Temperatura w Los Angeles najwyższa od 131 lat

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Stacje pogodowe zlokalizowane w centrum Los Angeles zarejestrowały w sobotę 8 lipca 2017 rekordową temperaturę 36.6 °C. Poprzedni rekord, odnotowany w 1886, wynosił 35 °C.

 

Rekordowa temperatura zbiegła się w czasie z falą nieustających upałów i szybko rozprzestrzeniających się pożarów, stanowiących zagrożenie dla setek kalifornijskich domostw. Tysiące ludzi zostało zmuszonych do ewakuacji.

Jeszcze wyższą temperaturę zanotowała stacja pogodowa w osadzie Sandberg położonej około 120 km na północny zachód od Los Angeles. Rekordowa temperatura wyniosła 39.4 °C, podczas gdy poprzedni najwyższy wynik, zanotowany w 2008 roku, to 36.6 °C. Najwyższe temperatury w historii zmierzono jeszcze w kilku miejscach hrabstwa Los Angeles, kilka rekordów zostało wyrównanych.

 

Prognozy pogody na najbliższe dni są uspokajające – temperatura ma systematycznie spadać osiągając wzdłuż wybrzeża około 24 °C a w centrum Los Angeles około 29 °C.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Komentarze

Portret użytkownika MichaelN

Normalne wahania temperatury.

Normalne wahania temperatury. Nie ma co panikować. 

Oczywiście pewnie dla lewaków to ogroman tragedia, dużo większa od mordowania niewinnych ludzi w łonach matek i gdyby byli u władzu w USA to nałożyliby drakońskie podatki aby stłamsić przedsiębiorczość i rozwój. 

Skomentuj