US Army otrzyma nową broń laserową dla pojazdów lądowych

Kategorie: 

Źródło: Lockheed Martin

Koncern zbrojeniowy Lockheed Martin powiadomił o przeprowadzonych testach nowego działa laserowego. Armia Stanów Zjednoczonych powinna otrzymać jeszcze potężniejszą broń laserową już w ciągu kilku najbliższych miesięcy.

 

W 2014 roku, przy pomocy działa laserowego o mocy 10 kilowatów udało się zniszczyć nadlatujące pociski moździerzowe. Marynarka wojenna posiada obecnie laser, którego moc wynosi 30 kilowatów. Natomiast Lockheed Martin przetestował niedawno 58-kilowatowy laser.

 

Najnowsze działo jest lżejsze i potężniejsze. Posiada dosyć spore rozmiary, ale można je zainstalować na pojazdach opancerzonych. Nie jest to jednak zbyt korzystne rozwiązanie, gdyż broń laserowa potrzebuje ogromnych zapasów energii.

 

Działo tego typu będzie stosowane głównie do zwalczania dronów, małych samolotów lub nadlatujących rakiet. Jest zdecydowanie bardziej przydatne w defensywie niż w ofensywie. Ostatnio doszło do incydentu, w którym tarcza antyrakietowa Patriot, przy pomocy rakiety wartej 3 miliony dolarów, zestrzeliła kilkusetdolarowego drona. Przy tej okazji zasugerowano, że działo laserowe mogłoby zniszczyć bezzałogowca przy znacznie mniejszych kosztach. Dlatego Izrael już od kilku lat korzysta z broni laserowej, która przyjęła postać tarczy antyrakietowej o nazwie Iron Beam (Żelazny Promień).

 

Wiadomość pochodzi z portalu tylkonauka.pl

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen


Komentarze

Portret użytkownika Eva11

co to za brednie ?

co to za brednie ?

dobry bog zniszczy swiat ?

a niby dlaczego bog mialby niszczyc swoje stworzenie ?

przeciez nie uczynimy nic poza tym co zostalo nam dane z dniem stworzenia !
wszystko pochodzi od boga ,to dobre i to zle ....jedynie wybor co z tym zrobimy do nas nalezy !
i doskonale widac jakie wybory ludzie dokonuja !

2
-2

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej?

Portret użytkownika drako_tr

Witaj Sceptyyku...mój synu ..

Witaj Sceptyyku...mój synu ... :d ... miałem już nie wracać, ale John skorzystał ze swojej mocy, i zablokował możliwość dobrowolnego usunięcia konta..."demokrata" jeden :d:d no i niestety wszystkie oddziały terapii uzależnienia od ZnZ, są przepełnione, a terminy zajęte do 2031 roku.

Co do Twojego pytania...pozwól, że ja Ci odpowiem, bo "nie prawdziwek" nic nie wie, jego myśli sparaliżował strach.

Otóż Bóg wcale nie jest na urlopie, jest w wielu otwartych na Niego sercach, ale w wielu też sercach jest odsunięty i zapomniany...a w niektórych, wyparty na dobre.

...jak te serca na powrót się otworzą i stopią lód obojętności i nienawiści, nastanie tysiącletni pokój, powróci miłość, dobro, bezpieczeństwo...

 

3
-1

Portret użytkownika sceptyyk

 :)  :)  Powitak!!!    John

Smile  :)  :)  Powitak!!!   Smile  John,y to stary manipulator   :)  Ten łobuz, wie co robi  :)  Ewcia obsika se mojtochy z radości   Smile                                                                                                              Ale mi namieszałeś w saganie  tym naszym Boziem i adresami jego pobytu...  O.K. Poszukujmy dalej ludzi z BOSKIM pierwiastkiem w serduchach...  :)  Damy rade?   :)    

2
-1
Portret użytkownika Eva11

jedne zmienilam,a drugie leza

jedne zmienilam,a drugie leza na wszelki wypadek  kolo mnie ....

widzisz Smoczku ...pierwsze slowo sie liczy !
mowilam,ze nie wierze ...

Caluski dla Was ....

i koniec laby ...fete czas zakonczyc ,jednak zostajemy ..hahhah

1
-2

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej?

Portret użytkownika drako_tr

No, to zależy od sytuacji..

No, to zależy od sytuacji...kiedyś, dawno temu, uciekałem przed mocno zdenerwowanym małżonkiem koleżanki...uwierz mi, nie tylko duszę miałem na ramieniu..."ptaka" też ROFL

2
-1

Portret użytkownika Eva11

o kurcze z wrazenia nie

o kurcze z wrazenia nie zauwazylam ..hahaha

wspanialy !

uwielbiam te ,,ptaszki,,

ale miales to chyba wczesniej rowniez ...ale teraz choc ci co nie dostrzegli  beda miec pewnosc ...

wiesz...mogli udawac ,ze to wszystko jest skryte ...

jak wiecej poczwicze odesle te usmieszki ...

2
-2

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej?

Portret użytkownika drako_tr

Wiesz, Ewunia tak sobie 

Wiesz, Ewunia tak sobie  medytowałem :d te kilka dni, i medytowałem, i medytowałem... i jak już kończyłem, dostrzegłem :d "orła cień"... i tak jakoś zostało... :d:d:d

1
-1

Portret użytkownika drako_tr

Jasne, że damy radę, łatwizna

Jasne, że damy radę, łatwizna..."...po czynach ich poznamy ..." a tutaj po "fpisach"... :d ... Wbrew pozorom, tych złych jest niewielu, braki w swoich szeregach nadrabiają wieloma kontami czy nickami...i łatwo jest oddzielić ich od "zboża"...sam wiesz.

 U Ciebie też już pokazały się "kfiatki"...??? :d:d

https://zapodaj.net/images/737ade798710e.jpg

 

2
-1

Portret użytkownika Nazwisko lub pseudonim

Miliony (miliardy) zabitych,

Miliony (miliardy) zabitych, torturowanych, palonych żywcem, obdzieranych ze skóry, łamanych, głodzonych w imię bogów, pieniędzy, władzy, religii czy wiary mówią jasno, że dobry bogu ma wszystko w d.e i niczego nie unieruchamiał kiedyś ani nie będzie unieruchamiał później.

1
-2
Portret użytkownika Yoda

Owe obwinianie Boga o te

Owe obwinianie Boga o te rzeczy , ukazuje jak zmanipulowano umysły ludzkie. 

Zapytam - któż te rzeczy czyni , obdziera ze skóry , torturuje  itp ? - Bóg ?  Nie, nie Bóg , to  ludzie - podpowiadam ci życzliwie jakbyś nie zrozumiał..

Ludzie tacy jak ty, wołający głośno za innymi - mój brzuch - moja sprawa , mój siusiak - moja sprawa, piję czy palę- moja sprawa ...itd.. Nic Bogu do tego krzyczysz.. 

Sam chcesz decydować co dobre jest  a co złe jest - jesteś jak Bóg . Decydujesz. 

A kiedy podobni tobie ludzie czynią co im pożądliwości podpowiedzą i ci się nie spodoba - ryczysz bezrozumnie - co za Bóg ( ty z małej litery Go celowo obrażasz ) i inne głupstwa ukazujące tylko jak to nie masz rozumu za grosz..

Czynisz co chcesz ty i podobni tobie i Boga obwiniasz ? Gdyby siłowo interweniował i ci wolność zabrał - niewolnikiem Jego byś się głosił .

Zdradzę ci coś w co nie uwierzysz - twój stan umysłu ukazuje - że jesteś niewolnikiem - ale świata. Nie umiesz rozeznać i oczywistej rzeczy ujrzeć - jakie głupstwa mówisz..

3
-1

Yoda

Portret użytkownika Nazwisko lub pseudonim

O, jakże uwielbiam to - takie

O, jakże uwielbiam to - takie bezrozumnie wyuczone kaznodziejstwo spod sztancy Smile Ten ton jest jak znak rozpoznawczy: najpierw "kaznodzieja" robi demonstracyjną pauzę, wzrok ustawia na ostrość tak jakby patrzył przez człowieka, skupienie zaczyna być widoczne jak u kogoś kto swym bystrym umysłem przenika tajemnice świata - jakby sam bogu schodził do niego by włożyć mu w usta natchnione słowa....i padają słowa prymitywne, dumne i napuszone jak z reklamy podpasek.
-----------
"Zapytam - któż te rzeczy czyni , obdziera ze skóry , torturuje  itp ? - Bóg ?  Nie, nie Bóg , to  ludzie - podpowiadam ci życzliwie jakbyś nie zrozumiał.."
:
To po co ludziom bóg skoro ma w d.ie co robią ludzie? Po co modły, kościoły, księża, rabini, meczety? Taka kaznodziejska, niesończona obłuda: jak coś złe - to ludzie bo bóg się nie wtrąca, jak coś dobrego - to przecież bóg i nasze modły, bo przeciez nie ludzie!
----------
"Ludzie tacy jak ty, wołający głośno za innymi - mój brzuch - moja sprawa , mój siusiak - moja sprawa, piję czy palę- moja sprawa ...itd.. Nic Bogu do tego krzyczysz.. "
:
Konstrukcja zadania w swoim zakłamaiu prawie identyczna z tym: "powiedz dlaczego pod osłoną nocy oddajesz się orgiom satanistycznym?". Sam sobie postawiłeś tezę, sam sobie ją uprawdopodobniłeś zmyślonymi przykładami nieprzystającymi do niczego....i chcesz udawać "tego mądrego".
-----------
"Sam chcesz decydować co dobre jest  a co złe jest - jesteś jak Bóg . Decydujesz. "
:
No straszna bzdura. Nawet nie wiadomo jak dyskutować z takim zdaniem. To tak jakbym ja powiedział: "noca odprawiasz orgie na cześć szatana - jesteś wielki"
------------------
"A kiedy podobni tobie ludzie czynią co im pożądliwości podpowiedzą i ci się nie spodoba - ryczysz bezrozumnie - co za Bóg ( ty z małej litery Go celowo obrażasz ) i inne głupstwa ukazujące tylko jak to nie masz rozumu za grosz.."
:
No co za bzdura: sam sobie wymyślasz kłamliwe sytuacje pod kłamliwe założenia, sam sobie je udowadniasz za pomocą fałszywych "faktów", sam sobie z tego szamba wyciągasz wnioski .... i kończysz jakąś wstawką na temat rozumu Smile
--------------
"Czynisz co chcesz ty i podobni tobie i Boga obwiniasz ? Gdyby siłowo interweniował i ci wolność zabrał - niewolnikiem Jego byś się głosił ."
:
Kolejna bzdura i uproszczenie zabijające jakikolwiek sens, wyciągnięcie wniosków od czapy i zakończone patetycznym zdaniem nie znoszącym sprzeciwu świadczącym "że Pan nasz tchnął swego ducha na cię, abyś ustami swymi szaleństwo głosił na zgube swoją"
---------------------------
"Zdradzę ci coś w co nie uwierzysz - twój stan umysłu ukazuje - że jesteś niewolnikiem - ale świata. Nie umiesz rozeznać i oczywistej rzeczy ujrzeć - jakie głupstwa mówisz.."
:
No i podsumowanie: głupawe wnioski uzasadnione głupawymi argumentami, uprawdopodobnione patetycznymi zwrotami. Tak masz mózg wyprany, że gdyby ci ksiądz zaczął wkładać do głowy teroie marksa  i uzasadniał za pomocą przemówień hitlera - nie zauważyłbyś różnicy i dalej byś tworzył swoje historie z tym samym patetycznym uniesieniem.

(ależ się rozpisałem)

1
-2
Portret użytkownika drako_tr

@ Nazwisko  "To po co ludziom

@ Nazwisko  "To po co ludziom bóg skoro ma w d.ie co robią ludzie?" ... masz wolną wolę...??...masz...co ty myślisz, że Bóg to policja  ...?... i jak coś  przeskrobiesz, to zaraz przybiegnie i cię skuje...?...czy może powinien za tobą wciąż chodzić, i jak tylko będziesz chciał coś "spsocić" to ma cię za ucho wytargać ...???...

3
-2

Portret użytkownika Nazwisko lub pseudonim

Setki lat prania mózgów przez

Setki lat prania mózgów przez religijnych oszołomów (albo nawet zbrodniarzy) zrobiły swoje. Zadajesz pytania z tezą w stylu "dlaczego bijesz żonę" i nawet nie zdajesz sobie z tego sprawy. Religijne świty przez setki lat zrobiły taką czystkę, że nawet wykluczyły z życia słowa które mogłyby skierować myślenie na inny tor niż "ten jedyny prawdziwy" - religijny. A wy nieświadonmie dalej ciągniecie ich "dzieło".
Wy już nie mówicie a "głosicie", nie myślicie a "czerpiecie natchnienie", nie jecie a spożywacie, nie śpicie a powierzacie się bogu na czas snu.
"Boga" wam tak wryli w głowę, że nawet jego brak definiujecie przez zaprzeczenie jego obecność - i wtedy nawet trudno się dziwić, że w wyniku takiej konstrukcji takie bzdury gadacie. Byli ludzie, co umieli inaczej myśleć, ale ich wyrżnęliście i pospalaliście na stosach i sami teraz topicie się w religijnym szambie, bo nawet słów nie macie, żeby co innego powiedzieć.
Odpowiadając na pytanie: ani bogu to jakas policja co skuwa czy za mną chodzi bo po prostu nie ma czegoś takiego jak bogu i zupełnie beszensem jest coś takiego rozważać.
To jakby toczyć poważną dyskusję na temat tego dlaczego Królowa Śniegu nie poluje na miłosników opalania, jednoczesnie darząc łaskami kluby morsów. Królowa Śniegu nie "nie lubi jednych', a "tępi drugich" z jednego prostego powodu: bo Jej nie ma. I nawet rozważanie "dlaczego pozwala na brutalne topienie się bałwanów wiosną" ma nadal jedną odpowiedź: bo Jej nie ma.

0
-1
Portret użytkownika drako_tr

@ Nazwisko ... hmmm...słowem

@ Nazwisko ... hmmm...słowem nie wspomniałem o religii...ale skoro ty tak...to ja też wspomnę...wiesz talmudczyku, mam wrażenie, że jak cię pozbawiali napleta, usunęli ci wszystko, co ludzkie, a pozostawili samą nienawiść... i klepiesz teraz o wszystkim i o niczym, bez ładu i składu...żydku.

0
-1

Portret użytkownika Angelus

Słuszna uwaga... Bóg nie

Słuszna uwaga... Bóg nie ingeruje w ludzkie sprawy, gdyż obdarzył nas Wolną Wolą i wszystko co wynika w ludzkiej społeczności jest wypadkową wyborów, które dokonujemy wszyscy.

Bóg ma w swojej boskiej dupie nasze modlitwy w świątyniach i jedyną rozmową z Bogiem jest rozmowa z nasza duszą i sumieniem wyrażoną odczuwana emocją...

 Puste mantry klepane w światyniach, czy klęcząc przed łóżkiem w wieczornej klepance tez do Boga nie docierają... Docieraja do niego poprzez naszą duszę jedynie emocje w naszych sprawach wyrażane. Tymi złymi zajmuje sie Szatan.. Bóg jest na nie zamknięty.

1
0

Strony

Skomentuj