W Jakucji w połowie lipca drugi dzień pada śnieg

Kategorie: 

Źródło: www.instagram.com/p/BHyfGXZgRcL/

W Jakucji w północnej części regionu amurskiego latem można lepić bałwanki. Jak podaje portal Ykt.ru, w miejscowości Sebjan - Kjuel (org. Себян-Кюель) od dwóch dni pada śnieg.

 

 

Śniegu jest tak dużo, że ludzie tworzą śniegowe rzeźby.

 

„Mamy krótkie lato. Rzadko jest gorąco, a i wówczas temperatura nie przekracza 15-20 stopni. W tym roku zostaliśmy mocno zaskoczeni” – powiedział jeden z mieszkańców.

 

 

Podobna sytuacja panuje Tyndzie. W środę rano w północnej stolicy regionu amurskiego odnotowano  4 stopnie Celsjusza, donosi z kolei Amur.info. Niektórzy kierowcy musieli nad ranem rozmrażać i czyścic z lodu swoje samochody.

 

Zdaniem synoptyków pogoda w regionie amurskim, jak na lipiec, jest dość niska, ale przy tej anomalii trzeba pamiętać, że to jednak północ.

 

Ocena: 

Średnio: 1 (1 vote)
Komentarze

Portret użytkownika SONIA

jak podają media  Polak

jak podają media  Polak uratował dziewczynki 12 i 13 letnie na basenie ,dziewczynki zostały wciągnięte do toalety przez napastników ,nie było żadnej reakcji ze strony niemców ,polak wyważył dzrzwi do toalety ,dziewczynki były juz nago ,obecnie Polak znajduje się w szpitalu z połamnymi żebrami i ranami kłutymi nóg ,policjia przyjechała po pól godzinie napastnicy uciekli 

Portret użytkownika Kolovrat

Współczuję mieszkańcom

Współczuję mieszkańcom Jakucji, że mają tak "niską pogodę".. przynajmniej pamiętam, że to "jednak północ", więc jakoś mniej jest mi żal mieszkańców.

Skomentuj