Ukrainizacja Polski postępuje prawie w takim samym tempie jak islamizacja zachodu

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Ponad milionowa rzesza imigrantów z Ukrainy dotarła do nas niemal bez rozgłosu. Po prostu któregoś dnia usłyszeliśmy wszędzie ukraińską mowę, lub charakterystyczną polszczyznę ze wschodnim akcentem. Ta ukraińska kolonizacja przebiega w bardzo szybkim tempie,  ponieważ jest wspierana przez polskie władze.

 

Oficjalnie w Polsce przebywa 1,3 miliona Ukraińców. Zaledwie w ciągu dwóch lat przybyło do nas tylu obywateli obcego kraju ilu islamistów dotarło do dwukrotnie ludniejszych od Polski Niemiec. Zdecydowana większość z nich jest sprowadzana w związku z trwającym nadal exodusem młodych Polaków uciekających na zachód. Większość obywateli naszego kraju wyjeżdża tam ze względu na warunki płacowe jakie są w Polsce, głównie na skutek potwornego fiskalizmu skutkującego nędznymi zarobkami.

 

Teraz kiedy pracodawcy zostali zmuszeni do podnoszenia pensji poprzez niedobory siły roboczej na polskim rynku pracy (mimo, że oficjalnie nadal mamy bezrobocie), rządzący postanowili wpuścić do nas ponad milion pracowników zza wschodniej granicy. Oznacza to, że presja płacowa na pracodawców, została zmniejszona i dysproporcje między zarobkami w Polsce i na zachodzie nie będą już malały,  jak do tej pory.

Warto zwrócić uwagę, że Związek Przedsiębiorców i Pracodawców postuluje sprowadzenie kolejnych 5 milionów Ukraińców, co ma zapewnić wzrost gospodarczy na odpowiednio wysokim poziomie. Polska socjalistyczna gospodarka jest uzależniona od tak zwanych funduszy unijnych, czyli pieniędzy z naszej składki członkowskiej, które staramy się odzyskać wielkim nakładem sił i środków. Eksperci z ZPP przekonują, że bez pracowników z Ukrainy nie uda się przeprowadzić tych inwestycji. 

 

Jednak nikt nie zastanawia się jakie będą konsekwencje zezwolenia na takie rozwodnienie narodowej tkanki polskiej tkanką ukraińską. Język ukraiński już stał się oficjalnie drugim najpopularniejszym językiem w Polsce, a widząc poziom ukrainofilii u naszych rządzących, może się stać wkrótce nawet językiem urzędowym. W sklepach, restauracjach, hotelach, wszędzie spotyka się ukraińską mowę. Ostatnio słychać ją nawet w polskiej telewizji gdzie pojawiły się reklamy po ukraińsku, których adresatem jest rosnącą każdego dnia mniejszość z Ukrainy. 

Co ciekawe nikogo to nie szokuje, a przecież trudno sobie wyobrazić reklamy po polsku w Wielkiej Brytanii, czy w niemieckim RTL bądź ZDF.  U nas jednak wolno to robić, ale po ukraińsku. Gdyby taka reklama była po rosyjsku z pewnością wzbudziła by powszechne oburzenie i z pewnością zostałaby szybko zdjęta z emisji. Wywołałoby to też ogólnokrajową dyskusję i wygenerowałoby z pewnością jakąś głupią ustawę sankcjonującą stosowanie języka rosyjskiego w przestrzeni publicznej.  Z ukraińskim jest inaczej, nikt się nie buntuje, że ogłoszenia o pracę w fast foodzie McDonalds są publikowane w obcym języku. Nikt się nie oburza, że w Polsce rozkłady jazdy autobusów na Ukrainę są pisane cyrylicą, której nie zna przynajmniej 70% Polaków.

Trzeba mieć świadomość, że zasiedlanie Polski milionami Ukraińców niesie za sobą poważne konsekwencje, bo na naszych oczach i nagle, nasz kraj przestaje być jednolity pod względem narodowościowym. Małym pocieszeniem jest to, że napływają imigranci z naszego bądź co bądź kręgu kulturowego, a nie agresywni islamiści. Jednak ojcowie i dziadkowie dzisiejszych Ukraińców, wsławili się taką inwencją w wymyślnym mordowaniu Polaków, że mogliby z powodzeniem zainspirować wielu zbrodniarzy z ISIS. Zatem miejmy nadzieję, że ci przebywający i pracujący w Polsce są zupełnie innymi ludźmi niż ich zbrodniczy przodkowie.

 

 

Źródła:

http://pikio.pl/politycy-pis-glosno-w-europarlamencie-slava-ukrainie-herojom-slava-video/

http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/koncern-mcdonalds-uruchomil-w-polsce-kampanie-rekrutacyjna-w-jezyku-ukrainskim-foto

http://forsal.pl/artykuly/1025184,ukraincy-w-polsce-praca-dla-ukraincow-1-3-mln-ukraincow-to-za-malo.html

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.8 (5 votes)


Komentarze

Portret użytkownika Marker

Nie słyszałem jeszcze dobrej

Nie słyszałem jeszcze dobrej opinii o ukraińcach jako pracownikach tylko pracodawcy trzymają japę bo dostają na nich kasę. Każdy kto miał z nimi styczność powie, że większość to lenie i obiboki. Ja nie umieju, nie wejde tam bo mam za duży brzuch. Może na 10 osób to 2 są pracowite.

2
0
Portret użytkownika Rezolutny

Jestem przerażony porównaniem

Jestem przerażony porównaniem jakie pada na koniec artykułu. Imigracja do Polski była oczywistym następstwem masowej emigracji Polaków jak i rosnącego poziomu życia w RP (przy jednoczesnym spadku chęci do pracy). To jak będzie wyglądał nasz kraj gdy Ci imigranci się pojawią i czy uda się proces ich integracji zależy od nas. Nawiązywanie do sytuacji sprzed 70 lat nikomu nie służy a jeżeli już tak bardzo autor fascynuje się historią że nie potrafi patrzeć w przyszłość to polecam poczytać co Polacy robili Ukraińcom od czasu powstania tego narodu. Dziś mamy szansę obrócić kilkaset lat nienawiści w trwałe partnerstwo mocno uderzające w Rosję (nie zapominajmy że Ukraina była bardzo cenna dla ZSRR ze względu położenia, zasobów czy ciężkiego przemysłu) poprzez wciąganie Ukrainy w zachodni krąg kulturowy w którym nasi sąsiedzi chcą się odnaleźć.

 

0
-2
Portret użytkownika UPAdlina

nie bredź koleś !!..........

nie bredź koleś !!...........Zachodnia upadlina na nazizmie i banderyzmie nie wejdzie nigdy w nasz krąg kulturowy !!...........Z Rosją właśnie trzeba żyć dobrze, aby wspólnie zwalczać upaiński banderyzm !!...........Na "przyjaźni" z upadlińcami już nie raz Polacy wyszli jak zabłocki na mydle !!............Prawdziwi ukraińcy dzis walczą na Donbasie z banderowską zachodnią upadliną, ale im nie po drodze (i słusznie) do zdegenerowanej gejropy !!

3
-1
Portret użytkownika Slava

debilowskie wypowiedzi,

debilowskie wypowiedzi, sługus Putina wypluwa kolejne propagandowe kłamstwa

 

1
-2
Portret użytkownika UPAdlina

przestań mendak bredzić

przestań mendak bredzić chachle od tymy !!..........O tym, że twoja upadlina gloryfikuje nazizm i baderyzm wie każdy, więc po co robisz z siebie większego idiotę niż jesteś zaprzeczając ogólnie dostępnym faktom ??..........PS: "debilowske"??..........Buhahahaha!!............Nie ma takiego slowa w polskim języku chachle !!............"debilne" to tak, ale nie "debilowskie" !!............Ośmieszacie się chachły niemiłosiernie !!

1
-1
Portret użytkownika Starszy oborowy

Makumba

Makumba

0
0
Portret użytkownika Wlodi

Molowi znowu sie zbiera

Molowi znowu sie zbiera plaskacz od POLSKICH sluzb. Puszcza takiego upadlinevz jego podjudzaniem do niszczenia i zwasalizowania Polski a mnie banuje i kasuje. Bedzie bolalo panie Moll. Paru juz tu zasmakowalo kary za anty Polskosc - angelus pochwal sie... noo miej jaja

1
-5
Portret użytkownika Eva11

,,Paru juz tu zasmakowalo

,,Paru juz tu zasmakowalo kary za anty Polskosc - angelus pochwal sie... noo miej jaja,,

ja malo kiedy czytam te wasze klotnie ,ale tego to  juz wogole nie rozumiem ...prowokacja ?

Ty wlodi walczysz o Polske ? niby jak ....tymi wyzwiskami za wszystko co ruskie ?

Polskich znaczy tych anty -rosyjskich ?

jesli to te slozby wspolpracujace z zachodem to nawet bym sie nie przejmowala ,bo one nie sa POLSKIE !

CHCESZ walczyc o dobro Polakow ,walcz bez nienawisci do Rosji ,bo inaczej ta nienawisc wpedzilaby nas w cos potwornego.....

wlacz z tym co- Polske chce zniszczyc ....innej walki nie ma ! nie istotne jest czy ktos lubi ruskich czy nie ....istotne kto niszczy Polske teraz !

 

 

1
-3

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej?

Portret użytkownika John Moll

Po pierwsze - jesteście

Po pierwsze - jesteście kasowani po równo, więc nikt nie jest tu faworyzowany.

Po drugie - nie strasz, bo się z... Regulamin wyraża się wyraźnie w tej kwestii: portal nie ponosi odpowiedzialności za wpisy komentatorów.

Po trzecie - z nas dwóch to "plaskacz" należałby się Tobie - najpierw na uspokojenie. Mam Ci przypomnieć Twoje wpisy na tym portalu sprzed ostatnich kilku lat? Myślisz że mam słabą pamięć? Nadawałyby się do prokuratury.

Zresztą nie będę z Tobą dyskutował. Ma być spokój.

3
0
Portret użytkownika UPAdlina

mendak zapienił się jak krem

zapienił się jak krem do golenia !!...............Co to za straszenie??....... [..............] Zostaw sobie straszenie na czasy, gdy będziesz duchem, co może sie stać już niedługo, gdy pancerne zagony Putina wjadą na upadlnę, buhahahahaha !!...........polskie służby??...........A nie banderowskie służby od tymy, które podobno mają monitorować internet pod kątem nieprzychylnych dla degeneratów wypowiedzi??..........Ja nie judzę, tylko mówię prawdę o tym, że to twoja banderowska nacja judzi do nienawiści Polaków i Rosjan, co jest czarno na białym zaznaczone w uchwale oun z 1990 roku !!..........To są fakty!!.......I ciesz się dewiancie, że nie żyjesz w normalnym kraju, bo za gloryfikowanie nazizmu i banderyzmu dawno siedziałbyś już w pierdlu !!...........I na koniec puenta : Nie strasz, nie strasz, bo się zesrasz !! 

3
0
Portret użytkownika Omel

Bzdura, jakich mało. Obecnie

Bzdura, jakich mało. Obecnie brakuje ludzi do wykonywania ciężkich prac, a Ci co je wykonują wykonują je (delikatnie to ujmując) lekceważąco. Obywatele Ukrainy robą dla polskiej gospodarki to co Polacy, Turcy i inne nacje dla Niemiec czy WB... rozwijają ją. Dziękuję wam, że zgadzacie sie na najcięższe prace.

0
-1
Portret użytkownika Ogo Pogo

....rozwijają ją.?????Raczej

....rozwijają ją.?????Raczej rozwalają i to nie tylko gospodarkę lecz również społeczeństwo.Nikt dotychczas nie postawł pytania dlaczego w Polsce są tak niskie płace ,że ludzie emigrują?Dlaczego tak ciężko znaleźć pracę która zapewni przyzwoitą egzystencję?Państwo utrzymuje z naszych podatków 3.5 milionową armię "urzędasów", 470 tzw. wyższych szkół ,ktore w większości nie nauczają a jedynie indoktrynują,kadrę w większości niby profesorską.Jak to wygląda w odniesieniu do Świata?Marnie.W gospodarce polskiej i nie tylko nie decydują jakieś mityczne prawa rynkowe,decydują ponad polityczne elity koczowników.Przymusowa imigracja upadlińców po za efektem utrzymania w Polsce żebraczych płac ma na celu "rozcieńczenie "Polaków.

4
0
Portret użytkownika UPAdlina

nie w milionach i nie

nie w milionach i nie zachodni upadlińcy wychowywani w ideologii nazizmu i banderyzmu !!........Wypad z nimi z Polski !!.........Zapłacić odpowiednio Polakom i nie będzie problemu !!

2
0
Portret użytkownika anonymous

Sojusz z Rosją to szybkie

Sojusz z Rosją to szybkie uzależnienie i aneksja.
A jak wygonimy Ukraińców to kto będzie kładł kostkę brukową?
Kto będzie smażył frytki w barach szybkiekj obsługi??
Oni pracują za 1000 PLN miesięcznie i się bardzo z tej stawki cieszą, ktoś z was pracowałby za tyle?? Ja też nie.  Można  ich nie lubić z uprzedzenia, ale to właśnie przez takich jak wy, zaślepionych ideologią zdarzyło się ludobójstwo na Wołyniu.

0
-5
Portret użytkownika John Moll

Kto będzie kładł kostę

Kto będzie kładł kostę brukową? Frytki smażył? Zastanów się dlaczego Polacy emigrują z własnego kraju. Czy nie lepiej byłoby zrobić porządek w kraju niż decydować się na przyjmowanie mieszkańców obcego państwa? Oczywiście, że nikt nie będzie robił za 1000 PLN miesięcznie. Ludzie powinni mieć nieco szacunku do siebie i nie robić jak jakiś polski murzyn za ochłapy. Jak nikt nie ruszy roboty za 1000 PLN/miesiąc to nie będą mieli innego wyjścia jak podwyższać stawki. A jak ludzie robią nawet za 500 PLN/miesiąc i się nie buntują, to widocznie ludze się na to godzą.

Można  ich nie lubić z uprzedzenia, ale to właśnie przez takich jak wy, zaślepionych ideologią zdarzyło się ludobójstwo na Wołyniu.

Z tym wpisem to pojechałeś na całego. To może jeszcze powiesz, że to przez "zaślepionych ideologią" doszło do rozbioru Polski  wybuchu II wojny światowej?

3
0
Portret użytkownika UPAdlina

"sojusz" z uSSmanią

"sojusz" z uSSmanią doprowadził Polskę do statusu "państwa istniejącego teoretycznie" !!.........Kilka tysięcy czasowo zatrudnionych upaińców nie jest problemem, ale miliony w Polsce zachodnich upaińców wychowywanych w kulcie banderyzmu i nazizmu to już jawna upainizacja i banderyzacja kraju, która jest  niezwykle niebezpieczna dla Polski i Polaków !!.........Ktos kto tego nie dostrzega musi być albo idiotą, albo upaińcem nie życzącym Polsce niczego dobrego !!

4
0
Portret użytkownika sceptyyk

Misiek, tu nie chodzi o ich

Misiek, tu nie chodzi o ich pracę i wysokość ich zarobkowania za wykonaną pracę. Problemem jest ich ilość w naszej ojczyżnie!!! Ukraińcy są "narodem" destrukcyjnym i krańcowo nas nienawidzącym. Jednym z największych atutów naszego narodu, jest nasza jednolitość etniczna, która daje nam zabezpieczenie przed wojnami domowymi. Przyrost ukraińców w takich ilościach, powoduje zagrożenie rozruchami społecznymi na tle rasowym, a nawet wojną domową...  

4
0
Portret użytkownika Ogo Pogo

Według ciebie anonymous

Według ciebie anonymous ,dupku ty my jesteśmy,my Polacy winni ludobójstwu na Wołyniu.Cenię sobie swobodę wypowiedzi na ZnZ ale niestety nie można puszczać takich bredni historycznych,antypolskich wpisów. Posłuchaj anonimowy tumanie .Zbrodnie ludobójstwa Polaków na Wołyniu przeprowadzili ukraińcy z inicjatywy cioty bandery,szuchewicza .....Jesteśmy ofiarami tej nieludzkiej ,okrutnej zbrodni .Zapamiętaj to sobie ciulu.

2
0
Portret użytkownika anonymous

Pączusiu. Tu nie chodzi o

Pączusiu. Tu nie chodzi o Polaków, tylko o ogólną klasyfikację ludzi nienawidzących innych nacji z uprzedzenia, bez względu na narodowość. Ukraińcy nas nienawidzili,  bo wmówiono im, że Polacy uważają ich za gorszych od siebie, Komprende?

0
-1
Portret użytkownika Pan X

Mieszkam na Woli w Warszawie

Mieszkam na Woli w Warszawie i naprawdę język ukraiński słysze prawie codziennie wychodząc z domu.

1
0

Strony

Skomentuj