W Kenii zaobserwowano ekstremalnie rzadkie białe żyrafy

Kategorie: 

Źródło: Twitter

Strażnicy w jednym z parków narodowych w Kenii zdołali sfotografować dwie bardzo rzadkie białe żyrafy. Zwierzęta przeszły przez terytorium rezerwatu na północnym wschodzie kraju. 

 

Żyrafy mają niezwykły kolor umaszczenia w wyniku mutacji genetycznej. U zwierząt obserwuje się to jako choroba zwana leucyzmem. Prowadzi ona do albinizmu. 

W tym przypadku zjawisko to doprowadziło jedynie do częściowej utraty pigmentacji skóry. Niezwykły jest fakt, że spotkano aż dwie takie białe żyrafy jednocześnie, ale były to prawdopodobnie matka i dziecko, dlatego prawdopodobne było przekazanie specyficznej mutacji genetycznej.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)


Komentarze

Portret użytkownika ble

nie polski żubr tyko  żubr

nie polski żubr tyko  żubr mieszkający w Polsce , nie miał paszportu polskiego. bo rówież mozna powiedzieć o angielskich arabach ...

Portret użytkownika Nocturnus

Żyrafa, od czasu d czasu,

Żyrafa, od czasu d czasu, powinna być "ekstremanie" biała. Smile Albinos. Pewnie oko czerwonawe i kłopoty z widzeniem... Znam pośrednio gościa albinosa. Nosi okulary ze szkłami jak denka od butelek jabłcoka. Oko z czerwonym refleksem... Włos bielszy od bieli.

Portret użytkownika Emila

No to już długo biedne nie

No to już długo biedne nie pożyją. Teraz stado idiotów myśliwych, weźmie sobie za honor posiadanie takiego trofeum. Po cholerę to fotografować i pisać o tym. To rownież odnosi sie do Was...

Portret użytkownika Ostatni Sprawiedliwy

Soros?

Soros?

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Skomentuj