Trzy "słońca" na niebie nad Omskiem rozpaliły wyobraźnię Rosjan

Kategorie: 

http://www.om1.ru/

W Omsku na portalach społecznościowych komentują powstanie trzech słońc na niebie. Rosyjscy Internauci prześcigają się w publikacji zdjęć tego zjawiska, podaje portal Om1.ru.

 

Rankiem 3 stycznia w Omsku miało miejsce niesamowite zdarzenie. Na niebie obserwowano ciekawe zjawisko optyczne – halo słoneczne, czyli świetlisty pierścień wokół źródła światła. Ze względu na współczynnik załamania ludzie widzieli trzy słońca, zamiast jednego.

 

Takie obserwacje są niezwykle rzadkie i ich występowanie jest uzależnione od powstania specjlnych warunków atmosferycznych, dlatego poruszenie w Omsku należy uznać za usprawiedliwone. Halo słoneczne wraz z towarzyszącymi mu słońcami pobocznymi przeważnie widywane są zimą, wtedy w atmosferze znajduje się odpowiednia ilość działających niczym pryzmaty kryształków lodu odpowiadających za to złudzenie.

 
 
 
 
 
 
 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen


Komentarze

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika Klara

Efekt HALO. To wszystko.

Efekt HALO. To wszystko. Obserwuję go często przy zachodzie słońca, kiedy niebo przymglone jest smugami chemitral.

Portret użytkownika Dominik82

Taki sam efekt uzyskacie

Taki sam efekt uzyskacie wkładając zapaloną świecę pod szklaną misę skierowaną otworem do dołu. Niebo to szklany firmament Boga, mocny jak szkło polerowane i rozciągnięte jak namiot mieszkalny. To słowa biblijne.

Portret użytkownika assser

Idź ty na jakieś forum kato.

Idź ty na jakieś forum kato. albo na plebanię cieciować. Męczący robią się takie osoby razem ze swoim bełkotem religijnym...
Biblia to księga którą o ile można to nie wolno interpretować dosłownie - jak 99% wierzących... 

Każdy ma z tego życia dokładnie tyle,ile SAM sobie weźmie.

Portret użytkownika MPas

W 2015 tez pisaliscie o

W 2015 tez pisaliscie o trzech słoncach w innym regionie.. Ciekawy efekt, zaraz zaczną sie komentarze... koniec swiata, przepowiednia itd.. Cos w tym jest..

Portret użytkownika Crossword

Że co ma niby być?

Że co ma niby być? Najzwyklejsze na Ziemi słonce poboczne zimowa porą.I tyle.Przyjedz do Kanady ,poczekaj na mrozna pogodę ,(-20 i więcej)czyste niebo.Bedziesz ogladał Halo i słońca poboczne całymi dniami.Jak wschodzi słonce i zachodzi to sa poboczne,jak juz wzejdzie wyzej to jest Halo.A jak zajdzie to masz noc!Czyli wyczekiwany KONIEC śwaiata dziennego.Niestety, po paru godzinach Slońce z pobocznymi wschodzi ponownie.Ale co począć z marzycielami i przestrachami? Nad marzycielem pokiwac głową zostaje.A przestrachowi ,cóz ..pieluszke zmienić.

Portret użytkownika N1KT

gówno prawda - zrobiłem takie

gówno prawda - zrobiłem takie coś w grudniu jak było +10'C
moim zdaniem to jest całe zanieczyszczenie atmosfery ziemskiej - wszystkim czym sie da + Fukushimskie pierwiastki wydobywające się i parujące prosto do atmosfery z oceanu spokojnego.
300-400 ton dziennie silnie skażonej wody wpada do oceanu - ocean nie zamarza więc paruje a jego wielkość jest ogromna więc łatwo sobie wyobrazić jak gorące cząstki idą do góry więc na jego całej płaszczyznie (ogromnej) wszystko wyparuje prosto do atmosfery do powietrza i malo co zostanie w wodzie - deszcz - opad na lądy - para - deszcz - opad na ląd - para - deszcz opad na ląd - para i tak wszystko mamy w piciu jedzeniu i płucach a na koniec mamy raka i koniec...

Strony

Skomentuj