Ukraińska armia odzyskała kontrolę nad terenami, które separatyści zajęli w 2015 roku

Kategorie: 

Źródło: Wikimedia Commons/Attribution 2.0 Generic (CC BY 2.0)/OSCE Special Monitoring Mission to Ukraine

Ukraińska armia zrobiła postęp o milę w kierunku tak zwanej „szarej strefy” wzdłuż drogi Bakhmut w Donbasie. W wyniku tych działań ważna strategicznie droga do Luhańska, jak dotąd kontrolowana przez separatystów, oraz wioska Zholoboka, znajdują się teraz w zasięgu ukraińskiej artylerii. Informacje te podała ukraińska telewizja TSN Tyzhden.

 

Według dowództwa Ukraińskich Sił Zbrojnych nie można uznać tego postępu na froncie za działanie ofensywne. Zgodnie z porozumieniem mińskim terytorium to od początku powinno znajdować się pod jurysdykcją państwa Ukrainy – włącznie z wioską Zholoboka, która wciąż pozostaje pod kontrolą separatystów.

 

Są to terytoria, które zostały utracone w styczniu 2015 w wyniku ciągłych ataków grup rebeliantów. Zmusiło to wojska Ukrainy do odwrotu w ogniu walki. Jednakże po ponad dwóch latach wojsku udało się je odzyskać bez oddawania chociażby jednego strzału.

 

Ukraińskie Siły Zbrojne zabezpieczyły i ufortyfikowały nową pozycję w odległości kilkuset metrów od terenu zajmowanego przez separatystów. Oswobodzone ziemie będą musiały zostać oczyszczone z kopalń, w których siły przeciwników Ukrainy testowały amunicję oraz ładunki wybuchowe, w tym miny.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)


Komentarze

Portret użytkownika nazwisko

Są nowe wiadomości o walkach

Są nowe wiadomości o walkach powstańców ługańskich z Ukrowehrmachtem w okolicach Żełoboku. Ukraińcom nie udało się zająć tej miejscowości, ale utrzymują domy jej mieszkańców pod ciągłym ostrzałem artyleryjskim. Pomimo trzech natarć na pozycje powstańcze, Ukrowehrmacht nie zdołał ich zająć. Rzecznik powstańców, ppłk. Andriej Maroczko ocenił straty Ukrowehrmachtu na ponad 30 zabitych. (http://rusvesna.su/recent_opinions/1496903233 ). Artykuł można przetłumaczyć za pomocą www.translate.google.com.

9
-1
Portret użytkownika Ostatni Sprawiedliwy

I dobrze. miejmy nadzieję, że

I dobrze. miejmy nadzieję, że Ukraińce przegonią tą dzicz bezczelnie popieraną przez Ruskich.

2
-17
Portret użytkownika UPAdlina

łykasz włodi tę banderowską

łykasz włodi tę banderowską propagandę, która już wielokrotnie okazywała się stekiem bzdur. Tych, których nazywasz "ukraińce" to banderowskie bojówki nazi-junty z kijowa, która przejęła władzę w nielegalnym zamachu stanu, więc kto tu jest dziczą ? Natomiast Powstańcy Donbasu bronią swojego demokratycznego wyboru i są wspomagani przez Rosję i dzięki Bogu, bo twoi nazi-ziomale wymordowaliby ich jak Polaków na Wołyniu. Zapomnij o powrocie Donbasu pod okupację nazi-junty kijowskiej. Pomarz sobie. Tylko tyle możesz.

14
-3
Portret użytkownika nazwisko

Serwus UPAdlina. Pełna racja.

Serwus UPAdlina. Pełna racja. Dodam, że hitlerowska Ukraina wprowadziła zmiany w stylu umundurowania i w wojskowych dystynkcjach na wierny wzór Wehrmachtu. Były o tym dwa artykuły na Kresach.pl, które obecnie zmieniły format na o wiele mniej ciekawy i mniej efektywny. Witryna ta zubożała i prawie wszyscy piszący tam wspaniałe komentarze polscy patrioci ją opuścili. Pozdrawiam.

9
-2
Portret użytkownika nazwisko

Przy the okazji posłychajcie

Przy the okazji posłychajcie jak Ukrainiec w polskim autobusie znieważa naród polski, wyzywając Polaków od ‘polskich świń j….ych’. Obecni tam Polacy winni byli zastosować wobec tego ukraińskiego wroga Polaków i bydlaka ujęcie obywatelskie, nie wypuścić go z autobusu i wezwć policję. Znieważanie narodu polskiego jest czynem karalnym według Art. 133 KK. Ujęcie czyli zatrzymanie obywatelskie jest dozwolone przez Art. 243 Kodeksu Postępowania Karnego.

https://www.youtube.com/watch?v=ZAkcDNzZ_2c

9
-1
Portret użytkownika nazwisko

Posłuchajcie. Ukrainiec,

Posłuchajcie. Ukrainiec, popłuczyna po akcji ‘Wisła’, wychowany w Polsce, gdzie otrzymał darmowe polskie wykształcenie, nie ma ukraińskiego akcentu. Ma tylko biologiczną ukraińską nienawiść do Polski i Polaków.

9
0
Portret użytkownika nazwisko

Odpowiedż użytkownikowi

Odpowiedż użytkownikowi ‘Medium’: jak wiadomo, ukończenie szkoły powszechnej było i jest obowiązkowe po 1945 r. Można więc jednoznacznie wnioskować, iż ten cham otrzymał darmowe polskie wykształcenie. Słowo ‘wykształcenie’ nie odnosi się jedynie do ukończenia studiów wyższych. ‘Wykształcenie: … ukończona nauka, odbyte studia w szkole, uczelni.’ (Mały Słownik Języka Polskiego, PWN, Warszawa 1974, str. 930).

8
0
Portret użytkownika nazwisko

Użytkownikowi ‘Medium”: Oto

Użytkownikowi ‘Medium”: Oto po czym odróżnić ukraińskich awanturniczych chamów od zwykłych polskich chamów:

1. Ukraińskie chamy kolbami i bagnetami zamordowaly ponad 100 małych polskich dzieci w sierocińcu na warszawskiej Woli w sierpniu 1944 r.;

2. Ukraińskie chamy gwałciły masowo Polki w Warszawie podczas Powstania AK, często potem rozbijając obcasami butelki wbite im do pochew;

3. Ukraińskie chamy na początku sierpnia 1944 r.rozstrzelały na podwórku domu na rogu Filtrowej i Asnyka w Warszawie wszystkie zamieszkałe tam rodziny z dziećmi;

4. Ukraińskie chamy podczas 2-giej WŚ zakatowały około miliona Polaków w wołyńskiem, tarnopolskiem i  stanisławowskiem z około 7000 miejscowości, przez piłowanie ich żywcem, rąbanie, rżnięcie nożami, topienie, krzyżowanie, ćwiartowanie, odzeieranie ze skóry, wbijanie dzieci na sztachety, wrzucanie do studni, palenie  lub zakopywanie żywcem. Ukraińskie chamy czyniły to wśród śpiewów i śmiechów, w sposób sprawiający jaknajwiększe męki ofiarom. Obecnie liczbę zamęczonych Polaków, głównie z rodzin rolniczych ale także spośród ujętych przez ukraińskich chamów polskich żołnierzy z formacji rozbitych przez Wehrmacht i Armię Czerwoną, zaniża się do 100 000.

4. Ukraińskie chamy obecnie czczą przywódców ludobójstwa Polakówm stawiając im pomniki, nazywając ulice ich nazwiskami i maszerując w pochodach w rocznice ich urodzin.  https://www.youtube.com/watch?v=cxtxB3wJhmw     https://www.youtube.com/watch?v=ut3r_j9Uy0o

4
0
Portret użytkownika Eva11

zainicjowalas ja ,ze tak

zainicjowalas ja ,ze tak jestes obeznana ?

,,rasowy Polak ,,?- a coz to niby miala byc za prowokacja ?

 

2
-6

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej?

Portret użytkownika Sentinel

Moze w koncu przyjdzie moment

Moze w koncu przyjdzie moment ze ta zdzira putin przestanie wywolywac konflikty w imie mocarstwowych ambicji ruskich, wowczas ukraina odzyska swoje terytorium i rozliczy bandyterke z donbasu. Ruski dziala w mysl po trupach do celu, dlatego z takim zbojem ciezko cokolwiek wygrac. 

2
-16
Portret użytkownika UPAdlina

tę swoją banderowską

tę swoją banderowską propagandę włodi pozostaw dla swoich kumpli z tvn24, bo tu nikt jej nie łyknie. To nie Putin zrobił nazistowski majdan na ukrainie, tylko uSSmania, do czego oficjalnie przyznała się Victoria Nuland. Konflikty w imię swoich mocarstwowych ambicji to od dekad wywołuje badyta zza oceanu. Bandyterka z Donbasu? Przecież to junta w kijowie nielegalnie zdobyła władzę, a Donbas właśnie broni swojego demokratycznego wyboru, więc nie bredź trollu od tymy. Bandyterkę to masz w kijowie. Do tego też banderyzm i nazizm. Banderowska upadlina nie tylko, że nic nie odzyska ale wkrótce wolność odzyskają i inne terytoria okupowane przez nazi-banderowców z kijowa. Będziecie z tymą płakać.

15
-3
Portret użytkownika nazwisko

Dowódcy sił powstańczych

Dowódcy sił powstańczych broniących ludność Donbasu przed ludobójstwem ukraińskim, ‘Motorola’ i ‘Giwi’, zostali zamordowani przez skrytobójców nasłanych przez banderowską juntę kijowską. Rzecznikiem w tej sprawie był ppłk. Andriej Maroczko. Niech SyoTroll zeche zapoznać się z podanymi we wpisie odnośnikami źródłowymi nim zdecyduje się na nietrafne domniemania. Ten film pokazuje odwagę płk. Tołstycha  ‘Giwi’ pod ostrzałem artylerii Ukrowehrmachtu.  https://www.youtube.com/watch?v=N6HGgwEmgqs

9
-1
Portret użytkownika nazwisko

Dowódcy sił powstańczych

Dowódcy sił powstańczych broniących ludność Donbasu przed ludobójstwem ukraińskim, ‘Motorola’ i ‘Giwi’, zostali zamordowani przez kijowskich skrytobójców. Rzecznikiem w tej sprawie był ppłk. Andriej Maroczko. Niech SyoTroll zeche zapoznać się z podanymi we wpisie odnośnikami źródłowymi nim zdecyduje się na nietrafne domniemania.

8
0

"Zaglądali do kufrów, zaglądali do waliz... Nie zajrzeli do dupy - tam miałem socjalizm"     Cz. Miłosz

Portret użytkownika Czarny Olo

Oswobodzone ziemie będą

Oswobodzone ziemie będą musiały być oczyszczone z kopalń. Hłe hłe. Chyba jednak kopalnie są na to zbyt cenne. 

1
0

Skomentuj