W Japonii podczas konferencji prasowej zgubiono kleszcza zarażonego śmiertelnym wirusem

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Podczas konferencji prasowej, która odbyła się w prefekturze Miyazaki, japońscy urzędnicy ostrzegali przed niebezpieczeństwami związanymi z rozprzestrzenianiem się niebezpiecznego wirusa. Na wykład zabrano zainfekowanego kleszcza. Doszło jednak do kuriozalnej sytuacji - kleszcz zaginął i nie został odnaleziony!

 

Konferencja odbyła się w poniedziałek 4 września i nawiązywała do ostatnich przypadków zarażeń śmiertelnym wirusem STFS (zespół wysokiej gorączki z trombocytopenią), który przenoszony jest przez kleszcze. Urzędnicy zabrali ze sobą dwa kleszcze - jeden był martwy, zaś drugi żywy i zainfekowany STFS.

 

Jednak wydarzenie nie przebiegło po myśli organizatorów. Urzędnicy zgubili zarażonego wirusem kleszcza i nie zdołali go znaleźć. Postanowiono więc oczyścić całą salę z pomocą środków owadobójczych. Następnego dnia gubernator prefektury Shunji Kōno wystosował oficjalne przeprosiny zdając sobie sprawę z tego, że nie zachowali ostrożności.

 

Do głównych objawów klinicznych zarażenia się wirusem SFTS należą gorączka, wymioty, biegunka, niewydolność wielu narządów, tzw. trombocytopenia - spadek liczby płytek krwi oraz leukopenia - spadek liczby krwinek białych. Śmiertelność wirusa wynosi od 12% do 30%. W ostatnim czasie w Japonii odnotowuje się przypadki zgonów, spowodowanych zarażeniem tego wirusa - w lipcu zmarła kobieta, która zaraziła się SFTS po ugryzieniu kota, który był zainfekowany wirusem.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)


Komentarze

Portret użytkownika helaa

Polskie kleszcze chronia lasy

Polskie kleszcze chronia lasy, bo 90% ludzkiej trzody trzyma sie od nich zdaleka dzieki wlasnie tym kleszczom.

0
0
Portret użytkownika Kimbur

Polskie lasy zaśmiecone są

Polskie lasy zaśmiecone są niesamowicie - butelki ze szkła, butelki pet, torby foliowe, wysypiska śmieci różnych to typowy obraz polskiego lasu. Chamy potrafią przyjść do lasu z pełną butelką ciężką a nie potrafią wyjść z pustą lekką!

2
0
Portret użytkownika ono mat opeja

Pytanie, jaki cel przyswiecal

Pytanie, jaki cel przyswiecal idiotom, ktorzy zabrali kleszcza na konferencje. Mial zatanczyc przed gremium, czy zaspiewac?

0
0
Portret użytkownika Kasia

A mnie zastanawia kto

A mnie zastanawia kto rozsiewa w polsce zarażone kleszcze.A tak i dlaczego niema ich np w niemczech. Rozmawiałem z ludźmi którzy jeżdża do roboty w lesie i tam kleszczy nie łapia W ogóle niemcy nie wiedza o boreliozie.A u nas ich pełno nawet na polach z daleka od lasów. czy to rozsiewanie broni biologicznej, w celu wyniszczenia słowiańskiej rasy? Co wy nato?

3
0
Portret użytkownika biolo

niemcy niedawno odkryli

niemcy niedawno odkryli /wczoraj bodajże/, ze imigrantów zarobkowych ciągną do ich kraju wysokie zasiłki Smile

nie wymagajmy od nich na tyle rozwiętych zdolnosci poznawczych , które pozwoliłyby im na odkrycie  boreliozy Wink

1
0
Portret użytkownika star

Nie jestem entomologiem, ale

Nie jestem entomologiem, ale z tego co pamietam ze szkoły, to kleszcz nie jest owadem, tylko chyba pajęczakiem, wiec wyśmiał się ze środków owadobójczech, bo ma inny system oddechowy i te środki na niego nie działają. (Jeśli się mylę, to proszę mnie poprawić ) Wink

2
0

"99% populacji to owce przeznaczone do strzyżenia w czasie pokoju i na rzeź w czasie wojny. Politycy i biurokraci to owczarki, a gospodarzami farmy są bankierzy i midasy - światowa finansjera"(motto+awatar z www.glosulicy.pl)

Portret użytkownika keri

To nie wirus, tylko

To nie wirus, tylko napromieniowanie przez Fukushimę zaczyna już zbierać śmiertelne żniwo.

5
-1

Nie komentuję do czasu zniesienia niesłusznie zablokowanego konta UPAdliny. Przyczyną 3 banów dla UPAdliny, dwu dla Medium oraz dla Anioła Prawdy była e11.

Portret użytkownika nel35

Czyli znów jakaś skaza

Czyli znów jakaś skaza krwotoczna. Można się domyślić skąd biorą te wirusy.

2
0

Skomentuj