Unia Europejska zatwierdziła 3 miliardy euro dla Turcji, Polska zapłaci 57 milionów euro

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Komisja Europejska ogłosiła wczoraj porozumienie wśród państw członkowskich - UE przeznaczy dla Turcji 3 miliardy euro na tzw. kryzys migracyjny. W zamian władze w Ankarze mają ograniczyć napływ uchodźców do Europy.

 

Unia Europejska przeznaczy ze swojego budżetu miliard euro. Do pozostałych dwóch miliardów będą składać się państwa członkowskie. Jak donosi Reuters, Niemcy dołożą 427 milionów euro, Wielka Brytania 327 milionów, Francja prawie 310 milionów a Włochy - niemal 225 milionów. Polska będzie musiała wydać 57 milionów euro. Oficjalnie pieniądze te zostaną przeznacznone na pomoc humanitarną, edukację oraz opiekę zdrowotną dla syryjskich uchodźców przebywających w Turcji.

 

Jednak nieoficjalnie wygląda na to, że Turcja po prostu przymknęła oko na migrantów i pozwoliła im wyruszyć w kierunku Europy. Mamy w tym przypadku do czynienia z szantażem. Prezydent Recep Tayyip Erdoğan może powstrzymać nacierającą na nasz kontynent falę muzułmanów, ale oczywiście nie za darmo.

"Wystawiamy Europę na próbę: czy jest w stanie zaakceptować Turcję jako kraj islamski? Czy może przyjąć ją na członka? Jest, czy nie jest, przeciwko islamofobii? Jeśli jesteście przeciwko niej, to powinniście zaakceptować Turcję" - stwierdził Erdoğan w 2015 roku.

Turcja od wielu lat liczy, że Unia Europejska przyjmie ją jako członka. Negocjacje w tej sprawie mają już trwać od co najmniej 2005 roku ale społeczeństwa Europy są temu przeciwne. Aby przyspieszyć ten proces, stworzono sztuczny kryzys z imigrantami i wykorzystano "wiernych jako żołnierzy".

"Meczety są naszymi koszarami. Minarety są naszymi bagnetami. Kopuły są naszymi hełmami. Wierni są naszymi żołnierzami." - fragment przemówienia Erdoğana z 1997 roku, za który został skazany na 4 miesiące pozbawienia wolności.

Turcja otrzyma teraz 3 miliardy euro i przyspieszone zostaną negocjacje w sprawie dołączenia do Unii Europejskiej. Nikt oczywiście nie powiedział, że na tym się skończy. Ostatnio rząd w Ankarze ubolewał, że 3 miliardy euro to zbyt mała suma i chce więcej. Należy się zatem spodziewać, że Erdoğan po prostu zażąda więcej pieniędzy a jeśli UE odmówi, wkrótce zawita do nas kolejna fala uchodźców.

 

Źródło: http://uk.reuters.com/article/uk-europe-migrants-turkey-italy-idUKKCN0VA30K

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika UPAdlina

co za upokorzenie!!

co za upokorzenie!! Terrorystycznemu reżimowi płacić pieniądze za chwilowe powstrzymanie inwazji muslimów!! Nawet idiota wie, że terrorystyczna turcja nie zadowoli sie tymi pieniędzmi i za chwilę zażąda kolejnych!!

0
0
Portret użytkownika Mojeimię44

Najpierw proponuje obejrzeć

Najpierw proponuje obejrzeć filmik a potem ewentualnie się odnieść
https://www.youtube.com/watch?v=aE1gefbC7oE
 
 
Archekracja- walka z lobbingiem, korporacjami
Wiadomo od dawna, że grupy interesu a przede wszystkim korporacje stoją za ustalanymi przepisami w poszczególnych krajach. Korporacje swoje interesy najczęściej załatwiają przez lobbystów i sponsoring różnych wydarzeń politycznych, na które są zapraszane elity rządzące. Najbardziej wpływowymi korporacjami w Europie są Monsanto, Shell, Goldman Sachs, Unilever. Stoją one za organizacjami takimi jak Frends of Europe itd. Wraz z ekonomistami korporacje, zarabiają ogromne fortuny na przepychanych przez siebie przepisach. Wśród osób, które najwięcej zarobiły do tej pory na kryzysie jest Polak pan Leszek Balcerowicz. Należał on do Think tanka, który doradzał prezydentowi USA Bushowi. To dzięki niemu miliony dolarów popłynęły do banków i nie ma, co umniejszać jego roli. Nie sposób wymienić wszystkich osób, które wspierają banki i korporacje, bo nawet, gdy dziś w społeczeństwie znajdziemy jednego to pojawi się na jego miejsce trzech kolejnych. Dlatego przepisy walczące z lobbingiem muszą być czytelne i wyraziste, żeby likwidować wszelkie objawy korupcji.
Archekracja po części likwiduje ten problem poprzez odmienny od demokracji rodzaj sprawowania władzy oraz poprzez likwidacje lobbingu, ale to nie jedyne rzeczy, które muszą ulec zmianie. Ustrój archekratyczny jak każdy ustrój jest narażony na wpływanie na niego przez grupy interesu, dlatego trzeba zrobić wszystko żeby taki proceder utrudnić. Archekracja, zatem tworzy „ROPE” Rejestr Osób Powiązanych Ekonomicznie. ROPE będzie oficjalną bazą danych, z której będzie mógł korzystać każdy obywatel jak i archekraci z rady archekratów oraz służby policyjne. ROPE będzie jednak przede wszystkim nadzorowany prze SIPAR i skarb państwa. Dzięki temu każda osoba chcąca mieć jakikolwiek udział w budowaniu struktur ustroju archekratycznego będzie prześwietlona ze swoich powiązań ekonomicznych. Na listę ROPE-y będą trafiać tylko osoby chcące zajmować stanowisko publiczne w ustroju archekratycznym. Jeżeli osoba znajdzie się na liście i okaże się po jej poprzednim prześwietleniu, że zajmuje stanowiska w zagranicznych korporacjach i firmach nie będzie mogła zajmować stanowisk publicznych w obawie przed korupcją i działaniem w interesie korporacji na szkodę państwa. Dane w ROPE uzupełniać będzie policja skarbowa i Spółdzielczy Wywiad Ekonomiczny.
Spółdzielczy Wywiad Ekonomiczny- oddział SIPAR zajmujący się prześwietlaniem osób starających się o posadę publiczną w ustroju archekratycznym. SWE będzie miało prawo do całkowitego prześwietlania osób publicznych raz w miesiącu włącznie z ich rodzinami i przelewami na rachunki bankowe. Dzięki temu utrudniać się będzie działania osób działających  w interesie korporacji, politycznych elit a nie w interesie spółdzielczym.

0
0
Portret użytkownika desert

kolego nie przejmuj się

kolego nie przejmuj się minusami i pracuj. Mimo niektórych wad to widać w archekracji naprawdę sporo dobrych rozwiązań. Wadą jest jednak to, że nie da się zrozumieć tego co piszesz nie znając całości. Bo sam mi powiedz skąd można wiedzieć jeśli się nie czytało Twojego ustroju co to jest SIPAR albo na jakiej zasadzie działa skarb państwa w Twoim ustroju? Nie da się! Można wyciągnąć fałszywe wnioski. Więc nie pisz w postach o swoim ustroju a w tych swoich szkicach a później popraw to wszystko, zbierz do kupy i wydaj książkę. Taka dobra rada. Pozdrawiam.

0
0
Portret użytkownika bar

I .... czy pochlebcy ue

I .... czy pochlebcy ue zalicza wydatki Polski dla turcji i ukrainy jako dobrowolna skladka? Strasznie cicho o tym, czy Polska jest juz tak strasznie bogata ze stac nas na wyzucanie kasiory w bloto. Jeszcze ukraine moge zrozumiec jako mala strefa buforowa wizja pilsudskiego. Ale turkow - wyglada na to za us daje za malo i zrzuta wszystkich nato zeby mieli swoj skrawek syrii czyli rope. Tu nie chodzi o imigrantow

0
0
Portret użytkownika arturm01

Turas to zlodziej

Turas to zlodziej europy.Brudasy turasy nie mają miejsca w europie..
Inwazja islamu na europe to robota turcji . Kurdów w Berlinie bili a tureckie wysłane islamskie ścierwo jest po za prawem. Turcja jest w niemczech a niemiec już nie ma.Merkelowa jak nic to turackie nasienie a niby polskie. 
W Polsce takie takie nic jak merkel nie ma prawa istniec. Śmieci powinny byc na wysypisku
 

0
0
Portret użytkownika Takitam

Turcja idzie "łapka w łapkę"

Turcja idzie "łapka w łapkę" z ISIS - nawet ślepy to zauważy. A ta kasa pośrednio i tak trafi z Turcji w formie broni do ISIS. Na jakiś czas może za to ograniczą eksport "uchodźców" do U.E. a potem sytuacja wróci "do normy". Ktoś to fajnie wymyślił.

0
0
Portret użytkownika bar

Ja nie pierd.... strasNie

Ja nie pierd.... strasNie wysoka w tym roku sklaska czlonkowska. Wypierd.... My z kolchozu bo zaczynamy placic za cudze bledy. Jak makrela sobie zaprosila to sama sobie zaplaci

0
0
Portret użytkownika achiles

Te tzy MILIONY, to dla innych

Te tzy MILIONY, to dla innych Krajów, jakie pomagają Syryjczykom i to ma sens, bo tam naprawdę od już 4 LAT TYM UCHODŹCOM same te Kraje dotąd pomagają. Ale dla Turasów, nie dałbym ANI CENTA NAWET i tak się nachapali na kradzionej ROPIE I ARTEFAKTACH Syryjczykom TYLE LAT GRABIONYM, no i zrobili sobie doskonały biznas " WYCIECZKOWY ", na wysyłaniu " kolonistów ", na pontonach do Europy, to przecież średnio 5 000 EURO kosztuje, od głowy, a jest już w Europie około 2 000 000 . 

0
0
Portret użytkownika gabriela

A mówią że żle nam było w

A mówią że żle nam było w komunie? Może mieliśmy mniej dóbr materialnych ,ale nikt głodny nie był. jaki taki dach nad głową też każdy posiadał. Chcieliśmy mieć lepiej,no to mamy.

0
0
Portret użytkownika brutal

Czy przypadkiem unia niema

Czy przypadkiem unia niema większych problemów niż Turcja ? a daje lekką rękom 3mld ewro turkom ? sama się osłabia ? nie ,nie, unia sobie nadrukuje te banknoty ,a polska wyda zywą kase i narobi polakom kolejnych długów ,jesli nasz rząd zgadza się na takie finansowanie ,a sprawy wewnętrzne odsówa na potem to mamy prawo ubiegac się od rządu wypłaty wszystkich obietnic od chwili objęcia rządów łącznie z odsetkami za zwłoke ,jesli w kilka godzin mozna lekką rękom przekazać turkmenom takie pieniądze a to dopiero początek haraczy !!! PROTESTOWAĆ ,PROTESTOWAĆ ,patrzec im na ręce bo PIS działa po cichaczu ,w NOCY !!! wychodzi ustawa na światło dzienne i po śliwkach !!! nie mówią o projektach ,mówią co zostało uchwalone !!! a nad sprawami dla zwykłych obywateli debatują miesiącami ! byle tylko ludziom morde zamknąć i od czasu do czasu rzucą jakiś kawałek padliny ,robią tak samo jak PO nic się nie zmieniło ,na początku terz myslałem że zrobią coś dla zwykłych ludzi ,niestety zwykła zmyłka .

0
0
Portret użytkownika XaX

Ludzie chcieli zmian, dali

Ludzie chcieli zmian, dali kredyt zaufania PiS-owi w tym i ja bo wcześniej byłem sceptyczny co do tej partii ale jak narazie wychodzi na to że to tacy sami ludzie, z czego PiS nieco więcej robi dla kraju choć i tak za mało. Nam potrzeba kogoś z jajami kto stanowczo powie NIE .

0
0
Portret użytkownika Anonim

Złote łańcuchy,

Złote łańcuchy, kożuchy
Sandały i kebab 
Taborety, minarety
Turbany, pełne gówna dzbany
Brody, wąsiska, spasione pyska
Jeb! Ich w łeb!!!
 
A.Mickiewicz "Do Marysieńki"

0
0
Portret użytkownika brutal

Według wrokowej analizy,

Według wrokowej analizy, polska zapłaci najwięcej a co najmiej tyle samo po przeliczeniu na proporcje zarobków na obywatela ,tak POLSKO wspieraj dalej ten EUROKOŁCHOZ a będziesz zimą w sandałach gwiazdować .

0
0
Portret użytkownika achiles

A czy niby Polskie władze,

A czy niby Polskie władze, nie wysyłały, naszych WOJAKÓW, DO ROZWALANIA AFGANISTANU, IRAKU I INNYCH KRAJÓW, nie wiadomo w jakim celu, DLA NAS POLAKÓW???

0
0
Portret użytkownika POPO2

Do Afganu i innych panstw 

Do Afganu i innych panstw  polecieli nie żołnierze a najemnicy,
nikogo nie zmuszano do misji,byli to dobrowolni ochotnicy,
przynajmniej w moiej rodzinie tak było.
Nikt normalny by na wojne się nie pchał,
a cel to obrona biznesu korporacyjnego i nie ma to nic wspólnego
z demokracją czy pomocą ludnosci.

0
0
Portret użytkownika senkan

Gnojki zza oceanu powinni

Gnojki zza oceanu powinni płacić za ten bajzel,bo to oni go na Bliskim Wschodzie stworzyli i dalej ten rozpizdziel tam wspierają.

0
0
Portret użytkownika voytas

hahaha- absurd jakiś ,

hahaha- absurd jakiś , przecież ze strony turcji to ruch czysto gangsterski!!!, pamiętam czasy nie doległe zresztą  jak sklepy, dyskoteki, knajpy  i mali przedsiębiorcy płacili  haracz , tzw. "kasa za ochronę" firmy bankrutowały a gangsterzy podnosili haracze, w tym wypadku jest identycznie Turasy chcą kasiory żeby rzekomo ograniczyć napływ "  uchodżców"  , ale kasa się skończy i będą chcieli więcej efektem tego będzie według mnie większy naplyw ludzi z bliskiego wszchodu ale mniej informacji w mediach.
pozdrawiam 

0
0
Portret użytkownika XaX

A najgorsze jest to, że nie

A najgorsze jest to, że nie zapowiada się na to aby miało się to w najbliższym czasie zakończyć ... Wszystkich w Europie nie pomieścimy i albo to zatrzymają albo staniemy się europejskim kalifatem ... Nie zdziwiłbym się jak by Turcja organizowała tranzyt uchodźców żeby wyłudzać kasę od UE i jakoś szantarzować ich żeby przyjęto do UE mimo że z Europą nie mają nic wspólnego.

0
0
Portret użytkownika achiles

Spotkanie szefa MSZ z

Spotkanie szefa MSZ z ambasadorem Rosji

Zaledwie kilka minut trwało spotkanie szefa MSZ Witolda Waszczykowskiego z ambasadorem Rosji Siergiejem Andriejewem. Odbyło się ono na wniosek rosyjskiego dyplomaty. - Obecne stosunki są trudne - podkreślił po spotkaniu Andriejew, ale dodał, że ma nadzieję iż ulegną one poprawie.
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/spotkanie-szefa-msz-z-ambasadorem-rosji/eeyjhh
CZY ZDAJECIE SOBIE SPRAWĘ, CO MOGŁO BYĆ ZAKOMUNIKOWANE, PRZEZ ROSYJSKĄ STRONĘ I NIE CZEKANIE NAWET, NA ODPOWIEDŹ  NASZEJ STRONY??!

 

0
0
Portret użytkownika Bucefał

Dzis powolano komisje

Dzis powolano komisje smolenska wiec Waszczykowski za bardzo nie chcial rozmawiac

0
0
Portret użytkownika POPO2

Nie dość że sami stworzyli

Nie dość że sami stworzyli kryzys z emigrantami to teraz jeszcze wiecej dozbroją ich za pieniądze
podatników unijnych.Już jest wesoło a będzie jeszcze bardziej.Nie bronię ruskich
ale nie wiem czy to nie będzie jedyna opcja uczieczki z zachodu,
chociaż pewnie nic miłego nas tam nie czeka, znając historie.
Wszystko to celowe planowane dzałanie którego i tak nie powstrzymamy,
nie na tym poziomie rozwoju ludzkosci gdzie zamiast isć do przodu cofamy się do tyłu.
Plan trzech wojen istnieje od dawna powstał w 19 wieku,dwie zostały dokonane niemal że
w 100 procentach a kolejna to nie pytanie czy ale kiedy  ,chociaż można by rzec że
już się dokonuje na naszych oczach, bo jak inachej nazwać sytuacje na świecie.
Jest to zwykła hodowla bydła które jest szczęsliwe kiedy ma michę pod nosem,
 nawija o teoriach spiskowych które w większości już nie są teoriami ale faktem
dokonanym.Ostatnio pewien gość prawie mnie pobił jak mu powiedziałem o chemitrials,
nie wiem jakich jeszcze mamy dowodów dostarczać kiedy sme instytucje sie do tego
przyznają(geoinżynieria)normalnie ręce opadają.
No cóż dobrze że jeszcze popisać se możemy,ale i to się skończy niedługo.
Pozdrawiam forumowiczów...aha i jeszcze jedno przepraszam bydło za użycie słowa 
w porównaniu do ludzi.

0
0
Portret użytkownika Rycerstwo Polskie

A szwabski generał znowu

A szwabski generał znowu pierd.li, że amerykańskie wojska są Polsce niepotrzebne! To nie Rosji Polska powinna się obawiać, tylko tych co przez 25 lat darli z nas kasę. To oni nas chcą dalej okupować i judzić przeciwko słowiańskim narodom! Dlaczego szwabom tak zależy na bezbronnej Polsce? Pomyślcie. Chodzą słuchy, że nawet USA mają już dosyć tej hegemonicznej szwabskiej nacji!!! To nie Rosja zaatakuje pierwsza Polskę - to szwaby to zrobią i to rękami dziczy afrykańskiej!!! Wspomnicie moje słowa...Pierwsi "uchodźcy" szturmują Polskę nie od wschodu tylko od szwabskiej granicy! Poczytajcie sobie jakie problemy mają lubuskie gminy. Tylko mała wzmianka była wczoraj na tvp.info, na tvnie oczywiście cisza co by nie budzić antyislamskich nastrojów. To już się zaczęło!!! I to nie od tej strony od której miało się zacząć! Dlaczego pis zdecydowało się jednak na przyjmowanie islamistów? Skąd przyszedł rozkaz? Ze stanów? Od husajna? Co z obietnicami z kampanii wyborczej? Chcecie Amerykańskiej broni na Polskiej Ziemi? Nie łaska wyprodukować swojej własnej? Amerykańce was wyruchają, tak jak wyruchali cały Bliski Wschód, Ukrainę, Afganistan! Polsko obudź się!!!

0
0
Portret użytkownika lill

Na jakiej podstawie

Na jakiej podstawie przypuszcacz że amerykace będą nas bronić nie mając w tym zadnego interesu ?

0
0
Portret użytkownika Rycerstwo Polskie

Tylu polaków jest

Tylu polaków jest bezrobotnych w naszym pięknym kraju. Wybudować fabryki broni i zbroić się na potęgę. Ludzie będą mieli pracę i z chęcią będą budowali infrastrukturę obronną kraju. Takie czasy! Wszyscy się zbroją teraz na świecie! A najbardziej Niemcy! W tym roku rząd Niemiec pieciokrotnie (!!!) podniósł budżet zbrojeniowy! Mamy świetnych naukowców, żołnieży, lotników, inżynierów! Do dzieła Polacy!. Jesteśmy samowystarczalnym narodem, mamy wielu słowiańskich sojuszników, którzy chcą z nami robić interesy! Są przepowiednie na tym świecie (które osobiście biorę z przymrużeniem oczu), które mówią, że w tych trudnych czasach Polska okaże się wzorem na świecie i wszyscy zaczną powielać ten wzór! Polacy! W WAS Siła!!!

0
0
Portret użytkownika namor

Niestety, muszę przyznać

Niestety, muszę przyznać rację przedmówcom. 
Trudno widząc to, co się dzieje zachować spokój i nie dostrzegać realizacji jakiegoś przedziwnego planu władz unii.

0
0
Portret użytkownika brutal

To jakaś paranoja ! przeciez

To jakaś paranoja ! przeciez szantaz jest karalny ,a to nic innego jak szantaz ! ten syf zaczeła ameryka i tam nalezy wysyłac uchodżców ,i niech ameryka negocjuje wypłaty dla turcji ,ja na stacji place za rope i nie interesuje mnie skąd ona pochodzi ,czy z rosji czy z ameryki ,jeżeli ameryka walczy z rosją i bombarduje ją niską ceną ropy i w ten sposób osłabia dochody rosji ,a przy tym niszczy gospodarke innych krajów ,jest w pełni odpowiedzialna za kryzys ogólno światowy ! ciekawe czy ktoś wjedzie do ameryki na dowód osobisty ,tak jak można wjeżdzac do niemal całej europy ? co to za sojusz ? skąd on się wzioł ? a teraz europa jest zapchana uchodzcami , sytuacja bez wyjscia ! ameryka pociąga za sznurki w kazdej dziedzinie naszego życia ! fukcjonuje tylko dzięki sprzyjającym jej" sojusznikom" kazdy kraj powinien kierowac się własnym prawem na własnym terenie i przestrzegac praw innego kraju,wtedy byłby pożądek a to co jest w tej chwili to wielka rozpierducha,z której nieda się w sposób naturalny wyjść ! turcy opanowali już dawno tereny europy wprowadzili tam niezdrowe konkurencje i kupe zamieszania ,a teraz chcą jeszcze pieniędzy ? zamknąc granice i nie wpuszczac uchodzców KONIEC !!! tak się negocjuje z szantazystami !!!!!! ale widać że politycy uni mają inne zadanie do wypełnienia i zupełnie inne plany .Widac jasno jaki jest pozytek z członkowstwa w  uni europejskiej i jakie są z tego korzysci 

0
0

Strony

Skomentuj