W Niemczech myślą o zmniejszeniu płatności socjalnych dla uchodźców

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Minister Spraw Wewnętrznych Republiki Federalnej Niemiec Thomas de Maizière wezwał do wyrównywania programów socjalnych dla osób ubiegających się o azyl w Niemczech z tymi, które działają w innych krajach Unii Europejskiej. W porównaniu z innymi krajami UE, płatności socjalne w RFN są bardzo wysokie, co zwiększa atrakcyjność Niemiec dla migrantów, powiedział Maizière w wywiadzie udzielonym Rheinische Post.

 

Jednocześnie Thomas de Maizière przyznał, że koszty utrzymania w Niemczech są wyższe niż w wielu krajach UE, na przykład w Rumunii. W związku z tym nie wykluczył wprowadzenia pewnych opłat dodatkowych w niektórych krajach do świadczeń z zakresu azylu w ramach wyrównywania programów socjalnych dla migrantów w całej Unii Europejskiej.

 

Szef Niemieckiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych optuje również za wprowadzeniem jednolitych standardów w UE w takich obszarach, jak procedura rozpatrywania wniosków o azyl i ochrony prawnej w przypadku odmowy azylu. Oświadczył, że w Niemczech zbyt wielu migrantów, którym odmówiono statusu uchodźcy, idzie do sądu.

„Odrzucone osoby w Niemczech, ubiegające się o azyl mogą znacznie opóźnić swoją deportację z powodu różnych procedur prawnych i trwa to znacznie dłużej niż w innych krajach UE. Istnieje potrzeba wyrównywania tych standardów", powiedział Thomas de Maizière.

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
Komentarze

Portret użytkownika Gargamel

Jak Niemcy ograniczą

Jak Niemcy ograniczą uchodżcom socjal to dopiero będą mieli jazdę ale może o to chodzi !? Zbyt wolno idzie islamizacja.

Portret użytkownika Warchief

Tonący Niemcy właśnie sie

Tonący Niemcy właśnie sie zastanawiają czy na pewno warto wskakiwać do tej wody. Gratulacje Smile Sam już nie wiem czy to manipulacja czy głupota.

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Skomentuj