Turcja kupi od Rosji systemy rakietowe S-400 za 2,5 miliarda dolarów

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Jak widać obecność Turcji w organizacji NATO nie przeszkadza jej w robieniu interesów z Rosją, którą Zachód postrzega jako jedno z największych zagrożeń dla własnego bezpieczeństwa. Od dłuższego czasu strony rosyjskie i tureckie negocjowały w sprawie sprzedaży systemu rakietowego czwartej generacji S-400 Triumf. Wygląda na to, że Ankara i Moskwa ustaliły już szczegóły tej transakcji.

 

Jak donoszą media, Turcja zgodziła się kupić dwie baterie systemu S-400 za cenę 2,5 miliarda dolarów. Rosja przystała na transfer technologii, która pozwoli Turcji opracować własne systemy obrony przeciwrakietowej i przeciwlotniczej. Warto dodać, że w maju bieżącego roku nad Morzem Czarnym odbył się pierwszy test tureckiej rakiety balistycznej rodzimej produkcji o nazwie Bora.

 

Turcja zaczęła spoglądać w kierunku Rosji odkąd doszło do nieudanego przewrotu w lipcu 2016 roku. Spekulowano, że Erdogan mógł otrzymać informacje o nadchodzącym zamachu stanu od rosyjskich służb, dzięki czemu pozostał u władzy. Kraje powróciły do dobrych relacji mimo incydentu w Syrii z 2015 roku, gdy turecki F-16 zaatakował i zestrzelił rosyjski samolot bojowy Su-24.

 

Turcja, choć jest członkiem NATO, zaczęła nawiązywać współpracę z Rosją. Obserwatorzy wskazują na kilka przyczyn obecnego stanu rzeczy - Stany Zjednoczone aktywnie dozbrajają Kurdów i zapewniają schronienie muzułmańskiemu kaznodziei Fethullahowi Gülenowi, który jest największym wrogiem Erdogana, zaś Unia Europejska zawiesiła negocjacje akcesyjne. Choć Turcja od samego początku podsycała wojnę w Syrii wspierając islamskie ugrupowania zbrojne oraz tzw. Państwo Islamskie wygląda na to, że teraz będzie współpracowała z Rosją, Irakiem i Iranem przeciwko obecności Stanów Zjednoczonych.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)


Komentarze

Portret użytkownika Taki

Jezeli TO prawda z Tymi F-16

Jezeli TO prawda z Tymi F-16 z Israela to moge to TYLKO przetlumaczyc ...ze My kupimy Zlom...a Zydzi za Te pieniadze kupia 60 F-35 .,,,,!!!!!!??????? To sa Interesy Miedzy ....ZYDAMI....nie panie...Macierewicz....Albo jak Kto woli ...panie Issak....i znowu bedziemy oskubani przez TYCH.....H...i !!!!!!!!

7
-1
Portret użytkownika Akamai

To jeszcze nic.

To jeszcze nic.

Obecnie mamy myśłiwce F16 typu C i D, a  MON zamierza kupić w 2019 roku F-16 typu A i B. Czyli te starszego typu. A to jest technologia z lat 70-tych.

Ciekawe dlaczego rząd wozi się najnowszymi modelami BMW, a nie kupuje starszych, uzywanych aut. Takich, którymi wozili się dygnitarze z "sojuszniczych" państw.

I kto będzie spłacał te wszystkie kredyty ? Politycy czy nasze dzieci i wnuki ? 

8
0

Prawda jest jak poezja.

Większość ludzi nienawidzi poezji.

 

Portret użytkownika koteczek

W zamian Rosja postawi w

W zamian Rosja postawi w Turcji kilka bimbrowni i zapewni kilkanaście miejsc pracy.

1
-9
Portret użytkownika UPAdlina

hehehehe! Takie newsy bolą

hehehehe! Takie newsy bolą nazi-banderowską trolinę od tymy, co? Turcja właśnie olała hegemona, ale...........mendak nie martw się. Podobno Nauru ma wejść do nato, buhahahahaha!

7
-1
Portret użytkownika Akamai

A u nas psychiczny Antoni

A u nas psychiczny Antoni zapowiedział zakup 150-ciu myśliwców,

Jedna z wersji zakłada zakup złomu o nazwie F-16 od armii izraeleskiej.

Dla mnie to wszystko staje się coraz bardziej czytelne.

9
-1

Prawda jest jak poezja.

Większość ludzi nienawidzi poezji.

 

Prawda jest jak poezja.

Większość ludzi nienawidzi poezji.

 

Portret użytkownika k-m

I u nas trzeba było zrobić to

I u nas trzeba było zrobić to samoczyli kupić uzbrojenie od Rosjan. Było by 5 razy taniej i lepiej. Ale obecna durna władza woli wchodzić w zadek Amerykanom i  doprowadzać kraj do nędzy.

 

9
-2
Portret użytkownika amator124

Od rosjan? wy tak serio??

Od rosjan? wy tak serio?? ruskie nie mają nas po co atakować, ale po jakimś false flag na Litwie/Łotwie/Estoni mogą tam wjeżdzać. a wtedy nasi żołnierze robią ofensywę. gry wojenne, symulacje o których pisałem, przedstawiają taki scenariusz. to samo ścierwo rządzi w rosji i usa, koledzy raczej to wiedzą. usa mogą nam sprzedać 2 x drożej takie rakietki, a ruskie po normalnej cenie-wadliwe. myślałem że to ja bujam w obłokach. no cóż, jesteśmy w trudnej sytuacji

0
-2
Portret użytkownika Akamai

Zapytaj Antoniego.

Zapytaj Antoniego.

On się naprawdę na tym zna. Chociaż nie był nawet w wojsku. 

Ale absolwenci wydziału historycznego są w naszym kraju niezwykle wszechstronni.

Ciekawe dlaczego ?

7
-1

Prawda jest jak poezja.

Większość ludzi nienawidzi poezji.

 

Skomentuj