W USA zrealizowano manewry na wypadek kolizji Ziemi z asteroidą

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Amerykański rząd zrealizował międzyresortowe ćwiczenia w zakresie reagowania na kataklizm taki jak zderzenie Ziemi i asteroidy o dużych rozmiarach. Test został przeprowadzony przy współudziale NASA i agencji FEMA zorganizowały służby prasowe odpowiedzialne za obsługę medialną wydarzenia.

 

Trzeba mieć świadomość, że obecny poziom ziemskiej astronomii jest tak mizerny że nadal jesteśmy zaskakiwani bliskimi przelotami całkiem sporych kosmicznych skał. Odkrywamy je zwykle już po perygeum, albo na kilka dni przed nim. Nadejdzie kiedyś taki dzień, że to co zdarzyło się nad Czelabińskiem w 2013 roku będzie wspominane jako niegroźna igraszka. W związku z tym trudno się dziwić, że władze Stanów Zjednoczonych próbują się jakoś do takiej katastrofy przygotować.

 

Według przerabianego scenariusza, działania, które muszą być podjęte następują w związku z prawdopodobną kolizją w dniu 20 września 2020 roku. Z naszą planetą ma się wtedy zderzyć asteroida o wielkości przypuszczalnie 100 do 250 m. Prawdopodobieństwo jej upadku na Ziemię rzekomo początkowo uważano za równą 2%. Jednak po przeanalizowaniu dokładnie jej trajektorii, eksperci zrozumieli, że kolizja tego ciała niebieskiego z naszą planetą w maju 2017 roku jest nieunikniona.

W ramach ćwiczenia ustalono, że w listopadzie 2017 roku, asteroida zakończy swoją kosmiczną wędrówkę uderzając w obszar południowej części Kalifornii, lub w pobliżu jej wybrzeża na Oceanie Spokojnym. Władze amerykańskie usiłowały przygotować wachlarz środków, niezbędnych do realizacji masowej ewakuacji ludności z Los Angeles i okolic. Mowa o około 13 milionów mieszkańców. Opcja działań zostały wybrane ze względu na trudny do określenia czas realizacji jakiegokolwiek zadania zniszczenia asteroidy, lub zmiany jej trajektorii w celu zapobieżenia kolizji z Ziemią.

 

W trakcie ćwiczenia wzięto pod uwagę nie tylko modele przewidywania skutków kataklizmu opisanych w badaniu, ale także zaplanowano strategię neutralizowania różnych źródeł plotek i nieprawdziwych informacji, które prawdopodobnie eksplodują w takiej sekwencji zdarzeń i mogą stać się poważnym czynnikiem wpływu na opinię publiczną. Eksperci NASA ostrzegają od dawna, że zagrożenie podobnym wypadkiem zostało uznane za raczej rzeczywisty problem. Z kolei szefostwo agencji do spraw nadzwyczajnych FEMA wyraziło przekonanie, że "ważne jest, aby służby wypełniały scenariusze na wypadek takich awarii, których prawdopodobieństwo jest małe, a konsekwencje mogą być znaczne.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)


Komentarze

Portret użytkownika zlomiarz

Tak sie 'delikatnie cwiczy'

Tak sie 'delikatnie cwiczy' pacyfikowanie miasta. Tu nie chodzi o jakies meteory tylko przygotowanie zespolow do tego, co UeSom jest przeznaczone w najblizszej przyszlosci.

1
0
Portret użytkownika tteis77

Jednak w maju 2017 roku, po

Jednak w maju 2017 roku, po przeanalizowaniu dokładnie jej trajketorii, eksperci zrozumieli, że kolizja tego ciała niebieskiego z naszą planetą jest nieunikniona. mamy 2016. jak mogli przeanalizować to w 2017? i W ramach ćwiczenia ustalono, że w listopadzie 2017 roku, asteroida zakończy swoją kosmiczną wędrówkę uderzając w obszar południowej części Kalifornii. to bedzie kolizja w maju czy listopadzie.

2
0
Portret użytkownika ŚZWITT

5.40 W uzupełnieniu:

5.40 W uzupełnieniu: Najciekawiej zabrzmiała odpowiedź ww MIBów na pytanie kontaktowca(z Katowic !): SKĄD POCHODZICIE?

Planety 3 i jedenaście mniejszych ! 

CoŚWIT A a aaa wam? BO mi to i owo...

D.N..O:5.44

0
0
Portret użytkownika ŚZWITT

5.24: Czyżby to mój....NT7 z

5.24: Czyżby to mój....NT7 z 2002 r?Wtedy wyliczono go na 2km śr i kolizję na 1.2.2019 r z v=28 km/sek! Opisywałem wam cud z 5.6.2002 r nie raz...Żona w nocy zaczyna NAGLE napierd.nogą w podłogę...się budzę wstaję z magn.w ręce idę do TOYOTY Corolla 1.3...z nRej 4175  i zaczynam nagrywać...gadkę szmatkę az nagle: NA DNIACH POJAWI SIĘ METEOR mówię i?Zaczynam się sam z siebie śmiać !Co ja piernicze...tym bardziej,że trułem o przysł.DUPIE MARYNI...!!!

Nic to...wysłałem potem 1-den...egz.!!! do r///...po 9 dniach: 14.6.2002 r przelata obok nas w POŁOWIE odl.ks...120 m bydle,które ZAUWAZONO 3 dni po fakcie(IMPAKCIE!O włos...) tj.17.6.200 2 r.Dlaczego ?Ano od....SUN!!!A pod SUN...najciemniej!!! A w lipcu grucha wieść o NT 7...

Byłoby to nawet zabawne,ale...w maju 1986 r...(moje 33 !) KONTAKTOWIEC...w niedzielę k.kina Rialto ma taki cyrk: Ulice nagle pustoszeją zostaje SAM i 6 facetów MIB 2 m + w oddali podobna niewiasta .Idą tak sobie po ulicach dobre pół godz gaworząc o D.MiBabce?...aż nagle stają i nawijają: ZOSTAŁY WAM 33 L ISTNIENIA ! 1986+33=2019...

????????????????????????????????????????????????????

gOŚCIA BADAŁ SAM k.bZOWSKI WIĘC ?

D.N..O: 5.37...

0
0
Portret użytkownika czytelnik

Bełkoczesz i to bardzo, w

Bełkoczesz i to bardzo, w efekcie nie wiadomo o co ci chodzi.

Jeśli masz coś ważnego do przekazania, to się skup i napisz o tym prostym, zrozumiałym dla ogółu językiem....

1
0
Portret użytkownika sceptyyk

W pażdzieriku, Rosja

W pażdzierniku, Rosja przeprowadziła swoje ćwiczenia na wypadek ataku nuklearnego. A teraz USA przeprowadziło swoje ćwiczenia, pod pozorem manewrów na wypadek zderzenia z asteroidami. żydki uznali, że takowe opakowanie gówienka będzie lepsze w formie.

6
0
Portret użytkownika tteis77

 "ktoś to rozumie?" 20

 "ktoś to rozumie?" 20 września 2020 roku,Jednak w maju 2017 roku że w listopadzie 2017 roku ?

0
0
Portret użytkownika pro-rok

No właśnie zastanawia mnie

No właśnie zastanawia mnie fakt, że wszelkiego rodzaju asteroidy czy inne zawsze planują spaść albo na Rosję albo na USA. I coś mi się wydaje, że ten głaz spadnie z wyrytym napisem "demokracja".

7
-2
Portret użytkownika mijo

czy na tą, a może inną

czy na tą, a może inną okoliczność FEMA przygotowała ogromne zapasy plastikowych trumien. Jakiś czas temu krążyły po necie ich zdjecia.

3
0
Portret użytkownika keri

No tak, hehe, kiedyś filmy

No tak, hehe, kiedyś filmy odglądano w kinach, potem na telebimach siedząc w samochodzie, a tym razem widzowie będą leżeć w plastikowych trumnach. W planetariach przecież są rozkładane fotele, a pozycja leżąca jest do oglądania nieba niczego sobie. To niebezpiecznie za mocno zadzierać głowę do góry Biggrin

3
-3
Portret użytkownika keri

Usrańce za to płacą podatki,

Usrańce za to płacą podatki, aby ich straszono. Terroryści są już nudni, to czas na asteroidy. Może próby z hologramem dobrze poszły, to trza wystawić sztukę na żywo.

6
-2
Portret użytkownika Piotr Mijas

Jak tą informacje podaje NASA

Jak tą informacje podaje NASA i FEMA to już dokładnie wiem że to jakieś tam Rodszildowe zastaraszanie śpiących gojów (czyli nas zwierząt) Ja wiem że te żydowskie nasienie nigdy prawdy nie powie coś jest do ugrania jakieś szekle(żydo dolar)na panice "głupich gojów ale jak dobierzemy się do tych paskudnych satańsko masonistycznych dup to im nawet lucyferek nie pomoże będziemy to ścierwo wypalać ogniem do samych korzeniei tak nam dopomóż Bóg

7
-3

Skomentuj