W polskim sejmie ponownie świętowano żydowską Chanukę

Kategorie: 

Fot. Paweł Kula/Kancelaria Senatu
Fot. Paweł Kula/Kancelaria Senatu

Prawie sto osób wzięło udział 28 grudnia 2016, w zapaleniu świecy chanukowej w siedzibie polskiego parlamentu. Wśród nich był ambasador Izraela Anna Azari, wicemarszałkowie Sejmu Ryszard Terlecki i Małgorzata Kidawa-Błońska czy też wreszcie . Organizatorem uroczystości była organizacja Chabad.

Okazuje się, że są wydarzenia, które jednoczą polskojęzycznych polityków. Nie są to bynajmniej chrześcijańskie święta Bożego Narodzenia, ale żydowska Chanuka. Zgromadzonych w Senacie gości powitał marszałek Terlecki, którzy przypomniał, że święto Chanuka to symbol zwycięstwa dobra nad złem. Przeczytano też życzenia od premier Beaty Szydło.

Fot. Paweł Kula/Kancelaria Senatu

Rabin Szalom Stambler mówił o samej Chanuce, podkreślając, że piąta świeczka jest szczególna, bo jej zapalanie nigdy nie przypada w Szabat.

Uroczystość po raz pierwszy odbyła się w siedzibie Senatu. W jej trakcie wystąpił skrzypek Daniel Ahaviel, który jutro zagra podczas koncertu chanukowego w muzeum Polin. Po oficjalnej części wszyscy goście mogli spróbować tradycyjnych chanukowych potraw: pączków i placków ziemniaczanych.

 

Warto zwrócić uwagę, że to już nie pierwsze takie palenie świec przez reprezentujących nasz kraj polityków.
Andrzej Duda zapalający Chanukę w Pałacu Prezydenckim
Prezydent Andrzej Duda przypomniał, że tradycję zapalania światełka chanukowego w Pałacu Prezydenckim zapoczątkował prezydent Lech Kaczyński. Pierwsza taka ceremonia odbyła się w Pałacu Prezydenckim 18 grudnia 2006 roku. Dziękując za obecność wszystkim zgormadzonym, w szczególności podziękował ambasadorowi Szewachowi Weissowi, który – jak podkreślił – jest symbolem Rzeczpospolitej przyjaciół.

I jeszcze wcześniej:

Bronisław Komorowski i przewodniczący gminy żydowskiej Michael Schudrich (Fot. Bartosz Bobkowski / Agencja

A zaczęło się to tak:


Nasuwa się pytanie, dlaczego mniejszość żydowska, która podobno liczy tylko kilka tysięcy osób jest tak promowana przez polskie władze. Na próżno oczekiwać, że z taką samą pompą jak Chanukę, w polskim parlamencie będzie się obchodzić święta prawosławne czy islamskie. Jest to o tyle śmieszne, że przecież PiS działa rzekomo jako partia pierwszego wyboru dla Katolików, choć w rzeczywistości można odnieść wrażenie, że jest to partia reprezentująca w sposób jawny i niejawny, raczej interesy żydowskie.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (6 votes)


Komentarze

Portret użytkownika PędnikNieŁągiewki

  Parch ma tę parchatą

  Parch ma tę parchatą właściwość że dopóty postępuje póki całego organizmu nie skolonizuje...

Portret użytkownika CzarnyOlo

Żydzi wszędzie wychodzą

Żydzi wszędzie wychodzą każdemu z lodówki bo tak ma być. Taką mają rolę żeby na nich kanalizować nienawiść. Co więcej wielu z tzw. Żydów poprzez indoktrynację i propagandę uwierzyło że są tak wyjątkowi i mają przemożny wpływ na świat, sami rozgłaszają podobne brednie, tym samym jeszcze bardziej uwiarygadniając się jako wrogowie ludu w oczach ludu. Uniwersalna czarna owca z innego howu.

Portret użytkownika PędnikNieŁągiewki

Daremne modły, rejwach, trud,

Daremne modły, rejwach, trud,
rabinów zbożne pienia!!
Ten podły bliskowschodni Bund
jest do wykorzenienia!
Kpią sobie z boga, z Sądów,
ból, jaki zadają Światu
sprawi, że dnia pewnego Srul
zginie z rąk "Kalifatu"!
Jahwe'go nie lękają się
Ni "Wszechświata Królowej"
więc niech przynajmniej boją się
choć... bomby atomowej!?
Pers jądra zbiera już od lat
aż dnia pewnego wreszcie
Zabłyśnie "słońce" w Tel Awiw
do cna zawszonym mieście.
Zniknie na zawsze gniazdo os
zginą świata pijawy,
Na Łono Abrahama Pers
pośle ten klan ryszawy...

 

Portret użytkownika Normin

Pisałem już tutaj o pustynnym

Pisałem już tutaj o pustynnym voodoo koczowniczych obrezańców!!! >>>

 "W dawnych mitach znajdują się wzmianki o powtarzających się katastrofach. Roczniki Cuauhtitlan Majów opisują Siedem Światów zwanych Chicon-Tonatiuh lub Siedem Słońc. Za każdym razem płonące Słońce powoduje zagładę całego świata. … No to może ktoś teraz odgadnie prawdziwe znaczenie pewnego siedmioramiennego świecznika? Czy teraz również stał się czytelnym znaczek na tarczy orła z banknotu 1$? W jednym z komentarzy do Księgi Wyjścia (Midrasz Raba) jest powiedziane: „Ponieważ wykonaliście dla mnie świecznik (czyt. mokrą robotę), sprawię, że zaświeci on dla was siedmiokrotnie w czasach mesjańskich”. - O żeż…! A więc za usłużne czynienie wszelkiego plugastwa i rzezi baranków w imieniu swego demonka, ten już siedmiokrotnie w ramach „wdzięczności” pomagał im zdobywać władzę nad barankowym światem i doprowadzać do jego unicestwienia. No i tyle im obiecał ile mógł, ale któż zabroni karaluszkom mieć marzenia? – Więc na wszelki wypadek oni przygotowali świecidełko 9-cioramienne, a nuż demonek da się uprosić na następne 2 przekręty??? - No, no, ajwaje – nie tym razem! Bo teraz zaczną się spełniać Nasze Słowiańskie Marzenia, – Marzenia o Wolności!!!"

http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/odkrywanie-prawdy-3-noc-swaroza-rownik-gal-sfinks-slowianskie-wedy-menora-i-siedem-slonc  >>> polecam również pozostałe części...

Portret użytkownika PędnikNieŁągiewki

  W Sejmie protest okupacyjny

  W Sejmie protest okupacyjny i kto wie czym to się dla Polski i Polaków skończy a Właściciele Judeopolonii jakby nigdy nic - w świątyni prawodawstwa polskiego świętują swoje pustynne egzekwia, jakby nie mieli swoich odpicowanych za nasze synagogi i Muzeum za prawie pół miliarda dolców wybecelowanych z polskiego budźetu!

Daremne modły, rejwach, trud,
rabinów zbożne pienia!!
Ten podły bliskowschodni Bund
jest do wykorzenienia!
Kpią sobie z boga, z Sądów,
ból, jaki zadają Światu
sprawi, że dnia pewnego Srul
zginie z rąk "Kalifatu"!
Jahwe'go nie lękają się
Ni "Wszechświata Królowej"
więc niech przynajmniej boją się
choć... bomby atomowej!?
Pers jądra zbiera już od lat
aż dnia pewnego wreszcie
Zabłyśnie "słońce" w Tel Awiw
do cna zawszonym mieście.
Zniknie na zawsze gniazdo os
zginą świata pijawy,
Na Łono Abrahama Pers
pośle ten klan ryszawy...!!

Portret użytkownika ozyryssy

Te rządy to dzi..wka! Dają

Te rządy to dzi..wka! Dają sie i poddają na każde pier..niecie żydo...wizny! Slugusy - to nie mój rząd i czuje że to coraz mniej mój kraj, coraz slabiej go rozpoznaje i nie odnajduje sie w nim. Z roku na rok coraz gorzej mi sie tu żyje - nie ważne kto przejmuje władze!:/

Portret użytkownika Antyparch

Wróćmy do monarchii.

Wróćmy do monarchii.

To zacznie się dziać lepiej, bo gorzej wprawdzie może być, ale wcale nie musi. A do tego potrzeba Zgromadzenia Narodowego, z czego 2/3 wystarczą do wybrania ustroju i króla. O!

8983

Portret użytkownika Cas

Jedyny czas i miejsce kiedy

Jedyny czas i miejsce kiedy politycy są zgodni to palenie Hanukowych świeczek. Widać kto tu rządzi wystarczy spojrzeć na palma odrodzenia Judei na ul. Nowy świat i Al Jerozolimskie w Warszawie.

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Normin

Ale to nie tak... menora ma

Ale to nie tak... menora ma siedem świeczek... natomiast dziewieć świeczek to jest hanuka > hanukija >>> patrz mój wpis powyżej z linkiem...

Portret użytkownika Radegast

Moje pytanie brzmi jak długo

Moje pytanie brzmi jak długo muszę to znosić??? Czy nie ma już prawdziwych Polaków ?? dobre sobie prawdziwych Polaków...(sic) raczej słowian którym zależało by na wolności i równości??

Co to za pier... L. Kczyńskiego 11.09.2006 na oficjalnej wizycie w Usraelu. Na zamkniętym spotkaniu z żydowskimi "intelektualistami"

"chociaż rządy w Polsce się zmieniają jak w każdym demokratycznym państwie raz jedni wygrywają, raz drudzy ostatnio wygralismy my ale nie jest wykluczone, że w przyszłości wygra ktoś inny, nie chcielibyśmy tego oczywiście(śmiech), nie można tego wykluczyć, to polityka wobec Izraela się nie zmieni."

 Ile lat jeszcze musi upłynąć i jak bardzo świadomość ludzka musi ewoluować abym mógł doczekać się rządu kontraktowego??? 

Strony

Skomentuj