W USA stworzono specjalny urząd do spraw przygotowań do końca świata

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Amerykańska agencja kosmiczna NASA, mimo, że tego nie przyznaje publicznie, najwyraźniej bardzo poważnie traktuje zagrożenia z kosmosu. Kilka dni temu poinformowano, że powołano w jej strukturach specjalny Urząd do spraw Koordynacji Obrony Planetarnej - Planetary Defense Coordination Office, w skrócie PDCO.

 

Jednak amerykańskie media od razu podchwyciły nazewnictwo podając w wiadomościach, że powołano specjalny urząd do spraw przygotowań do Armagedonu. Sama decyzja w sprawie utworzenia nowej jednostki zapadła podobno dopiero w zeszłym tygodniu, co niektórym wydaje się szczególnie dziwne. Szalę przeważyło podobno to, że NASA musi wyciągnąć wnioski z doświadczeń po upadku meteorytu w regionie Czelabińska w lutym 2013 r.

 

Nowy urząd będzie częścią wydziału Planetary Sciences Division, a głównym ekspertem w obronie planety, tak zwanym Planetary Defense Officer, został mianowany Lindley Johnson, który stał wcześniej na czele programu kosmicznego NASA o nazwie NEO, którego celem było właśnie śledzenie potencjalnie niebezpiecznych dla Ziemi asteroid, planetoid i komet.

PDCO też będzie się zajmowało wykrywaniem asteroid i innych obiektów, które zagrażają kolizją z naszą planetą. Oprócz tego mają być tam prowadzone przygotowania do wypracowania planu co do pozyskania środków koniecznych do odparcia takich zagrożeń w przyszłości. Nowa struktura w ramach NASA będzie koordynowała działania agencji kosmicznej z agencją ds kryzysowych - FEMA oraz z Pentagonem. W celu ochrony przed asteroidami nie jest wykluczone zastosowanie nawet wybuchów jądrowych w kosmosie.

 

Chociaż NASA nie przyznaje tego publicznie, dla bacznego obserwatora doniesień z zakresu astronomii, staje się jasne, że ostatnio, coraz więcej dużych ciał niebieskich, nieoczekiwanie przelatuje koło naszej planety, a dowiadujemy się o nich na kilka dni przed największym zbliżeniem, albo wręcz po perygeum.

Według NASA, obecnie poznano ponad 13,5 tysięcy bliskich Ziemi obiektów o różnej wielkości. Ponad 95% z nich odnaleziono do 1998 roku, czyli od okresu pierwszego celowego skanu nieba wykonanego przez amerykańską agencję. Obecnie każdego roku lista odnajduje się około 1500 nowych obiektów klasyfikowanych jako bliskie naszej orbity.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen


Komentarze

Portret użytkownika 6 zmysł

Coś się grubszego szykuje, bo

Coś się grubszego szykuje, bo żeby by tak sobie se, uchodżców ściągać i straszyć swój naród i to Niemcy, to aż niewiarygodne i mocno pochopne i nie przemyślane, no proszę Niemców nie wmawiać mi, że już nie jesteście tacy.  Dwie możliwości:
1. Wojna
2. Wielka katastrofa
Skłaniam się na 2 opcje, ze względu że wyczuwam aktorstwo w wiadmościach, żeby niby ten nie lubi tego, tamten pręży mięśnie itd. (mówie o Państwach)

0
0
Portret użytkownika Zenek :)

Oni się szykują do WALKI Z

Oni się szykują do WALKI Z CHRYSTUSEM jaki ma powrócić.... bo to spali akcje z 2 letnią fałszywką, dziecięciem bestii (dziecko rosemary się kłania) spłodzonym w pałacu buckingham jaki miał być po podrośnięciu okazany gapiom jako NOWY JEZUS....

0
0
Portret użytkownika mrnice007

to mi sie obiło o uszy i

to mi sie obiło o uszy i artykuły nawet ale z fundametalistycznej strony, nawet oni wyczuli syf to najlepsze...
 
chodziło o ksiecia WIlliama..

0
0
Portret użytkownika n..

Widać jak na dłoni, że Bóg

Widać jak na dłoni, że Bóg "znakami na niebie i ziemi" wyraźnie pokazuje ludziom, że ten stary, wielce nieudolny i niegodziwy system świata dobiega zapowiedzianego końca, bo upływa już wyznaczony czas uzurpatorskich rządów, tego nienawistnego i podłego ducha, kłamcy i oszczercy diabła i jego ziemskich sług. Bóg Jehowa wkrótce i wreszcie położy kres tym wszystkim potwornym wojnom i niebywałemu okrucieństwu oraz demonicznemu szaleństwu w postaci tych niezliczonych arsenałów z wszelką bronią (zdolną nawet unicestwić całe życie na tej planecie) i położy też kres władzy różnych nieobliczalnych "bogów" decydujących (wbrew woli Stwórcy) o życiu i śmierci innych ludzi, a gotowych nawet wcisnąć te "czerwone guziki". Więc teraz, tacy przebiegli i wielcy władcy (którzy przecież widzą te znaki i znają Biblię, i wiedzą, że "za dni tych królów Bóg nieba położy kres ich rządom i ustanowi Królestwo") postanowili działać. Pod władzą i kierownictwem sił ciemności postanowili (wypełniając dawne proroctwo) odważnie pokazać Bogu środkowy palec, i czym prędzej odpowiednio się przygotować, nie szczędząc oczywiście przy tym sił i środków. Dobrze wiedzą, że kiedyś na pewno wybuchnie "wielka wojna Boga Wszechmocnego", jednak mają nie tylko nadzieję, że oni wtedy przeżyją, ale nawet wierzą w obiecane im przez diabła zwycięstwo w tej walce ze sprawiedliwym, i powracającym tym razem "na obłokach chwały i z wielką mocą" Synem Bożym, stanowczo żądającym zwrotu władzy nad Ziemią!

0
0
Portret użytkownika Asiek

Haha będzie się działo oj

Haha będzie się działo oj będzie. Co do dużych bolidów to walną trzy duuuże i będzie się działo a z Ameryki Północnej to radzę wiać ile sił.
 
Właśnie wam tu rozkręcę ten słynny Armagedon bo mam was wszystkich dość. Banda popaprańców.
 
Cywilizacja leży na łopatkach i kwiczy a Jaśnie Pany grają w GRĘ jak chłoptasie nie wiedząc co czynią (bo nie znają ZASAD hahahahaha). Głaskają te swoje "produkty" (czytaj diabły, klony i inne formy odzwierzęce) które są niczym. Ni to człowiek ni to zwierzę, to tylko oszukana istota.
Zapamiętacie sobie na kilka kolejnych wcieleń że trzeba trzymać ręce z daleka od świętych. Zapłacę wam wszystkim za ich przelaną krew. Nawet z mojej matki coś wycięliście ... za wszystko zapłacicie. Nie daruję wam ani kropli krwi świętych (świętych, czyli urodzonych z atrybutami wysokiego rodu zwierząt też nie wolno zabijać). Zwierzęta wysokiego rodu które nie zostały uszanowane i są zabijane tylko u mnie mogą się upomnieć o swoją godność.
Składacie ofiary przed ku..wami i złodziejami - cóż jacy "bogowie" taka cywilizacja ..... hihihi
 
Krzysztof ... ja się niczego nie boję ... grozisz mi? Hmmm hihihi a wiesz co się stanie jeżeli ja umrę???? Nie wiesz ... no to sprawdź .... hihihihi 
Ja wracam do domu do SZEFA - tammmmmm to dopiero jest zajebiste życie tuuuu wszystko leży i kwiczy dzięki takim władcom.
 
Matka Planeta
 
PS. Myśleliście że ja to gleba??? Hahahahaha inteligenci, nawet dziurę ozonową wywołaliście przezemnie. Huragany, to że musicie pylić chmury, atmosfera, to co z księżycem, to wywołaliście we mnie ...  hahahaha prądy morskie i wogóle planeta a nie gleba (cholera wszystko trzeba wam łopatologicznie jak dzieciom). Na koniec dorzucę że jak mi odbieracie to wam system finansowy pada ... hahaha ..... no po prostu inteligenci z oszczędną gospodarką zasobami mózgowymi ..... ale dalej chłopcy i dziewczynki grajcie w waszą GRĘ i niech wam lekką będzie.

0
0
Portret użytkownika Asiek

Każde uderzenie we mnie

Każde uderzenie we mnie wywołuje kataklizmy. Ja nie robię nic. Kryształ odbiera co się dzieje ze mną i wokół mnie i wywołuje reakcje. Każdy z was który mi ubliżył, uderzył, zadał mi ból czy jakkolwiek wystąpił przeciwko mnie winny jest wywołania kataklizmów.
 
Macie to w księgach napisane. Ja funkcjonuję jak bóstwo a kryształ to moc tej planety. Nie możecie usprawiedliwiać się że nie wiedzieliście.
 
Zostanie powołany międzyplanetarny Trybunał aby was wszystkich osądzić za zbrodnie przeciwko Planecie, Naturze i Cywilizacji.
 
To co tu robicie wywołuje zakłucenia życia mieszkańców innych planet. Oni mają normalnych rządzących i nie muszą was znosić z waszą radosną twórczością. Doprowadziliście do tego że Wielcy z innych planet poddali pod rozpatrzenie wniosek o likwidacji tej planety. Tacy mądrzy jesteście. Trybunał podejmie decyzję o losie waszym i tej planety.
 
Myśleliście że nie ma od was silniejszych? Zastanawialiście się dlaczego tylko robale z wami rozmawiają?? Złamaliście wszelkie zasady a Wielcy z innych planet uważają was za niegodnych nawet rozmowy. Rozmowa z homosiem, ku..wą czy złodziejem który się tym chwali noooo wybaczcie ale sami sobie to zrobiliście, nikt wam broni do głowy nie przystawiał żebyście łamali zasady.
I jeszcze ta wasza pazerność. Jak można mając wszystko, władzę, pełnię możliwości do realizacji swoich celów być zazdrosnym o to że ktoś coś ma?
Wszyscy stoczyliście się po równi pochyłej. Sami sobie odebraliście człowieczeństwo (a zwierzęta swą godność zwierząt) i nie wiecie już na czym życie, bycie i istnienie polega.
 
Tak bardzo chcecie mocy? Przecież macie w księgach napisane jaka droga wiedzie do tego celu .... przede wszystkim droga zasad, wykonywania przypisanych obowiązków, honoru, droga wojownika itp.
 
Matka Planeta

0
0
Portret użytkownika Won

Powiem że dość ciekawe rzeczy

Powiem że dość ciekawe rzeczy opisujesz. Channelujesz z duchem Ziemi czy jak? Bo tak to właśnie wygląda no i szyfrem troche ale wszystko co piszesz sie zgadza. Zakłócenia mieszkańców innych planet to też prawda, a chodzi głównie o to że jest tu jeszcze ta cholerna bariera czasoprzestrzenna i ogromna gęstość przez co jest jeszcze ryzyko więzienia dusz w ciałach tutaj. A z tym pora skończyć i niech sie tak stanie.

0
0
Portret użytkownika Asiek

Jestem biedną księgową

Jestem biedną księgową wariatką. Pełno na tym portalu takich. Co się tak przejąłeś ... hahahahahaha

0
0
Portret użytkownika sek

Nie wiem o co tu kaman z tymi

Nie wiem o co tu kaman z tymi terrorystami ue u s a nato ,ale jak nie wiadomo o co chodzi to o pieniądze.Także te komety terroryści ktoś to specjalnie wymyślił,nie wierze tez w państwo prawa i demokracje bo jej nie mamy .Jest nierówność społeczna.Jakaś elita kosztem ludzi czyli niewolnictwa chce żyć na poziomie nic nie robiąc i pomiatając wszystkimi ludźmi którzy i tak się nienawidzą nawzajem.Musimy się cieszyć tym co mamy bo dobrych i sprawiedliwych ludzi coraz mniej .Koniec mowy zgadzajcie się z tym albo nie .

0
0
Portret użytkownika vonteck

W tym czasie w Polsce

W tym czasie w Polsce wprowadzono dziesiątą godzinę lekcji religii w szkołach...
W końcu jak coś nas trafi, to i tak nic na to nie poradzimy, a bóg sam rozpozna swoje owieczki Smile

0
0
Portret użytkownika OLI

ZASTANAWIAM SIE CO JEST

ZASTANAWIAM SIE CO JEST LEPSZE DLA DLA LUDZKOSCI I NIE TYLKO - UDERZENIE WIELKIEJ KOMETY W ZIEMIE CZY WOJNA ATOMOWA . ??????

0
0
Portret użytkownika coligamenoVerati

Jakby Bruce Willis miał

Jakby Bruce Willis miał akurat wyłączony telefon to dadzą znać magnaterii, która skitra się do podziemnych bunkrów i gatunek ludzki uratowany. Niewiele więcej

0
0

Jutro zmienię wszystko

Portret użytkownika Won

Ja bym sie ośmielił sądzić że

Ja bym sie ośmielił sądzić że oni wcale nie przed asteroidami chcą sie bronić........ Te to swoją drogą. Urząd obrony planetarnej to wręcz brzmi jak budowanie jakichś instalacji czy wręcz sił zbrojnych do walki z jakimiś kosmitami. I niemal na pewno to coś powstaje na komendę tych śmierdzących zwyrodniałych i ekstremalnie naiwnych masonów, którzy wiedzą co się naprawdę kroi i jak potężny sojusz kosmitów zmierza do Układu Słonecznego z innych gęstości rozbijając przeszkody czasoprzestrzenne raz za razem. I zapewne myślą że tak jak w filmach mała zgraja przepoconych amerykańskich nastolatków z "haj skulu" przy wsparciu "kochającego" rządu a raczej latającego cyrku monty bambusa da rade odeprzeć inwazje...... pfeh, śmiech na sali.

0
0
Portret użytkownika Zenek :)

I znowu będą czołgi latały

I znowu będą czołgi latały jak liście na wietrze a wyznawcami żydowskich herezji zapełnią się piekła po brzegi....

Ale tak to jest jak rozum zastąpiła ideologia pustynnego nazizmu a serce mieszek judaszowych szekli....

0
0
Portret użytkownika Won

No.... prawde rzeczesz :)

No.... prawde rzeczesz Smile Ciekawy będzie ten rok a już na wstępie daje popis jak sie czyta czy ogląda wiadomości Język

0
0
Portret użytkownika Edgar

Israfel - Bardzo trafne

Israfel - Bardzo trafne uwagi. Ciekawe jaki jest procent człowieków czytających "ze zrozumieniem"?
Dla przerażająco przeważającej większości matematyka jest horrorem - z cyferek rozumieją tylko daty. 
 

0
0
Portret użytkownika eva11

a najbardzie jest ciezko,ze

a najbardzie jest ciezko,ze zrozumieniem tego co najwazniejsze!
zanim czlowiek zaczal czytac najpierw musial nauczyc sie myslec 
,,ze zrozumieniem,,
i nie kazdy kto czyta,ze zrozumieniem-rozumie!
dla wielu jest cos wazniejszego niz liczby!
i wcale nie jest to tak przerazajace jak sie niktorym wydaje,sa rzeczy bardziej przerazajace!
a ocena ludzi to chyba nie dobre rozumowanie?
 

0
0
Portret użytkownika Dominikówna

Ha ha ha! Monty Python

Ha ha ha! Monty Python przewidział to kilkadziesiąt lat temu, nagrywając skecz o ministerstwie głupich kroków!
Co prawda myslałam, że to przepowiednia dla Euro Kołchozu ale ja widać Szatany Zjednoczone nie ustępują w pomysłowości na wyciąganie pieniędzy od lemingów.
 

0
0
Portret użytkownika js

Jeszcze trochę i każą nam

Jeszcze trochę i każą nam płacić za ochronę przed kometami itp. spadającymi obiektami, tak jak każą nam płacić za ochronę warstwy ozonowej i za walkę z globalnym ociepleniem. Kolejny spsób na naiwnych. A może nie. Może celowa robota aby ogłupić i obskubać. Nasze rządy zaakceptują, zapłacą - po podniesieniu podatków lub nałożeniu innych obciążeń fiskalnych. Cwaniacy sobie nieźle pożyją - jak ci od globalnego ocieplenia - a gdyby coś faktycznie się stało to i tak nic nie pomogą, niczego ni uratuj, a ich przecież nikt nie rozliczy. Niestety amerykanie nigdy dla nikogo nie zrobili nic bezinteresownie. Nawetjeżeli takie były pozory, zawsze za ich szlachetnymi czynami stał interes USA.

0
0
Portret użytkownika Israfel

Jakie to szczęście, że

Jakie to szczęście, że czasami w atrykułach podaje się nie tylko spekulacje, przypuszczenia i tzw. ocenę autora, ale również LICZBY. Na podstawie niemierzalnych treści, trudno dyskutować z wyrażającym opinię. Natomiast liczby bezwzględnie pokazują prawdę. Więc przeanalizujmy liczby:
 
"Według NASA, obecnie poznano ponad 13,5 tysięcy bliskich Ziemi obiektów o różnej wielkości. Ponad 95% z nich odnaleziono do 1998 roku czyli od okresu pierwszego celowego skanu nieba wykonanego przez amerykańską agencję.". Policzyłem to, co jes napisane powyżej i wyszło, że 95% (około 12825 obiektów) odnaleziono do 1998 roku. Kolejne 625, czyli około 5% odnaleziono po 1998 roku ( w ciągu ostatnich 18 lat).
 
Drugi cytat:
"Obecnie każdego roku lista odnajduje się około 1500 nowych obiektów klasyfikowanych jako bliskie naszej orbity."
 
Jak się ma 625 obiektów przez 18 lat, do 1500 rocznie? TOTALNA BZDURA!
 
Tak jest napisane w artykule źródłowym NASA i tak bezkrytycznie przepisuje to admin.
 
Napiszcie mi, gdzie mój tok myślenia jest błędny? Czego nie zauważyłem? Czy ja mam dziś ciężki dzień, czy autorzy z NASA i ZnZ niedomagają?
 

0
0

" ...nauka prowadzi nas do zrozumienia tego, jaki jest świat, a nie tego, jaki chcielibyśmy, by był ... "
- Carl Sagan

Portret użytkownika arturm01

Wszystko się kręci. Ziemia

Wszystko się kręci. Ziemia wokół słońca a słońce wokół galaktyki i tym sposobem ziemia co jakiś czas czeka armagedon. Cykliczna śmierć na ziemi. W mojej opini tak było jest i będzie i nie mamy wpływu na jutro. Kosmos ma swoje prawa a my jesteśmy tylko cząstką w tej karuzeli  i nie jesteśmy w stanie tego zmienić. Będzie to co ma być i trzeba się z tym pogodzić.

0
0
Portret użytkownika Crabtree

Po pierwsze "ponad 13,5

Po pierwsze "ponad 13,5 tysięcy..." może oznaczać 100 tysięcy i milion bo jak ponad to pnad. A po drugie jeśli mój angilski jest rywnie dybry jak pylski to "since NASA-funded surveys began in 1998" znyczy od 1998 a nie do 1998

0
0
Portret użytkownika Israfel

Dzięki za rzeczową odpowiedź

Dzięki za rzeczową odpowiedź :).
 
Logicznie rzecz biorąc, to faktycznie, "ponad 13,5 tysięcy..." może oznaczać 100 tysięcy :p, ale w rzetelnym dziennikarstwie nie powinno to mieć miejsca. W tym kontekście chodziło o w miarę dokładne oszacowanie liczby.
 
Natomiast mój angielski nie jest na tyle dobry, żeby wyłapał ten ważny niuans z rokiem 1998 (przed i po), więc jeszcze raz dzięki. Wiedziałem, że gdzieś kruje się błąd :).
Czyli admin błędnie przetłumaczył i powinien poprawić artykuł?

0
0

" ...nauka prowadzi nas do zrozumienia tego, jaki jest świat, a nie tego, jaki chcielibyśmy, by był ... "
- Carl Sagan

Portret użytkownika Indeed

W rzeczy samej, artykuł do

W rzeczy samej, artykuł do poprawki. Te kilkaset obiektów (5 procent) odkryto przed 1998 rokiem a po 1998 roku te pozostałe około 13 tysięcy (95 procent) z czego od kilku lat odkrywa się po 1500 odiektów rocznie

0
0

Ojcem mojego kolegi był, według niego, hydraulik Miecio, ale w rzeczywistości był nim listonosz Edzio, dziadek i pradziadek nieznani. Z pierwszą żoną, Celyną, miał mój kolega same kłopoty bo dawała na prawo i lewo.

Strony

Skomentuj