Tureckie siły lotnicze wprowadziły pomarańczowy stopień zagrożenia, rośnie napięcie na linii Rosja-Turcja

Kategorie: 

Foto: SAC Helen Farrer RAF Mobile News Team/MOD/OGL

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że Turcja znów zestrzeli rosyjski samolot w odpowiedzi na naruszenie jej przestrzeni powietrznej. Agencja Andalou poinformowała w niedzielę, że kraj wprowadził pomarańczowy stopień zagrożenia dla sił lotniczych.

 

Według mediów, w piątek znów miało dojść do niebezpiecznej sytuacji, w której rosyjska maszyna Su-34 naruszyła turecką przestrzeń powietrzną. Rosja zaprzeczyła tym oskarżeniom, ale Turcja, USA i NATO ostrzegły przed możliwymi konsekwencjami. Od zestrzelenia rosyjskiego samolotu Su-24 przez dwa tureckie myśliwce F-16 minęło ponad 3 miesiące.

 

W odpowiedzi na piątkowy incydent, Turcja postanowiła podnieść poziom zagrożenia i wprowadzić stopień pomarańczowy. Należy zwrócić uwagę, że tamtejsze siły zbrojne posiadają trzy stopnie zagrożenia - są to biały (niewielkie zagrożenie atakiem), żółty (średnie zagrożenie) oraz czerwony (wysokie prawdopodobieństwo starć zbrojnych lub wybuchu wojny). Jednak siły lotnicze posiadają jeszcze jeden, dodatkowy kod pomarańczowy który oznacza, że wkrótce może dojść do działań zbrojnych i należy przygotować się na atak i obronę.

 

Brzmi to dość niebezpiecznie i wygląda na to, rosyjskie samoloty zostaną zestrzelone jeśli tylko zbliżą się lub rzeczywiście naruszą turecką przestrzeń powietrzną. W takiej sytuacji oczywiście dojdzie do otwartej wojny między Rosją a Turcją - Władimir Putin zapowiadał przecież, że będzie eliminował każde zagrożenie dla rosyjskich żołnierzy operujących w Syrii.

 

 

Źródło: http://southfront.org/turkish-air-force-placed-on-orange-alert/

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen


Komentarze

Portret użytkownika Relax

Skoro Rosja narusza

Skoro Rosja narusza przestrzeń powietrzną Turcji to trzeba jasno powiedzieć,że to jest dla nich zagrożenie i w końcu się postawili,w Europie trzeba tez to zrobić bo codziennie dochodzi do naruszeń przestrzeni powietrznej czyli oni mogą sobie latać gdzie chcą bez żadnych konsekwencji ? Oby następny ruski samolot w turcji spotkał się z rakietą i spadł na ziemię może to czegoś nauczy zbrodniarza putina który popiera stalina. 
Pozdro dla tego polskojezycznego portalu z ruskimi trollami na pokładzie.

0
0
Portret użytkownika achiles

TAK TO ŚRODKI MASOWEGO

TAK TO ŚRODKI MASOWEGO OGŁUPIANIA OSZUKUJĄ NIEŚWIADOME MASY : 
Francuski film Maski rewolucji, bije rekordy popularności w sieci przy pełnej histerii Kijowa!
czego boi sie Kijów???
W minucie 1:39 aktywista odeskiego majdanu mówi ” nie żałuję ani jednej sekundy tego co działo się w Domu Związków,zasłużyli na to niestety nie wszyscy się spalili, część zdążyła uciec”………
Potem jest mowa o aktywnym udziale Nuland ,Bidena, Mc Caina w wydarzeniach.
Mowa o szkoleniach przez zachodnich instruktorów, ukraińskich siepaczy.
Sądząc po komentarzach ,zwłaszcza ukraińców w sieci, ludzie przeglądają na oczy!
Reżyser i twórca filmu otrzymuje pogróżki!!!!

za źródło : trojanka w komentarzach pod tym artykułem na blogu Zygmunta Białasa /przy okazji polecam/ http://zygmuntbialas.blog.pl/2016/02/01/co-sie-dzieje-w-polsce-01-02-2016/comment-page-3/#comments
PS. film ten jest przykładem skuteczności oddziaływania małych form audiowizualnych we współczesnej wojnie informacyjnej. Podstawową jego bronią jest to, iż zawiera prawdę i obala kłamstwa zachodniej, skorumpowanej władzy medialnej. Oby tak dalej.
Swoją drogą przydałby się film o tym jak w 1989 r. Solidarność- dzieło CIA-Mossad / wyłączając z jej grona zwykłych ludzi, zwłaszcza reprezentujących nurt narodowy/ wbiła nóż w plecy Polakom i Polsce, czego duża część społeczeństwa do dzisiaj nie dostrzega. Tylko , kto go nakręci ?detektywmichaljarzynski

0
0

Wszyscy zmierzamy w tym samym kierunku-z powrotem do Źródła.

Portret użytkownika alvaro31185

No tak konflikt czy rosnace

No tak konflikt czy rosnace napiecie Rosja. VS Trurcja plus NATO ruskie atakuja Turcje. Idzie. Art 5 NATO. i III wojna swiatowa gotowa
 

0
0

STACJA BAZOWA 1 OLSZTYN

Portret użytkownika piotrek199618

Ja tak myślę że wojna III

Ja tak myślę że wojna III światowa bardzo mało prawdopodobnie wybuchnie przez Turcje gadać sobie może każdy ale Turcja ma całkiem niezłą armie oczywiście na papierze tak jak i Rosja przekonać się o tym można tylko w otwartym konflikcie ale czy to się opłaca jednym czy drugim myślę że nie bo jedni i drudzy stracili by naprawdę wiele wiele no chyba że naprawdę kogoś poj*** u Turasów czy Ruskich ja się obawiam że III wojna światowa wybuchnie w naszej części europy 

0
0
Portret użytkownika Precz z hasbarą

Twój wpis miał być śmieszny?

Twój wpis miał być śmieszny? Jest żałosny. Powiedz swoim satanistycznym mocodawcą prawdę, że nie nadajesz się do pracy i hasbara nie ma z ciebie żadnego pozytku

0
0
Portret użytkownika excar

Widzę że bucefał jak zwykle

Widzę że bucefał jak zwykle święci sukcesy w dyskusji. Razem z tym partnerem co sobie go zrobił do dyskusji "adgg" mają 66minusów.
Złotouste chłopaki (złotoklawiaturowe raczej:))
Nalezycie do tych co ciągną ten wózek rusofobii? Na 22.40 już 80minusów ...idzie na rekord chłopak Smile

0
0
Portret użytkownika Bucefał

Niektorzy wola pisac prawde

Niektorzy wola pisac prawde nie dla "plusikowego" lansu ale dla otrzezwienia innych z propagandy kremla.

0
0
Portret użytkownika achiles

ty i prawda z twoimi

ty i prawda z twoimi banderowskimi ideałami, hahaha
to tak jak i tusk, to pradomówny człowiek hihih

0
0
Portret użytkownika Bucefał

Ty ze swoimi sowieckimi

Ty ze swoimi sowieckimi bolszewickimi idealami powinienes sie najmniej odzywac

0
0
Portret użytkownika Prawda boli

Odpowiedzi dla ludzi nie

Odpowiedzi dla ludzi nie przyzwyczajonych.
1. To że Rosja narusza przestrzeń powietrzną Turcji twierdzi Turcja. Żadne inne państwo na świecie tego nie potwierdziło wtedy ani teraz.
2. Turcja kilka razy w miesiącu narusza przestrzeń powietrzną sąsiadów (nie tylko Syrii i Iraku) a wojska lądowe wkroczyły na terytorium Syrii i Iraku.
3. Pomarańczowy stopień zagrożenia oznacza między innymi skrócenie łańcuch dowodzenia więc decyzję o zestrzeleniu może podjąć już kontroler lotów.
4. Rosja nie ma żadnego interesu który mogła by osiągnąć dzięki wojnie. Wręcz przeciwnie. Dla Rosji to koniec rozwoju a być może nawet istnienia państwa.

0
0
Portret użytkownika Niewolnik1979

To tylko gra, nie ma co sie w

To tylko gra, nie ma co sie w to wciagac. Wszystko juz postanowione, a teraz psy spuszczone ze smyczy robia swoje co im pan rozkazal.
Pamietajcie ze ropa to nie tylko paliwo, a polprodukty do lekow, polimerow itd. Zwiazki z rafinacji ropy wystepuja chyba najliczniej w przemysle, wiec ja tutaj widze zaangazowanie lobby korporacyjnych, oni swietnie potrafia sterowac panstwami.
Co do tej wojny to jest najbeszczelniejsze klamstwo, chyba dodaja ludziom cos do jedzenia ze w to wierza. Przeciez ta wojna z wyludnionym panstewkiem mozna skonczyc w tydzien. Ale nie, lepiej to sztucznie przedluzac i czerpac zyski, uzywac do straszenia ludzi, przeciez muzulmanin z karabinkiem w syrii jest bardzo grozny dla europy, nawet mu nato pontonik albo drewniany stateczek kupilo i bedzie atakowal europejskie landy :). Szkoda ze kozy z nimi nie przyplyneli, atakowali by na kozach jak husaria :). Oczywiscie najwieksze armie swiata musza sie wycofac przed szarzujacymi muzulmanami z karabinkiem na kozach i tylko ograniczyc swoje dzialania wojenne do nalotow ( przypominam ze kozy nie lataja i jest male prawdopodobienstwo zestrzelenia bombowca Lol
Smieszna wojna Smile pozdrawiam

0
0
Portret użytkownika SzczeryZiomuś

Może to chorę, ale czuję się

Może to chorę, ale czuję się podekscytowany wysokim prawdopodobieństweim III wś a jak do niej dojdzie to jeszcze bardziej będę podekscytowany, ale na krótko, bo zapewne szybko mnie skoszarują a wtedy będzie dyskomfort, mnóstwo stresu i lęku. Także suma sumarum lepiej dla mnie żeby nie wybuchła 

0
0
Portret użytkownika n..

Ludzie są dzisiaj

Ludzie są dzisiaj uciemiężeni. Wielu nieustannie woła do Boga o ulgę i zastanawia się, czy ona kiedykolwiek nadejdzie. Czy Bóg słyszy takie wołania o pomoc? A co powiedzieć o tych, którzy chcąc uwolnić się od ucisku, podejmują działania zbrojne?
Armagedon to wojna, która położy kres wszystkim wojnom. Bóg dostrzega cierpienia w dzisiejszym świecie i zamierza coś z nimi zrobić (Psalm 72:13, 14). W swoim Słowie, Biblii, obiecuje, że uciskane osoby zaznają ulgi „Podczas objawienia się z nieba Pana Jezusa wraz z jego potężnymi aniołami (...), gdy będzie wywierał pomstę na tych, którzy nie znają Boga, oraz na tych, którzy nie są posłuszni dobrej nowinie o naszym Panu, Jezusie” (2 Tesaloniczan 1:7, 8). Wspomniane objawienie się Jezusa nastąpi w przyszłości — w „wojnie wielkiego dnia Boga Wszechmocnego”, nazywanej też Armagedonem (Objawienie 16:14, 16).
W Armagedonie Bóg nie posłuży się ludźmi, tylko swoim Synem, Jezusem Chrystusem, oraz innymi potężnymi stworzeniami duchowymi, które stoczą wojnę z niegodziwcami. Te niebiańskie zastępy wyeliminują wszelkie formy ucisku (Izajasza 11:4; Objawienie 19:11-16).
On już postanowił, że w przyszłości nastąpi wojna, która posłuży zlikwidowaniu zła i pomszczeniu uciskanych, i że poprowadzi ją Jego Syn, Jezus Chrystus. A to oznacza, że wojny obecnie toczone na ziemi nie cieszą się Jego poparciem, bez względu na to, jak szlachetne wydają się ich cele.
Obecnie walczące narody często proszą Boga o wsparcie. Ale On nie staje dzisiaj po żadnej ze stron. Wręcz przeciwnie, w swoim Słowie nawołuje: „Nikomu nie oddawajcie złem za złe. (...) Nie mścijcie się sami” (Rzymian 12:17, 19). Co więcej, nakazał ludziom, by cierpliwie czekali, aż przystąpi do działania w Armagedonie (Psalm 37:7). Kiedy narody nie czekając na Boga, same wszczynają wojny, On uznaje to za zuchwałe akty agresji i jest tym oburzony. Dlatego w Armagedonie wyleje swój gniew i rozwiąże konflikty między narodami raz na zawsze — ‛sprawi, że wojny ustaną aż po kraniec ziemi’ (Psalm 46:9; Izajasza 34:2). A zatem Armagedon to wojna, która położy kres wszystkim wojnom.
Koniec wojen to jedno z licznych błogosławieństw, jakie zapewni Królestwo Boże. O tym rządzie Jezus wspomniał w znanej modlitwie: „Niech przyjdzie twoje królestwo. Niech się dzieje twoja wola, jak w niebie, tak i na ziemi” (Mateusza 6:10). Królestwo Boże wyeliminuje nie tylko wszelkie konflikty zbrojne, ale też samą ich przyczynę — niegodziwość (Psalm 37:9, 10, 14, 15) *. Nic dziwnego, że naśladowcy Jezusa tęsknie wyczekują błogosławieństw pod panowaniem tego Królestwa (2 Piotra 3:13).
Spełniające się proroctwa biblijne świadczą o tym, że żyjemy w „dniach ostatnich” obecnego systemu rzeczy (2 Tymoteusza 3:1-5). Już wkrótce Królestwo Boże zakończy je wojną Armagedonu.
W tej ostatecznej wojnie zginą ci, którzy nie chcą być „posłuszni dobrej nowinie o naszym Panu, Jezusie” (2 Tesaloniczan 1:8). Ale pamiętajmy, że Bóg nie ma upodobania w niczyjej śmierci, nawet niegodziwców (Ezechiela 33:11). Ponieważ „nie pragnie, żeby ktokolwiek został zgładzony”, zadbał o to, by przed nadejściem końca ta dobra nowina była „głoszona po całej zamieszkanej ziemi na świadectwo wszystkim narodom” (2 Piotra 3:8, 9; Mateusza 24:14; 1 Tymoteusza 2:3, 4). Dzięki ogólnoświatowej działalności ewangelizacyjnej prowadzonej przez Świadków Jehowy ludzie mają dziś możliwość poznać Boga, okazać posłuszeństwo dobrej nowinie o Jezusie i doczekać czasów, kiedy wszelkie wojny odejdą w niepamięć.

0
0
Portret użytkownika 0077

Hej Świadku Jehowy...Od setek

Hej Świadku Jehowy...Od setek lat słowo Boże głoszą księża katoliccy i zakonnicy na całym świecie...Wasza "prawda" interpretowana wygodnie wg Waszych potrzeb (np. nie uznawanie Maryi jako matki Jezusa Chrystusa Boga w Trójcyjedynego) i wiele innych herezji., więc ta Wasza "prawda" jest nic nie warta...Zdziwisz się po śmierci...ja nie wierzę w to tylko wiem a to ogromna różnica...

0
0
Portret użytkownika n..

No, no, nieźle Cię pogięło,

No, no, nieźle Cię pogięło, zluzuj lepiej koloratkę bo ci chyba krew do mózgu nie dopływa... Od kiedy to KK głosi prawdę z Biblii lub wysławia Stwórcę Jehowę? Nawet w liturgii kategorycznie zabronił wymawiać tego pięknego imienia Boga (kochanego ojca Pana Jezusa!) Kościół to instytucja dająca zatrudnienie i liczą się tylko pieniądze (nie tylko te z tacy i "za posługi" ale często większe z budżetu, jak te ostatnie 2 bańki dla o. Dyrektora) zaszczyty, sława i władza! Dla tych rzeczy KK "błogosławi" politykom, ateistom, ewolucjonistom i homosiom, i innym, a w wojsku ma swoich "kapelanów" by z namaszczeniem wysyłali młodych chłopców jako morderców lub na rzeź! Sporo osób tak uważa, że właśnie ta religia kładzie zbyt duży nacisk na pieniądze. Co gorsza, że część wysoko postawionych duchownych prowadzi — w odróżnieniu od parafian — wystawne życie. Do tego KK od wieków naucza najczęściej (potępionych przez Pana Jezusa) tradycji, niebiblijnych doktryn, filozofii zaczerpniętych z pogaństwa jakby zwykłych bajek dla dzieci (no bo może tak trzeba by firma miała zysk i nie zbankrutowała) Przykładem są (z uporem maniaka powtarzane) "nauka o Trójcy", w którą od dawna nikt już nie wierzy oraz te wymyślone "nauki" o czyścu, piekle i nieśmiertelności duszy. Zdaniem wielu osób (zwłaszcza młodych) ta religia jest już przebrzmiała i oderwana od rzeczywistości więc ludzie stracili do niej zaufanie. Świadomi są tego, co kościól robił na przestrzeni wieków i odsuwają się od niego, ponieważ przestają go uważać za autorytet moralny. Mając na myśli fałszywych nauczycieli, Jezus Chrystus przestrzegł: „Rozpoznacie ich po ich owocach. (...) Każde drzewo dobre wydaje owoc wyborny, ale każde drzewo spróchniałe wydaje owoc bezwartościowy” (Mateusza 7:15-18). Takim bezwartościowym owocem jest między innymi mieszanie się do polityki i tolerowanie praktyk, które obrażają Boga, na przykład homoseksualizmu (Jana 15:19; Rzymian 1:25-27). Chodzi również o zastępowanie zdrowych nauk z Pisma Świętego czczymi rytuałami i pustymi tradycjami (Mateusza 15:3, 9). Jezus powiedział: „Karm moje owieczki” (Jana 21:17). Obecnie jednak wielu ludzi odczuwa duchowy głód.
Obudź się już kolego 0077 (czy konta 777 oraz "inżynier" już nie wystarczają?) Mamy 21 wiek i wszechobecny internet i (niestety dla KK) dzisiaj każdy może sobie czytać (lub słuchać) całą Biblię w swoim smartfonie, wystarczy tylko pobrać pliki z jw.org! Dlatego już coraz mniej w Polsce tych ulubionych przez KK "wsi zabitych dechami" z wielkimi tłumami parafian w niedzielę, czyli w tłumaczeniu ciemniaków. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu trudno było sobie wyobrazić obecne fatalne położenie tej religii. Bóg jednak przewidział taki rozwój wypadków i z wyprzedzeniem poinformował o nim na kartach Biblii. Wszystkie niewierne wobec Niego religie przyrównał do prowadzącej wystawne życie nierządnicy nazwanej „Babilonem Wielkim” (Objawienie 17:1, 5).
Symbolika ta jest trafna, ponieważ fałszywa religia, mimo że deklaruje wierność Bogu, zadaje się z władcami tego świata, by uzyskać bogactwo i wpływy. Z Księgi Objawienia 18:9 dowiadujemy się, że ‛królowie ziemi dopuszczają się z nią rozpusty’. Równie trafne jest tu określenie „Babilon”, gdyż wiele fałszywych nauk i praktyk religijnych — na przykład wiara w nieśmiertelność duszy, otaczanie czcią triady bóstw czy uprawianie okultyzmu — sięga korzeniami starożytnego Babilonu, miasta przesiąkniętego pogańskim kultem i przesądami * (Izajasza 47:1, 8-11).
Starożytny Babilon upadł, gdy jego fosa zasilana wodą z Eufratu została „wysuszona” i przestała chronić miasto, otwierając do niego dostęp zwycięskiej armii Medów i Persów (Jeremiasza 50:1, 2, 38). To potężne miasto zostało zdobyte w ciągu jednej nocy! (Daniela 5:7, 28, 30).
Babilon Wielki również „siedzi nad wieloma wodami”. Jak wynika z Biblii, oznaczają one „ludy i rzesze” — miliony osób popierających religię fałszywą (Objawienie 17:1, 15). Biblia przepowiedziała też, że te symboliczne wody miały wyschnąć, co zwiastuje nieuchronną i bliską zagładę współczesnego Babilonu (Objawienie 16:12; 18:8). Ale kto ma jej dokonać? Polityczni sprzymierzeńcy wspomnianej nierządnicy, których miłość do niej obróci się w nienawiść. Zjedzą jej symboliczne ciało, czyli splądrują jej bogactwo (Objawienie 17:16, 17)
A z tą Maryją to dopiero pojechałeś po bandzie! Przywaliłeś jak łysy grzywką o parapet! Czy którakolwiek matka, jakaś kobieta która urodziła syna (w przeciwieństwie do mężczyzny) może zadać sobie pytanie: "czy to na pewno moje dziecko"? Maria urodziła Jezusa więc to jej dziecko! Maria jest matką Jezusa i to nie podlega żadnej dyskusji! Ale przecież, dla wszystkich zdrowo myślących ludzi to zupełnie oczywiste, że nie jest matką Boga, który wtedy w cudowny sposób Marię zapłodnił, by urodziła mu "Syna Człowieczego"!

0
0
Portret użytkownika Arya

A ja wciąż czekam aż

A ja wciąż czekam aż pokolenie 1914 przetrwa Armagedon. Oni już mają minimum 102 lata, więc niech się Jehowa pośpieszy, bo znowu kolejna wtopa...
 
ŚJ są tak samo zmanipulowani jak katolicy i tyle w temacie.

0
0

Wszyscy zmierzamy w tym samym kierunku-z powrotem do Źródła.

Portret użytkownika Ufoson

A: Moja prawda jest

A: Moja prawda jest prawdziwa.
B: Nie, bo tylko moja prawda jest prawdziwa.
C: Obaj nie macie racji. Jedyna prawda znajduje się w moim zgromadzeniu. Nie może być inaczej, gdyż dogmat_1 i dogmat_2 świadczą niezaprzeczalnie o słuszności domatu_3 - a więc i mojej prawdy!
A: Herezja!
D: Allahu Akbar...!!

Pustka. Cisza. Mijają lata, wieki. Natura odradza się w kolejnym już cyklu, zgodnie z prawami i ładem panującymi we Wszechświecie...
 
...i w dupie ma wasze "prawdy" i dogmaty, tak jak i wszystkie, niezliczone, które was poprzedzały.

0
0
Portret użytkownika ACHILLES

W pierwszych prawyborach w

W pierwszych prawyborach w szatanach zjednoczonych, zwycięzcę demokratów wybierano rzutem monety, DOSŁOWNIE RZUCANO SZEŚĆ RAZY MONETĄ i szaeść razy wygrała Clintonowa. Cały myślacy świat przeciera oczy ze zdumienia, jak mogła tyle razy wypaść RESZKA.

0
0
Portret użytkownika Chrobry

bucefal milcz turcy niedlugo

bucefal milcz turcy niedlugo beda denatami , ameryka ich wystawila Rosji a Rosja zmiazdzy turkow i nikt nawet palcem nie kiwnie , wojna tuz tuz, i to swiatowa , Polska to rosje sobie moze zaatakowac patykami chyba xddd

0
0
Portret użytkownika Bucefał

Dlaczego jestes niegrzeczny?

Dlaczego jestes niegrzeczny? Nie jestem zadnym fanem turcji ale zasady sa takie same dla wszystkich. Niech sie rosja ogarnie bo ja ktos ogarnie

0
0
Portret użytkownika excar

Kolega nie jest niegrzeczny,

Kolega nie jest niegrzeczny, on po prostu pamięta że Bucefał sprzymierzył by się nawet z kupą nawozu i kłębkiem żmij gdyby tylko mogły zaszkodzić Rosji....więc czemu nie z Turami?

0
0

Strony

Skomentuj