Szwedzki biskup wyznał, że nie może się doczekać, aby usłyszeć muzułmańskie wezwania do modlitwy na terytorium swojego kraju

Kategorie: 

Źródło: twitter.com

Biskup szwedzkiego Kościoła Fredrik Modeus optuje za tym, aby muzułmanie mogli publicznie nadawać swoje wezwanie do modlitwy w piątki w Växjö. Imigranci złożyli stosowny wniosek w tej sprawie. Ich starania poparł ww. duchowny, pisząc na Twiterze: „Z zadowoleniem przyjmuję wniosek i czekam na dwa nowe dzwony oraz wezwania modlitewne w naszym mieście”.


Kilka dni temu lokalny przywódca muzułmański Imam Ismail Abu Helal powiedział, że wezwanie do modlitwy umożliwi muzułmanom lepszą integrację ze szwedzkim społeczeństwem.

„Chcemy tylko, żeby Szwecja zezwoliła muzułmanom w Växjö czuć się jeszcze bardziej u siebie. Społeczność muzułmańska powinna być dumna ze swojej kultury, a nie z tej im narzucanej”.

W artykule opublikowanym w regionalnym dzienniku Barometern na początku tego tygodnia, biskup Modeus wyraził swoje proimigranckie poglądy, wypowiadając się przeciwko deportacji podejrzanych osób z Afganistanu, które ubiegają się o azyl w Szwecji. Modeus twierdził, że Szwecja powinna „przywrócić możliwości pobytowe w szczególnych okolicznościach”, aby udowodnić za wszelka cenę, że jest „mocarstwem humanitarnym”.

„Pozwólmy pozostać w naszym kraju także tym młodym bez opieki . Nie tymczasowo, ale na stałe"- dodał Modeus.

Szwedzki Kościół, w tym wyświęcona na arcybiskupa Sztokholmu lesbijka Eva Brunne, chce zwiększenia przestrzeni modlitewnych dla muzułmanów w świątyniach. Według najnowszego raportu, szwedzki Kościół straci milion członków w nadchodzącej dekadzie, a niektóre kościoły już borykają się z płaceniem rachunków z powodu niskiej frekwencji i braku funduszy.

 

 

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 2.5 (4 votes)
Komentarze

Portret użytkownika Dragon_Reborn

Mickiewicz może i był

Mickiewicz może i był wieszczem, ale był też nim Sienkiewicz...

"- Siostry i bracia!... Wielu spomiędzy was... zdziwi... albo zgoła przestraszy ten toast... ale... kto mi ufa i wierzy... kto prawdziwie chce dobra ojczyzny... kto wiernym szwedzkiego kościoła przyjacielem... ten go wzniesie ochotnie... i powtórzy za mną:

- Vivat Mohammadus Islamus rex... od dziś dnia łaskawie nam panujący!"

Portret użytkownika alojzy

Mam wrażenie, że świat

Mam wrażenie, że świat opanowała masowa i dzika rządza obsadzania ważniejszych stanowisk małpami.
Im bardziej eksponowane i ważne stanowisko i im bardziej dzika, bezmyślna i zajadła małpa - tym lepiej.

Portret użytkownika Logiczny

Dziękuję za namiary na filmik

Dziękuję za namiary na filmik. To otwiera oczy.

Jestem na razie gdzieś w połowie oglądania, bo wszystkie przykłady zmian w tekście biblijnym, przedstawione przez Waltera Veith'a sprawdzam z Biblią interlinearną (czyli u źródła).

Dla Waltera Veith'a odnośnikiem jako wiernego tłumaczenia jest Biblia Króla Jakuba. Widzę, że w języku polskim, takim najmniej poprzekrecanym, dostępnym przekładem jest Biblia Gdańska.

Mnie się też nie raz zdarzyło znaleźć zmiany w tłumaczeniu. A to zmiana jednego słówka, a to zmiana szyku zdania, ale podany przez Waltera werset z Apokalipsy 22:14, gdzie zmieniono całkowicie treść była dla mnie zaskoczeniem, jak daleko posunęli się ludzie by ratować swoją ewangelię o darmowym zbawieniu, której nie ma.

Wyrzucili drugą część ewangeli (pokutę, która prowadzi do świętości) i przekrecają tekst, by go dopasować do swojej koncepcji. Dzieje się tak zarówno w tłumaczeniach protestanckich jak i w Tysiąclatce, która te błędy powiela.

Portret użytkownika Horacy z dr quinn

Mój egzemplarz to

Mój egzemplarz to uwspółcześniona gdańska, nie jest najgorszy, ale najlepiej mieć wszystkie żeby sprawdzić i wiedzieć jaki jest sens wypowiedzi. To irytujące. Katolicyzm niby jest chrześcijaństwem, a biblia jest kamieniem węgielnym chreścijaństwa, natomiast jeżeli się  przyjrzymy bliżej religii z rzymu, to nie ma to wspólnego z biblią nic. Dodatkowo takie swobodne zmienianie tekstów i odwracanie znaczenia wersetów uczy "nienawidzić boga" i ja szczerze nienawidzę takiego boga jakiego podaje katolicyzm. To bezczelne, krwiożercze szaleństwo musi się kiedyś skończyć. Mam nadzieję że ludzie w końcu się ockną z błogiego snu, bo jeżeli nie, to konsekwencje będą tragiczne dla wszystkich.

Portret użytkownika Logiczny

Piszesz o problemie kościoła

Piszesz o problemie kościoła rzymskiego, ale o tym to już nawet mówić nie trzeba. Sami katolicy widzą, że z nim jest coś poważnie nie tak. Nie mają jednak odwagi i powodu to zmieniać w swoim życiu.

Dlaczego są niefrasobliwi w tak ważnym temacie, jakim jest wiara? Bo protestanci nie mają żadnego istotnego argumentu. Jeżeli głoszą ewangelię o darmowym zbawieniu, to i katolik może uwierzyć w Jezusa i zostać w swoim kościele. Co za problem? Skoro grzech taki lub inny nie ma już znaczenia. Wszak wg tej ewangelii o darmowym zbawieniu liczy się wiara, i załatwione.

Potrzeba zmiany człowieka, jest głoszona wprawdzie, ale w zasadzie nie wiadomo po co. Przecież już się czują zbawieni. Mówią, że mają to pewne. Teraz więc wymyślają uzasadnienie, którego w Biblii nie ma - zmana charakteru.

Słowa charkter w Nowym Testamencie nie ma wcale! Ale są za to słowa świętość i doskonałość. 

Ale tego się nie głosi, bo to takie "trudne" i wtedy wychodzi, że już nie za darmo jest zbawienie.

Konkludując, utyskiwanie na kościół katolicki nic nie pomoże nikomu, gdy nie ma nauki pełnej ewangelii, o nawróceniu, ale też o pokucie i świętości jako celu, bez którego nikt nie będzie oglądał Pana (Hebr. 12:14).

Najpierw należy zacząć się bić w swoją pierś, bo będą panny mądre i głupie, a głupim Jezus powie nie znam was. I nie będą to tylko katolicy.

Portret użytkownika goscxl

 że wezwanie do modlitwy

 że wezwanie do modlitwy umożliwi muzułmanom lepszą integrację ze szwedzkim społeczeństwem. >>>>> ale potem jest TO <<< 

„Chcemy tylko, żeby Szwecja zezwoliła muzułmanom w Växjö czuć się jeszcze bardziej u siebie. Społeczność muzułmańska powinna być dumna ze swojej kultury, a nie z tej im narzucanej”. >>> I właśnie oto chodzi wyplemić to co symbolizuje białą rase i jej kulturę i religię .  Tak wię jesy już po Szwecji. 

 

Strony

Skomentuj