W rosyjskich sklepach internetowych można kupić medale „Za zdobycie Kijowa” i „Za zdobycie Lwowa”

Kategorie: 

voenpro.ru

W ofercie rosyjskiego sklepu internetowego voenpro.ru pojawiy się bardzo kontrowersyjne produkty. Są to okolicznościowe medale które mają upamiętnić zdobycie Kijowa, Lwowa czy Odessy. 

 

Medal „Za zdobycie Kijowa” kosztuje 499 rubli plus koszty wysyłki. W tej samej cenie w ofercie jest również podobny medal „Za zdobycie Lwowa”, a także „Za oswobodzenie Odessy”. 

Nie wiadomo czy rzekome odznaczenia powstały na zamówieie numizmatyków, którzy chętnie poszukują takich perełek czy też są to rzeczywiste ordery, które mają być rozdawane żołnierzom, którzy przyczynią do zwycięstwa na Ukrainie. Na szczęście nic nie wiadomo, aby pojawił się gdzies w sprzedaży medal "Za zdobycie Warszawy".  
 

 


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen


Komentarze

Portret użytkownika OMEN

Taa... w 1920r. komisarze

Taa... w 1920r. komisarze polityczni w armiach kacapskich zagrzewając do boju żołnierzy , mówili im ,że po zdobyciu Warszawy będą przez 3 dni mogli bezkarnie grabić ,palić i gwałcić. No i "pojecie ile chcecie czekolady, bo Warszawa bogata, i wprost na ulicach ta czekolada leży" Jakoś tej czekolady bojcy nie PO-wkuszali. Teraz, tymi medalami, putińscy bojcy też odznaczani nie będą !

0
0
Portret użytkownika Zenek :)

  A gdzie medal za

 
A gdzie medal za
 
TERRAFORMING DNIEPROPIETROWSKA I SPALENIE TAMTEJSZEJ SYNAGOGII BESTII?
 
To platynowy medal kampanii ukraińskiej, co jest?

0
0
Portret użytkownika WzK

Rosyjski... ups

Rosyjski... ups separatysyyczny dron został zestrzelony koło Mariupola ???
 
https://www.youtube.com/watch?v=lwKy-xPPRoo
 
 
Na pewno sam spadł.
Na ukraińskie wybrzeże dotarł przypadkiem. To znany błąd systemu GLONASS. Niestety ten uparcie powtarzający się błąd powoduje, że na Ukrainę trafiają, zupełnie przypadkiem i w niezamierzony sposób całe pododdziały armii rosyjskiej, czołgi, zestawy artyleryjskie i inne pojazdy wojskowe. Rządni krwi banderowcy, na usługach żydo-jankesów strzelają do nich, zamiast wyjaśnić i wskazać drogę powrotną. Niestety banderowcy wykazują bardzo małą wrażliwość na błędy rosyjskiego systemu nawigacji.
Nawiasem mówiąc, znany rosyjski akademik Gleb Glebowicz Glonassow wykazał ostatnio niezbicie, że błędy systemu nawigacji GLONASS, które powodują niezamierzone dryfowanie rosyjskich żołnierzy na Ukrainę, spowodowane są pejso-jankeskim i euro-pejsowym spiskiem oraz faktem, że polski rząd prze do wojny z miłującym pokój narodem radzieckim... eee... tfu... rosyjskim.
Wiadomo bowiem, że uprzejmi ludzie, których zatrudnia miłująca pokój armia rosyjska, nigdy sami z siebie nie napadliby na sąsiednie terytorium. Przecież sam prezydent (fanfary!) Władimir Władimirowicz Putin wielokrotnie apelował do stron konfliktu w Ukrainie o powstrzymanie się od przemocy. Przecież nie wygłaszałby takich apeli, gdyby potajemnie posyłał tam swoje wojsko.

0
0
Portret użytkownika Shagrath

Jakie zdobycie Lwowa, do

Jakie zdobycie Lwowa, do cholery. Przecież Lwów ma przypaść Polsce. Sam Żyrinowski tak mówił Wink

0
0
Portret użytkownika Cezar

Ciekaw jestem czy tez bedzie

Ciekaw jestem czy tez bedzie medal za zdobycie torunia a szczegolnie zdobycie moherowego bunkra na ul.zwirki i wigury.

0
0

"Tam gdzie pojawi się żyd, tam jest odwieczny konflikt interesów"

Portret użytkownika ZIWK

  97 To zadanie dla

 
97
To zadanie dla spec-grupy Urzędu Kontroli Skarbowej, przy wsparciu bronią długą i maszynową ze strony Policji Skarbowej.
 
 
 
 

0
0
Portret użytkownika achiles

Poroszenko miał wprowadzić

Poroszenko miał wprowadzić stan wojenny jeśli zawieszenie broni nie będzie przestrzegane. I co? I nic Smile Amerykanie są bardzo zaniepokojeni, bo szykuje się trzeci Majdan i wraz z utratą władzy przez Poroszenkę sytuacja wymknie się im spod kontroli. Dwa dni temu Poroszenko ewakuował swoja rodzinę z Ukrainy. Niech oni (ci przywódcy) już sobie dadzą spokój z tą "walką", wyznaczą nowe granice i dadzą ludziom żyć w spokoju.

0
0
Portret użytkownika nn

pewnie już szykują jakąś

pewnie już szykują jakąś prowokację sporą, -likwidacja kotła z zawartością, ? i zrzucenie winy na Rosję.
Wtedy NATO może przystąpić do "pomocy"

0
0
Portret użytkownika achiles

"Rosja i separatyści'- cały

"Rosja i separatyści'- cały czas jednym tchem bez cienia dowodu na to, że rosyjskie wojska tam są (monitorują, widzieli, twierdzą- a pokażcie? i zdjęcia "opołcenców" albo z Gruzji, albo z ćwiczeń- nigdy rosyjskiego wojska na Ukrainie)- co, nijak się przyznać przed własnym społeczeństwem, ze pomaga się zdusić powstanie? Pewnie, że Rosja powstańców wspomaga- patrząc na ukraińskich przywódców- chwała jej za to, bo inaczej na wschodzie Ukrainy już odbywała by się rzeź, gdyby nie separatyści to w Donbasie miałby teraz miejsce drugi Wołyń, ale na znacznie szerszą skalę. - a ONZ przyglądałby się - jak to się robi pokazał choćby w Kongo, a co i rusz pokazuje w Palestynie.
TO, NIE MOJE ZNOWU, ALE JAKŻE PRAWDZIWE!!! 

0
0
Portret użytkownika achiles

"Propaganda ukraińska nie

"Propaganda ukraińska nie tylko kłamie, że nie ma okrążenia pod Debalcewem, ale też robi ludziom wodę z mózgów, że cyborgi nadal bronią lotniska w Doniecku. Separatyści zaproponowali utworzenie korytarza, którym żołnierze - jeśli złożą broń - mogliby opuścić miasto. Rycerska propozycja. Ale Kijów woli, żeby ci otoczeni żołnierze wyginęli albo zdezerterowali. To bardzo rozsądna i wielce humanitarna propozycja, pozwalająca Ukraińcom na wyprowadzenie siły żywej z kotła, którego istnieniu uparcie zaprzeczają i dotrzymanie warunków rozejmu. Humanitaryzm separatystów należy określić jako dalece przesadzony, bo wypuszczeni z kotła żołnierze po ponownym wyekwipowaniu na Donbas powrócą.Niemniej propozycja padła i postawiła stronę ukraińską w trudnej sytuacji, ponieważ wszelkie próby siłowego odblokowania kotła, leżącego poza linią frontu na terenach zajętych przez separatystów, będzie złamaniem rozejmu. Zaś przyznanie, że ten kocioł, którego nie ma, tak naprawdę istnieje, nie wchodzi w grę ze względów politycznych i propagandowych. Tym samym mądrość ukraińskiego kierownictwa pozostawiła siły wobec wyboru - kapitulacja albo zagłada. Same okoliczności wepchnięcia tak dużego ugrupowania w pułapkę nie najlepiej o tym kierownictwie świadczy. Nie chcą wyjść, to niech siedzą, aż zdechną z głodu.
Tam podobno chodzi o coś innego; między nimi są obcy najemnicy i nie chcą się ujawnić. To "agencje ochrony" z Zachodu, również z Polski. Nie ma ich dużo, ale są. A tacy nie podlegają żadnym konwencjom międzynarodowym. Zresztą ukraińscy żołnierze też nie bardzo podlegają, bo ich szefowie, wysyłając ich na front ogłosili, że to nie wojna, tylko likwidacja terrorystów. Jeżeli jednak separatyści chcą ich potraktować jak żołnierzy na wojnie, to wielki szacunek dla nich.
Los najemników i ochotników z faszystowskiego batalionu (teraz ponoć już pułku) DONBAS raczej nie jest do pozazdroszczenia. Na pokojowe i bez broni opuszczenie kotła Ukraińcy i Obama nie chcą się zgodzić, ponieważ wyłapano by z szeregów Ukraińców natowskich i amerykańskich doradców i instruktorów. Wyszłoby wówczas, co jest tam grane. Przyczółek jest ważny dla dalszego prowadzenia wojny. "Ukraina określa Debalcewo jako przyczółek". Wynikałoby z tego, że grupa w Kijowie zamierza kontynuować wojnę przeciw Noworosji, wykorzystując ten "przyczółek".Chodzi o znaczny majątek ziemski i to nie tylko oligarchów, ale też zagranicznych"inwestorów", wśród których mają się znajdować politycy z USA".
CIEKAWA DIAGNOZA, NIE MOJA, ALE POPARTA FAKTAMI, NIE TO CO DLA MASS SERWUJĄ NASZYCH I WARTA ROZWAŻENIA, zgodnie z faktami ( nie z WSI24 ). 

0
0
Portret użytkownika Zenek :)

"Separatyści zaproponowali

"Separatyści zaproponowali utworzenie korytarza, którym żołnierze - jeśli złożą broń - mogliby opuścić miasto."
 
- zrozum
 
NAZISTOM OD PEJSÓW CO CHCĄ TAM ZROBIĆ 2 iSSrael ZALEŻY NA WYBICIU czy właściwiej WYMORDOWANIU JAK NAJWIĘKSZEJ LICZBY UKRAIŃCÓW I TO Z CAŁEJ UKRAINY.
 
DLATEGO TEN KONFLIKT JEST TAKI "pozorny" Z DUŻĄ ILOŚCIĄ KOTŁÓW NA MIĘSO ARMATNIE. TO CELOWA ROBOTA BY ZDEPOPULOWAĆ LUDNOŚĆ CAŁEJ UKRAINY A RESZTĘ JAK w polszewi WYGNAĆ NA ZMYWAKI CZY DO BURDELI RASY BAŁWANÓW.
 
ŻYDKOM ZALEŻY NA ZIEMI ALE PUSTEJ ZIEMI WIĘC IM NIE ZALEŻY NA RATOWANIE LUDZI Z KOTŁÓW A WRĘCZ NA CIĄGŁE TWORZENIE NOWYCH I ICH W NICH WYMORDOWYWANIE wraz z patriotycznym bełkotem by ci jacy mogą w przyszłości oponować przy najeździe i osadnictwie tych pustynnych nazi na Ukrainę już dawno waletowała po cmentarzach jako CHIRURGICZNE ODCHODY.
 

0
0

Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło
..T.Straszy..

Skomentuj