacy juz tak maja i wie o tym caly Swiat !
Wciaz tylko biadolenie i narzekanie....

0
0
Portret użytkownika Medium

  admin napisał: Wiemy już

 
[quote=admin]
Wiemy już czym skończyło się poprzednie "Rapallo" – hekatombą wojny, a jak skończy się to funkcjonujące obecnie?
[/quote] Adminie, sformułowanie "hekatomba wojny" jest co najmniej nieudane, jeśli nie całkiem bez sensu:
HEKATOMBA wg: Słownika Języka Polskiego, Słownika PWN, Wikipedii i Słownika Kopalińskiego
Zatem nawet w najbardziej przenośnym sensie zastosowanie wyrażenia "hekatomba wojny" jest zmieszaniem przyczyny ze skutkiem bez zaznaczenia związku logicznego.

0
0
Portret użytkownika JamiroQ

hekatomba 2. wielkie

hekatomba
2. wielkie poświęcenie dla jakiejś sprawy, łączące się z ofiarą w postaci ludzkich istnień; jednoczesna zagłada ogromnej liczby ludzi
Wszystko się zgadza - nie ma błędu w tekście. Tekstu nie pisał admin Smile

0
0
Portret użytkownika Zenek

  Jak już ma być po polskiemu

 
Jak już ma być po polskiemu to prędzej "wojenna hekatomba" - pogrom z powodu wojny bo mogą być one i od zarazy (pomory od chorób) i od celowego działania nazistów od tory (zwana inaczej "czystką etniczną" czy "ZORGANIZOWANYM LUDOBÓJSTWEM" jak żydowski nazistowski reżim kijowski to na Ukrainie czy podobny mu w Polestynie czyni), od głodu, klimatu etc. 

0
0
Portret użytkownika despota

a niech się rozp... wszyscy

a niech się rozp... wszyscy nawzajem, byle Polska zachowała neutralność i nie wścibiała nosa w nie swoje sprawy, co przy obecnym rządzie jest oczywiście niemożliwe, bo twitterowy Radek za bardzo lubi machać szebelką, a folksdojcz lizanie odbytu innym nacjom ma zakodowane w swoim genotypie

0
0
Portret użytkownika heheh

Wiadomo już, czy centrum

Wiadomo już, czy centrum szkoleniowe "Mulino" zostało wybudowane? W marcu rząd niemiecki nakazał wstrzymać koncernowi Rheinmetall dokończenie prac w związku z sytuacją na Krymie. Rheinmetall był jednak zdeterminowany dokońzcyć inwestycję. Może zrobili to po cichu, jak zwykle w kontaktach niemiecko-rosyjskich.
 

0
0
Portret użytkownika Cezar

Przeciez niemcy od 1945 r. sa

Przeciez niemcy od 1945 r. sa nadal wstanie wojny z USA,sami niemcy nie sa tacy glupi jak kazdy mysli,lepiej trzymac ze swoim wrogiem z podworka europejskiego niz z obcym i nie przewidywalnym jakim jest USA,kiedys w niemczech niemiec mi powiedzial ze lepszy wrog swoj niz obcy.
Rosjanie tez glupi nie sa,wiedza dobrze ze USA to utopia swiata,ze ich ukryta wladza zydow chazarskich tylko wszczyna wojny,to dlatego swojscy wrogowie trzymaja sie razem ( choc nie przepadaja za soba ) zeby wrazie czego odepszec nie przewidywalnego wroga,w USA teraz zydzi chazarscy trzepia galotami i zdaja se sprawe ze rosjanie wraz z niemcami pogromia ich i oni straca wladze,to dlatego wymyslaja przerozna propagande by sklucac nadal zwyklych ludzi i tworza rusofobie albo germafobie.

0
0

"Tam gdzie pojawi się żyd, tam jest odwieczny konflikt interesów"

Portret użytkownika Hathor

Paradoksalnie naciski USA,

Paradoksalnie naciski USA, afera z NSA w tle, może zacieśnić współpracę rosyjsko-niemiecką.

0
0

Strony

Skomentuj