Ukraińscy piloci cudem posadzili na pasie uszkodzony samolot pasażerski

Kategorie: 

Źródło: Facebook

Ukraińscy piloci w Stambule niemal na ślepo posadzili na pasie samolot poobijany gradem. W maszynie nastąpiło uszkodzenie stożka nosa, w którym umieszczone są niemal wszystkie czujniki. Destrukcji uległo także okno w kabinie – nie było przejrzystości z uwagi na szereg pęknięć. Turecki komentator opublikowanym na nagraniu krzyczy: „nie siadaj, nie usiądziesz”.

 

Według portalu Avianews, incydent wydarzył się wieczorem 27 lipca. Airbus A320 wykonywał rutynowy lot UH250 na trasie Istambuł - Charków. W oświadczeniu Atlasglobal, które cytuje tureckie Аirporthaber podano, że maszyna wpadła w burzę nad Ecran na wysokości 1200 metrów i tam doznała wielu uszkodzeń. Piloci zdecydowali się na powrót do Stambułu.

 

Aleksander Akopow, kapitan statku powietrznego po wylądowaniu wyjaśnił, że znaczne nachylenie płaszczyzny samolotu przy podejściu na pas wynikało z tego, że piloci musieli patrzeć przez nieuszkodzone okno. Na fotografiach wykonanych po wylądowaniu widać wyraźnie, że A320 stracił nos i szybę na skutek silnego gradobicia.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)


Komentarze

Portret użytkownika Porto

Sporo tych plag ostatnio.

Sporo tych plag ostatnio. Gradobicie w Hiszpanii, teraz na Ukrainie. Nachodźcy. Trzęsienia ziemi we Włoszech. Powodzie i upały. Pożary w USA i Francjabadzie. A w październiku jakaś planetoida walnie. Tak to jest w ciekawych czasach.

4
0
Portret użytkownika koralowe korale

Ukrainiec robiacy filmik tez

Ukrainiec robiacy filmik tez zostal uszkodzony przez burze bo zdjecia sa fatalne. Identyczne zniszczenia mial turecki samolot pare dni temu nie mozna szyb i dzioba lepiej zabezpieczyc ?

1
0
Portret użytkownika LordOfTheBots

Mimo, że pilot dokoanł

Mimo, że pilot dokoanł wyczynu na miarę naszego Wrony to w związku z tym, że pochodzi z okolic Donbasu zamiast być dumnymi z pilota, który występuje pod flagą Ukrainy bandersyny szkalują go i krytykują, gdyż według nich nie jest Ukraińcem tylko... separatystą.

6
0
Portret użytkownika ziwk2

1 - szacunek dla załogi za

1 - szacunek dla załogi za wylądowanie tak uszkodzonym samolotem;

2 - skandal w kontroli ruchu lotniczego, że pozwoliła smolotowi po starcie na wejście w burzę na małej wysokości.

Zapewne posypią się odznaczenia dla załogi i głowy wśród kontrolerów i meteorologów

5
0

Skomentuj