Ustalono, że w czasie awarii w Czarnobylu rzeczywiście wystąpiła eksplozja jądrowa!

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Katastrofa elektrowni atomowej w Czarnobylu na Ukrainie jest jednym z największych kataklizmów nuklearnych w historii świata. Według szwedzkich naukowców nie była to zwykła awaria i na miejscu doszło do eksplozji jądrowej o sile przynajmniej 7 kiloton!

 

Wypadek w elektrowni atomowej w Czarnobylu, do którego doszło w nocy z 26 na 27 kwietnia 1986 roku, mógł mieć dużo bardziej dramatyczny przebieg niż nam wmawiano przez lata. Ponieważ do wybuchu elektrowni jądrowej doszło na terytorium ZSRR, kraje będące jego satelitami , jak Polska, nie informowały długo o zagrożeniu. Pierwsi zaalarmowali Szwedzi. Teraz, również, właśnie ich naukowcy dowodzą, że w Czarnobylu doszło do eksplozji jądrowej.

 

Z oficjalnych informacji wynika, że ekipa zarządzająca elektrownią straciła kontrolę nad eksperymentem, co doprowadziło do gwałtownego wzrostu energii cieplnej. Większość świadków wskazują, że wystąpiły dwie potężne eksplozje, choć niektórzy twierdzą, że nawet więcej.

 

Według tej wersji, pierwszy z dwóch wybuchu wystąpił ze względu na fakt, że napełniając się wodą chłodzącą, która była natychmiast odparowywana, ciśnienie w rurach gwałtownie wzrosło i doszło do ich rozsadzenia. Następnie przegrzana para wodna zaczęła reakcję z prętami paliwowych.

 

Naukowcy zakwestionowali charakter pierwszej eksplozji, i stwierdzili, że w rzeczywistości była to mała eksplozja jądrowa. Na korzyść tej hipotezy, podaje się dwa główne argumenty. Po pierwsze, kilka dni po katastrofie, naukowcy zarejestrowali izotopy 133Xe  i 133mXe. Po drugie nie wiadomo co się stało z płytą obudowy reaktora. 

 

Jej zniknięcie sugeruje, że hipoteza Szwedów, co do tego, że praprzyczyną katastrofy w Czernobylu była erupcja jądrowa o ograniczonym zakresie, może lepiej wyjaśniać znane od dawna nieścisłości związane z tym strasznym nuklearnym kataklizmem, którego skutki będą odczuwać nawet nasze dzieci.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)


Komentarze

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika YerbaMate

Ciekawa teoria, niestety

Ciekawa teoria, niestety niezgodna z prawdą, nie ma szans, żeby w reaktorze jądrowym została przekroczona masa krytyczna. Co najwyżej wybuch miał charakter, tzw. "brudnej" bomby. 

Źródło: Broń jądrowa: fizyka, budowa, działanie, skutki, historia - Książka autorstwa: Jerzy Kubowski

Portret użytkownika rogol

Dlatego w Szwecji takie

Dlatego w Szwecji takie wysokie podatki bo musza je sciagnac nim ludzie poumieraja.

Portret użytkownika artman

U mnie też ostatnio wystąpiła

U mnie też ostatnio wystąpiła eksplozja jądrową i się okazało że to syn. Nie taki ten czarnobydle straszny jak to malują.

 

Skomentuj