Teoria ewolucji człowieka upadła? Polski naukowiec odkrył ślady ludzi sprzed 5,7 mln lat, które według nauki nie powinny istnieć!

Kategorie: 

Ślady człowieka z Krety w osadach sprzed 5,7 mln lat

Niezwykłego odkrycia dokonał w 2002 r. polski paleontolog, dr Gerard Gierliński, który przebywał na wakacjach na Krecie. W trakcie jednego ze spacerów nad brzegiem morza zauważył niezwykłe ślady, który przypominały ludzkie. Międzynarodowa grupa naukowców zbadała to znalezisko, a wyniki opublikowano w prestiżowym czasopiśmie Proceedings of the Geologists Association.

 

Odkrycie to jest powodem do ponownego rozważenia ogólnie uznawanej teorii pochodzenia człowieka z Afryki. Do połowy XX wieku w kręgach naukowych uznawano, że przodkowe współczesnego człowieka pochodzą z Afryki, a konkretnie z obszaru, który przylega do Wielkich Rowów Afrykańskich, przecinających kontynent z południa na północ.

To właśnie tam, pod koniec ubiegłego stulecia, znaleziono najstarsze pozostałości kości przodków homo sapiens. W 1974 roku w Etiopii znaleziono około 3,8 miliona lat pełny szkielet Australopithecus afarensis, czyli australopiteka, będącego według zwolenników teorii ewolucji, jednym z najstarszych przodków Homo sapiens. 

 

Oficjalna nauka uznaje, że najstarsi przedstawiciele gatunku Homo sapiens pojawili się w wyniku ewolucji około 400-250 tysięcy lat temu. Z biegiem czasu, Homo sapiens rozprzestrzenił się na całym świecie, zastępując istniejące w innych regionach populacje Homo erectus i Homo neanderthalensis, uważanego za rodzaj wczesnej wersji człowieka rozumnego. 

Jednak ślad znaleziony w skamieniałości sprzed 5,7 miliona dodaje argumentów sceptykom wobec teorii afrykańskiej kolebki ludzkości. Według naukowców, odcisk jest bardzo podobny do kształtu ludzkiej stopy, kształt palców, zwłaszcza kciuka, odpowiada rozmiarowi, położeniu i kształtowi ludzkiego palca. Według nich odcisk jest niewątpliwie podobny do ludzkiej stopy.

Podstawowa konkluzja tego znaleziska jest taka, że nasi przodkowie mogli przemierzać południową Europę i Afrykę Wschodnią. Eksperci uważają, że ślady pozostawiono na piaszczystym brzegu lub w delcie rzeki. Wiek skamieniałości określono dzięki analizom jednokomórkowych organizmów, otwornic (łac. Foraminifera) znalezionych wewnątrz skały osadowej. Powstały one w okresie, w którym Morze Śródziemne zostało na krótko wysuszone, co miało miejsce 5,6 milionów lat temu. 

Wiek znaleziska odpowiada okresowi geologicznemu późnego miocenu. Wtedy dzisiejsza pustynia Sahara była pokryta sawanną. Trawiasta roślinność rozciągała się od Afryki Północnej do wschodniej części Morza Śródziemnego. Ponadto trzeba zaznaczyć, że wtedy, kiedy odciśnięto te ślady, Kreta nie była jeszcze oddzielona od kontynentu. Łatwo zatem założyć, że wczesne hominidy mogły się tam dostać ze strony dzisiejszej Europie, albo Afryki i mogły zostawić ślady na wybrzeżu Morza Śródziemnego, które stało się częścią Krety. 

 

W środowisku naukowym zaczęły się pojawiać pytania dlaczego Polacy zwlekali z opublikowaniem tego znaleziska aż 15 lat. Sugerowano, że to czyni całe odkrycie wątpliwym. Jednak prawda jest taka, że na paleoantropologach leży ciężar teorii ewolucji, gdzie główną rolę przypisuje się antropogenezie, czyli stopniowej humanizacji małp.

 

Odkryte ślady "Kreteńczyka" wyraźnie odbiegają od tych oczekiwań. Tak długi okres między odkryciem śladów w wiosce Trakhilos, a publikacją informacji o nich, można tłumaczyć tak, że polscy naukowcy bali się zniszczyć swoje kariery i przygotowywali się do ewentualnego ostracyzmu środowiska naukowego, które nie lubi problematycznych znalezisk.

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 3.7 (3 votes)


Komentarze

Portret użytkownika bedejot

czubek nosa u białego jest po

czubek nosa u białego jest po środku ucha. U neandertalczyka i Żyda czubek nosa jest poniżej ucha.Tak jak by ucho było wyżej na głowie. sprawdźcie to nie kpiny.

 

1
0
Portret użytkownika diABŁY WIEDŹMY MASZKARY

ewolucja moze jest wobec tego

ewolucja moze jest wobec tego dłuzsza,starsza niz wiadomo bylo do tej pory?

-albo może ślady pochodzą z cywilizacji pozaziemskich?

 

-

1
-1
Portret użytkownika ąę

prawda jak zwykle jest

prawda jak zwykle jest skomplikowana- część populacji rzeczywiście pochodzi od szympansów ale część oczywiście od Adama i Ewy.

4
0
Portret użytkownika yific

Jeżeli jesteś katolik, to

Jeżeli jesteś katolik, to musisz wiedzieć że taki pogląd jest nie do pogodzenia z nauką o powszechnośści grzechu pierworodnego, ale też z wynikami badań genetycznych  mieszkańców ziemi.

0
0
Portret użytkownika Has$

Wszyscy biali to  neandertale

Wszyscy biali to  neandertale w procencie od 1,3 do 3,9 ...patrz na róznice stawu skokowego u czarnej populacji.

1
-1
Portret użytkownika saah

niedawno ogladalem film na

niedawno ogladalem film na zalukajnaukowcy odnalezli nie tylko jakies tam odciski stop,a wiele kosci pradawnych,z tego co pamietam oszacowane na 5,7 mln lat,poszukajcie ogladnijciePS.czytajac ten portal wiedze te same niki we wszystkich kategoriach i non stop durne wypowiedzi,wiekszosc z was poprostu musi wszytko wiedziec,skoro na wszystkim sie znacie

1
-1
Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Problem jest tylko w wieku

Problem jest tylko w wieku znaleziska... Oczywiście jest mylny, gdyż skalowany wg tzw "kolumny geologicznej", która jest z gruntu produktem niedojebanej wyobraźni...

 Nie ma fizycznej możliwości zbadania wieku czegoś, powyżej 12000 lat

8
0
Portret użytkownika n..

 Ale czy wy towarzyszu to

 Ale czy wy towarzyszu to jednak nie pochodzicie od małpy?

Obłudniku, dlaczego nagle udajesz "wierzącego" w stwarzanie?
A skoro "jesteś pewien, że życie "zostało stworzone" to dlaczego nieustannie obrażasz majestatycznego Stwórcę, i lżysz Jego święte imię?
Ty śmieszny i żałosny trollu, "znafco" wszystkiego, czy teraz dla kilku swoich ostatnich, niedorozwiniętych klakierów wymyślisz "innego"?

1
-10
Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Uważasz o "jasny na umyśle",

Uważasz o "jasny na umyśle", że jak obrażam twojego Demona, to obrażam Boga-Stwórcę Wszechrzeczy? Bronię boskiego Projektanta, przed wierzącymi w demona, nakazującego kochać go jak Boga. Twój Bóg to demon w najczystszej postaci. Umysłowa miernoto, masz wyprany mózg katechizmem i zakłamanym P.Ś

3
-1
Portret użytkownika UPAdlina

ależ ty jesteś śmieszny.

ależ ty jesteś śmieszny. Angelus mając na myśli "stworzenie" nie mówi o "stworzeniu" przez twojego bożka-demona jahwe, tylko o stworzeniu przez PRA-PRZYCZYNĘ WSZYSTKIEGO, czymkolwiek ona jest. Twój bożek jahwe został także stworzony. Rasa z której pochodzi znajduje się o stopień lub dwa wyżej nad ludzkością, tak jak ludzie znajdują się o stopień wyżej nad zwierzętami i dwa stopnie nad roślinami. Naprawdę jesteś tak prymitywny, że tego nie trybisz?

9
-3
Portret użytkownika Eva11

jakas nowa interpretacja

jakas nowa interpretacja bibli ! nowy odlam religi ?

wiec jednak wszystkie swoje tezy podpieracie biblia ?

bog biblijny to szatan ,a niosacy swiatlo to dobry bozek? nowa sekta i o dziwo nalzycie do niej chyba wy ,ktorzy chcecie wyszydzic biblie i rownoczesnie uzywacie jej do swoich celow !

zmieniacie tylko jej slowa na swoja korzysc !

i dlatego  nawet nie odnioslam sie do twojego komentu o lucku ,bo nie masz chyba pojecia czym sa emocje !

tu nie ma  zadnych stopini ! to jest zamysl....zamysl stworzeni ,uporzadkowany plan ....

zycie to wspolna zaleznosc kazdej istoty na ziemi ....gdzie wtedy sa ci nad nami ?

wyparowali ? a jedyny dowod to zapisa w pismie stworzonym przez czlowieka ...

tego ,ktory z niemozliwosci znalezienia odpowiedzi tworzy nowe teorie ...

 

2
-8

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej?

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Oj Ewo... masz trudności ze

Oj Ewo... masz trudności ze zrozumieniem, czym jest wiara a czym jest wiedza. Wiarę się zyskuje czytając pisma i słuchając "guru"; Wiedzę przez myślenie i rozmyślanie nad zjawiskami oraz dowodami.

Istnienie Boga ma dowody w każdym zjawisku i działaniu Natury a wiara, tylko od pismaków w pismach niedokładnie przeczytanych bez zrozumienia...

3
0
Portret użytkownika UPAdlina

co za bełkot?! Kobieto, idź

co za bełkot?! Kobieto, idź do szkoły, bo nie rozumiesz zdań PO POLSKU! KTO MÓWI O STOPNIACH EMOCJI? Co ty wygadujesz? Jakie stopnie emocji? Gdzie tak jest napisane? Ogarnij się i weź do nauki rozumnego czytania po polsku.

PS: Biblia starego testamentu to żydowskie brednie o ich bożku nie mające nic wspólnego z chrześcijaństwem. Nie masz o tym pojęcia. To nie są tematy dla kogoś, kto nie ma umiejętności nawet w poprawnym pisaniu i czytaniu. 

7
-2
Portret użytkownika Eva11

nie zesraj sie z ta szkola !

nie zesraj sie z ta szkola !

wielki mudry sie znalazl !

gdzie ja pisze o stopniach emocji ? widac jaki yntel;igent potraficy czytac ze zrozumieniem !

blekot to twoje komenty kiedy udajesz znawce w sprawach ktore powielasz z neta ,bez osobistych odczuc !

biblijny bog przeciez to ten sam kogo nazwales kogos wyzej stojacego od czlowieka !

wiec jak biblia jest niby jest brednia ? jesli to czesc twoich wierzen ?

sam zaprzeczas swojej ,,religi, ,bo jesli juz ,to tylko interpretacja musialaby byc dla was brednia ,nie sama biblia ...bo przeciez wierzycie w tego biblijnego bozka i niosacego swieczke weza !

 

swoje braki nie zarzucaj mi ! bo to ty masz problem w czytaniu bez znakow ...sprawdz, kiedy dodanych do Naszego jezyka !

Polak nie ma takich problemow ,ale ktos kto kuje jezyk dla odpowiednich potrzeb ,napewno i to duze !

bo ciezko mu bedzie przecytac wyraz i zrozumiec go jesli w wyrazie ogrodek ,nie ma kreski nad o !

lub zrozumiec sens zdania ,gdy przecinek w nieodpowiednim miejscu !

bez odbioru ,bo juz mnie mdli na te twoje udawane gowna !

2
-6

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej?

Portret użytkownika UPAdlina

cyt :"i dlatego  nawet nie

cyt :"i dlatego  nawet nie odnioslam sie do twojego komentu o lucku ,bo nie masz chyba pojecia czym sa emocje ! tu nie ma  zadnych stopini !" 

Twoje słowa, czy nie? To bełkot, ale coś tam można zrozumieć.

Do szkoły nieuku i uczyć się czytać i pisać po polsku ze zrozumieniem! Nie umiesz nawet stać, a chciałabyś zajmować się bieganiem?

O twoim bełkocie pisało juz wielu forumowiczów, ale jeden podsumował cię najlepiej: "To tak jakby w domu bez klamek ktoś zgubił telefon, a kobieta z irlandii go znalazła". 

Ja telefonów z domów bez klamek nie mam ochoty odbierać. Pogadaj sobie z pensjonariuszami. Może się dogadacie.

 

7
-2
Portret użytkownika John Moll

Wasza wzajemna niechęć i

Wasza wzajemna niechęć i ataki na siebie zmuszają mnie do podjęcia ostatecznych kroków. Moje apele nic nie wskórały, więc piszę to po raz ostatni. Załatwcie to między sobą na privie, albo przestańcie do siebie pisać.

Jeśli nic w tej sprawie się nie zmieni to wdrożę opcję o bardzo ciekawej nazwie: Zero Tolerancji.

Pozdrawiam.

2
0
Portret użytkownika babka

John co masz do zarzucenia

John co masz do zarzucenia UPAdlinie,to że jak go ktoś kopie to oddaje?To odruch obronny.UPAdlinka jes młody i jeszcze chce musię kopać z koniem.Przyjrzyj się wypowiedziom obu stron.UPAdlina nawet sprowokowany zachowuje pewien poziom i umiar w wypowiedziach .Jeśli będziesz robił porządki to należałoby się przyjrzeć jeszcze paru osobom takim jak niejaka alasca czy drej chyba że to są klony tej samej osoby.To,że komuś się nie podobają czyjeś poglądy czy nick nie upoważnia do personalnych ataków na tę osobę.

6
-2
Portret użytkownika UPAdlina

Panie Johnie. Może w końcu

Panie Johnie. Może w końcu byłbyś łaskawy pan zauważyć, kto kogo w tym konkretnym przypadku zaczepił. Przecież ja nie chcę dyskutować z tą osobą, której pseudo-polski bełkot dla wielu jest nie do końca zrozumiały. Na dodatek nie rozumiejąc tego co czyta, rzuca się do zajadłej dyskusji wypisując jakieś niestworzone bzdety nie mające nic wspólnego z tematem dyskusji. Niewielu ma ochotę z nią dyskutować i wielu już jej to powiedziało. Jakie więc masz do mnie uwagi? Nie zauważyłeś, ża jak wielu forumowiczów ignoruję tę osobę, ale mimo tego ona nie ustaje w swoich próbach prowokacji? Masz tu konkretny przykład. Ja władowałem się do jej dyskusji z kimś, czy ona do mojej? Czego jeszcze potrzebujesz żeby zauważyć, kto robi tu na posadzie portalowego prowokatora? Nadal będziesz udawał, że nie widzisz? Znowu zaatakujesz obydwie strony, choć wina ewidentnie leży po jednej, a dowody na to leżą przed tobą? Może w końcu je łaskawie zauważysz i przestaniesz kierować tego typu wpisy do mnie. Jeszcze raz zapytuję: Kto władował się komu w dyskusję? Ja jej, czy ona mnie? Tak trudno Ci odpowiedzieć na to proste pytanie? To tylko jedno proste pytanie i jedna prosta odpowiedź, którą znasz, bo wszystko masz przed sobą, więc...........?

7
-3
Portret użytkownika John Moll

Do Ciebie mam prośbę, żebyś w

Do Ciebie mam prośbę, żebyś w ogóle nie reagował na jej komentarze pod Twoim adresem. Z kolei od Evy11 wymagam, aby przestała pisać do Ciebie. Wiem, że teraz Eva11 napisała do Ciebie jako pierwsza - zresztą zdarzyło się to nie pierwszy raz.

Złamanie tej zasady będzie skutkowało tymczasowym banem.

Pozdrawiam.

3
-2
Portret użytkownika UPAdlina

Trzymam cię za słowo, choć

Trzymam cię za słowo, choć kiedyś już się na tym sparzyłem. Jednak chamskiego ataku na mnie "dreja" NIE UKARAŁEŚ !!!!! DLACZEGO? Ale gdybym jej odpowiedział tym samym już byś miał do mnie pretensje. Jak możesz mieć do mnie zastrzeżenia, a puszczać płazem niesprowokowane takie teksty w moim kierunku jak" "pierdolino"? Czy to jest w porządku?

6
-3

Strony

Skomentuj