W Lesotho znaleziono ogromny diament warty 40 milionów dolarów

Kategorie: 

Źródło: Gem Diamonds

W państwie Lesotho, będącym enklawą w ramach RPA, znaleziono piąty największy diament na świecie. Znalezisko potwierdziła firma Gem Diamonds ltd. Kamień ma 910 karatów, czyli waży 182 gramy, a jego wartość może osiągnąć 40 milionów dolarów!

 

Diament znaleziono w kopalni Letšeng, którą Gem nabył w 2006 roku. Po raz ostatni w tym miejscu kilka dużych kamieni znaleziono kilkanaście lat temu. Wśród nich znajduje się tak zwana „Obietnica Lesotho”, o wadze 603 karatów. Jednak nowe znalezisko jest zdecydowanie największym kamieniem tego typu kiedykolwiek znalezionym w Lesotho. 

 

Według ekspertów niedawno odkryty kamień wyróżnia się bardzo wysoką jakością. Należy do kategorii D ( bezbarwnych). Takie diamenty charakteryzują się niską zawartością zanieczyszczeń. W sumie takich diamentów jest mniej niż 1%.

 

Największy diament wydobyty na Ziemi jest znany jako Cullinan znaleziony 26 stycznia 1905 w kopalni Premier Mine pod Pretorią. Ma on aż 3106 karatów.

Diament Cullinan

Na rozkaz króla Edwarda VII Cullinan I osadzono w głowicy królewskiego berła, które znajduje się obecnie w muzeum Tower of London. Drugi kawałek znalazł się w centralnym miejscu korony noszonej przez władców Wielkiej Brytanii.

Diament Nasze Światło

Na drugim miejscu pod względem wielkości jest diament Nasze Światło mający 1109 karatów. Trzeci w kolejce to diament Excelsior, który ma 995.2 karatów, a czwarty Gwiazda Sierra Leone z 969 karatami.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Komentarze

Dopóki nie uczynisz nieświadomego świadomym, będzie ono kierowało Twoim życiem, a Ty będziesz nazywał to przeznaczeniem.

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika charis

ludzie zamiast nabywać

ludzie zamiast nabywać diamenty za miliony lepiej aby drugiemu człowiekowi pomogli, ale egoizm, pycha, samolubstwo to chleb powszedni większości ... " Błogosławiony człowiek, który znalazł mądrość; mąż, który nabrał rozumu; (14) gdyż nabyć ją jest lepiej niż nabyć srebro i zdobyć ją znaczy więcej niż złoto. (15) Jest cenniejsza niż perły, a żadne klejnoty nie dorównają jej wartości " - Biblia. Mądrść jest tylko w jednej szkole : w szkole JEZUSA, bo wiedza jest w internecie, uniwersytetach ale wiedza to nie mądrość ... 

Portret użytkownika pilippek

mylisz się, pomogli. wydobli

mylisz się, pomogli. wydobli kamien dla kogoś kto go kupi ;) 

zamiast pouczać to zacznij od siebie, a nie lewackie pi*** bo w takim razie dalej bysmy byli w jaskiniach gdybysmy tylko sobie pomagali 

Skomentuj