W Arabii Saudyjskiej aresztowano policjanta, który nagrał egzekucję więźnia

Kategorie: 

Źródło: boyko.ru

Policja muzułmańskiego świętego miasta Mekka w Arabii Saudyjskiej w weekend aresztowała jednego ze swoich funkcjonariuszy. Powodem było nagranie egzekucji na wideo, pisze Boyko.

 

Zatrzymany pracował w grupie, która przygotowywała się do egzekucji. Kara śmierci została zastosowana wobec kobiety skazanej za zamordowanie swojej pasierbicy. Policjant sfilmował egzekucję telefonem komórkowy, a następnie opublikował wideo w Internecie.

 

Ten czyn wywołał oburzenie organizacji praw człowieka w Arabii. Członkowie Narodowego Towarzystwa Praw Człowieka uznali, że autor filmu powinien być surowo ukarany. Według jednego z członków wspólnoty Muhammada al-Sahli, rodzina kobiety ma prawo do pozwania nie tylko policjanta, który nagrał film, ale także tych, którzy go rozpowszechniają.

 

Jednak działacze na rzecz praw człowieka mają i przeciwników, którzy podkreślają, że celem publicznej egzekucji jest odwrócenie uwagi od innych przestępstw łamania prawa w kraju.

„Przy pomocy wideo, można przekazać tę wiadomość do jak największej liczby ludzi"- pisze bloger, który publikuje pod pseudonimem Mifak.

Według saudyjskich mediów, policjant stanie przed sądem państwowym, jak i przed sądem szariatu. Dochodzenie w sprawie trwa.

 


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika John Moll

"Policjant sfilmował

"Policjant sfilmował egzekucję telefonem komórkowy, a następnie opublikował wideo w Internecie. Ten czyn wywołał oburzenie organizacji praw człowieka w Arabii."

 

Jeśli dobrze rozumiem, to organizacje praw człowieka oburzyły się nie dlatego, że zabito człowieka, a dlatego, że ktoś to nagrał i opublikował w sieci? Więc człowiek którego skazano otrzymał karę śmierci, czyli odebrano mu prawo do życia, ale jednocześnie posiada on prawo do tego, aby nikt nie pokazywał jak umiera. Gdzie logika? Co to za prawo?

Portret użytkownika dąb

Ale to że skazana zamordowała

Ale to że skazana zamordowała dziecko to w porządku bo nie nagrała tego telefonem komórkowym . Powinna za ten czyn jeszcze być nagrodzona . Zabijasz z zimną krwią bo ci ktoś przeszkadza , to za ten czyn Państwo zabija ciebie bo ty przeszkadzasz w utrzymaniu prawa do życia wszystkim , a szczególnie słabszym . Jeżeli zabijasz pomimo tego , że wiesz o karze jaka cię spotka tzn. że jesteś niebezpieczny dla społeczeństwa i musisz być z niego wykluczany . Bogate społeczności , wywodzace się z chrześcijaństwa (oprócz Rosji i kilku stanów USA)  mogą sobie pozwolić na odizolowanie do dożycia skazanego , ale kraje o innej mentalności wybierają skrócenie życia delikwenta .  Stajesz po stronie zbrodniarza a nie bezbronnej ofiary - oceń się teraz i swoją logikę. Ja staram się  stosować dedukcję opartą na przyczynach i skutkach . Los pasierbicy wymieniony w artykule jest dla ciebie nie istotny ? 

Portret użytkownika John Moll

Zwróciłem tylko uwagę, że

Zwróciłem tylko uwagę, że saudyjskie organizacje praw człowieka są oburzone, bo ktoś nagrał egzekucję, ale egzekucja sama w sobie nie jest dla nich i dla rządu oburzająca. Tymczasem inne organizacje praw człowieka (nie saudyjskie) oburzają się, że Arabia Saudyjska w ogóle stosuje egzekucje.
 
Zbrodniarze powinni być karani i nie ma co do tego wątpliwości. Nie mnie oceniać jaką karę powinni stosować.

Skomentuj