Terroryści z ISIL nacierają na Damaszek, Rosja rozpoczyna interwencję wojskową w Syrii

Kategorie: 

Rosyjski czołg T-90A - źródło: Vitaly V. Kuzmin/Creative Commons/http://vitalykuzmin.net/?q=node/455
W ostatnich dniach nasiliły się walki w stolicy Syrii, które toczone są między ugrupowaniem ISIL a opozycją. Według doniesień, radykalni islamiści dokonali ofensywy na dzielnicę al-Kadam, znajdującą się przy samym centrum Damaszku. Pojawiają się również informacje, że Rosja zaczyna wysyłać samoloty i wojsko do stolicy Syrii.

 

Tereny były wcześniej kontrolowane przez umiarkowanych opozycjonistów, jeśli można ich tak nazwać, ale w najbliższym czasie sytuacja może się zmienić, co raczej powinno być na niekorzyść armii rządowej. Kontrolowanie dzielnicy al-Kadam umożliwi zaatakowanie centrum stolicy. Z drugiej jednak strony, syryjscy wojskowi twierdzą że pilnie obserwują sytuację i są gotowi do ewentualnego odparcia ataku.

W tym samym czasie dowiadujemy się, że Rosja nie ma zamiaru zostawić swojego sojusznika na pastwę losu. W najbliższych dniach do Syrii mają przybyć rosyjskie myśliwce i helikoptery, które będą atakować zarówno bojowników ISIL jak i opozycję. Zachodni dyplomaci twierdzą, że do wojskowej bazy lotniczej, położonej tuż przy stolicy Syrii, przybył korpus ekspedycyjny. W następnych tygodniach pojawi się tam również personel wojskowy - między innymi doradcy, instruktorzy oraz piloci.

Stany Zjednoczone, Arabia Saudyjska i Turcja od dawna próbują obalić władze w Syrii przy pomocy różnych ugrupowań zbrojnych (opozycja i terroryści). Tymczasem Rosja, jako sojusznik prezydenta Assada, najwyraźniej dopiero teraz postanowiła podjąć zdecydowane kroki aby chronić swojego sprzymierzeńca. Wojna w Syrii jest oczywiście tzw. wojną pośrednią. USA i Rosja zwalczają siebie nawzajem, lecz konflikt jest prowadzony na terenie innego państwa - w tym przypadku jest to Syria.

 

 

Źródła:

http://www.cbsnews.com/news/isis-fighters-push-deeper-into-syrian-capital-damascus/

http://www.i24news.tv/en/news/international/middle-east/84069-150831-russian-jets-in-syrian-skies

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen


Komentarze

Portret użytkownika Daro

To jest prawdziwa chęć pomocy

To jest prawdziwa chęć pomocy Syryjczykom!
Ale nie, my wolimy napadać inne państwa jak Irak, czy Afganistan z USA, która nadała sobie prawo do decydowania, kto jest rebeliantem,a kto terrorysta i hegemoni sie na świecie.

0
0
Portret użytkownika Chemik

Wcale mi sie wszystko

Wcale mi sie wszystko niepodoba.. nic a nic....amerykanie bolesnie doczuja interwencje rosyjska... prawda zajrzy im w oczy duzym strachem... bo przekonaja sie o przewadze militarnej Rosji

0
0
Portret użytkownika sdfg

oprzewadze sie nie przekonaja

oprzewadze sie nie przekonaja ponieważ Rosja jej nie ma. Ale bardzo sie ciesze że Rosjanie trzeźwo mysla i pomagaja reżimowi Asada. Tylko dyktator może upilnowac muzułmańskie ścierwo

0
0
Portret użytkownika Adam88

To się nazywa ruski refleks.

To się nazywa ruski refleks. Assad jest chyba zaszachowany a w najlepszym wypadku to wygląda na pat-a (wersja trochę optymistyczna), czas działa na jego niekorzyść, puszczają mu chyba nerwy...
 
In his first public response to recent Israeli airstrikes in Syria, Syrian President Bashar al-Assad told Hezbollah’s Al-Manar television network Monday that Syria would not directly respond against Israel while the civil war in his country continues to rage.
The Syrian ruler said that after the rebel groups were defeated, Syria would “fight against Israel and respond to its criminal attacks.”
Nie lubie wróżyć, ale co pisza "w świecie"?
 
Za timesofisrael.com
Aide to Iranian Supreme Leader Ayatollah Ali Khamenei on Saturday dismissed remarks by British Foreign Secretary Phillip Hammond that Tehran has changed its stance on Israel, insisting that fighting the “illegal Zionist regime” is an ongoing policy of the Islamic Republic, the semi-official Fars news agency reported.
“[The] fight against the illegal Zionist regime is one of the immutable policies of Iran, which has always been maintained,” Seyed Mahmoud Nabavi said.
 
ponadto:
Israel could send Iran ‘back to the stone age’ with electromagnetic bomb
[...]
Israel could destroy Iran’s electric network with a specially designed electromagnetic bomb in the event of a military conflict between the countries, The Sunday Times reported on Sunday.
Z 25.08:
The Israeli military is readier now than it ever has been to carry out a strike on Iran’s nuclear facilities should it be instructed to do so, a senior security official told Walla news Monday.
“Every year that passes, the IDF improves,” the unnamed official said. “We never stand still. The professional level increases. In the coming year we will receive another submarine, F-35 fighter jets and other platforms. Intelligence is improving as well,” he said

0
0
Portret użytkownika achiles

Rosjanie siedzieli cicho i

Rosjanie siedzieli cicho i tylko się uczyli STRATEGII MILITARNEJ ZACHODU, kiedy szalał w Krajach Bliskiego Wschodu. Teraz Rosjanie mają w małym palcu styl działania Wojsk Zachodu i całego NATO i swoje wojska na wyższy poziom, jak z nimi walczyć wprowadzili, więc się należy zastanowić, kiedy będzie się chciało rzucać na Wojska Rosyjskie z MOTYKĄ, CZY TO KARABINEM. 

0
0
Portret użytkownika FOL

Jeżeli to prawda to zaczyna

Jeżeli to prawda to zaczyna się na ostro walka Rosji o wpływy nad Jedwambym Szlakiem i rozwalanie Amerykanskiego planu otaczania Euroazji. Mogą puścić nerwy ROFL

0
0
Portret użytkownika ...

Zależy po której stronie

Zależy po której stronie barykady siedzisz Wink a jeśli nie siedzisz, to patrząc obiektywnie wszystkie strony zaangażowane w ten konflikt mają coś na sumieniu...

0
0
Portret użytkownika Wlodex

Jezeli dzis ktos poklada

Jezeli dzis ktos poklada nadzieje w ruskich to albo jest ruskiem albo glupkiem, choc w latach 30 XX w niektorzy tez pokladali nadzieje w hitlerze z ruskimi włącznie...

0
-1
Portret użytkownika aron jasnowidz-diagnosta

Baba wanga przepowiedziala ze

Baba wanga przepowiedziala ze wojna wyjdzie z Damaszku i rozleje się na cały świat ,że ludzie muszą zrozumieć co się dzieje a świecie a pobudka będzie bolesna jeżeli nie powstrzymują wojny i rządzących ,widać że Rosja czekała do końca z pomocą ,mówiła ,straszyła ale kiedy USA i unia dążą do jednego a ludzie noc z tym nie robią to przyjdzie lekcja pokory .wierzę że dobro znajdzie ludzi i sposób aby ta ostateczna walka przebiegła spokojnie i obudziła wszystkich ignorantów.

0
0
Portret użytkownika Konfederacja Słowiańska

Co z tą Syrią? - Warto

Co z tą Syrią? - Warto przeczytać:
 
Co z tą Syrią? http://polski.blog.ru/148653123.html

A także zestaw artykułów:

Salafizm + CIA = destabilizacja http://polski.blog.ru/163948003.html
 
Wydaje się oczywiste, że przekazanie broni atomowej Stalinowi przez Amerykanów tuż po II wojnie światowej miało właśnie ten szatański cel: ocalenie stolic socjalizmu liberalnego (Waszyngton, Londyn) i socjalizmu komunistycznego (Moskwa), a utopienie we krwi (i podporządkowanie) wszystkich mniejszych narodów (od Korei po Syrię).
Wniosek: należy traktować wojnę Moskwy i Zachodu jako sztuczną wojnę wewnątrzżydowską, nie mieszać się do niej i głośno ją potępiać, a zwłaszcza jej niszczycielskie dla innych narodów skutki.

0
0
Portret użytkownika Konfederacja Słowiańska

A skąd Pan to wie? Adam88

A skąd Pan to wie?
Adam88 pisze: "nikt nikomu nic nie przekazywał".
A skąd Pan to wie? (źródło)
 
Ja opieram się na książce: H. Pająk, S. Żochowski, Rządy zbirów 1940-1990, Lublin 1996, s. 42-43.
Autorzy ci twierdzą, że Amerykanie "przekazali Sowietom tajemnice konstrukcji bomby atomowej", "materiały rozszczepialne", a nawet "matryce do druku banknotów dolarowych" wraz z farbami, werniksem i próbkami papieru.

0
0
Portret użytkownika Konfederacja Słowiańska

A p. Zdziwiony w jakiej jest

A p. Zdziwiony w jakiej jest domenie?
I w jaki sposób ta domena p. Zdziwionego gwarantuje i przesądza, że jest on naprawdę "polski"?
 
"Mehr Licht!"

0
0
Portret użytkownika Gościu

Myślicie, że te całe

Myślicie, że te całe CIAsteczka na stronach, które każą akceptować, to jakiś trik CIA, stąd taka nazwa plików tego typu?
 

0
0
Portret użytkownika Bartos

Czy jest możliwe że proroctwa

Czy jest możliwe że proroctwa Apokalipsy Św.Jana śie wypełnią już niebawem? Megido jest położone bardzo blisko miejsca gdzie toczą śie walki a wojna bardzo możliwe że tam się przeniesie bo w końcu jest państwo żydowskie a komuś zależy żeby ich unicestwić w końcowej fazie.
Armagedon - αρμαγεδδων
 
"Jeszcze jeden problem pozostaje nam do rozwiązania w tym rozdziale. Złe duchy wyszły, aby zgromadzić królów całego świata na wojną. Pojęcie ostatecznej walki między Bogiem a siłami zła jest bardzo stare. W Psalmie 2,2 czytamy: „Powstają królowie ziemscy i książęta zmawiają się społem przeciw Panu i Pomazańcowi jego”."

Bitwa ta ma się rozegrać na miejscu zwanym Armagedonem. Inne przekłady wyrażają to przez Armagieddon (BG) lub Har-Magedon (BT). A więc nawet nazwa nie jest pewna.

Magedon lub Amggedon może mieć związek z Megiddo. Megiddo znajduje się na równinie Ezdrelonu, przez którą przebiegała główna droga handlowa z Egiptu do Damaszku. Od najdawniejszych czasów aż do czasu Napoleona było to jedno z wielkich pól bitewnych świata. Na tej równinie Barak i Debora rozbili wojska Sysery i jego słynną konnicę (Sdz 5,19-21); tu zginął Achazjasz od strzały Jehu (2 Krl 9,27); dobry król Jozjasz zginął tu w walce z faraonem Necho (2 Krl 23,29-30) tragedii tej Żydzi nigdy nie mogli zapomnieć (Zach 12,11). To pole bitwy, jak powiada H. B. Swete, było „dobrze znane każdemu znającemu się na historii hebrajskiej”.

Armagedon mogłoby znaczyć miasto Megiddo, zaś Harmagedon oznaczałoby górę Megiddo. Najprawdopodobniej prawidłowa jest druga forma, chociaż równina bardziej odpowiada polu bitwy niż góra. Jednak należy dodać do tego jeszcze jeden szczegół. Opisując ostatnią walkę z Gogiem i Magogiem Ezechiel powiada, że ostateczne zwycięstwo zostanie odniesione na górach izraelskich (Ez 38,8.21; 39,2.4.17). Może Jan miał na uwadze górę Megiddo, by w ten sposób połączyć swoje słowa ze starożytnym proroctwem. Ogólnie przypuszcza się, że słowo to może brzmieć Har-Magedon i odnosić się do terenów położonych wokół Megiddo na równinie ezdrelońskiej, gdzie rozegrało się najwięcej bitew w historii żydowskiej:

Zwróćmy jeszcze uwagę na dwa inne poglądy na to dziwne słowo. Gunkel uważał, że zostało ono zaczerpnięte ze starego podania babilońskiego, mówiącego o walce między Mardukiem, stworzycielem, a Tiamat, mocą chaosu. Nie jestem jednak przekonany, czy Jan znał tę historię.

Inny pogląd łączy je z tekstem Księgi Izajasza 14,13, gdzie Lucyfer powiada: „Wstąpię na niebiosa, swój tron wyniosę ponad gwiazdy Boże i zasiądę na górze narad”. Babilończycy wierzyli, że na północy kraju znajduje się góra zwana Aralu, która, podobnie jak Olimp w Grecji, była domem bogów. Lucyfer zamierza zasiąść wśród bogów; niektórzy uważali, że góra Mageddon jest tą górą, a obraz przedstawia ostatnią bitwę z bóstwami zgromadzonymi w swoich domostwach. "

0
0
Portret użytkownika X

Armageddon to znieksztalcoen

Armageddon to znieksztalcoen słowo Harmia_Gedów (Armia_Gedów lub Gadów).
chodzi o to że słowo Harmia (Armia) znaczy zbrojne ramie lub ciężkozbrojny, zaś Ged (Gad) to odpowiednik niedawnego Dragon (chodzi o konna jazdę).
W ogóle słowo HAR oznacza małoozjatycka wymowę słowa Chazar (Huzar, Husarz - konny rycerz - ciężkozbrojny).
Ged/Gad oznacza "zakutego w zbroję ze złotej łuski" - takie łuskowate zbroje (zwane Kobrami lub Chobrami) nosiła wczesna konnica. Długo były używane jeszcze w Chinach.
 
Armageddon oznacza więc dosłownie "armia gadów (nadciąga)" co było judejskim zawołaniem do panicznej ucieczki i chowania się po norach. Nie dawali bowiem pardonu.
 
A Wanga ma rację : i Król, i Namiestnik - to wciąż ziemie Harów (czyli obecna Syria).
 

0
0

Strony

Skomentuj