Tłum ludzi zdemolował i podpalił saudyjską ambasadę w Iranie

Kategorie: 

Źródło: Twitter

Egzekucja znanego szejka Nimr al-Nimra, krytyka saudyjskiego reżimu, spotkała sie ze zdecydowaną odpowiedzią szyitów na Bliskim Wschodzie. Demonstracje potępiające Arabię Saudyjską miały miejsce w Iraku, Bahrajnie, w Libanie a nawet w stolicy Wielkiej Brytanii. Najwięcej jednak wydarzyło się w Iranie, który jest największym przeciwnikiem państwa Saudów.

 

W sobotę w godzinach wieczornych wybuchły wielkie protesty w Teheranie. Demonstranci w pewnym momencie zaczęli szturmować saudyjską ambasadę, zdemolowali jej wnętrze i podpalili ją przy pomocy koktajli Mołotowa. Nie ma żadnych informacji o możliwych ofiarach tego wydarzenia. Służby bezpieczeństwa użyły gazu łzawiącego aby rozpędzić tłum a następnie próbowano ugasić pożar wewnątrz płonącego budynku.

Źródło: Twitter

Irańskie społeczeństwo jest już dość rozdrażnione po ostatniej tragedii w Mekce. Katastrofa, która miała miejsce we wrześniu 2015 roku, spowodowała śmierć ponad 2100 osób, w tym przynajmniej 460 mieszkańców Iranu. Tamtejsze media piszą otwarcie, że wraz z zabiciem szejka Nimr al-Nimra Arabia Saudyjska może spodziewać się zemsty a nawet upadku monarchii.

Źródło: Twitter

W zeszłym roku saudyjski reżim wykonał rekordową liczbę egzekucji. Zachód jak dotąd wyraził jedynie zaniepokojenie, że Arabia Saudyjska, która stoi na czele praw człowieka w ONZ, zabija niewygodne osoby oskarżając je o terroryzm. Przypomnijmy jednak że krytyka monarchii jest zabroniona i surowo karana. Szyita Nimr al-Nimr został ścięty właśnie za potępianie tamtejszego systemu rządów i nawoływanie do zmian.

Źródło: Twitter

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen


Komentarze

Portret użytkownika zyx

Arabia Saudyjska oficjalnie

Arabia Saudyjska oficjalnie zabija przeciwników politycznych i religijnych - ONZ dało jej przewodnictwo w komisji .... praw człowieka.
W Polsce odbyły się wybory - "cały świat" dostał sraczki bo "zagrożona jest demokracja".
Czy ktoś rozumie dlaczego jeszcze ludzie się nie wyrzynają na wszystkich kontynentach w zabawie nazywanej III woją światową, skoro już na wszystkich najważniejszych stanowiskach w Europie i USA poobsadzane są skorumpowane ssyny które już nawet nie usiłują stwarzać pozorów?? Co jeszcze stoi im na drodze?

0
0
Portret użytkownika Pieklo

Mysle ze kazdy wiedzial jakie

Mysle ze kazdy wiedzial jakie konsekwencje tego czynu beda.!!!!!!!!!!
Pomyslcie usa jest zobowiazana bronic arabie saudow wzamian za tania rope taki maja cyrograf
podpisany nie pamietam dokladnie ale po II wojnie sw.Iran moze nieodpuscic jesli za atakuje arabow oczywiscie nie sama usrance beda zmuszeni POMUC.Czyli za atakowac Iran ktorego niechcieli.Ale teraz BEDA musieli!!!!!
zydek zawsze postawi na swoim tak czy siak.to moje przemyslenie.oni maja zawsze wyscie
pozdrawiam

0
0
Portret użytkownika Montezuma

Jestem pewny, że wizyta

Jestem pewny, że wizyta Recepa ma coś wspólnego z całym tym ścięciem i tą sytuacją. Zestrzeleniem nie udało się sprowokować, więc może ścięciem się uda Smile
 
 
Pozdrawiam

0
0
Portret użytkownika Wojox

Niestety ilość tegorocznych

Niestety ilość tegorocznych "newsów" nie napawa optymizmem. Wygląda na to iż każdy dzień wnosi coraz to nowe tragiczne informacje. Świat zdaje się idzie już po równi pochyłej. Nie jest to tylko moja opinia. Znajomi to samo zauważają...

0
0

Trzy etapy poznawania prawdy: najpierw wyśmiewana, później zaprzeczana a na końcu oczywista. Arthur Schopenhauer

Portret użytkownika eva11

No a od czego tu jestes aby

No a od czego tu jestes aby zasiewac w ludzich brak optymizmu!
przeciez twoja religia to oczekiwanie na tragiczne wydarzenia,
to chyba wraz ze znajomymi jestescie ukontentowani?
przzeciez wy ocalejecie,bo twoi znajomi to wspolswiadkowie,
alez optymizm jest w tych,ktorzy nim zyja,ktorzy nie czekaja na zly kloniec!!!!!!!!!!!
 
swiat jest piekny i nie uda sie zasiac beznadzieji we wszystkich,a dopoki beda ludzie wierzacy w lesze zmiany bez zaglady ludzkosci wasz plan spali sie sam.........
jesli tylko jedna osoba wierzy kazdej sekundy pzybywa wierzacych!!!!!!!!!!!!
ja wierze w ludzi i wierze ,ze potrafia sprzeciwic sie temu co usilujecie zrobic na polecenie tych waszych szatanow!
wierze,ze kazdy moze zmienic wszystko na lepsze!

0
0
Portret użytkownika Scooby-Doo

A 3 czy 4 dni temu Erdogan

A 3 czy 4 dni temu Erdogan był w Arabii Saudyjskiej. Przypadek ? Wszyscy wiemy, że nie ma przypadków.
 
 
Pozdrawiam Smile

0
0
Portret użytkownika Wojox

Jak tłumy zrezygnują z tej

Jak tłumy zrezygnują z tej umowy, co niebawem będzie mieć miejsce. to "złoto" nic nie warte będzie się walało po ulicach. Dlatego im tak zależy na wprowadzeniu obrotów bezgotówkowych jak w Szwecji...

0
0

Trzy etapy poznawania prawdy: najpierw wyśmiewana, później zaprzeczana a na końcu oczywista. Arthur Schopenhauer

Portret użytkownika dziadek ze wsi

W amerykańskim stanie

W amerykańskim stanie Wyoming, wraz z nastaniem nowego roku, w życie weszła Uchwała Senacka nr 12, która zawiera m.in. zakaz gromadzenia przez obywateli jakichkolwiek informacji dotyczących zanieczyszczeń na terenie innym niż obszar, do którego dana osoba ma prawny tytuł własności. Zakaz ten obejmuje nie tylko czyjeś inne mienie prywatne, ale również terenów publicznych — miejskich, stanowych i federalnych.
W uchwale czytamy m.in., iż zakazane jest “pobieranie próbek, zbieranie, gromadzenie lub fotografowanie jak również przechowywanie w jakikolwiek sposób jakichkolwiek informacji, w jakiejkolwiek formie z jakiejkolwiek otwartej przestrzeni”.
Oznacza to ni mniej, ni więcej jak karę za wykonanie np. zdjęcia zniszczonego lub przepełnionego śmietnika ulicznego. Może to kosztować potencjalnych „nadgorliwych” nawet 5 tys. dolarów albo rok pozbawienia wolności.
Aktywiści organizacji ekologicznych nie mają wątpliwości — to kolejny ukłon władz Wyoming w stronę wielkiego biznesu, który powoduje coraz większe zanieczyszczenia. Protestują także ośrodki broniące praw człowieka. Niestety, w USA ich głos jest prawie niesłyszalny.
Justin Pidot, naukowiec z Denver Sturm Collage of Law cytowany przez amerykański portal „Think Progress” nie pozostawia żadnych wątpliwości: „To kolejna już, niestety skuteczna, próba lobbingu przeciw elementarnym obywatelskim prawom w USA, zwłaszcza w regionie środkowego-zachodu. Mamy teraz kuriozalne prawo, z którego wynika, że nie można faktycznie monitorować zanieczyszczeń i zgłaszać faktu ich istnienia. To po prostu absurdalne. Nie mam słów”

0
0
Portret użytkownika N1KT

Tu chodzi o to żeby ludzie

Tu chodzi o to żeby ludzie nie wysyłali próbek wody, jedzenia, gleby do ludzi dysponujacymi gamma spektrometrami i innymi cudami które pokazują czarno na białym jakie to mamy izotopy przybyłe z powietrzem i deszczem prosto z Fukushimy i innych gównianych odpadów toksycznych (a jest już tego bardzo dużo na całym świecie po 5 latach emisji prosto do środowiska.)
Ludzie już nie wierzą żadnym instytucjom które zajmują się badaniem w/w instrumentami do detekcji pierwiastków.
 
5 minut temu wziąłem 3 orzechy włoskie żeby sobie zjeść - jeden z nich jest taki że jego łupinka jest podzielona na 3 części zamiast na 2.
Chciałem od razu wyrzucić bo wiedziałem z góry co jest grane ale z ciekawości pomyślałem czy tylko łupinka na 3 czy środek pewnie też - i co było w środku ? zamiast 2 połówek 3 połówki w każdej części.
(to nie jest przypadek - 40 lat takiego czegoś nigdy nie widziałem - specjalnie dla was poszedlem pogmerać w śmietniku żeby zrobić temu diabłowi fukushimskiemu zdjęcie.)
http://postimg.org/image/ears237hx/

0
0
Portret użytkownika niktxnikt

Jeśli pozostałe orzechy były

Jeśli pozostałe orzechy były z tego samego drzewa to i tak zeżarłeś to i owo. Ech, taki ostrożny a takie niedopatrzenie. Poza tym nie słyszałeś np. o bliźniakach jednojajowych. Czynniki mutogenne czy uszkadzające materiał genetyczny mogą być różne i nie tylko promieniowanie ale także i zanieczyszczenia przemysłowe, pierwiastki ciężkie, alkohol itd. Może to być np. też i smog elektroniczny czy jak to tam się fachowo nazywa. Jesteśmy "opleceni" taką masą kabli i atakowani spalinami z różnych źródeł, że Fukushima nie jest konieczna, choć swoje też robi. A ten syf co zrzucają nam z góry to też ma swoje "zasługi". I tak można jeszcze dłużej.

0
0
Portret użytkownika Wojox

Dodam iż w USA bardzo

Dodam iż w USA bardzo poważnie podchodzi się do oprysków tzw. "chemtrails". Ludzie sprawdzają czy gleba zawiera zwiększone ilości metali cieżkich, aluminium i tworzyw sztucznych...

0
0

Trzy etapy poznawania prawdy: najpierw wyśmiewana, później zaprzeczana a na końcu oczywista. Arthur Schopenhauer

Skomentuj