Według UE to cynamon jest groźny, a aspartam jest nieszkodliwy

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Unia Europejska nie przestaje zadziwiać. Właśnie uznano za niegroźny aspartam. Kontrowersyjny słodzik, wokół którego szkodliwości trwa spór naukowy. Jednocześnie wydano dyrektywę nakazujących ograniczenie spożycia cynamonu, który UE uznaje za niebezpieczny.

 

Aspartam został wynaleziony, jako lek, ale ze względu na słodkość został zmieniony w dodatek do jedzenia. Bardzo długo aspartam uważany był za wspaniały surogat cukru dla diabetyków. Dzisiaj jest używany powszechnie i jest dodawany do tanich soków, lekarstw dla dzieci, gum do żucia i wielu innych produktów. Eksperci twierdzą, że aspartam to również neurotoksyna zaburzająca syntezę białek i wpływająca na połączenia synaptyczne.

 

Pomimo zbieranych latami dowodów wskazujących na to, że Aspartam jest niebezpieczną toksyną pozostaje on w użyciu w wielu produktach na całym świecie. Zyskuje nawet nowe zastosowania mimo przypadków pokazujących neurologiczne uszkodzenia mózgu, guzy rakowe, zaburzenia endokrynologiczne i inne przypadłości.

Według uznanych przez UE wyników badań, spożycie aspartamu w wysokości 40mg/kg masy ciała jest rzekomo nieszkodliwe dla ludzkiego organizmu. Jest to jednak tylko jedna z opinii, która po prostu nieoczekiwanie została podniesiona do rangi obowiązującego w Unii Europejskiej prawa.

 

Jednocześnie unijni biurokraci po rozgrzeszeniu z rzekomej rakotwórczości aspartamu, wzięły na cel znaną od wieków przyprawę, cynamon. Rządzący w UE uznali, że nadmierne jej spożycie może być niebezpieczne dla zdrowia na skutek zawartości kumaryny obwinianej za wywoływanie problemów z wątrobą.

 

Unijni biurokraci nie wzięli pod uwagę, że cynamon ma też liczne udowodnione zastosowanie terapeutyczne. Ma działanie antywirusowe, antyseptyczne, poprawia trawienie i stymuluje układ krwionośny. Według niektórych badań cynamon jest nieoceniony w leczeniu glikemii. Przeciwnicy dyrektywy zwracają uwagę, że dużo większe spożycie cynamonu jest w Azji i nie występują tam w populacji liczne przypadki zatrucia tą przyprawą. Zwrócono uwagę, że próbka w badaniu Saudyjczyków, która wykazywała tak dużą zawartość kumaryny pochodziła tylko od jednego chińskiego dostawcy cynamonu, jego wartość jest, więc dość niejednoznaczna.

Czasy, w których, żyjemy wymagają od nas dużej uwagi odnośnie żywienia. Przede wszystkim sprawdzajmy to, co jemy, a zwłaszcza to, co podajemy naszym dzieciom. Pamiętajmy, że czasami na opakowaniach z żywnością aspartam bywa określany, jako E951, bo to skutecznie utrudnia identyfikację tego składnika. Wybierajmy świadomie, bo jesteśmy tym, co jemy i bez aspartamu, legalnego w UE czy nie, można się obyć, ale z cynamonu i innych zdrowych przypraw raczej nie należy rezygnować, tylko po prostu używać je z umiarem.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen


Komentarze

Portret użytkownika Prawda PS

Kiedy czytam dyrektywy UE i

Kiedy czytam dyrektywy UE i nakazy wprowadzone to jakaś nieścisłość sama na myśl nachodzi, dobrze że tylu nas widzi jak jest. Unia Europejska to jest czwarta rzesza, proniemiecki związek państw słabszych pod dyktando rządu Niemieckiego. Oczywiście nikt oficjalnie nie nazwie tego tak, bo światowa opinia publiczna (kurtyna) musi być satysfakjonująca. Czy ktoś potrafi, czysto polityczne, różnice pokazać w prowadzonej polityce 3 rzeszy i obecnej UE? Tak, masz rację też widzę więcej podobieństw.

0
0
Portret użytkownika Akamai

„Rak to wielki biznes”

„Rak to wielki biznes” („Cancer is serious business” ) to opowieść o dr Burzyńskim z Houston, polskim lekarzu, który skutecznie leczy choroby nowotworowe. To też film o tym jak walczą z nim koncerny farmaceutyczne, FDA (Food and Drug Administration) oraz władze Szatanów Zjednoczonych. Dla nich ludzkie życie nic nie znaczy. Liczą się tylko pieniądze  zarabiane na chemioterapii i radioterapii, które przedłużają jedynie agonię pacjenta. Warto obejrzeć w całości ten film, bo z pewnością wielu sceptykom „otworzą się oczy”. Jeżeli znacie kogoś kto jest chory na raka, to wiedzcie, że jest to choroba w pełni uleczalna we wczesnym stadium rozwoju. Ważna jest też profilaktyka. Eurokraci przestrzegają by nie jeść więcej niż dwie pestki moreli dziennie. Dlaczego ? Bo zawierają one amigdalinę czyli witaminę B17, która niszczy komórki rakowe. Ja zjadam trzydzieści pestek dziennie i nadal żyję. Mogę zorganizować bezpłatny pokaz. Czy Eurokraci robią to świadomie ? W większości przypadków nie. To pożyteczni idioci, którzy za 10 tys. Euro miesięcznie zrobią wszystko co im się każe. Poniżej link do filmu.
https://www.youtube.com/watch?v=FRc4YvtJixM&list=PL1xIpaCMfipiUiXWYVtqcYYqvYbBirK2l
 
 
 

0
0

Prawda jest jak poezja.

Większość ludzi nienawidzi poezji.

 

Portret użytkownika MiterMan

IG farben i standardOIL to

IG farben i standardOIL to jedna rodzina.... bo w norynberdzee prawnie przejeli poczyniania nazistow i po krotkich przemysleniach doszli do wniosku..... wspolpraca karteli/////    poszukajcie cos na temat
"Carl Wurster" oraz "Wolfgang Schaeuble" i "Helmut Kohl"
zero przesady ze winowajcy wojen swiatowych dalej sa u wladzy i sa twardzi w jej utrzymaniu....
"

0
0
Portret użytkownika dziadek ze wsi

Aspartam pod udziwnionymi

Aspartam pod udziwnionymi nazwami jest już w każdym napoju słodzonym - obecnie wdrażany jest w Czechach projekt słodzenia zwykłego cukru aspartamem - tradycyjny cukier z buraków wymieszany z wapnem powoli odchodzi do przeszłości. 

0
0
Portret użytkownika WandaAgnieszka

Wyraźny znak, że trzeba

Wyraźny znak, że trzeba opuścić jak najszybciej tę niefortunną organizację.

0
0
Portret użytkownika Kimbur

Jeść cynamon częściej! Bo

Jeść cynamon częściej! Bo Polacy używają cynamonu zdecydowanie za mało. A potem chlapnąć sobie żubrówki (może być własnej roboty) - też ma kumarynę.

0
0
Portret użytkownika Surun

Są i takie "kwiatki" Były

Są i takie "kwiatki"
Były żarówki, banany, ślimaki, spłuczki toaletowe, ciastka z cynamonem czy wędzone mięso. Teraz Unia postanowiła zająć się kolejną dziedziną naszego życia. Wobec kryzysu imigracyjnego unijne nieroby postanowiły pochylić się nad… długością płomienia świec. W nowym rozporządzeniu wprowadzonym przez Komisję Europejską znajdziemy m.in. definicję świecy.
Jest to rzecz, która ulega częściowemu spaleniu w temperaturze 20-27 stopni Celsjusza, a jej główną funkcją jest dawanie jasnego płomienia – czytamy.
Autorzy nowych przepisów stwierdzają, że ze świecami łączą się „różne niepożądane działania, które mogą stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa konsumentów”. Rozwiązanie? Wprowadzenie obowiązku pilnowania, czy świece są stabilne, jak również stałego kontrolowania, czy ryzyko oparzenia się „jest tak niskie, jak to tylko możliwe”.
To nie wszystko. Nowe prawo określa także maksymalną wysokość płomienia.
za:http://parezja.pl/unia-chce-regulowac-dlugosc-plomienia-swiec/

0
0
Portret użytkownika głupcy tacy jak my

System poprzez promocję

System poprzez promocję trucizn określanych jako żywność i leki, niszcząc środowisko,  a także poprzez różne inne subtelne ingerencje w nasz kod genetyczny i układ odpornościowy za pomocą szczepionek  (które są ludzkim wymysłem i nie dają się porównać ze swym japońskim średniowiecznym pierwowzorem (pierwsze doświadczenia). Doprowadza to do wyniszczenia populacji europejskiej to jest holokaust w białych rękawiczkach. Przyszłe choroby zaindukowane są już w ciałach naszych dzieci. Działo się to już przed tzw. upadkiem komuny więc dzisiejsi dorośli 50 i 60 latko także doświadczają dziwnych chorób i powikłań lecz w mniejszym stopniu niż to co teraz dotyka 20 -30 latków i ich dzieci.
Nie unikną one częstych wizyt u lekarzy przy byle okazji. A jakość ich życia to może być równia pochyła.
Masy są bezbronne ślepo dowierzając tzw. autorytetom którzy w większości same w to wierzą ponieważ tak pokierowano ich edukacją.
 

0
0
Portret użytkownika Ja

Aha czyli coś co zostało

Aha czyli coś co zostało opracowane przez ludzi i jest sztucznym tworem jest zdrowsze niż to co wydaje na świat matka natura i co ludzie spożywają od bardzo dawna, brawo ;]

0
0

Kochane pieniążki cóż by głupcy robili gdybyście nie istniały ;]

Portret użytkownika Q...

Ale o co chodzi?. Z

Ale o co chodzi?. Z parszywego punktu widzenia depopulacja "must go on".  Wiadomo że pomocnicy szatana na Ziemi prawdy nigdy nie powiedzą, z wyjątkiem sytuacji gdy jest im to na rękę i prawdą mogą maskować kłamstwo. Nie po to uchwalili agendę 21 i agendę 2030 by nie były realizowane. Skoro pilotom USAF zaleca się na dwie doby przed lataniem odstawienie napojów słodzonych Aspartamem to musi to być niezły "mózgotrzep". Z cynamonem można przesadzić, jak ze wszystkim ale Aspartam można tylko odstawić i unikać go świadomie. A jest nawet w aptekach, np. jako słodzik w wapnie do picia.

0
0
Portret użytkownika tsj

No widzicie, poszedłem rok

No widzicie, poszedłem rok temu do lekarza i wyszedłem z receptą na leki na nadciśnienie, jedne z rana a drugie po południu, dodatkowo leki na trójglicerydy, najmocniejszą dawkę. Oczywiście z komentarzem, że przez cale życie będę już musiał je brać. No i biore... ale zastanawiam sie nad ograniczeniem i odstawieniem. Tym bardziej nad tymi na trójglicerydy bo to trzeba dietą zrobić a nie lekami. Z nadciśnieniem też powalczę i odstawięte leki ktore nie kosztują mało.

0
0
Portret użytkownika anya67

polecam niedoceniane kiwi - 3

polecam niedoceniane kiwi - 3 sztuki dziennie
bardzo powoli ale skutecznie reguluje ciśnienie
wiem bo sama miałam ten problem i pomogło
dodatkowo dieta , spacery , rower, pływanie czyli aktywność
Pij sok z żyworódki pierzastej, dziurawca i skrzypu
a trójglicerydy po 1 i 1/2 miesiąca "spadną" o połowę
powrotu do zdrowia życzę Smile

0
0
Portret użytkownika Akamai

Objaśnienie do pkt. 2 postu

Objaśnienie do pkt. 2 postu poniżej - pisząc łyżeczki do herbaty chodziło mi o określenie ilości, a nie o to żeby to mieszać z herbatą.

0
0

Prawda jest jak poezja.

Większość ludzi nienawidzi poezji.

 

Portret użytkownika tsj

Dzięki za rady. Z pkt. 2 na

Dzięki za rady. Z pkt. 2 na pewno skorzystam bo czasem piję taką miksturę i bardzo ją lubię. Myślę, że rozsądna dieta i dodatkowo umiarkowany ruch i powinno być lepiej ;) 
 

0
0
Portret użytkownika Akamai

Mix. Olej z pestek winogron (

  1. Mix. Olej z pestek winogron ( 70 Wacko + ocet jabłkowy organiczny (30 Wacko - ocet kup w Rossmannie,pij zmieszane nie wstrząśnięte:) setkę rano na czczo przez miesiąc - ohyda, ale się zmuś:)
  2. 1 kg miodu, 10 główek polskiego czosnku, 10 sztuk cytryn - czosnek obierz i wyciśnij lub drobno zmiel - wyciśnij sok z cytryn - wszystko to zmieszaj z miodem w słoiku i owiń ręcznikiem - włóż do lodówki na 7 dni - po 2-3 łyżeczki do herbaty rano i wieczór
  3. Dieta - znajdziesz w necie z czego zrezygnować. Nie bądź ortodoksyjny:). Jak masz na coś szczególną ochotę to jedz. Nie umartwiaj się, bo to nie o to chodzi.

Po trzech miesiącach zrób sobie badania i pokaż lekarzowi. 
Reszty domyśl się sam. Nie chcę skończyć jak prof. Wilczur:)
 
 

 

0
0

Prawda jest jak poezja.

Większość ludzi nienawidzi poezji.

 

Portret użytkownika 432hz

  Pytanie do drugiej

 
Pytanie do drugiej receptury.
Brać 2-3 łyżeczki od herbaty rano i wieczór ale na czczo?
Chodzi o całe główki czosnku nie ząbki? Da się to zjeść ? To bardzo dużo czosnku.
 
 

0
0
Portret użytkownika nrw

tsj napisał:No widzicie,

[quote=tsj]No widzicie, poszedłem rok temu do lekarza i wyszedłem z receptą na leki na nadciśnienie, jedne z rana a drugie po południu, dodatkowo leki na trójglicerydy, najmocniejszą dawkę. Oczywiście z komentarzem, że przez cale życie będę już musiał je brać. No i biore... ale zastanawiam sie nad ograniczeniem i odstawieniem. Tym bardziej nad tymi na trójglicerydy bo to trzeba dietą zrobić a nie lekami. Z nadciśnieniem też powalczę i odstawięte leki ktore nie kosztują mało.[/quote]
Nie dietą a mądrym i zdrowym odrzywianiem.
Juz 3 lata zdrowie super a waga po 8 miesiacach 35 kg na minusie i już tak zostalo .
Pozdrawiam

0
0
Portret użytkownika ZGG

A ja po pościłem ze 2

A ja po pościłem ze 2 tygodnie zrobiłem badania i wyniki jak z z bajki. Zadnych leków nie toleruję, bo zaczynam się dusić. ot co.Polecam zrobić to samo. A organizm cięzko potem odstawić od tych świństw. Radzę o tym pamiętać z nadćiśnieniem to samo. post świetnie obnizył mićisnienie.Dobrze jest oczyścić się z negatywnych emocj. kórymi się ładujemy przez człe życie.Ale czym i jak to juz temat karalny. No bo to [psychodeliki] Nie mylić z narkotykami. natomiast UE popiepszyło się juz dokładnie pod ------

0
0
Portret użytkownika Tośka

Ooo....UE twierdzi, że

Ooo....UE twierdzi, że cynamon jest niezdrowy? No to trzeba go kupić i jeść! Lecę do sklepu ROFL

0
0
Portret użytkownika Ogo Pogo

Jak bardzo toksyczny byłby

Jak bardzo toksyczny byłby Szulce posypany cynamonem?Jak bardzo słodki Gej Verhofsztat wytarzany w aspartamie?Jaki stopień ciapatyzmu osiągnąłby folksdojcz Tusk naświetlany w solarium zamiast w słońcu?

0
0
Portret użytkownika tubylec

A czy nie wiecie że trzeba

A czy nie wiecie że trzeba robić dokładnie na odwrót niż zalecają unijni biurokraci? To samo dotyczy zaleceń lekarzy, polityków, kapłanów, naukowców i wszystkich innych qrew które od dawna niszczą was na wszystkich frontach opowiadając kłamstwa i mówiąc wam jak powinno wyglądać wasze życie. Przecież nie potrzeba dużo, wystarczy nie być naiwnym jak dziecko i nie wierzyć w to że wszyscy chcą nam zrobić dobrze. To nie jest kolejny unijny absurd tylko kolejne celowe działanie mające zasiać w ludziach wątpliwość co do czegoś zdrowego, bo korzyścią dla koncernów będzie jeśli nie będziecie jeść cynamonu. A swoją drogą ciekawe dlaczego akurat wybrali cynamon spośród tak wielu zdrowych rzeczy? Widocznie jest wybitnie zdrowy nawet w małych dawkach i zbyt łatwo dostępny .. zresztą zaraz wezmę cynamon dokładniej pod lupę korzystając z wujka Google.

0
0
Portret użytkownika nabuchodonozor

TUBYLEC!!!!!

TUBYLEC!!!!! GENIALNIE!!!!!!!! TRAFNA DAL RADE!! JAK UTRZYMAC DOBRE ZDROWIE!!! WYSTARCZY JAK ROZMODLONY I MEDIALNIE PORAZONY GOI. (RMPG)-to moj skrot Smile bedzie robil precyzyjnie odwrotnie jak mu doradzaja miedzynarodowi experci w glownych wielonakladowych MEDIACH JESZCZE NIEDAWNO NIEMAL ZABIOJCZE BYLO ..JAJKO!! ,SWIERZE MASELKO ..ZWLASZCZA OD WIEJSKIEJ EKOLOGICZNIE WYPASANEJ KROWY!! NO...MLEKO PROSTO OD KROWY  TO W USA I EUROPIE JES ZAKAZANE I KAZDY PRODUCENT KTORY SPRZEDAWAL BY TAKIE NIEPASTERYZOWANE MLEKO  JEST SCIGANY Z WIEKSZA SILA JAK ZBRODNIARZ!!! JEDNAK NARODY SLOWIANSKIE W ROSJI  NIE DALI SOBIE MOZGU OBRZEZAC !! I PIJA SWIERZE MLEKO DLA WIELKIEGO ZDROWIA.JA DODALBYM JESZCZE DO RADY TUBYLCA ..ZE SZCZEGOLNIE TRZEBA NOTOWAC Z KARTKA LUB NAGRYWAC !! TAKIEGO EKSPERTA MIEDZYNARODOWEGO KIEDY WYSTEPUJE NA TLE MNOSTWA KSIAZEK !! I ...ROBIC  dokladnie odwrotnie!:) A JESLI BEDZIE TO JAKIS HUMANISTA/ PIEWCA DEMOKRACJI ,SPRAWIEDLIWOSCI,BRATERSTWA  I ROWNOSCI MIEDZYNARODAMI :), ORAZ BEDZI WYRAZAL TROSKE O ZDROWIE (SZCZEPIONKI) OBYWATELI "SWIATA"! TO....ZALEZY GDZIE MIESZKASZ I ZYJESZ...MUSISZ SZYBKO ZAOPATRZYC SIE W.. SOL ,ZAPALKI, LOPATE,NOZE WIDELCE JAKIES GARNKI I...DO LASU ...ABY PRZETRZYMAC KILKA DNI AZ ...LEKARZE BEZ GRANIC ,LUB CZEROWONEGO KRZYRZA  ITP ..SKONCZA WSTRZYKIWANIE ,RTECI ,FORMALDECHYDU  I INNYCH TRUCIZN W ZYLY (RMPG):) ROBIAC TAK ..MASZ DUZE SZANSE UNIKNAC ..NALOTOW ..HUMANITARNYCH ... SLUSZNYCH I ..ZBAWIENNYCH  A NAWET ..NALOTOW ..MILOSIERNYCH ! JAK W JUGOSLAWI ,IRAKU ,SOMALJI ,LIBJI AFGANISTANIE ITD:)

0
0
Portret użytkownika Akamai

Kiedyś, pewien ceniony lekarz

Kiedyś, pewien ceniony lekarz specjalista, przepisał mi jakieś gów*no i powiedział, że jak już zacznę to zażywać to będę to musiał robić do końca życia. Prawda, że sprytne ? Upewniłem się w aptece że tak jest i wyrzuciłem receptę. Ale na koniec powiedział rzecz najciekawszą. Otóż stwierdził z całą powagą, że ich obowiązkiem jest utrzymać pacjenta przy życiu. A ja naiwnie sądziłem, że wyleczyć Smile

0
0

Prawda jest jak poezja.

Większość ludzi nienawidzi poezji.

 

Portret użytkownika anya67

pacjent nie ma

pacjent nie ma wyzdrowieć
obecnie objawy są "maskowane" lub wręcz doprowadza się pacjentów do stanów przewlekłych w ich jednostkach chorobowych
w jakim celu ? zysku ... wielomiliardowego zysku dla koncernów farmaceutycznych
człowiek się nie liczy - liczą się pieniądze
poniżej wklejam link odnośnie chorób nowotworowych
warto zobaczyć bo dotyczny nie tylko nowotworów i zawiera masę przydatnych informacji
pozdrawiam
 
https://www.youtube.com/watch?v=lztVGJ3ieeg

0
0

Strony

Skomentuj