W Paryżu zatrzymano niedoszłych terrorystów, którzy przygotowywali zamach bombowy

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Nieustannie przekonujemy się o tym, że Francja pod względem bezpieczeństwa obywateli przypomina niektóre państwa Bliskiego Wschodu. W Paryżu regularnie dochodzi do napaści na policję, wojsko i cywilów. Często zatrzymuje się niebezpiecznych islamistów z bronią, a także odkrywa się prowizoryczne fabryki ładunków wybuchowych. Dziś dowiadujemy się, że zatrzymano kolejne osoby, które planowały zamach bombowy.

 

W sobotę, mieszkaniec 16. dzielnicy Paryża wezwał policję gdy zauważył podejrzane zachowanie kilku osób. Służby znalazły na miejscu ładunki wybuchowe i zatrzymano pięcioosobową grupę niedoszłych zamachowców. We wtorek, Minister Spraw Wewnętrznych Gerard Collomb powiadomił, że jeden z nich jest "zradykalizowany" i znajdował się pod nadzorem służb.

 

Nie dowiedzieliśmy się kim są osoby, które mogły planować zamach bombowy. Niestety najczęściej mamy do czynienia z islamistami. Padło również pytanie w jaki sposób potencjalny terrorysta pozostający pod nadzorem mógł organizować atak i nie zostać wykrytym. Wtedy Gerard Collomb wyjaśnił, że radykaliści mają zazwyczaj znajomości i polegają na pomocy innych osób, które ukrywają swoją radykalizację i są "chętne do pomocy".

 

Służby podejrzewają, że aresztowani planowali wysadzić jeden z budynków, choć nie ma pewności co faktycznie znajdowało się na ich celowniku. Nieudany zamach mniej więcej zbiegł się w czasie z atakiem islamisty w Marsylii. W niedzielę na jednej z ulic tego miasta nożownik zadźgał dwie kobiety na śmierć i został zatrzymany zanim zdołał zabić kolejnych ludzi. Francja wciąż pozostaje bardzo niebezpiecznym państwem w Europie, a według Gerarda Collomba, zagrożenie kolejnymi atakami jest "ekstremalnie duże".

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Komentarze

Portret użytkownika helaa

oj szkoda szkoda, ze nie

oj szkoda szkoda, ze nie udato sie tego lewackiego syfu wiecej wybic, choc zakladam ze jeszcze nic straconego Smile

Portret użytkownika Kamil Kizmajas

Z kalichlorku już panie nie

Z kalichlorku już panie nie postrzelasz, bo zaraz będziesz z ISIS. Kapiszony? Al Ka'ida. Proca w słoneczny dzień? Hamas. Strzał z mutry? Islamski Dżihad. Jak byłem młody to kręciliśmy dym z bielinki i perchydrolu, ale to pewnie teraz podchodzi pod przemyt broni masowego rażenia.

Wasz Kamil.
semper appotus

Portret użytkownika Akamai

Służby znalazły na miejscu

Służby znalazły na miejscu ładunki wybuchowe i zatrzymano pięcioosobową grupę niedoszłych zamachowców.

W plecakach zamachowców znaleziono głęboko skryte komponenty do budowy bomby. Była to siarka, nadmanganian potasu, srebrna folia i taśma izolacyjna. Za zapalnik miały posłużyć zapałki - sztormówki, kiedyś dostępne także w naszych kioskach RUCHU.

Na szczęście czujne służby stanęły na wysokości zadania. W końcu musi być jakiś powód, żeby francuski podatnik nadal je utrzymywał.

Prawda nas wyzwoli, 

Ale najpierw nas wku*wi.

 

Skomentuj